PDA

View Full Version : Как можах да се забъркам в такава каша!



nesuvsem
09-04-2009, 17:59
Ще помоля тези,които искат да дадат съвет по темата,да бъдат така добри да си спестят негативните неща,ако има такива,разбира се.

Преди две седмици се запознах с едно момче по нета.Разменихме си скайповете и започнахме да си пишем.На следващия ден аз нещо се ядосах заради едно негово изказване спрямо мен,макар той да казваше,че само се бъзика.Хубаво-след три дни се извиних и той ми даде втори шанс.Не съм виждала този човек на снимка,знам горе-долу какво представлява от това,което съм чела и ми е разказвал.Аз му пратих.Разсъжденията му преди това много се доближаваха до моите и поради тази причина се привързах адски много.И незнайно как се получи,но започнах да го харесвам.Да,същият човек,когото не знам какво представлява и сме си писали по половин час на ден.Може би защото от крайно време се чувствам адски самотна и това,че той ми обърна внимание,ме вкара в релси.Не издържах и вчера му казах,че го харесвам.След това му писах в скайпа да ми каже,че съм хипер зле и да приключваме въпроса.Отговори ми,че си мисли,че съм объркана,че търся внимание,подкрепа и т.н.И не знаел как може да съм се влюбила в човек,когото не съм виждала нито на живо,нито на снимка и не съм познавала достатъчно добре.Казах му,че се радвам,че ми е приятел,а той ми отговори,че остава такъв.Исках да го оставя малко на мира,но ето-не издържах,и му писах днес пак.Не ми отговори,а от дурго място видях,че е на компютъра по това време и ми е видял съобщението.Да допълня,че от вторник насам все аз му пишех по няколко пъти-да,отговаряше ми...
Хора,незнам какво да правя.Толкова глупаво звуча,при положение,че сме от различен град,аз съм на 17,а той на 18.Къде на бъзик,къде не,се разбрахме,че след две години ще ме заведе на диско и там щял да ме прегърне,защото като казах,че просто искам само една прегръдка от някого,той ми каза "Не че нещо,ама по нета трудно ща прегърна :Д " ..
Незнам,само и този проблем ми оставаше.Моля за някакъв минимален съвет,защото се чувствам толкова глупава и не съм вярвала,че ще се въвлека в такава ситуация.

Bellatrix
09-04-2009, 18:12
Излез някъде навън и си потърси реален приятел. Просто си самотна и един вид търсеща внимание, комплименти и ласки. За това си лесна за него, но:
1. По интернет няма да намериш човек, който да те направи щастлива или по-малко самотна.
2. Не си му виждала снимка: отде знаеш, че не е някой психо на 60? Аз на твое място не бих отишла на въпросната дискотека хей така.

l0lz
09-04-2009, 18:15
Прережи си вените. :/

nesuvsem
09-04-2009, 18:17
Излез някъде навън и си потърси реален приятел. Просто си самотна и един вид търсеща внимание, комплименти и ласки. За това си лесна за него, но:
1. По интернет няма да намериш човек, който да те направи щастлива или по-малко самотна.
2. Не си му виждала снимка: отде знаеш, че не е някой психо на 60? Аз на твое място не бих отишла на въпросната дискотека хей така.
"Познавам" този човек от година и нещо.Слагам го в кавички,защото и двамата сме регистрирани във форум,в който просто не ми се е видяло да лъже.Дори и преди сме си писали,но само ей-така.

Съжалявам за отклонението на темата.Ако беше някой педофил,той само това щеше да чака и щеше да ми каже колко много и той ме обичал.

SuNsEt
09-04-2009, 18:21
Излез някъде навън и си потърси реален приятел. Просто си самотна и един вид търсеща внимание, комплименти и ласки. За това си лесна за него, но:
1. По интернет няма да намериш човек, който да те направи щастлива или по-малко самотна.
2. Не си му виждала снимка: отде знаеш, че не е някой психо на 60? Аз на твое място не бих отишла на въпросната дискотека хей така.

Не съм съгласна за 1. По интернет можеш да намериш човек,който да те направи щастлива.Не всички са педофили,маниаци и т.н. Има толкова различни хора...
Както и да е,това е друга тема.

Иначе съм съгласна с мнението на Bellatrix -излез и потърси нови запознанства.

SuNsEt
09-04-2009, 18:26
ами защо не добавиш малко магданоз в тази каша айде престани... :-x

thespark
09-04-2009, 19:06
(hug)

sulley
09-04-2009, 19:30
Остави го.Той е станал по-специален за теб,защото си мислела,че ще има някаква любов между вас,но явно той не иска същото.И така ще е трудно и за двама ви,първо-не чувствате едно и също,второ-не можеш да имаш вяра на човек,когото даже не си срещала,и така с времето само ще задълбаете нещата,а те не са дори и реални .. :?

mechtaq_za_teb
09-04-2009, 19:46
Според мен не си влюбена в него, а по-скоро е увлечение. Чувстваш се самотна и той се е появил точно в този момент с милото поведение.
Най-добре излез с приятели, направи нещо, което не си правила досега.... намери си занимание, което да те разсее и не мисли, че си самотна. Такава си, защото така се възприемаш. Усмихвай се по-често и ще видиш, че скоро всичко ще се нареди. А колкото до момчето- изчакай. Нека той ти пише... дори да е само приятелски. :)

BlackEyed
09-04-2009, 22:27
Get a life.

ShtrudeL
09-04-2009, 22:32
Не се филмирайте толкова. Оо

fire_cat
09-05-2009, 07:56
Хубаво е, че си си намерила толкова добър приятел, и то по интернет. Според мен можеш наистина да се влюбиш в него само по характера, отколкото по външноста, но все пак и тя е важна. По-добре се успокой и наистина го остави за малко, за да си поеме въздух. Не му пиши ти известно време и нека някой път той те потърси. :)

marti93
09-05-2009, 10:50
препоръчвам ти да си останеш виртуална приятелка с този човек,защото наистина боли след това,аз направих грешката да се запозная с такъв човек и не ми излиза от главата само че лошото е че сме от един град и сме се виждали..така че по добре забрави за нещо с това момче ,хем сте от различни градове,хем че незнаеш в реалния свят това момче може да има приятелка или да харесва някое момиче...срещнала си го в неподходящ момент ,самотна си ,гадно ти е...е недей ,излез ,развесели се и винаги се усмихвай,незнаеш кой ще се влюби в усмивката ти :grin: :mrgreen: :-|

maybelline
09-05-2009, 11:33
Здравей :) Много интересна история, особено развръзката. Като цяло, харесваш разсъжденията и начинът на мислене на това момче, а след като само това си видяла от него, то направо казано - харесваш момчето. Дотук добре, само че има още няколко неща. Той добре се е сетил, че няма как да харесваш (или да си влюбена в) човек, когото не познаваш. А ти не го познаваш, но знаеш за него нещо и дотук всичко, което знаеш, ти харесва. Но че не го познаваш - така е.
В интернет хората си пишат свободно, обсъждат си. Като се видите наживо, начинът му на мислене ще е точно този, който си видяла от Скайп, ICQ (или където си пишете), но характерът му, външният му вид и поведението му ще бъдат съвсем нови за теб и не е много сигурно, че ще ти харесат. Най-вече говоря за характера - обикновено в интернет виждаш едно, доукрасяваш го малко в мислите си, правиш си една пълна картина, а после наживо виждаш нещо съвсем различно. Тогава най-вероятно ще ти стане малко гадно, че той не е принцът на мечтите ти. Не казвам, че няма шанс и да е точно за теб, но най-вероятно няма да бъде. Едва ли ще се видите скоро, така че да преминем към по-важния въпрос - защо толкова го харесваш от няколко чата.
Във въпроса си пишеш, че си самотна. Защо си самотна? По-точно, какво ти липсва? Може да си самотна от липсата на мъжко внимание, може да ти липсва внимание от приятелите ти, може да ти липсват приятели, а може и да ти липсва въобще общуване с хора и сега това момче да е единственият човек, който се занимава с теб.
В какви отношения сте с родителите ти? Добре ли се разбирате или се карате непрекъснато?
В какви отношения си с приятелите си? Чувстваш ли се пренебрегната от тях или просто не ти допадат и искаш нови, а не намираш?
Също така трябва да помислиш как върви интимният ти живот. Предполагам, че нямаш гадже, след като само момчето от интернет ти обръща внимание.
Това, което се опитвам да обясня е, че (погледнато психологически) не момчето от чата ти липсва, а внимание. Това, че той ти обръща внимание сега не означава, че е единственият, който се интересува от теб. Вярвам, че той изглежда и пише много заинтересовано и така получаваш нужното внимание. Но не е важно кой се занимава с теб, важно е ти какво мислиш и чувстваш за себе си. Ако ти трябва внимание, трябва да се запознаеш с нови хора (желателно от града ти - ще ти е много по-интересно, а и на тях ще им е много по-лесно да общуват с теб). Разбира се, старите също не са за подценяване - родителите ти (ако не са изключени от списъка), досегашните ти приятели и познати също се интересуват от теб. А може би е време да смениш обкръжението си, ако общуването с досегашното не те задоволява.
Нови хора се намират лесно - записваш се на някакъв спорт или музикален инструмент или каквото и да е, което ти е интересно, и се запознаваш с останалите :) Също така можеш да помислиш и да си спомниш хора, които преди време са общували с теб (и са ти обръщали внимание) по подобен начин (както сега го прави момчето от интернет) и да ги потърсиш. Идеята ми е, че не е нужно да се влюбваш във всеки, който се поинтересува малко повече от теб, защото такива хора ще има много и накрая няма да можеш да решиш кой обичаш повече :) Засега момчето играе тази роля, но скоро ще има и други, трябва само да потърсиш подходящите приятели.
И аз съм се чувствала като теб. Имаше момент, в който не исках да се отделям от човека, който ми обръщаше повече внимание (разбира се, не се влюбих, защото той беше от женски пол, а и бях по-малка :) ), но точно по този начин (и в последствие с опита) научих, че подходящите приятели се намират като ги потърсиш. Като открих по-добри приятели, разбрах, че дотогава всичко е било просто в доброто отношение на човека към мен.
Така че, не се притеснявай! Запознай се с повече хора и ще откриеш момчета и момичета, които ти подхождат по характер и проявяват към теб вниманието, от което имаш нужда. А някой ден може би ще се запознаете наживо с това момче и тогава ще прецениш най-добре. Успех! ;)

m0n4yyy
09-06-2009, 15:27
Винаги, когато момчето не те харесва, когато му признаеш чувствата си, той се отдръпва. Случвало ми се е. :( :(

GabisiTa
09-06-2009, 16:25
Остави го, не го търси повече. Ако той те потърси - ок, но нека да е с ясната представа, че ще бъдете само приятели.

rusoto_baby_f
09-06-2009, 16:43
Може би защото от крайно време се чувствам адски самотна и това,че той ми обърна внимание,ме вкара в релси.

Ето сама си отговори на въпроса...Дал ти е вниманието от което си имала нужда и ти си си привързала...Започни да излизаш повече...Нали не искаш да водиш ''онлайн живот''


Къде на бъзик,къде не,се разбрахме,че след две години ще ме заведе на диско и там щял да ме прегърне,защото като казах,че просто искам само една прегръдка от някого,той ми каза "Не че нещо,ама по нета трудно ща прегърна :Д " ..

И ще чакаш две години да те заведе на диско :shock: :shock: .....Извинявай мацка обаче сега ти е времето да излизаш, да се забавляваш....Да срещаш нови хора....
Не казвам, че е лошо да се запознваш с някой в интернет..... Но не винаги хората с които си пишем са такива и ,,на живо,,...Понякога държанието по скайп или сайт е едно...а ,,на живо,, съвсем друго...

lipstik
09-06-2009, 20:29
Трябва да си намериш истински приятел,явно имаш нужда.Пък този го оставяй,още повече,че е от друг град.

brokeninside13
09-06-2009, 20:55
Хубаво е, че си си намерила толкова добър приятел, и то по интернет. Според мен можеш наистина да се влюбиш в него само по характера, отколкото по външноста, но все пак и тя е важна. По-добре се успокой и наистина го остави за малко, за да си поеме въздух. Не му пиши ти известно време и нека някой път той те потърси. :)

BloomF
09-06-2009, 21:02
Наистина излез и си намери реално момче...

umri
09-06-2009, 21:19
Отслабни, купи си по-секси дрехи, излизай повече с приятели, запълвай си времето със съществени неща, вместо да стоиш само пред компютъра. Проблемът е решен

NamelessRomantic
09-06-2009, 21:24
Не ми е ясно как си се влюбила в напълно непознат,който дри не си виждала на живо.Пълни глупости,ще го забравиш скоро. :)

Marinchety
09-07-2009, 21:46
няма какво да се сдухваш не е станало кой знае какво няма и от какво да ти е толкова неудобно сама си казала че нито се познаеаш с този човек нито нищо ... а щом се чувстваш самотна не мисля че интернета е най-подходящия начин да си намериш човек който да е до теб че да не си самона :)