PDA

View Full Version : миоми на матката



slynce56
09-05-2009, 10:38
здравейте. Майка ми има миоми на матката. Искам да попитам какъв е рискът? Има ли някакъв риск за живота? Могат ли да се изродят в рак? И какво трябва да се направи? Ще съм ви много благодарна за отговорите :)

metalcheto
09-06-2009, 13:25
чичко гугъл е всевишен, да знаеш :-D

titinkaa
09-06-2009, 16:02
миомата е вид рак,но няма опастност за живота й ако навреме се премахне

amk933
09-06-2009, 16:16
миомата е вид рак,но няма опастност за живота й ако навреме се премахне

Миомата не е вид малигнен карцином! Миомата е доброкачествен тумор и трябва да се махне. Майка ми беше болна от миома. Щом разбраха какво има я вкараха в болница и я оперираха и сега и няма нищо и си е съвсем пълноценен и здрав човек. Не трябват никакви химио или лъче терапии. Просто една операция. :) Не се притеснявай, но не вярвайте на алтернативната медицина. :)

kalpazanka
09-06-2009, 16:20
Това е разрастване на гладката мускулатура на матката, предизвикана /на теория/ от хормонален дисбаланс. Подходът зависи от конкретния случай- може да се предприеме лечение било с хормонални спирали, било с лекарства per os, но може да се наложи да се премахне и матката. По начало няма гаранция, че този доброкачествен процес няма да премине в рак.
Ако миомата е на краче, има случаи, в които матката изхвърля възела с контракции.


миомата е вид рак,но няма опастност за живота й ако навреме се премахне
Ха-ха-ха! Успокоила си я, вервай си.