PDA

View Full Version : Малко информация,ако може ...



FiRe_LaDy
09-04-2009, 21:43
Здравейте.Ходих на гениколог преди половин година и ми откриха клебсиела.Все още я лекувам и искам да помоля,ако някой може да ми даде някаква статия да прочета повече,защото аз не можах да намеря.Благодаря предварително.

rauwkost
09-04-2009, 23:01
здравейте ,, аз преди четох за клабсиелата ,, никога съм нямала ,,, но информацията беше доста обстойна от някакъв докторски сайт.
по принцип в дебелото черво на организмите ни живеят милиони бактерии, които са много важни за здравето и функциите на червата ни и клабсиелата е една от тези бактерии. Ако обаче клабсиелата излезе извън червото , то тогава много сериозна инфекция може да настане ,, което не е никак приятно. Като основно правило може да се каже, че клабсиелата се появява при хора със слаба имунна система и много от инфекциите и се проявяват ако човек е бил в болница за някаква друга причина. Най-срещаната инфекция получена от клабсиелата,извън болницата е пневмонията. Пневмония от клабсиела най-често заразява хора със съществени заболявания като алкохолизъм, диабет или хора с хронични болести на белите дробове. Инфектираните от клабсиела често имат симптоми като висока температура, треска, симптоми като при грип, придружени от много кашлица със слуз и храчки. Обикновено храчките са доста гъсти с кръв. Смъртността при пневмония посредством клабсиелата е повече, отколкото при обикновената пневмония, защото клабсиелата има способността да овреди белите дробове като те се изпълват с гнойни джобчета или още абцеси. Също така гнойта може и да е извън белите дробове ( около тях), което може да е доста дразнещо , като се има предвид колко деликатни са белите дробове, и да се образуват белези от меката тъкан. Понякога е наложително да се оперира, ако дробовете са обхванати от много гнойни торбички или такава образувала се тъкан.
Клабсиелата също може да причини и по млако сериозни дихателни инфекции, като бронхит, който е придобит най вероятно по време на хоспитализация. Други инфекции от клабсиелата са инфекции на пикочния мехур, инфекции на матката, на кръвта. Всички тези инфекции могат да се окажат изключително сериозни ако не се лекуват навреме.
Бактерии като клабсиелата са много често устойчиви на антибиотиците, като пенецилина. Често повече от два антибиотика се използвата за "убиването" на клабсиелата и инфекциите. Обикновено на докторите им е необходимо да знаят мястото на съмнителната инфекция, преди да са 100% сигурни, че клабсиелата е причината за инфекцията. Необходими тестове трябва да се направят, това може да включва тестове на слюнката (пациентите се карат да изкашлят слюнка в малко бурканче) , кръвни тестове от вената, или вземане на урина. След като тестовете са приложени , те се доставят в лаборатория в специални условия, които позволяват на клабсиелата да се развива, ако бактерията започне процес на растеж, то тогава може да се каже какъв вид бактерия е въобще. Ако се окаже също, че бактерияра е клабсиела, тогава още необходими изследвания ще се приложат , за да се установи кой е най подходящия антибиотик за лекуването. това е много важно, защото различните бактерии на клабсиелата са устойчиви на различни антибиотици. всички необходими тестове описани по-горе обикновенно отнемат от два до три дни и докторите може и да не изчакат крайните резултати за да предпишат антибиотик, който може да се замени по-късно от друг ако тестовете покажат друго.
Но не искам да ви плаша със цялата тази информация ,,, това е просто научното обяснение на доктор в интернет ,,, и клабсиелата по принцип се лекува напълно с антибиотик,,,, дано информацията да ви е била полезна ,,,,
Forum Mamaibebe.com