PDA

View Full Version : Скачане на въже



TheNewReligion
09-04-2009, 17:07
Здравейте. Вече година и половина скачам на въже за удоволствие. Но както може да се досетите, започвам да оформям сериозни мускули. Не прогресирам от доста време, но продължавам да скачам, за да поддържам мускулите.
Вчера майка ми ми се скара: "Виж се на какво приличаш! Никой панталон няма да ти става от тези мускули, бедрата ти са като на щангист...бла-бла." Много се издразних и казах, че само ги поддържам, не ги развивам. Тя ми каза, че не е вярно. И сега се чудя кое е вярното. Ще съм много благодарна, ако някой ми обясни. :)

Oligofren
09-04-2009, 17:57
Чувал съм че помага за растежа(на височина),но като се замислиш е нормално и бедрата да развива :)

dan40123
09-04-2009, 20:24
скачай си спокойно най-вероятно прасеца ти е развит заедно с бедрото ама те ще се развиват до едно ниво и ще спрат пък и зависи кви серии правиш по колко и тн интензивност... и аз преди скачах, преди месец спрях...

AtanasGeorgiev
09-06-2009, 15:44
Няма как да развиеш големи бедра от скачане с въже...
Това си е най-вероятно генетично. Но ако се притесняваш най-добре вземи прави лицеви опори, набирания, да оформиш мускулатурата отгоре и да не ти изглеждат големи краката спрямо нея.

TobbeT
09-10-2009, 20:42
аз тренирам баскетбол , и скачам секи ден и във нас и на тренировка от важето се дига отскока и то със много :) а пък тва че бедрата ти се големяват не е вярно прасеца наистина ти се нацепва ама бедрата не :)

chill
09-10-2009, 20:48
И аз скачах по много всеки ден, прасеца ми се уголеми дооста (затова и спрях), обаче бедрата не- стегнаха се, но нищо повече

ZipFail
09-11-2009, 00:36
Скачането на въже е супер готино, особено за момиче :>

denkataa
09-12-2009, 10:18
скачането на въже е полезно за сърцето , добре е за крака и задни части , въпреки че съм момче често скачам за раздвижване

TheNewReligion
09-24-2009, 20:16
Малко късно пиша, но след 30-минутно скачане се сетих. 8-) Благодаря за отговорите, ще продължавам да си скачам. : )

hamilcar
09-24-2009, 22:17
Малко късно пиша, но след 30-минутно скачане се сетих. 8-) Благодаря за отговорите, ще продължавам да си скачам. : )

Правилно решение.

Считам темата за приключена.