PDA

View Full Version : Биометрични данни За иЛи ПроТиВ?



Kya
09-03-2009, 17:14
http://news.ibox.bg/news/id_572246772

Как ви се струва идеята?
Моля да защитите и обусновете вашата позиция.
Също така бихте ли направили нещо ако можехте да се противопоставите?

dan40123
09-03-2009, 17:27
против съм. бих бил за единствено за убийци и ицнасилвачи тоест тежко провинили се. не че моето или нечие друго мнение от тук има значение дали ще стане това...

Tokarev
09-03-2009, 17:32
Абсолютно против - бих се противопоставил по абсолютно всякакъв начин, дори ако трябва да си изрежа възглавничките на пръстите.

Kya
09-03-2009, 19:13
Май повечето хора които са тук се интересуват само от рипки и бтички. :(
Дали някой изобщо знае какво значи това "нововъведение"?

Аз ще ви обясна: Това е прадядото на чипът в мозъка... Амм.. освен ако не са го плантирали вече.... :-x

FockidyFockFock
09-03-2009, 19:16
Kya е кypва. :twisted:

Kya
09-03-2009, 19:23
Kya е кypва. :twisted:

Правилно!!!

АЗ СЪМ пълното олицетворение на тази държава както и моделът на поведение сред подрастващите момичета и млади жени.

Jeuelle
09-03-2009, 23:16
Не мисля , че някой ще скандира "ЗА" ...
Това е идея , която до скоро мислех, че използват само във филмите , но уви ...

ScionOfStorm
09-03-2009, 23:28
следващият епизод ще е да се инсталират камери във всяко домакинство, за да се следи за съобразно с правилата на един перфектно функциониращ социум поведение, нали?

къде си, Оруел :>

Kya
09-03-2009, 23:32
Евала на тия дето им е се тая

Започва се бавно, никой няма да ти сложни каишката на врата, а ще те накара да си я сложиш сам...

ScionOfStorm
09-03-2009, 23:38
eма като се замислиш стадото си е стадо заради броя си..
доста хора съвсем охотно биха си наложили хомота.
а нежелаещите остават без гласност в това море.
и после като положението опре до микрочипа..ъ, кокала, де, започва голямото блеене.

сигурно изглеждаме доста параноични тея тук ;против;, които сме, ама личната свобода трябва да си остане ПОНЕ в разумни граници. това ги нарушава...неразумно.

Kya
09-04-2009, 00:38
Това "виждане" е от типа на: "мен не може да ме блъсне кола" или "аз ще си карам мотоора, защото съм сигурен в способностите си" доакто всеки ден четеш за смъртните случаи...

Kya
09-04-2009, 01:01
Виж сега, темата ми не е с флирт наклонности.
Искам псросто да разбера младото бъдещо поколение наясно ли е с бъдещето си поне малко. Или по цял ден ще обсъждаме пръдни и някакви събития с характер на публичен дом?

Jeuelle
09-04-2009, 01:06
Виж сега, темата ми не е с флирт наклонности.
Искам псросто да разбера младото бъдещо поколение наясно ли е с бъдещето си поне малко. Или по цял ден ще обсъждаме пръдни и някакви събития с характер на публичен дом?

Тогава пусни темата в разделите за любов и секс - там е младото бъдещо поколение :)

Goebbels
09-04-2009, 06:01
Въвеждането на такива документи ще означава създаване на гигантска база данни с отпечатъци и други данни, които лесно ще помагат за разкриване на всякакъв род действия против системата.

hardball
09-04-2009, 06:22
Никой не иска да бъде следен, едва ли някой ще хареса идеята.
И с каква цел е всичко това? Да се създаде "перфектното общество" на хора идиоти и шепа хора, които да ги управляват и експлоатират.

Обусновете се и вие :D

Canis_Dirus
09-04-2009, 07:19
АЪ пък, за да ви правя напук съм за! Ако някои си мисли, че като му имат биометричните данни ще го контролират по-лесно лъже се. 7 милиарда не се контролрат така лесно. Най-малкто ти трябва огромен контролиращ апарат, който ще отнема много много ресурси и пари. Нещо, което капиталистическто общество не би позволило.

От друга страна ние вече и днес боравим много по-лекомислено с личните си данни. Преди 15 години никой не би си помислил да пазарува онлайн, или от сайтове като ибей и да си дава личните данни на неизвесни лица.

Представете си, но до 20-25 години здравните каси и лекарите ще имат достъп до вашето ДНК с цел да ви предписват точното лекарство в точната доза.

Така ще изчезнат и мангустите с по 4 лични карти от различни области в България.

С масовизирането на една технология отпада и варианта да бъдеш следен. Спомнете си, какъв е бил страха от компютрите преди 30 години. Как те са щели да ни контролират и тн. Днес почти никой не го е страх от това. След 30 години на никой няма да му прави впечатление наличието на биометрични данни в документите за самоличност. Те и сега са там с изключение на пръстовия отпечатък, който лесно мове да бъде добавен.

Briseis
09-04-2009, 10:22
На когото не му харесва винаги може да се оттегли в Африка или Азия.

Биометричните данни имат и добра страна - при злополука те най-лесно ще посочат нужната информация на специалистите.

Но от друга страна обществото на Големия брат малко, по-малко се превръща в реалност. Никой не е мислел, че фантазиите на Жулн Верн ще се превърнат в реалност. Може би Оруел също е пророкувал тъмното човешко бъдеще.

Но спасение има - спомнете си пролите.

BomberStomper
09-04-2009, 14:11
"Хората сами ще го поискат, ще симулираме терористични атентати и хората сами ще поискат по-голяма сигурност и контрол."
Това че стадото е тъпо и вярва на говорещи кутии говори на къде отива този свят.Нали знаете поговорката за баницата и консуматора, същото е, поне при комунизма хората знаят че имат враг, срещу който да се борят, днеска хората не виждат "Големия брат" чрез някакви полусвободи, се опива народа!
http://svobodata.org/