PDA

View Full Version : Странен проблем ...



masterbin
09-02-2009, 17:33
Става дума за старото ми пц сега се фанах да го оправям или по-точно да видя какво не му е на ред ... Вкл. го и ми излиза еди прозорец където аз му дадох "Start windows normaly" компа почва да си разежда лин-а докато по едно време се чува причукване което идва от хард-а след исвесно време отново (това става по време на зареждане на линдолса с xp е) и преди да зареди пак се чува това и компа се рестартира чудя се да не би да му е дошло времето на хард-а :-o :(

ivanstef
09-02-2009, 17:35
Става дума за старото ми пц сега се фанах да го оправям или по-точно да видя какво не му е на ред ... Вкл. го и ми излиза еди прозорец където аз му дадох "Start windows normaly" компа почва да си разежда лин-а докато по едно време се чува причукване което идва от хард-а след исвесно време отново (това става по време на зареждане на линдолса с xp е) и преди да зареди пак се чува това и компа се рестартира чудя се да не би да му е дошло времето на хард-а :-o :(

Най вероятно! Така стана с на другаря компа вчера. Накрая отиде да вземе ново HDD и стана!

experimental
09-02-2009, 17:39
ее чай малко , как така веднага харда
я го прейнтални да вий че се опрай ли , ако не ще го мислим :D

masterbin
09-02-2009, 17:40
Става дума за старото ми пц сега се фанах да го оправям или по-точно да видя какво не му е на ред ... Вкл. го и ми излиза еди прозорец където аз му дадох "Start windows normaly" компа почва да си разежда лин-а докато по едно време се чува причукване което идва от хард-а след исвесно време отново (това става по време на зареждане на линдолса с xp е) и преди да зареди пак се чува това и компа се рестартира чудя се да не би да му е дошло времето на хард-а :-o :(

Най вероятно! Така стана с на другаря компа вчера. Накрая отиде да вземе ново HDD и стана! значи хубаво аз ще исползвам 2-рия хард на него нищо му няма само кажи кво да напрая да го подкарам бтв компеца не е много нов. ...

masterbin
09-02-2009, 17:49
ее чай малко , как така веднага харда
я го прейнтални да вий че се опрай ли , ако не ще го мислим :D бе хубаво ама аз само лин 7 мога да прейнсталирам хр незнам как стааа ...

experimental
09-02-2009, 18:02
абе прейнстал го би трябвало да се опрай, марзиме да ти пиша сега как се прейнталира питай гугъл има много статий добре обяснени,

masterbin
09-02-2009, 18:05
абе прейнстал го би трябвало да се опрай, марзиме да ти пиша сега как се прейнталира питай гугъл има много статий добре обяснени, ами това щракане ? дали ще се оправи????

Swingswing
09-02-2009, 18:12
абе прейнстал го би трябвало да се опрай, марзиме да ти пиша сега как се прейнталира питай гугъл има много статий добре обяснени, ами това щракане ? дали ще се оправи????

Ако го заведеш на сервиз ще се оправи... :-D

п.п В сейф мод изгрява ли бозата? Оттам можеш да си направиш заключение... ако не изгрява значи харда си е заминал и ще ти трябва нов, ако изгрява, значи проблема е софтуерен :-o

Jesus
09-02-2009, 18:15
най-вероятно бад сектор, ако харда има гаранция може да го откараш на преглед :)

masterbin
09-02-2009, 18:20
абе прейнстал го би трябвало да се опрай, марзиме да ти пиша сега как се прейнталира питай гугъл има много статий добре обяснени, ами това щракане ? дали ще се оправи????

Ако го заведеш на сервиз ще се оправи... :-D

п.п В сейф мод изгрява ли бозата? Оттам можеш да си направиш заключение... ако не изгрява значи харда си е заминал и ще ти трябва нов, ако изгрява, значи проблема е софтуерен :-o не изгрява за жалост ама аз имам 2ри хард не мога ли него да го сложа защпто не ми се дават пари за щайгата ...

masterbin
09-02-2009, 18:21
най-вероятно бад сектор, ако харда има гаранция може да го откараш на преглед :) Каква гаранция компа съм го къпил 2004 и 05 не помня....

ivanstef
09-02-2009, 18:22
не изгрява за жалост ама аз имам 2ри хард не мога ли него да го сложа защпто не ми се дават пари за щайгата ...

Сложи го. Какъв е проблема?

masterbin
09-02-2009, 18:25
не изгрява за жалост ама аз имам 2ри хард не мога ли него да го сложа защпто не ми се дават пари за щайгата ...

Сложи го. Какъв е проблема? проблема е че ми изписва да сложа главния хард капиш ? ...

masterbin
09-02-2009, 18:36
А на 2рия хард(както и на пърдвия ) има една е такава простотия дето може да се мести http://prikachi.com/images.php?files/1043979C.jpg на дръгия хард са ми 2 (този който можеби е преебан) и са в 2та края ,а на този е по-средата.Неможе да се види щото нокията е 1,3mpx ...

ivanstef
09-02-2009, 18:52
Махни го и сложи само т.н 2-ри диск като изключиш т.н Стар. Инсталираш някво OC. Би трябвало всичко да е наред.

Swingswing
09-02-2009, 18:59
Отгоре на втория хард би трябвало да има инструкции, как да поставиш тази "простотия" наречена джъмпер, така че да е в режим на Мастер или с други думи да е главния хард ако имаш повече от 1... но в случая мисля, че ако просто махнеш стария и сложиш новия и без джъмпера няма да имаш проблеми :-o

masterbin
09-02-2009, 19:09
Махни го и сложи само т.н 2-ри диск като изключиш т.н Стар. Инсталираш някво OC. Би трябвало всичко да е наред. прейнсталирам го ;]]

masterbin
09-02-2009, 19:35
Отгоре на втория хард би трябвало да има инструкции, как да поставиш тази "простотия" наречена джъмпер, така че да е в режим на Мастер или с други думи да е главния хард ако имаш повече от 1... но в случая мисля, че ако просто махнеш стария и сложиш новия и без джъмпера няма да имаш проблеми :-o сега в момента го прейнсталирам ии съм ги сложил както бяха на стария дали е проблем ако са на него?

Swingswing
09-02-2009, 19:38
Ако са различни модели може да е проблем камо ли ако са различни марки... щом са ти го продали с 1 джъмпер значи му трябва само 1 за да работи...

masterbin
09-02-2009, 19:56
Ако са различни модели може да е проблем камо ли ако са различни марки... щом са ти го продали с 1 джъмпер значи му трябва само 1 за да работи... добре че ми каза :Д почвам на ново с инсталацията .. :Д

masterbin
09-02-2009, 20:23
абе я дайте линк за хр сп3 че тва дето съм го теглил май е бъгаво ...

experimental
09-02-2009, 20:31
zamunda.net

Jesus
09-02-2009, 20:37
на мен ТОВА (http://zamunda.net/details.php?id=167222&hit=1) ми изглежда арно :)

ivanstef
09-02-2009, 20:41
Като махне джъмпера, той си приема за МАСТЪР по дефолт. 8)

DrugarqM
09-02-2009, 21:11
Повече трябва да им се обеснява :lol: :lol: :lol: !

Outlaw87
09-02-2009, 22:08
ivanstef и викаш всички хардове са така а?

Swingswing
09-03-2009, 02:38
ivanstef и викаш всички хардове са така а?

Остави го... Едно си баба знае, едно си баба бае :-D

ivanstef
09-03-2009, 07:14
ivanstef и викаш всички хардове са така а?

Не, това не се отнася за хардовете които са с два джъмпера!

masterbin
09-03-2009, 12:29
момчета компа си прави .шак с мене се не мога да оцеля хубава хр . Ся намерих уш няква арна ама компа нещо не ще да ч намери като му дам нали boot from cd resvam go posle mi pishe searching for b oot record from cd/dvd-0 и седи така след т'ва ми изкарва searching for boot record from ide ok i posle NTDLR is missing i mi kazva da go resna ii sled kato go resna pak taka .. kwo da pravq ...

masterbin
09-03-2009, 12:37
да не би защото съм го пръжнал на двд щото цд-тата свършиха,но мисля че може и от това да е защото бях свалил една хр сп3,но явно бъгава ,защото се забиваше или докато форматира или докаро копира.Та дали е от това че не е на цд ... ?

masterbin
09-03-2009, 12:47
хелп!!! :( :( :( :( :(

Swingswing
09-03-2009, 13:01
Я пробвай да я "пръжнеш" на сд първо, ако и тогава не стане, ще го мислим... Аз лично ХП от двд не съм инсталирал и не мога да ти кажа с точност дали става :-o

Сигурен ли си, че записваш ХП-то на диска като хората?

masterbin
09-03-2009, 13:10
Я пробвай да я "пръжнеш" на сд първо, ако и тогава не стане, ще го мислим... Аз лично ХП от двд не съм инсталирал и не мога да ти кажа с точност дали става :-o

Сигурен ли си, че записваш ХП-то на диска като хората? един приятел ми каза да го пържа на по-ниска скорост а аз бях го надънил на 48х 8-) иии ся в мометна пак съм го пуснал с цд-то да пробвам дали ще стане в момента форматира ... до тук добре ако не съм кадърен да го направя ще го мислим ...

masterbin
09-03-2009, 13:48
Майче диска е ебан ся като почна да копира файловете спря на 22 процента иии четачката не мига а преди т'ва искарва до към 35,80 процента секи път различно нз к'во става

Outlaw87
09-03-2009, 13:54
пич ниска скорост на 48 ще стане нанай си.

masterbin
09-03-2009, 14:10
пич ниска скорост на 48 ще стане нанай си. зман го вече ... и без тва няма за къде да бързам :)

Swingswing
09-03-2009, 15:56
Ясноо... проблема ти е в скоростта, на която си записал цд-то... запиши на най-ниската и си в джаза 8)