PDA

View Full Version : Декоративни рибки



_donna_
09-03-2009, 17:01
Имам проблем.Днес се сдобих с 4 рибки - хелер,златна рибка и още две,които не ги знам какви са(големи са горе-долу колкото хелера - едната е черна,а другата шарена - черна и жълто).Обаче двете "дето не ги знам какви са" започнаха да нападат хелера и златната рибка почти непрестанно.А другите само се отбраняват.Четох в гугъл,че златната рибка не търпяла други риби освен от собствения си вид или сомчета и че ако някои риби я нападат трябва да се отделят.Отделих двете агресивни рибки в буркан,но те започнаха да се нападат помежду си.Отделих ги една от друга,но се чудя колко време ще издържат без помпичка - дали ще издържат до утре,за да ги върна в магазина?! :( Никъде не можах да намеря информация в интернет по колко издържат без помпичката.Ако някой гледа рибки и знае,нека сподели,защото се притеснявам.

_donna_
09-03-2009, 17:12
Опа,измислих решение! Хах : )
Извинявайте,може да махнете темата.

Sham
09-03-2009, 17:25
Не си дръж рибите заедно. Златните са ужасни риби.
Черната, предполагам, е скалария(молинезиите отпадат), а раираната - барбус, които са хищници, т.е. хапват свои:Д

_donna_
09-03-2009, 18:25
Защо да са ужасни? Златната рибка не е агресивна към останалите,дори към тези двете дето я нападат! С хелерчето се разбират добре (засега). А онези двете не ги знам какви са,но определено те нападат и то без причина.Не знам дали е барбус,защото не е раирана.Просто е...шарена,на петна примерно. :lol: Но както и да е.Оправих ги за сега.Благодаря за включването.

ето това е скалария -

http://aquariumbg.com/images/fish//Pterophyllum_altum_l.jpg


а моите май са молинезии,сега като ровнах в нета на изображения и ми излязоха снимки на същите рибки.ето как изглеждат

http://fish.aquadark.com/wp-content/uploads/2009/02/black-molly-796166.jpg

bloodyF
09-03-2009, 20:13
ами аз гледах.....4 поколения риби (демек около 60 риби) ми умряха... ;д
но иначе отдели ги в буркани....няма проблем ако са без помпичка...само гледай да им е добре на температура (около 22 градуса)

_donna_
09-04-2009, 18:16
Разкарах ги двете гадини дето се биеха.
И златната рибка,защото й трябвало много вода и не можела да съжителства с други видове рибки.И сега останаха хелера (Хели) и една бета (Ваньо). :D

Подобна на тази е моята бета,само че няма червено.Засега е много спокойна и си плува бааавно насам-натам,за да мога по-добре да й се наслаждавам.
:D

http://farm4.static.flickr.com/3181/2358297463_cf73018d1c.jpg?v=0

bloodyF,60 риби са ти умрели? :shock: Защо толкова много?

bloodyF
09-04-2009, 20:03
ами те се раждаха...първо умряха щото ги забравих,после умряха от студ,после почнаха сами да умират...като през периодите докато съм си купувала рибки минаваха около 2 години...ся ше си взимам 2..

XceSS
09-04-2009, 23:44
Риба освен за ядене не става.
Никога не съм харесвал "домашни" рибки

TERRORMACHINE
09-05-2009, 03:30
чел съм, че Скаларийте са като хората, трябва първо да се харесат...

иначе съм гледал "червенобуза костенурка" ебати издръжливото животно...два месеца без храна и накрая умря, аз не мога да гледам животни...

crust5
09-05-2009, 09:24
Ами много ясно,че ше напада, нали е хищник !
Иначе колко вървят скалариите, отдааавна не съм ходил да проверявам за цени.

_donna_
09-05-2009, 09:40
чел съм, че Скаларийте са като хората, трябва първо да се харесат...

иначе съм гледал "червенобуза костенурка" ебати издръжливото животно...два месеца без храна и накрая умря, аз не мога да гледам животни...

Аз мисля,че това е не само за скалариите,а и за всички рибки.Просто си играе индивидуалния фактор,както при всички други живи същества.

А за костенурката ти...просто нямам думи.Да не можеш да гледаш животни е едно,но да не я храниш два месеца - съвсем друго.Как не ти беше мъчно само? :?


Иначе колко вървят скалариите, отдааавна не съм ходил да проверявам за цени.

Абе,с точност няма да ти кажа,но най-скъпата рибка в магазина,от който аз пазарувах,беше към 4 и нещо.

Riot
09-07-2009, 01:37
Аз имах водна костернука.
Купих си рибки (декоративни) и ги пуснах при нея в доста обширен аквариум.
Костенурката изяде всичко.
Супер пичага беше