PDA

View Full Version : Рестартиране на комютъра



ruger
09-05-2009, 17:38
Един мой приятел му се рестартира компютъра когато играе Dota и по често когато говори по микрофона с някого.Пробвахме с преинсталация но без успех.На какво се дължи това?

ivanstef
09-05-2009, 17:45
Един мой приятел му се рестартира компютъра когато играе Dota и по често когато говори по микрофона с някого.Пробвахме с преинсталация но без успех.На какво се дължи това?

Дава ли "екранът на смъртта"

ruger
09-05-2009, 18:01
Не.

ivanstef
09-05-2009, 18:18
Странно, вижте да не прегрява.

MakeMeLaugh
09-05-2009, 20:14
Щом е докато играе и плямпа по скайп тогава се натоварва компа => загрява повече => прегрява.
Да го отовори и почисти.
Може и капаците да остави отворени.

Xanibal
09-05-2009, 20:32
Един мой приятел му се рестартира компютъра когато играе Dota и по често когато говори по микрофона с някого.Пробвахме с преинсталация но без успех.На какво се дължи това?

Дава ли "екранът на смъртта"
като стана на въпрос http://www.youtube.com/watch?v=eNqPTOb31S8 :D:D:D:D ето това е синия екран на смъртта xD

ivanstef
09-05-2009, 21:04
Един мой приятел му се рестартира компютъра когато играе Dota и по често когато говори по микрофона с някого.Пробвахме с преинсталация но без успех.На какво се дължи това?

Дава ли "екранът на смъртта"
като стана на въпрос http://www.youtube.com/watch?v=eNqPTOb31S8 :D:D:D:D ето това е синия екран на смъртта xD

Ха, това е готино. Тоя да се бе научил да говори поне... 8)

Jesus
09-05-2009, 22:39
може би проблем със захранването :S

doomkillerr
09-05-2009, 22:43
Най-вероятно наистина прегрява някоя част на компютъра - може би видео картата... :-o

Cybershot
09-06-2009, 00:08
При мен се е случвало като се натовари процесора много кат накачуля 1 куп пгограми да се рестартира (не прегрява нищо!)

MakeMeLaugh
09-06-2009, 00:22
^ Това вече си е бъг в операционната система или в РАМ паметта :)

Cybershot
09-06-2009, 09:18
^ Това вече си е бъг в операционната система или в РАМ паметта :)

Ами в ОСто ще да е било, преинсталирах го и не го правеше вече 8-)

eHoT4e
09-08-2009, 10:29
дам и на мен ми се случваше често. Даже накрая започна да се изключва сам. Предполагам много хора ще ме уборят обаче просто трябва да го почисти и най-вече процесора. Най вероятно радиаторчето му прегрява. Нека си купи паста за охлаждане на радиаторчето на процесора но да внимава колко слага че може да изгори процесора ако не е исканото количество :) най-лесния начин да провери дали е от процесора е като провери каква е температурата на компа му ама не чрез разни програмки еми през биоса :) ако вдига повече от 45 градуса - почистване и смяна на пастата на процесора :) успех

ivanstef
09-08-2009, 11:03
дам и на мен ми се случваше често. Даже накрая започна да се изключва сам. Предполагам много хора ще ме уборят обаче просто трябва да го почисти и най-вече процесора. Най вероятно радиаторчето му прегрява. Нека си купи паста за охлаждане на радиаторчето на процесора но да внимава колко слага че може да изгори процесора ако не е исканото количество :) най-лесния начин да провери дали е от процесора е като провери каква е температурата на компа му ама не чрез разни програмки еми през биоса :) ако вдига повече от 45 градуса - почистване и смяна на пастата на процесора :) успех

Повече от 45... моя си работи на 55 нормално...

eHoT4e
09-08-2009, 11:11
еми по принцип нормалната температура е 45 градуса. Поне до колкото съм запозната. 55 градуса няма да ги усетиш ако ти е добър компютъра. Моя първия път когато се изкл. качваше 92 градуса. А сега преди няма и месец почна много да ми бави и да ми спича.. беше на 70 градуса мисля.. и понеже мен си ме е страх да слагам паста ( защото ми казаха че ако е много или малко можело да изгори ) и го докарах на колегите ( работя във фирма за и-нет ) и процесора пак беше блъскан с мръсотия а пастата направо изсъхнала и сега си работи без проблем въпреки че е старичък и плаче за смяна :)

doomkillerr
09-08-2009, 11:36
еми по принцип нормалната температура е 45 градуса. Поне до колкото съм запозната. 55 градуса няма да ги усетиш ако ти е добър компютъра...

"Ами по принцип" не можеш да твърдиш, че нормалната температура на един процесор е 45 градуса! Има модели процесори, които си работят нормално на 60 градуса и са с боксов охладител, но ако на същия процесор му сложиш по-голям радиатор + голям охладител - естествено е че вече ще работи на 45 градуса. Пък ако почнеш да го охлаждаш посредством "водно" охлаждане или пък на принципа на хладилната система може даже и да клокнеш процесора и пак да си работи на някаква температура, примерно 20 градуса... 8)

eHoT4e
09-08-2009, 12:39
еми по принцип нормалната температура е 45 градуса. Поне до колкото съм запозната. 55 градуса няма да ги усетиш ако ти е добър компютъра...

"Ами по принцип" не можеш да твърдиш, че нормалната температура на един процесор е 45 градуса! Има модели процесори, които си работят нормално на 60 градуса и са с боксов охладител, но ако на същия процесор му сложиш по-голям радиатор + голям охладител - естествено е че вече ще работи на 45 градуса. Пък ако почнеш да го охлаждаш посредством "водно" охлаждане или пък на принципа на хладилната система може даже и да клокнеш процесора и пак да си работи на някаква температура, примерно 20 градуса... 8)

Добре, добре, не ми се карай. Както казах "до колкото съм запозната". Така са ми казвали на мен. А и кво се зачекнахте за тея градуси бе ма*му стара.

masterbin
09-08-2009, 13:57
И аз да се искажа и на мен така ми се струваше че компа ми дига ненормалните температури(по 70,80, градуса) бях се много изплашил,и веднага в колата на сервиз защото компа тъкмо го бях зел (гледах и в биос-а и там пишеше по 70,80) и тези в сервизаа го отварят и ми казаха че тези датчици за температурата лъжат(на някои компютри) допи пипаше процесора с раце ,а при такива темп. би трябвало мехурчета а му излязат ... и така вече една година в биоса си пише по 70,80 дори 90 а то няма и 40 градуса :) и компа си работи без никакви ядове ...

Outlaw87
09-08-2009, 16:00
логовете на Windows стават ли за чеп?

ако стават нека авторът погледне в тях

doomkillerr
09-08-2009, 16:44
И аз да се искажа и на мен така ми се струваше че компа ми дига ненормалните температури(по 70,80, градуса) бях се много изплашил,и веднага в колата на сервиз защото компа тъкмо го бях зел (гледах и в биос-а и там пишеше по 70,80) и тези в сервизаа го отварят и ми казаха че тези датчици за температурата лъжат(на някои компютри) допи пипаше процесора с раце ,а при такива темп. би трябвало мехурчета а му излязат ... и така вече една година в биоса си пише по 70,80 дори 90 а то няма и 40 градуса :) и компа си работи без никакви ядове ...

Мисля си, че при теб проблема е бил единичен случай... :?

masterbin
09-08-2009, 17:55
И аз да се искажа и на мен така ми се струваше че компа ми дига ненормалните температури(по 70,80, градуса) бях се много изплашил,и веднага в колата на сервиз защото компа тъкмо го бях зел (гледах и в биос-а и там пишеше по 70,80) и тези в сервизаа го отварят и ми казаха че тези датчици за температурата лъжат(на някои компютри) допи пипаше процесора с раце ,а при такива темп. би трябвало мехурчета а му излязат ... и така вече една година в биоса си пише по 70,80 дори 90 а то няма и 40 градуса :) и компа си работи без никакви ядове ...

Мисля си, че при теб проблема е бил единичен случай... :? може не знам,аз просто споделям : )

asp1r1n94
09-17-2009, 20:31
е и на мен ми се рестартира главно като влезна в някоя игра ,но знам 1 номер,който при мен не подейства ,но все пак
my computer>properties>advanced> na startup and recovery davate settings> има 1 отметка на automatically restart