PDA

View Full Version : ЛЕНТИ ЗА ДЕПИЛАЦИЯ НА ЛИЦЕ



brokeninside13
09-04-2009, 20:43
Здравейте, ако някой е използвал ЛЕНТИ ЗА ДЕПИЛАЦИЯ НА ЛИЦЕ ДЕВА да си сподели мнението? http://beautycosmetic.biz/images/devadepilatoryfacewax.jpg ако ли не да каже някой по хубави. :)
Мерси предварително.

TeenSpirit
09-04-2009, 20:47
Само на Вийт съм ползвала и не ми харесват...

PepSsSi
09-04-2009, 20:53
аз съм използвала от тези,но за тяло (еднакви са, разликата е само в размера на лентичката) и останах много доволна :)

brokeninside13
09-04-2009, 20:56
аз съм използвала от тези,но за тяло (еднакви са, разликата е само в размера на лентичката) и останах много доволна :)

:) а къде точно се използват тези дето са за тяло? :-o

iiordanova
09-04-2009, 21:03
Майка ми ги използва тези за лице.
Доволна е от тях.

PepSsSi
09-04-2009, 21:25
аз съм използвала от тези,но за тяло (еднакви са, разликата е само в размера на лентичката) и останах много доволна :)

:) а къде точно се използват тези дето са за тяло? :-o

Ъъъ...интересен въпрос :o
Ами, използват се по...ТЯЛОТО :D на морето, вместо да мъкна епилатор, ползвах ттях за краката :)

Ufff
09-05-2009, 07:53
общо взето всички са еднакви. просто едните са с алое, други с незнам си кво. ползвала съм всякакви марки и нямам оплаквания.

Sisito941
09-05-2009, 09:50
Майка ми не ми позволява да използвам нищо за малките косъмчета по лицето понеже вика,че съм щяла да стана по-окосмена?Има ли нещо вярно в това? :-o
Към авторката:съжалявам,че питам тук,но не искам да пълня раздела с една тема,на която ще отговорят само 5 човека,ако не и повече. :)

Ufff
09-05-2009, 09:52
^ не съм забелязала подобно нещо.

Sisito941
09-05-2009, 09:55
^ не съм забелязала подобно нещо.

Благодаря за отговора. :-)
Сега остава въпроса как да я убедя :(

Ufff
09-05-2009, 09:58
кажи и да пита някоя козметичка. пък и ако имаш какво да махаш няма да ходиш с косми я :)

dennsy
09-05-2009, 09:59
И аз използвам тези на Дева и са много добри според мен.
Сисито941 ,ами от кола маска няма да станеш по-окосмена ,напротив ще са по-редички и по-светли,но това е за колата маска! В никакв случей с самобрасначка или крем,тогава наистина ще станат твърди и тъмни. :)

Sisito941
09-05-2009, 10:03
Благодаря на Уфф и Денсито :)
Аз на майка като и ги показах тя вика не си ги махай,че ще станат повече..Ест че няма да ги махна със самобръсначка или крем,мисля да е с тези лентички за лице.Не са прекалено много,но се забелязват и ми е някакво неудобно(косъмчетата).. :wink:

Biskfitka
09-05-2009, 11:17
И аз съм много доволна от тия лентичкии :grin: 8-)

TeenSpirit
09-05-2009, 11:23
пише се СЛУЧАЙ, не СЛУЧЕЙ...

d3jaVu
09-06-2009, 13:04
аз съм използвала от тези,но за тяло (еднакви са, разликата е само в размера на лентичката) и останах много доволна :)

:) а къде точно се използват тези дето са за тяло? :-o

Ъъъ...интересен въпрос :o
Ами, използват се по...ТЯЛОТО :D на морето, вместо да мъкна епилатор, ползвах ттях за краката :)
А на каква цена са?

brokeninside13
09-06-2009, 14:27
3.50 :grin:

darka1
09-06-2009, 19:04
оффф Sisito941 проблемът ми е същият като твоя ... личат си тия мъхчета ... ако може да се каже мъхчета де ... майка ми казва, че били мъхчетра само да замаже положението ... аз нали се виждам в огледалото - направо са си живи косми ... много е гадно и се притеснявам ... не знам как да ги махна и ме е страх, че после ще излязат повече и по - твърди ... моля ви момичета .. дайте ми съвет ... наистина е спешно ... благодаря ви предварително 8-[

your_secret
09-06-2009, 19:11
Благодаря на Уфф и Денсито :)
Аз на майка като и ги показах тя вика не си ги махай,че ще станат повече..Ест че няма да ги махна със самобръсначка или крем,мисля да е с тези лентички за лице.Не са прекалено много,но се забелязват и ми е някакво неудобно(косъмчетата).. :wink:

Същия случай, даже утре ще си ги махна за първи път :) :)

darka1
09-06-2009, 19:14
аммм your_secret ... ти на колко си ? :-o :)

stelit0
09-06-2009, 19:23
аз не си махам нищо на лицето,защото няма нужда но от опит знам , че ако отскубнеш косъмчето със епилатора с ленти кола маска и др. стават по редички и с времето се по русички и в един момент не ги забелязваш.Но ако ги бръснеш е друго стават пъпчици стават по-черни и дълри,дебели абе ваобще мн. гадни нали знаеш мъжете какви са им гадни брадите.Е ще станеш и ти така ако ги обръснещ така че.Ако е с тия лентички след 1 година ваобще няма да ги има.А и защо слушате майките си това си е вашето тяло и правите с него каквото изкате аз и кичури имам и си махам косамчетата и се лакирам и сичко а на приятелките ми не им дават а и на вас мн ми е странно.На една приятелка не и дават да си изправя косата .Момичета опълчете се на майките си нека те да разберат че това са си вашите тела и можете да си правите с ртях каквото изкате и каквото прецените за най-добре. :) :) :) :( :( :(

brokeninside13
09-06-2009, 19:52
аз не си махам нищо на лицето,защото няма нужда но от опит знам , че ако отскубнеш косъмчето със епилатора с ленти кола маска и др. стават по редички и с времето се по русички и в един момент не ги забелязваш.Но ако ги бръснеш е друго стават пъпчици стават по-черни и дълри,дебели абе ваобще мн. гадни нали знаеш мъжете какви са им гадни брадите.Е ще станеш и ти така ако ги обръснещ така че.Ако е с тия лентички след 1 година ваобще няма да ги има.А и защо слушате майките си това си е вашето тяло и правите с него каквото изкате аз и кичури имам и си махам косамчетата и се лакирам и сичко а на приятелките ми не им дават а и на вас мн ми е странно.На една приятелка не и дават да си изправя косата .Момичета опълчете се на майките си нека те да разберат че това са си вашите тела и можете да си правите с ртях каквото изкате и каквото прецените за най-добре. :) :) :) :( :( :(

наистина не слушайте майките си. аз мама от много време спрях да я слушам специално за космите, защото преди няколко години ми говореше няма смисъл да си махаш космите на краката, защото виж ме мене аз нямам и един косъм ((наистина нито на ръцете, краката абе никъде почни няма косми.......))) обаче не е имала косми от 7 клас....а аз вече кой клас съм......така че не я слушам вече, понеже съм и дъщеря и с мен щяло да стане така...да бе сигурно :D твое си е тялото ти си решаваш какво ще правиш с него :)

darka1
09-06-2009, 19:54
brokeninside13
права си, ама ми писна да се карам с майка ми... дават ми мн неща ... лакирам се постоянно и си изправям косата и имам три дупки на ухото .. позволяват ми почти всичко, което поискам, но сега не е така ... чак баща ми се намеси ... какво да говоря .. нямам думи вече ... можете ли да си представите, че баща ми ще ми дава съвети за такива неща ? :oops: :-x ... нямам думи ... ама просто не знам какво да правя .. ако бях сигурна, че после всичко ще е наред веднага щях да ги махна, но просто не знам какво да очаквам и това ме плаши... виждала съм жени с толкова много окосмяване по лицето, че чак е страшно ... страх ме е да не стана като тях :D ... какво да правя ?

darka1
09-06-2009, 20:05
brokeninside13 ти явно си наясно с тези неща, доколкото разбрах... аммм можеш ли да ми дадеш някакъв съвет ? :(

your_secret
09-06-2009, 20:05
darka1 през октомври ставам на 14. И на мен майка ми не ми даваше, обаче аз мн и мрънках, някъде от около 1 месец и и казах, че сега ще съм 8ми клас иии просто никой няма да ме познава и не искам на всяка снимка да изглеждам отвратително, само заради това. Майка ми и на мен ми казваше, че ще стават по-черни космите, а аз и казах тогава да си направя фотоепилация, траела до 4 години някъде. Ииии тя се нави, обаче по-късно чете в нета коментари на фотоепилацията и там мн жени казваха, че не е имало ефект и ми каза, че ще ми прави кола маска и тва е. Сега от аптеката взе някъв доста скъп крем, с който като си направиш кола маска и космите изтънявали и оредявали още, ако се мажеш към 8 месеца. Ииии тва е, разбрахме се утре да ми направи кола маска и да си се намажа,защото сега стана мн късно.. Дано да си разбрала нещо 8-)

Ако искаш инфо за крема пиши.

darka1
09-06-2009, 20:10
мерси много мила ... наистина... да ми кажеш утре как са се развили нещата и дали те боли много :D ... и аз ще взема утре едни лентички от аптеката пък ще видим какво ще стане :) ... мерси пак :---)

your_secret
09-06-2009, 20:12
Ммм, съмнявам се, че ще боли много, вчера ми направиха кола маска на целите крака, а аз си ги бръснех досега, тъй че, повярвай ми, едва ли ще боли повече 8-) 8-)

brokeninside13
09-06-2009, 20:43
brokeninside13 ти явно си наясно с тези неща, доколкото разбрах... аммм можеш ли да ми дадеш някакъв съвет ? :(

абе не знам съвет колко ще мога да ти дам, но аз се справих с този проблем така: първо на краката започнах без знанието на майка ми да си махам космите. тя естествено разбра, защото няма как да не забележи и там малко ми мрънкаше защо така не знам си кво...аз и говорех че няма начин да не си махам космите, не мога да ходя космата и сички си ги махат. просто няма начин и така постепенно спря да ми мрънка се примири горе-долу. и преди 5-6 месеца бяхме на кафе със сестра ми, която живее сама вече и е голяма и от доста време си маха космите с епилатор, и на въпросното кафе ми видя ръцете и ме попита "ти на краката и ръцете как си махащ космите" и аз и казах с кремове и т.н и ми каза защо не съм и казала тя щяла да ми даде стария си епилатор и тогава майка ми каза "не мога да ви разбера аз вас защо си махате космите, нали сте мой деца" и сестра ми каза точно тва което съм и казвала и аз че няма как да ходим с косми. че това е нормално и т.н. От тогава вече никакъв проблем не ми прави с епилирането. :)

darka1
09-07-2009, 05:01
ами аз пради на краката имах много косми ... бях като мечка направо... и доста време убеждавах майка ми и най - накрая тя се съгласи и ми ги махна с епилатор ... умрях от болка, ама си струваше... смятай колко много косми съм имала, че чак счупих епилатора, което беше 20-годишен :D :oops: ... и на следващия ден ходих на даскало с един изчистен и с един космат крак, ама то не си личеше де, защото бях с дънки :D ... и така - както и да е ... аз пък да ти дам съвет - епилаторът е най - добрият вариант ... само дето понякога ми излизат подкожни косъмчета и тогава ги махам със самобръсначката ... иначе само с епилатор.... майка ми винаги си е чистила краката с епилатор и сега няма никакви косми ... чисти си краката на 3 месеца и има само по 10- 15 косъмчета :P .... аз на ръцете не ги махам, защото нямам много и не си личат много ама на краката това е начинът .. мен само ме притеснява като си махна мъха да не излезе повече и с по - твърди косми ... веждите ми растат много бързо и ако искам да са идеални ги махам на 2 дни ... :( ... вече съм решила, че ще го махам тоя гаден мъх, ама малко се притеснявам ... пък иначе не мога да ходя така ... не си личи кой знае колко много, ама пак се вижда .. пък да не говорим на слънце к'во е :x ... на приятелката ми е рус и си личи, пък какво остава за мене :D ... едно момче ми каза, че съм имала много хубави устни... искаше да излезем, ама аз отказах и оплесках всичко - заради шибания мустак ... много ме дразни и ме притеснява ... най -д обрият вариант са лентичките нали ?

MemoRieS
09-07-2009, 06:00
А някой може ли да ми каже след премахването с тези лентички, след колко време излизат косъмчета отново, понеже аз смятам да си закупя за мустачките.. ( започнаха да си личат ) ?

darka1
09-07-2009, 06:38
MemoRieS и аз това се чудя ...

Jam
09-07-2009, 07:04
Използвам на Дева лентичките за лице от няколко месеца и съм много доволна. Излизат някъде след 3-4 дена първите косъмчета. но те не са фатални. Те могат и с пинцета да се отскубят.

darka1
09-07-2009, 08:15
а първите, които излизат по - черни ли са от обикновено и като се махнат с пинсета после не стават ли по - тъмни ?

Ufff
09-07-2009, 08:44
на мен почват да ми излизат чак след 2 седмици някъде..

bonbonche005
09-07-2009, 12:53
265

galu6a
09-07-2009, 15:25
НЕ НЕ СЪМ ГИ ПОЛЗВАЛА ,НО ТИ ПРЕПОРЪЧВАМ ВИЙТ

Jam
09-07-2009, 20:30
а първите, които излизат по - черни ли са от обикновено и като се махнат с пинсета после не стават ли по - тъмни ?

Ми не съм забелязала да са по-тъмни. същите са си

make_me_love_you
09-07-2009, 22:52
Аз от 5-6 месеца си махам косъмчетата по лицето. Първия път отидох на козметик и тъкмо да ми обясни как става точно. Махам си ги 2 пъти в месеца.Не съм пробвала лентички, а с течна кола маска и ми омръзна да се цапам вече и мисля да си взема лентички..та тези на Дева от аптеката ли мога да ги купя или ги има и по магазините ?
Между другото козметичката ми каза ''Никога не си ги махай с пинсети. Стават по-черни и по-гъсти''. Имало разлика м/у пинсетата и колата маска.

darka1
09-08-2009, 06:51
make_me_love_you мисля, че можеш да си ги вземеш от аптеката ... аз днеска ще ходя до аптеката да си взимам ... а те как се слагат ? - трябва да е по дължина на косъма нали ? :o

Jam
09-08-2009, 07:32
[quote="darka1"]make_me_love_you мисля, че можеш да си ги вземеш от аптеката ... аз днеска ще ходя до аптеката да си взимам ... а те как се слагат ? - трябва да е по дължина на косъма нали ? :o[/q

То си пише на кутийката :)

darka1
09-08-2009, 07:42
да Jam, ама аз си взех само две - няма кутийка :D

NeverTheSame
09-08-2009, 08:43
В никакъв случай на Вийт...няма такива боклуци просто :?

darka1
09-08-2009, 09:48
оффф днеска си ги махнах за първи път с Вийт ... беше меко казано ужасно ... адски болеше и като залепя лентичката почти нищо не хващаше ... гадни са лентичките на Вийт :lol:

Ufff
09-08-2009, 11:40
^ добре си хващат. лепиш по дължината на косъма и дърпаш от долу на горе. залепваш хубаво и дърпаш рязко. ако не дръпнеш много бързо, нищо няма да стане.

darka1
09-08-2009, 18:29
ясно :D .. аз за първи път днеска и малко се шашнах и сега ми е зачервено и малко подуто даже, ама ще мине :) ... малко се притеснявам сега да не излязат повече :x

brokeninside13
09-08-2009, 19:01
ясно :D .. аз за първи път днеска и малко се шашнах и сега ми е зачервено и малко подуто даже, ама ще мине :) ... малко се притеснявам сега да не излязат повече :x

За вийт не знам, но в ДЕВА има приложена кърпичка за след депилация за да махнеш остатъчните косъмчетата и да овлажни кожата, предполагам и да я успокои :)

darka1
09-09-2009, 07:23
и на мен ми дадоха такава кърпичка, но сега ми излезе някакво гадно петно - нещо като раничка и се чудя какво да правя :D ... дали ще мине бързо ?

buttertoast
09-09-2009, 12:09
апф точно пък от ДЕВА не съм никак доволна,кожата ми седи червена и щипе,а космите си стоят. на Стреп ми вършат къде-къде по-добра работа,а пък най-добре ми е с пинсетата :D

bebeto1
09-25-2011, 19:46
Искам само да кажа че реакцията на космите зависи от типа косми и типа на кожата.Ако 'мъха' ви е светъл може да потъмнее съвсем леко или да не се промени но ако сте с по-тъмна коса се боя че дори и след кола маска косъмчетата МОЖЕ да станат по-черни и твърди (не съм 100% сигурна, всеки е различен).С риск да сменя темата само ще вметна че лазерната епилация е най-ефикасният метод, но за жалост действа перманентно след определена възраст(около 17 години). Досега не съм си махала мъха но наистина много ме дразни единственото за което се страхувам е след това да не ми се зачерви кожата и косъмчетата да не станат прекалено дебели. Познавам 1 момиче което си ги маха и всеки път щом говоря с нея и се вижда по някой косъм. Моля кажете има ли резултат?

bebeto1
09-25-2011, 19:51
Аз от 5-6 месеца си махам косъмчетата по лицето. Първия път отидох на козметик и тъкмо да ми обясни как става точно. Махам си ги 2 пъти в месеца.Не съм пробвала лентички, а с течна кола маска и ми омръзна да се цапам вече и мисля да си взема лентички..та тези на Дева от аптеката ли мога да ги купя или ги има и по магазините ?
Между другото козметичката ми каза ''Никога не си ги махай с пинсети. Стават по-черни и по-гъсти''. Имало разлика м/у пинсетата и колата маска.


Наистина може да се каже че има разлика, защото колата маска е топла и предварително разтваря луковицата и косъма излиза много по-лесно от колкото с пинсети. Също така колата маска е естествена и успокоява до някаква степен. :)