PDA

View Full Version : препариране на животни



ameli
09-03-2009, 11:52
знаете ли къде във Варна препарират животни и колко ще ми струва :)

Still1ME1Still1HERE
09-03-2009, 12:02
Питай stefity :)

http://www.teenproblem.net/f/privmsg.php?mode=post&u=1008512

stefity
09-03-2009, 12:13
Да... Каквото те интересува ще се радвам да ти помогна. :) А за цените... зависи от животното. :) За какво става въпрос?

Still1ME1Still1HERE
09-03-2009, 12:17
Да... Каквото те интересува ще се радвам да ти помогна. :) А за цените... зависи от животното. :) За какво става въпрос?Мамут,кака ми,мамут :D

stefity
09-03-2009, 12:19
8-) 8-) 8-)

ще се озоря ако е мамут 8-)

Нещо ми се струва обаче, че става въпрос за това папагалче което й е на аватара.... :( кофти е като умрат... ама поне ако се препарира седи яко 8-)

AutumnTears
09-03-2009, 12:22
това е толкова жестоко...

stefity
09-03-2009, 12:25
Защо препарирането на животни да е жестоко пък не мога да разбера... :)
Животното вече е мъртво, а препарирането му го овековечава един вид... :)
Все едно да кажеш че е жестоко да ядеш каквито и да е било животни. :)

ameli
09-03-2009, 12:35
да, за папагалчето става дума ...

и какво му е жестокото?! толкова го обичах и беше толкова красив ...

AutumnTears
09-03-2009, 12:36
Защо препарирането на животни да е жестоко пък не мога да разбера... :)
Животното вече е мъртво, а препарирането му го овековечава един вид... :)
Все едно да кажеш че е жестоко да ядеш каквито и да е било животни. :)
да за мен е жестоко да ям каквито и да е животни 8-)
иначе действително си е зловещо

stefity
09-03-2009, 12:43
8-) 8-) Аз по принцип не съм много "за" препарирането на умрели домашни любимци... 8-) не знам, особено и ако са мои... 8-) не че нещо просто ми е жал като съм познавала животното... 8-) и само ще рева 8-) А пък и този занаят си е доста доходен мога да ви кажа и не всеки ще се наеме да те учи как се препарира. :)

Swinkenhoffer
09-03-2009, 12:45
1. Гнусно е.
2. Гадно е да убиеш животно, за да си го сложиш пред камината.
3. Гадно е да убиеш такова по какъвто и да е малоумен повод.


Но носи странно зловещо усещане, дам...

ZipFail
09-03-2009, 12:46
Силен знак на любов е всеки ден да гледаш трупа на бившия си домашен любец, определено ;-)

stefity
09-03-2009, 12:48
колко струва за папагал? 8-)

Зависи от птицата... до сега папагал в интерес на истината не съм правила 8-)
Но по принцип колкото по-малка и крехка е птицата толкова по-трудно се прави следователно е и по-скъпо... големите птици се правят много по-бързо и лесно без много нерви. 8-)
В момента не мога да кажа каквито и да е било цени защото трябва да се допитам първо до един човек 8-)

SuNsEt
09-03-2009, 14:05
Е то като е умряло САМО,никой не го е убил,защо пък да не си го препрарира?!И вие сте много интересни...Я четете малко.
Тя не го е убила.

ПП:Имаме едни приятели,които в дома си имат супер много прерарирани животни.Тъй като мъжът в къщата е бил ловец на времето...Това вече може да се каже ужасно,но за някои хора е един вид спорт.

stefity
09-03-2009, 14:29
:)

FockidyFockFock
09-03-2009, 15:13
отвратително.

Pliok0019
09-03-2009, 16:12
Това наистина ме шокира!

lDoLLl
09-03-2009, 16:46
Да си препарираш вече мъртвия домашен любимец.. абе верно си е малко жестоко. Няма ли да ти е мъчно всеки път като го погледнеш? /:

Стефито, я разкажи малко повече за тва препариране. Сууупер интересно ми стана. :) Какво точно се прави?

ameli
09-03-2009, 17:53
именно защото не искам някоя котка да го изяде, ами да си седи при мен :?

stefity
09-03-2009, 17:53
:)

Bianca
09-03-2009, 17:57
Оле, аз винаги съм мислела, че препарирането е просто да напръскаш животното с някакъв препарат и то да си седи така неподвижно и да не се разлага, АХАХААХАХАХАХААХААХАХАХАХ А. :lol: :lol: :lol: :razz:

stefity
09-03-2009, 17:59
Днеска направих снимки на яребицата дето е в нас... ама не станаха много добри щото не ми се занимаваше да го снимам много 8-) Тя е първото ми препарирано животно. :)

http://prikachi.com/files/1045813f.jpg

http://i29.tinypic.com/2628lkn.jpg

ameli
09-03-2009, 18:02
това с одирането и теловете ми се струва гадно ... упойка има ли

Bianca
09-03-2009, 18:05
Не би трябвало, умряло е все пак.
Ама аз не разбирам много, тъй че. :Д

stefity
09-03-2009, 18:06
това с одирането и теловете ми се струва гадно ... упойка има ли

Няма упойка 8-) 8-) 8-) Бибс хубаво каза, че е вече мъртво..

dead_princess
09-03-2009, 18:07
това с одирането и теловете ми се струва гадно ... упойка има ли

упойка на мъртво животна слага ли се? :lol:

stefity
09-03-2009, 18:09
Единственото нещо, което се слага на кожата на одраното животно е един препарат, който се казва боракс. Той се слага за да не загнива кожата и за да не мирише след това готовото животно. :) Слага се също и нишесте при одирането, за да не се нацапат случайно перата или козината с капки кръв. :)

ameli
09-03-2009, 18:10
това с одирането и теловете ми се струва гадно ... упойка има ли

упойка на мъртво животна слага ли се? :lol:

ми няма ли да го боли :(

Bianca
09-03-2009, 18:11
това с одирането и теловете ми се струва гадно ... упойка има ли

упойка на мъртво животна слага ли се? :lol:

ми няма ли да го боли :(
В предния пост си го спестих, и все пак:
АХАХАХА
АХАХАХАХАХА
АХАХАХАХАХХХАА

stefity
09-03-2009, 18:12
Е тука вече и на мене ми стана смешно... 8-) Извинявам се на авторката и знам, че загубата й е тежка ама... 8-) 8-) 8-) 8-)

Romance
09-03-2009, 18:14
А това да препарираш къде го учиш.. ?( извинявай за малоумния въпрос ама..)

stefity
09-03-2009, 18:19
ами... аз по принцип съм в гимназия с профил "горско и ловно стопанство", а там изучаваме усилено животните както се досещате. И един ден дойде един човек, който в момента ме обучава мен и още доста хора и каза тези, които се интересуват да отидат в кръжока му. :) И то се води кръжок дефакто. :) Човека има ученици, които е учил когато те са били на 18, а сега са на 32 и продължават да идват при него за съвети и са едни от най-добрите препаратори в страната. :)

ameli
09-03-2009, 18:30
това с одирането и теловете ми се струва гадно ... упойка има ли

упойка на мъртво животна слага ли се? :lol:

ми няма ли да го боли :(
В предния пост си го спестих, и все пак:
АХАХАХА
АХАХАХАХАХА
АХАХАХАХАХХХАА

ама вие от шега не разбирате ... много добре знам, че нищо не усеща :?

SuNsEt
09-03-2009, 18:34
stefity извинявай за въпроса,но къде ги препарираш?

И още няколко въпроса:
Имаш ли си свой бизнес? 8-)
Родителите ти какво мислят за това занимание?
Когато ги преправирваш,обличаш ли специални дрехи и ръкавици? 8-)

bulgarche
09-03-2009, 18:42
stefity, нали знаеш, че това което правиш е незаконно, защото птиците които препарираш са в ЗБР (Закон за Биологичното Разнообразие), някои са в Червената книга на България, а трети са в приложенията на CITES ?!

stefity
09-03-2009, 18:46
8-) Радвам се, че има някой, който се интересува... :)

SuNsEt

Препарирам ми когато ходя на кръжока. Защото там имам нужните инструменти като скалпел, ножици, щипки и секви разновидности 8-) А мястото е един апартамен всъщност, който е преустроен за този вид работа. :) А ако имах инструментите и в нас щях да препарирам... 8-) Трябва ми само една маса и готово. :)

Свой бизнес нямам. :) Правя го за удоволствие. :) А и съм далеч все още от това да се заема сама със всичко тъй като се занимавам с това малко по-малко от 2 години и все още нямам толкова голям опит :) Препарирам това, което ми дава професорът за упражняване и ако има някой приятел от ловната дружина, който иска да му направя нещо. :) Даже и на авторката в момента реших, че няма да взимам пари. :) Тъй като едно папагалче не е нищо особено. :)

Родителите мииии.... 8-) хах... съгласни са. :) защото знаят, че на мен това ми е интересно и това тях ги радва. :) а и не всеки може да се похвали, че разбира с тоя занаят. 8-)

А когато препарирвам птици примерно не се преобличам. Но ако е някой по-голям бозайник и има опасност да се изцапам слагам някакви стари дрешки (тениска и анцунг). :) Колкото до ръкавиците. Пробвах първият път с ръкавици, обаче ужасно трудно се работи с ръкавици, защото не мога да усещам добре нещата. :) а и то след първият път се свиква както казах и вече не ме е гнус... 8-) представям си, че приготвям суровото пиле за вечеря. 8-)

stefity
09-03-2009, 18:47
stefity, нали знаеш, че това което правиш е незаконно, защото птиците които препарираш са в ЗБР (Закон за Биологичното Разнообразие), някои са в Червената книга на България, а трети са в приложенията на CITES ?!

Знам. :) Но аз не ги убивам :) Носят ми ги вече мъртви. Я застреляни от ловец, я от естествена смърт или от нещо друго. :) А това, че вече някой ги е убил не мога да го предотвратя, колкото и гадно да е и дори, че е незаконно. Дори и да спра да препарирам, те ще продължат да ги убиват по всякакъв начин.

ZipFail
09-03-2009, 18:50
Май само ти намираш някво извратено удоволствие в хобито ти ^

stefity
09-03-2009, 18:52
Е... не точно удоволствие... може би по-скоро ми е интересно, а и просто това хоби на мен ми помага и в училище, защото съм в такава паралелка. :) И ако примерно искам да продължа обучението си в Лесотехническия университет, това, че умея да препарирам ще е един голям плюс и ще ме изкара малко по-нагоре в списъка със записващите се. :)

Pliok0019
09-03-2009, 18:57
Вече минава границите на "гнусно" и стига до "крайно отвратително".

Да се занимаваш с трупове на мърви животни... :smt117

Tokarev
09-03-2009, 19:00
Това хоби е чудесно - култивира в човека търпение, прецизност и акуратност в действията.
Достойно е за похвала че в днешното безумно време все още има хора които се занимават с нещо стойностно.

Spider4eto
09-03-2009, 19:16
Как се правят очите? Винаги съм се чудила, предполагам че са пластмасови но все пак да попитам. :-o

Cerveza
09-03-2009, 19:19
Вече минава границите на "гнусно" и стига до "крайно отвратително".

Да се занимаваш с трупове на мърви животни... :smt117

И аз съм на това мнение.
















Моментално на скарата !

bulgarche
09-03-2009, 19:20
Да, но ти стимулираш убиването на защитени видове, а според закона нямаш право да докосваш дори и намерената умряла птица (с делфините е същото, пак че имам членска карта, която малко или много значи нещо за хората и пише нещо на нея, и спрях концесионерите да го махнат), а ти даже я препарираш.
Мой приятел също се занимава с това, но взема само костите, като ги вари, успя да си намери плътояди (едни гадинки хранещи се с плът) от Пловдивския Университет, но все пак го прави от гледната точка на природозащитата.

AutumnTears
09-03-2009, 19:28
Всяко създание заслужава да почива в мир, не да става жертва на дебилски "спорт", нечие хоби или средство за пари...
но коя съм аз, че да критикувам дейността ти?

stefity
09-03-2009, 19:29
Как се правят очите? Винаги съм се чудила, предполагам че са пластмасови но все пак да попитам. :-o

Има и от стъкло, но по-хубави се правят от един вид смола, която се пече във едни формички. :)

bulgarche
Знам, че това, което правя може да не е много правилно... Но нали разбираш, че дори и твоят приятел, който се занимава с това, все някога е пипал умряла птица, за да се научи... А и ако нямаше препаратори сега в природонаучните музеи щеше ли да има изложени всички тези животни? А и един ден от къде знаеш... може и аз да работя там и да препарирам животни точно за тази цел... :)

Kya
09-03-2009, 19:31
Баба ми беше много добра и много я обичах но почина. Дали ще бъде възможно да... :oops:

Pliok0019
09-03-2009, 19:38
ХахХАхаххА


И аз си мислех това за хората.

bulgarche
09-03-2009, 20:30
staferke, да пипал но е член-доброволен в природозащитна организация от много години, а същата тази организация има единствения в страната Спасителен център за диви животни (http://www.greenbalkans-wrbc.org/). Да пипал е, с научна цел и според закона :)

zvezdichkaaa
09-04-2009, 11:40
Всяко създание заслужава да почива в мир, не да става жертва на дебилски "спорт", нечие хоби или средство за пари...
но коя съм аз, че да критикувам дейността ти?

И аз съм на същото мнение.Ужасно жестоко е спрямо животното.Ако ти е толкова любимо ще го оставиш да си почива в мир,а не да събира прах по рафта.Пък и да не говорим,че найстина много защитени животни са убити само,за да бъдат препарирани.Не мога да си представя що за човек ще удира кожата на едно животинче :(

YouCantStopMe
09-04-2009, 12:12
Я,колко неща научиииих.На мен пък това с препарирането ми се струва..ъм.. интересно.Не знам дали аз бих свикнала да човъркам с пръсти в умрели тела на животни,но щом момичето се занимава с това и е доволна-защо да не го прави?При нея идват хора и я молят да им препарира животното.Все пак не ги убива сама,после ги изкормва и си ги препарира. :-o
Ох..ама и аз да си призная...разсмя ме това с упойката. :lol:
сори за папагалчето ти иначе.

vampire_girl_
09-04-2009, 12:55
Интересно е.
Аз си мислех,че е разрязваш животното,вадиш му вътрешностите и пръскаш с нещо като лак за коса 8-)
А от къде може да се купи този препарат,колко струва и животното празно ли остава от вътре или се запълва с нещо ;D

stefity
09-04-2009, 12:59
vampire_girl_
на втора страница съм обяснила накратко с какво се запълва и как се прави. :)

А за препарата... ами да ти кажа честно не знам от къде може да се купи, може би от аптека и не мисля, че е скъп. :) То прилича на сол всъщност и може да се сбърка ако не внимаваш... 8-)

vampire_girl_
09-04-2009, 16:57
Да,прочетох темата.
А мога ли да опитам с по-остър нож? 8-)

ameli
09-04-2009, 17:00
стефи, какво стана с моето пиле ... :)

shoni7
09-04-2009, 18:56
..

stefity
09-04-2009, 19:02
Да,прочетох темата.
А мога ли да опитам с по-остър нож? 8-)

Не е препоръчително. 8-)

ameli

Може би по средата на идващата седмица ще имам време да го направя. :)

stefity
09-04-2009, 19:03
стефи, какво стана с моето пиле ... :)
Извинявам се .. ама ... то не се ли разложи вече?! :?

Във фризера е, няма как да се разложи. :)

ameli
09-04-2009, 19:16
а във фризера колко още ще трае

bloodyF
09-04-2009, 19:37
Оле, аз винаги съм мислела, че препарирането е просто да напръскаш животното с някакъв препарат и то да си седи така неподвижно и да не се разлага, АХАХААХАХАХАХААХААХАХАХАХ А. :lol: :lol: :lol: :razz:

и аз тъй :lol: :lol: :razz:

stefity
09-05-2009, 06:21
а във фризера колко още ще трае

Нали като си писахме на лично ти казах, че и 2 години да седи няма проблем.