PDA

View Full Version : Американския колеж



tairaaa
09-04-2009, 11:56
Здрасти!Сега ще съм 8 клас .Искам да питам дали някой знае как е в Американския колеж.Но не искам да знам нещо което го пише на сайта им.Питам има ли яки хора,какви са даскалите и ей такива неща...
Мерси :P :P :P

Freaky_boy
09-04-2009, 14:22
Xhm....ochakvah nqkoi zaek da napishe skoro takava tema.. :D amiii az ucha v ACS i sa she s1m 9ti klas... taa 8mi klas v nachaloto shti se stori g1rch ama posle stava super qko i ti prepor1chvam...da si jiveesh jivota.. :P aide ako si nqkoq qka zaika na 15ti toku vij s1m ti dal morkov :D

SuNsEt
09-04-2009, 14:41
Freaky_boy познаваш ли една Мелани от там?И тя за 9 клас...

Freaky_boy
09-04-2009, 14:44
Damz poznavam q..poznavam pochti celiq mi vipusk ;]

rainmaker4
09-05-2009, 10:44
mi..to mai takaa tema ima..se edno..i az 6e sum 8 klas..ne moa razbera kfo se vulnyvate...men taka ne mi pyka..i taka ne mi se y4i..ina4e..ti ..taira..skaip ima6 li..vupreki 4e moje da ne si v moq klas..ili grypa po-skoro..se edno //

Freaky_boy
09-05-2009, 11:33
hm..rainmaker4 ima i klasove i grupi :]

kombarka
09-05-2009, 19:15
Аз имам една приятелка дето сега ще е за 8 клас и са я приели там :grin: Ще я питам какво е и ще пиша :P

vikipf
09-05-2009, 19:35
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=5654045&highlight=#5654045

Ето ти дългогодишната тема за колежа.

Аз сега ще съм 10ти клас и ще ти кажа, че първатата година трябва само да се радваш, защото и без т'ва по англ ще имаш 5 (всички имат толкова) и да учиш, и да не учиш. Не си давай зор. Няма значиние колко имаш по бг и математика, просто се радвай на живота.
За хората не гарантирам, че са "готини", защото за себе си не мога да сложа такъв label. Но има много хора, които изглеждат супер надути и тъпи, а се оказва, че са много, много интересни личности. Обратното също е налице. И за двете получих доказателства преди 3 дена. А-у ти ще си подге. А-у нормално е да се държат кофти с теб в началото. : )

belltom
09-06-2009, 11:51
Аз сега ще съм 10ти клас и ще ти кажа, че първатата година трябва само да се радваш, защото и без т'ва по англ ще имаш 5 (всички имат толкова) и да учиш, и да не учиш. Не си давай зор. Няма значиние колко имаш по бг и математика, просто се радвай на живота.
За хората не гарантирам, че са "готини", защото за себе си не мога да сложа такъв label. Но има много хора, които изглеждат супер надути и тъпи, а се оказва, че са много, много интересни личности. Обратното също е налице. И за двете получих доказателства преди 3 дена. А-у ти ще си подге. А-у нормално е да се държат кофти с теб в началото. : )[/color]
Напълно съм съгласен ..всичко тфа наистина е вярно..а пък тфа с успеха си е така ;д ох аз ще бъда 9ти клас сега...и ще ми скъсат гъза..ама поне подге градинка ще си е там ;д

tairaaa
09-06-2009, 15:48
А да ви питам там ще ни замерят ли с моркови или няма такива работи???
Вярно ли е ,че ще ни разделят в 4 групи според това дали знаем английския или ще ни кажат още на 15 в кои класове ще сме...Понеже в правилника пише ОБЯД и ми е любопитно дали си го плащаме...Друго..една фр. ми каза ,че на входното ниво още изключват...Аз много не и вярвам ма се пак... :-) :-) :-)

belltom
09-06-2009, 19:01
^ Tфа за морковите е вярно..аз поне ще си купя 1,5 кг :Д вярно е за разпределението..само че ще ви кажат на 2рата седмица..през 1вата ще ходите наляво надясно при учителите които може да ви преподават английски и ще играете различни игри..а пък към крач на 1вата седмица ще правите тест и веднага в пон от дргуата ще си знаете паралелките :) обяда си го плащате освен ако не сте от общежитието :) иначе на входното ниво никаф шанс да те изключат.

П.С. Пияи ми на лично ;р

tairaaa
09-07-2009, 10:37
ami kolko hora sa v klas(gore-dolu)?vhodnoto nivo mn li e trudno i vurhu kakvo e????

ramone
09-07-2009, 10:42
ami kolko hora sa v klas(gore-dolu)?vhodnoto nivo mn li e trudno i vurhu kakvo e????

По принцип са 8 паралелки между 18 и 20 човека всяка, ама тая година с тая вдигната такса не съм убедена, че ще има достатъчно хора да се запишат. Входното не е много трудно, аз закъснях за него и проспах половината, а влязох в добра паралелка, точно по средата. В края на годината ще правите същото входно ниво да видят колко сте си подобрили езика.

Едит: забравих, че питаш върху какво е. Аз лично имам спомен само за listening-а - пускат ти касета, а пред тебе имаш някви картинки ли бяха, някви такива простотии и май те питат кво виждаш по принципа на a,b,c,d. Имаше и още някви упражнения за правене, ама тотално съм забравила какви бяха, отдавна беше при мен. Speaking нямаше, можеш да си спокойна, с writing не помня как стояха нещата, може и да имахме да пишем кратък текст, но нямам спомени, питай някое от вече бившите подгета, те помнят по-добре. Ако имаш въпроси питай, и аз се бях стресирала доста като си спомня :razz:

tairaaa
09-07-2009, 12:58
И аз съм се страсирала и нз..само си мисля ,че ще имам 0% и т.н!!!А дали ако съм в последната група пак мога да науча английския?Да преговарям ли по английски от сега или има някакъв преговор преди теста?Праят ли входно по бг и мат????? :? :? :?

belltom
09-07-2009, 13:35
И аз съм се страсирала и нз..само си мисля ,че ще имам 0% и т.н!!!А дали ако съм в последната група пак мога да науча английския?Да преговарям ли по английски от сега или има някакъв преговор преди теста?Праят ли входно по бг и мат????? :? :? :?
Oх абе успокой се малко бе..къде ще преговаряш..ти пък..ако си в последната група пак ще го научиш точно толкова добре както и в другите..0% няма да имаш по никъф начин..пък и да имаш по слаб резултат на никой не му пука..важното е в края на година като правия същия тест тогава вече да имаш висок резултат :) иначе има входно ниво по български само..което е еднакво за цялото даскало..в смисъл сички випуски имат еднакъв тест..и най на оферта са 8класниците щото те имат най пресни спомени :)

ramone
09-07-2009, 17:42
Ейй, верно бе, имахме входно по бг, тотално го бях изключила тва, тцтц, няма да е лесно.. Абе на него ще имате елементарните неща, пунктуация, правопис, такива работи, дето сте ги учили до 7 клас, не трябва да ти е проблем. По математика нямаш входно, а по английски няма начин да изкараш 0% и на тото да играеш, пак :D Ако имаш знанията, не се паникьосвай. При нас кофтито беше, че най-силната паралелка ги скъсаха от учене и упражнения, пък най-слабите носеха плакати с имената на животните... Според мене си е перфектно да влезеш в нормална, средна паралелка, адския кеф е, а и научаваш доста неща, без да ти излиза през носа :D Тая година ще имате 5 предмета на кръст, нищо страшно няма ;)

belltom
09-07-2009, 18:02
Ейй, верно бе, имахме входно по бг, тотално го бях изключила тва, тцтц, няма да е лесно.. Абе на него ще имате елементарните неща, пунктуация, правопис, такива работи, дето сте ги учили до 7 клас, не трябва да ти е проблем. По математика нямаш входно, а по английски няма начин да изкараш 0% и на тото да играеш, пак :D Ако имаш знанията, не се паникьосвай. При нас кофтито беше, че най-силната паралелка ги скъсаха от учене и упражнения, пък най-слабите носеха плакати с имената на животните... Според мене си е перфектно да влезеш в нормална, средна паралелка, адския кеф е, а и научаваш доста неща, без да ти излиза през носа :D Тая година ще имате 5 предмета на кръст, нищо страшно няма ;) Оф и аз бях забравил за входното по български...ама сега се сетих :S пък вече не помня почти нищо :?

amk933
09-07-2009, 18:11
Ейй, верно бе, имахме входно по бг, тотално го бях изключила тва, тцтц, няма да е лесно.. Абе на него ще имате елементарните неща, пунктуация, правопис, такива работи, дето сте ги учили до 7 клас, не трябва да ти е проблем. По математика нямаш входно, а по английски няма начин да изкараш 0% и на тото да играеш, пак :D Ако имаш знанията, не се паникьосвай. При нас кофтито беше, че най-силната паралелка ги скъсаха от учене и упражнения, пък най-слабите носеха плакати с имената на животните... Според мене си е перфектно да влезеш в нормална, средна паралелка, адския кеф е, а и научаваш доста неща, без да ти излиза през носа :D Тая година ще имате 5 предмета на кръст, нищо страшно няма ;)

Добре де а тези по-слабите и по-силните не се ли изравняват по някое време? Поне до 12 клас... То по тази твойта логика тези дето са по-напред винаги ще са по-напред, а тази, които са назад, понеже ги тормозят по-малко ще изостават и изостават зад другите.... И какво се случва, ако няма достатъчно добри, за да направят цяла по-висока група? :-o

belltom
09-07-2009, 18:19
Ейй, верно бе, имахме входно по бг, тотално го бях изключила тва, тцтц, няма да е лесно.. Абе на него ще имате елементарните неща, пунктуация, правопис, такива работи, дето сте ги учили до 7 клас, не трябва да ти е проблем. По математика нямаш входно, а по английски няма начин да изкараш 0% и на тото да играеш, пак :D Ако имаш знанията, не се паникьосвай. При нас кофтито беше, че най-силната паралелка ги скъсаха от учене и упражнения, пък най-слабите носеха плакати с имената на животните... Според мене си е перфектно да влезеш в нормална, средна паралелка, адския кеф е, а и научаваш доста неща, без да ти излиза през носа :D Тая година ще имате 5 предмета на кръст, нищо страшно няма ;)

Добре де а тези по-слабите и по-силните не се ли изравняват по някое време? Поне до 12 клас... То по тази твойта логика тези дето са по-напред винаги ще са по-напред, а тази, които са назад, понеже ги тормозят по-малко ще изостават и изостават зад другите.... И какво се случва, ако няма достатъчно добри, за да направят цяла по-висока група? :-o Изразвняват се още в края на 8ми..ами някои паралелки са с по 1-2ма по малко или повече..няма вариант в кокойто да няма достатъчно хоре :)

amk933
09-07-2009, 18:22
^Е добре де. Като се изравняват в края на 8 клас това значи, че новаците трябва да минат да речем от А1 до В2, а напредналите примерно от В1 до В2. Тогава напредналите трябва да щракат с пръсти, а ти казваш, че е обратното, което не схващам от какво се получава. Би следвало новаците да им дават много повече зор, за да са на едно ниво в края на годината. :)

belltom
09-07-2009, 18:27
^ Виж сега..в общи линии всички учат един и същи материал..само че тези които са по назад го учат по подробно..докато напредналите го минават не с толкова подробности и по-бързо..само че на тях им се събира повече защото..тъй като са по напреднали им дават повече и по сложни упражнения и задачи..докато на тези които са по-назад..нещата им стават от същия вид трудност чак към средата на 2рия срок..накрая файналът (т.е. нещо като изходно ниво) по-английски за всички е еднакъв ;)

amk933
09-07-2009, 18:31
^ Виж сега..в общи линии всички учат един и същи материал..само че тези които са по назад го учат по подробно..докато напредналите го минават не с толкова подробности и по-бързо..само че на тях им се събира повече защото..тъй като са по напреднали им дават повече и по сложни упражнения и задачи..докато на тези които са по-назад..нещата им стават от същия вид трудност чак към средата на 2рия срок..накрая файналът (т.е. нещо като изходно ниво) по-английски за всички е еднакъв ;)

Знам какво е файнал. ;) Аз все пак уча в ААУ и при нас си е точно като в Америка и Англия със A, B, C, D, F, I, Semestrials или Finals и то два пъти в годината. Но разбрах това, което ме интересуваше. Просто ми беше интересно как процедират при вас и как при нас с по-ненапредналите (щото при нас за да влезнеш ти трябва поне В2) и има разлика. :)

belltom
09-07-2009, 18:34
^ E да..но просто при вас как да кажа..вие сте още по отдалечение от българската програма за обучение..така че е по нормално да ви се иска определено ниво по английски :)

amk933
09-07-2009, 18:40
^ E да..но просто при вас как да кажа..вие сте още по отдалечение от българската програма за обучение..така че е по нормално да ви се иска определено ниво по английски :)

То ние нищо общо нямаме с нея и с министерството и за това сега сме на даскало от средата на Август. :D Да не ти говоря, че в 10 клас (подчертавам 10) учим някои предмети от AP Higher Level, а в 11 и 12 IB и е такова мазало от учене, че преди да дойдат файналс изпадам в нелегалност 2 седмици по-рано и уча. Скъсват ни *сещаш се кое*. 8-) Иначе при нас понеже английски изобщо не се учи като в бг училище ами пишем есета и съчинения разсъждения по литературни творби и неадаптирани текстове, се налага тези, които изостават освен DOL да учат и ESL вместо FL. Абе веселба... :lol: Аз ъм си добре де, ама с много жертви и зор, въпреки че бях в 1 АЕГ преди това и имах 6.00...

ramone
09-07-2009, 18:48
^Е добре де. Като се изравняват в края на 8 клас това значи, че новаците трябва да минат да речем от А1 до В2, а напредналите примерно от В1 до В2. Тогава напредналите трябва да щракат с пръсти, а ти казваш, че е обратното, което не схващам от какво се получава. Би следвало новаците да им дават много повече зор, за да са на едно ниво в края на годината. :)

Така е, би следвало от тва, но не е гаранция, че така става. Не мога да ти кажа със сигурност коя паралелка какво учи, но от моя випуск тази година като ни размесиха хубаво и в класа ми се паднаха хора със сякво ниво по английски си личеше кой е бил в най-силната паралелка и кой в най-слабата, имаше хора, които още сричаха. Може и да е до човек, не знам. Аз не казвам, че 'по-умните' учат повече материал, а другите по-малко, просто тях си спомням, че ги затрупваха с тонове домашни специално по английски, а по-изостаналите през по-голямата част си бяха пей сърце. Както каза belltom, сигурно се дължи на факта, че по-напредналите като няма кво да правят и учат страшно големи подробности, които на тея от по-задните класове не им се дават, защото имат да наваксват повече. Като материалл накрая всички трябва да са покрили едно и също нещо, аз на момичето просто му казвах, че като обем и количество домашни, най-напредналите бяха най-изтормозени. Дано сега си ме разбрал правилно :)

belltom
09-07-2009, 18:55
^ E да..но просто при вас как да кажа..вие сте още по отдалечение от българската програма за обучение..така че е по нормално да ви се иска определено ниво по английски :)

То ние нищо общо нямаме с нея и с министерството и за това сега сме на даскало от средата на Август. :D Да не ти говоря, че в 10 клас (подчертавам 10) учим някои предмети от AP Higher Level, а в 11 и 12 IB и е такова мазало от учене, че преди да дойдат файналс изпадам в нелегалност 2 седмици по-рано и уча. Скъсват ни *сещаш се кое*. 8-) Иначе при нас понеже английски изобщо не се учи като в бг училище ами пишем есета и съчинения разсъждения по литературни творби и неадаптирани текстове, се налага тези, които изостават освен DOL да учат и ESL вместо FL. Абе веселба... :lol: Аз ъм си добре де, ама с много жертви и зор, въпреки че бях в 1 АЕГ преди това и имах 6.00... Ох мани..значи вас ви озорват доста повече отколкото нас :D е на вас кога ви е лятната 0.о иначе споко и ние пред файнали сме така..ама при вас ми изглежда по гадно :D

amk933
09-07-2009, 19:21
ramone, схванах го още преди това, мерси. :)




^ E да..но просто при вас как да кажа..вие сте още по отдалечение от българската програма за обучение..така че е по нормално да ви се иска определено ниво по английски :)

То ние нищо общо нямаме с нея и с министерството и за това сега сме на даскало от средата на Август. :D Да не ти говоря, че в 10 клас (подчертавам 10) учим някои предмети от AP Higher Level, а в 11 и 12 IB и е такова мазало от учене, че преди да дойдат файналс изпадам в нелегалност 2 седмици по-рано и уча. Скъсват ни *сещаш се кое*. 8-) Иначе при нас понеже английски изобщо не се учи като в бг училище ами пишем есета и съчинения разсъждения по литературни творби и неадаптирани текстове, се налага тези, които изостават освен DOL да учат и ESL вместо FL. Абе веселба... :lol: Аз ъм си добре де, ама с много жертви и зор, въпреки че бях в 1 АЕГ преди това и имах 6.00... Ох мани..значи вас ви озорват доста повече отколкото нас :D е на вас кога ви е лятната 0.о иначе споко и ние пред файнали сме така..ама при вас ми изглежда по гадно :D

Лятната е от средата на Юни до малко след средата на Август. 8) Ама Коледната е по-дълга и празнуваме Halloween, Thanksgiving Day и тем подобни. :D Абе яко е, ама имаме ужасно много co-curricular activities, които ни задържат докъм 5 в училище. И като ме взимат в 7:30 и ме връщат или в 16 или в 18 се сети кога остава време за учене.... 8-)

belltom
09-07-2009, 19:24
^ E и ние ги празнуваме хелоин и деня на благодарността и още такива глупости :D ох да и ние имаме такива extracurricular които ни задължават да стоим в даскало до късно :D абе училищата ни хем доста си приличат..хем същевременно са доста различни ;d

tairaaa
09-07-2009, 20:08
Я кажете какви предмети има в 8-ми клас ,че ми е любопитно...

amk933
09-07-2009, 20:09
Я кажете какви предмети има в 8-ми клас ,че ми е любопитно...

Аз ли или те, че не стана ясно? Щото в АК май ги знаеш? :-o

ramone
09-08-2009, 06:53
Я кажете какви предмети има в 8-ми клас ,че ми е любопитно...

рисуване и музика по един час седмично
физическо - 3 часа седмично
български - 4 часа седмично
математика - същото
английски - 20 часа седмично
единия срок имаш typing, най-глупавия и безмислен час в света, поне за мене - 2 часа седмично
другия срок вместо typing имаш science пак по толкова. От това в каква паралелка ще се паднеш зависи кой срок какво ще имаш.
И третата четвъртина единичния час физе ти го сменят със здраве, говорите си с психолога за наркотици, насилие, секс.. абе купон става в тея часове. :D

Мисля, че тея ви бяха предметите.

belltom
09-08-2009, 07:02
^ Математиката е 3... ;]

ramone
09-08-2009, 07:03
Да, вярно, извинявай, обърках се с 9 клас, 3 е :)

denitooo13m
09-08-2009, 10:33
btw.. в Американския на тетрадки или на листа пишете?...Защото една позната ми каза, че се пишело на листа...и е малко странно.., а учебниците наистина ли са ужасно дебели :D :D :razz:

vikipf
09-08-2009, 10:33
Хахахахха глупости е т'ва, което го казахте за изравняването. Не можеш да ми кажеш, че тия които са били от най-високото ниво ( по CAE някъде B2-C1) се изравняват с тези, които са влезли с А2 примерно. Вярно е, че в 9ти клас всички си почваме с C1, обаче на файнълите изпитите са различни за двете половини (по-високото и по-ниското ниво). За класовете, които са по-напреднали се учат еднакви неща, но по различно време и с различна интензивност. Учат се неща като специфични думи и времена и използване на средства за обогатяване на езика. В общи линии тези, които знаят повече, си обогатяват езика още в 8ми клас, а другите учат basic нещата и се очакват да си научат думите в часовете по English Literature.
Ей такива работи стават у родния колеж.

tairaaa
09-08-2009, 11:56
Хахахахха глупости е т'ва, което го казахте за изравняването. Не можеш да ми кажеш, че тия които са били от най-високото ниво ( по CAE някъде B2-C1) се изравняват с тези, които са влезли с А2 примерно. Вярно е, че в 9ти клас всички си почваме с C1, обаче на файнълите изпитите са различни за двете половини (по-високото и по-ниското ниво). За класовете, които са по-напреднали се учат еднакви неща, но по различно време и с различна интензивност. Учат се неща като специфични думи и времена и използване на средства за обогатяване на езика. В общи линии тези, които знаят повече, си обогатяват езика още в 8ми клас, а другите учат basic нещата и се очакват да си научат думите в часовете по English Literature.
Ей такива работи стават у родния колеж.
Да не искаш да кажеш,че накрая на 8-ми клас нивото което искат е различно за всеки.Тоест едни знаят това ниво(по-напредналите групи) ,а други по- ниско.

vikipf
09-08-2009, 12:14
Горе-долу се получава така, че на никой не му пука колко знаеш английски. Трябва да имаш над 4 по английски, за да те оставят, само това е условието. Накрая има два файнъла един за по-напредналите и втори за другите. И другата година си личи кой къде е бил, но до 10-11 клас вече всички са се изравнили, освен ако не си мн мн дървен в научаването на език (за говор говоря).

tairaaa
09-08-2009, 14:29
Значи в която и група да съм ще мога да науча английски.Нали?В 9 клас ли си избираш какво друго да учиш-право,дебати и т.н?Може ли да запишеш няколко езика в 9 клас освен английския или само един допълнителен и можеш ли да го научиш добре(не като държавните)???

rainmaker4
09-08-2009, 15:08
ем до колкото знам..можеш да запишеш немски, френски,испански..може също японски на СИП..май..сега..колко може да се научи си е и до човека..все пак да се разправяш с 3 езика..и другите неща не е мн лесно..предполага се, 4е подготовката по втория език е добра..сега за клубовоте..ми каквато специалност те влече..право..например..запи сваш се на клуба..`симулиране на съдебни процеси`..сега кфи точно са тези клубове и какви тоно има..май са се изменили..предполагам, че всичките въпроси относно клубовете,езиците,входните ..ще ги разяснят на 14.09.09..засега смятам, че с информацията от сайта им относно специалностите и клубовете..учебните прогами и т.н, а също от 4те теми тука относно американския колеж..ще имаме някаква представа какво да очакваме..въпреки че на мен ми е се едно..
Балкански танци
Природни науки
Изобразително изкуство
Литературно списание “Беседа”
Компютърна графика
Клуб „Culture Jam”
Дебати
Английски за деца-сираци
Приятели на UNICEF
Планинско катерене
Клуб „Interact”
Клуб „Mock Trial” (симулация на съдебни процеси)
Модел Обединени нации
Клуб по бягане
Клуб „Ние се грижим”
Клуб на любителите-писатели
Клуб „Ударни инструменти”
Математическа лингвистика
Клуб „По стъпките на Мелпомена” ..нещо такоа би трябвало да са клубовете и..същност не знаехче има специалноси..има ли въобще!? :? ..а за английския..до колкото схванах в 10 клас става изравяването..спрямо познанията по английски..нз аз ти предлагам да прехвърлиш учебника си, за да си спокойна и уверена, ак толкова се притесняваш.. :smt071 :д..хубаво е сега..един релакс през оставащите дни и хич да не ти пука..ще се справиш.. : ]]

vikipf
09-08-2009, 20:54
В 8ми клас записваш в 9ти какъв език ще учиш - френски, немски, испански. В 9ти може да запишеш и до два elective-a (СИП), по каквото искаш. Може da e рисуване, футбол, волей, японски, математика, френски, немски, руски и още поне 10 неща. В 9ти за десети записваш специалност - компютри, физика, химия или хуманитарен.
Език само в елективите не можеш да научиш, но за вторият език имаш 3 часа, които са си доста време. Аз за 1 година и то не съм се претоварвала да уча френски, научих доста неща.Даже сега разбирам доста неща по френските филми... хахахха.
Има и клубове, които са нещо пак като СИП-ове само дето трябва да правиш 75 часа от клубове, от които част от тях трябва да са в помощ на обществото, за креативност и за физическо натоварване.

tairaaa
09-10-2009, 09:56
Винаги ли сте първа смяна в АК?(понеже пише в правилника само разписанието на 1 смяна)

rainmaker4
09-10-2009, 10:35
да, винаги от 8 и зо до към 3 и 30..след това оставаш за няк`фи извънкласни

rainmaker4
09-11-2009, 10:07
btw.. в Американския на тетрадки или на листа пишете?...Защото една позната ми каза, че се пишело на листа...и е малко странно.., а учебниците наистина ли са ужасно дебели
вярно ли е..!?! ..обичам тетрадки..такоа..малко странно на листа..!?!