PDA

View Full Version : Земляни- Филмът, каращ те да се замислиш.



hrisi7uuu
09-02-2009, 13:50
Това е най-невероятния филм, който ми подеиства по невероятно силен начин.Препоръчвам на всеки да го гледа.Много ми се иска този филм да се популяризира и хората да погледнат на животните като 1 отделна "Нация".Това е линк към филма: http://video.google.com/videoplay?docid=-6176563723666627529#. Които желае нека изрази мнението си по повод филма и начините за популяризирането му сред по-голяма част от хора. Благодаря на всички , които ще си направят труда поне да изгледат филма, а на другите мога да кажа, че заради такива невежи като тях светът отива към лош завършек.

slavito007
09-02-2009, 17:36
Oх, няма да го пускам пак. Прекалено е брутален.
А фактът, че това е самата действителност, го прави още по-жесток.
Преди време го изгледах на 2-3 части, защото просто не се издържа. Заради него не си купувам вече месо от магазина и избягвам кожените дрехи. Прясното мляко си го купувам от бабите, които идват сутрин с бутилките, защото знам, че кравите им не са сгъчкани една върху друга, и се отглеждат в много добри условия.

С две думи, определено те кара да се замислиш.

п.с. Има български субтитри, така че английският не е оправдание да не го гледате :)

CaSsIe
09-02-2009, 21:38
Филма е уникален! Гледах го преди малко повече от една година и през целия филм плаках. Това е сигурно единствения толкова реалистичен филм който съм гледала и който показва в действителност как стоят нещата. След това спрях да ям месо и всякакви млечни продукти - просто ми се гадеше като ги погледнех, но накрая единственото което успях да направя е да си докарам петна по тялото от липса на витамини, които впоследствие се махнаха, след като започнах да ям месо отново. И сега даже гледам да го избягвам, ама няма как.

Balmy_I
10-10-2009, 08:32
и аз снощи гледах този брутален филм и да определено те кара не само да се замислиш,но и да си дадеш ясна представа,какво всъщност сме ние...и да правилно се казва във филма:"От всички създания,човека е НАЙ-ПРОТИВНОТО!!!"дори ме е срам,че не съм си давала сметка толкова на сериозно какво се причинява на животните заради нашите претенции...лошо ми става само като си помисля,че съм ядяла месо...Но не е само това,кой ни дава право да се гаврим с живота на който и да било,най-малко на беззащитни животни,които чувстват болката както и ние я чувстваме.Но тази тяхна болка не е заслужена по никакъв начин,защото кое животно е накълцало човек докато е жив,кое животно е провисвало човека с главата на доло и му е одирало кожата,кое животно е карало човека да гледа как близките му умират по най-жестоки начини...НИКОЕ!!!а,ако някое животно е нападнало човек,то е,защото човека сам си е виновен!!!Ние нямаме власт над тези същества,но сме си я преписали,като се имаме за най-умни и най-развити същества на планетата...а дори и да е така,това не ни дава право да отнемаме живот и то за наша собствена угода...та чак до там,че УБИЙСТВОТО да се е превърнало в НАЧИН НА ЖИВОТ!!!

Jumbie483
10-10-2009, 08:51
Този филм го гледах преди доста време. Наистина има страшно брутални сцени в него и определено те кара да се замислиш.

BrainlessROCKBABY
10-10-2009, 18:57
гледах го :shock: :cry:
животът на един тюлен струва 40 000..спирам да ям месо

mmKamm
10-10-2009, 19:33
Да...когато го гледах не ядох месо няколко дни...ужасен филм. Ужасна действителност. Ужасни хора с ужасна разрушителна способност, от която се възползват по максимален начин.

EcTeTa
10-10-2009, 20:16
благодаря за сигнала hrisi7uuu