PDA

View Full Version : Kaк бихте реагирали?



VampireFreak
09-06-2009, 12:06
Родителите ми не могат да имат деца и преди няколко години решиха да осиновят и сега вече всичко е готово обаче така да се каже те си "харесаха" тъмнокожо дете ,как бихте реагирали вие?

Аз не знам какво да кажа и как да реагирам. :)

Discard
09-06-2009, 13:19
Не ти харесва,че ще имаш осиновен брат/сестра,или че ще е чернокож/а.Ако е първото,според мен е разбираемо,ако е второто-може би си расист нз :) .

VampireFreak
09-06-2009, 13:22
Не ми пречи проблема е че ще трябва да излиза с мен незнам това как ще го приемат .. аз искам брат :)

Discard
09-06-2009, 13:26
Зависи от обкръжението ти,ако за тяхната реакция говориш.Ако става дума за реакция на случайи непознати...не виждам какво ти пука.И все пак има известна разлика между "чернокож" и мангал.Това че е чернокож не значи че задължително трябав да сти го взели от някой казан :D .Ако си е точно момчето(момичето) не виждам причина за проблем :) .

Romance
09-06-2009, 13:27
Ама малък или на твоята възраст? :)
Аз не бих била против, дори ми се струва интересно :)

VampireFreak
09-06-2009, 13:31
Момче е ,колкото мен е т.е на 14 :)
И на мен ми се струва интересно
даже сега правим ремонт на целия апартамент 8-)

VampireFreak
09-06-2009, 13:38
Вече е късно и да говорите и не 8-)
Аз се радвам просто питам как бихте реагирали

AutumnTears
09-06-2009, 13:58
Може би аз винаги гледам от по-отрицална гледна точка... След време няма да си толкова щастлив. Иначе аз не бих реагирала по какъвто и да е бил начин, моят живот си е съвсем отделен. Това, че ще имаш брат не означава, че винаги ще се оби4ате и ще сте приятели дори...

lipstik
09-06-2009, 14:03
Аз бих се зарадвала.

DimovB
09-06-2009, 14:11
one word - fail

сериозно, не бих се радвал нашите да ми осиновят черен

ameli
09-06-2009, 14:29
kak ваще нем не могат да имат деца, хем имат теб?

пък и аз не искам повече братя или сестра :? факта, че е чернокож не ми пречи, но по-нататък ще мислиш по различен начин :)

Beautyful
09-06-2009, 14:31
Ох,мамка му расистка съм.. :? Не знам как бих реагирала.. :-o По-скоро отрицателно

Dimana99
09-06-2009, 14:37
Какво значение какъв цвят на кожата има :-o

xxCutMEOpenWhileSobbingxx
09-06-2009, 14:47
няа да ми пречи :)

_donna_
09-06-2009, 15:03
Егати въпроса ни заби,пич.
Кой може да каже как би реагирал?
Зависи,ако е грозен и заядлив - бих го обесила ритуално. :D

Pedigree
09-06-2009, 15:05
Ахахах, само си представям как моят баща ще иска да си осиновят с мама чернокожо дете.
Иначе ще имам против, разбира се. Да си осиновят, добре, щом имат такова желание. Ама да ми тръснат една печка в нас, която ще носи моята фамилия, ще живее с мен под един покрив, ще се храним на едно и ще нарича нашите 'мама и тате'... не.

KiSsOfAnGeL
09-06-2009, 15:08
мм .. на мен няма да ми пречи ..

Decu
09-06-2009, 15:29
брутален расизъм наистина са точните думи за тоя умопомрачаващ пост. :shock:
Аз проблеми с цвета на кожата не знам да съм имала някога, а пък и помня, че като мнооого малка бях за Сенегал.. :D

А иначе е голямо е детето, наистина, но по-добре някой да го прибере, отколкото да си остане в приюта..

VampireFreak
09-06-2009, 15:30
Наистина почвате да ме плашите
Decu е много права по-добре удома отколкото някъде по улицата а и тук ще получава всичко

MonSitY
09-06-2009, 15:32
аз не бих имала проблем да общувам с него .не ме грее черен или бял е,но незнам дали бих го приела за член от семейството.много ще му е трудно и ще има нужда от подкрепа.сега се сещам за 90210 там има подобно нещо,само дето момчето е осиновено по-малко.

VampireFreak
09-06-2009, 15:34
Незнам ,но аз се радвам едва ли някога е имало нещо това дете и винаги е спало в една стая с 100 деца.Какво ли ще му е сега като има собственна стая :(

VampireFreak
09-06-2009, 15:46
Да,в България ,но няма значение кой град!
Дано да му е лесно и всичко да мине добре и както казах нашите оправят всичко така че да му е удобно :)

prk
09-06-2009, 15:57
Аз бих направила всичко възможно,за да разубедя родителите си.ОСвен това те никога няма да го направят,защото знаят,че съм расистка
8-)

VampireFreak
09-06-2009, 15:58
Дали ако някой от нас беше на негово място ще говори така? :)

PainMonopoly
09-06-2009, 16:04
Аз нямам желание дори да социализирам с черни, а какво остава да деля всичко в ежедневието си с черен.

Но тебе явно проблема ти не е това, а по-скоро "какво ще си помислят другите". Не мисля, че трябва да се притесняваш, в България се гледа на негрите като нещо екзотично и интересно, защото са рядкост.

Goebbels
09-06-2009, 16:10
Бих се изнесъл ако родители ми доведат печка у нас.
Бъдете нащрек около НДК.

leprechaum
09-06-2009, 16:21
Ми не мисля, че бих имала проблем. Но по-скоро би ме притеснявало как ще се впише момчето в някви социални неща. Дали ще има проблеми и т.н. Като ще ми е брат и ще ми е някво угрижено предполагам. :smt104

SuNsEt
09-06-2009, 16:56
Еми,щом са решили да осиновяват-ок...Ще ми създаде проблеми докато свикна,но...какво да се прави.

Boot
09-06-2009, 17:00
супер погнусена съм от някои хора... иде ми с чук да ги удрям по главите.

иначе супер за бъдещият ти брат, дано се разбирате и успее да се впише в целия ви живот. За съжаление винаги ще има разни арийци, които да дрънкат глупости.

DarkLord12
09-06-2009, 17:09
Бати кефа да имам брат какво като е черен от де знаиш къв е иначе апък и нали ти ще го възпиташ и няма да ти пречи толкова че ще е тъмнокож :? 8)

VampireFreak
09-06-2009, 17:18
Надявам се всичко да мине добре.Аз ще ви пиша в тази тема как е минало всичко ,не че някой го интересува ,но имам нужда да споделя. :)

Romance
09-06-2009, 17:38
^ Напротив. На мен би ми било интересно да разкажеш как са минали нещата :)

DimovB
09-06-2009, 17:41
Аз нямам желание дори да социализирам с черни, а какво остава да деля всичко в ежедневието си с черен.

Но тебе явно проблема ти не е това, а по-скоро "какво ще си помислят другите". Не мисля, че трябва да се притесняваш, в България се гледа на негрите като нещо екзотично и интересно, защото са рядкост.

според мен е българско циганче http://forums.wsphere.com/style_emoticons/default/tooth.gif

Pedigree
09-06-2009, 17:50
Ахахах, само си представям как моят баща ще иска да си осиновят с мама чернокожо дете.
Иначе ще имам против, разбира се. Да си осиновят, добре, щом имат такова желание. Ама да ми тръснат една печка в нас, която ще носи моята фамилия, ще живее с мен под един покрив, ще се храним на едно и ще нарича нашите 'мама и тате'... не.

бррррррр колко брутален расизъм, а на никой не му прави впечатление, че момчето е прекалено голямо...

Направи ми впечатление. Изразих своето мнение, дори и да съм била остра. Просто аз няма да мога да съжителствам с него, на девойката може да не й пречи, приятно им съжителство тогава.

YouCantStopMe
09-06-2009, 18:26
Нямам нищо против чернокожите,само да не са ми в къщата и да викат на МОИТЕ родители 'мамо и татко'.

PainMonopoly
09-06-2009, 18:29
Аз нямам желание дори да социализирам с черни, а какво остава да деля всичко в ежедневието си с черен.

Но тебе явно проблема ти не е това, а по-скоро "какво ще си помислят другите". Не мисля, че трябва да се притесняваш, в България се гледа на негрите като нещо екзотично и интересно, защото са рядкост.

според мен е българско циганче http://forums.wsphere.com/style_emoticons/default/tooth.gifНе съм чувал досега да наричат циганин "чернокож".

Но авторът/ката може да дава пример с различна етническа група, за да се абстрахираме от традиционното ни отношение към циганите и да отговорим обективно.

Ако детето е циганче, определено хората няма да гледат с добро око на вас.

TeenSpirit
09-06-2009, 18:56
Проявявам расизъм само към 'не толкова черните'.../ като тук включвам и албанци, индийци.../

VampireFreak
09-06-2009, 19:10
ДОбре, да го кажем така не е циганин нито индиец и тн.!Негър е.

TheNewReligion
09-06-2009, 19:18
Аз лично бих била против самото осиновяване. Цветът на кожата не ми пречи.

Само ми е интересно как 14-годишно момче ще се адаптира към ново семейство. Доста голямо ми се струва за осиновяване, но желая успех.

VampireFreak
09-06-2009, 19:50
Хора , адски много ви благодаря че изказахте мнение .По-добре ми стана след като споделих. Както казах ще кажа какво е станало след няколко дни!

Jesus
09-06-2009, 19:51
Според мен 14 години са доста то вече има изграден характер и може да не си пасне с вас и да ви създава само проблеми, ако беше до към 6-7 години перфе. иначе това че е църен не пречи, туковиж се оказал следващият Юсейн Болт

Bianca
09-06-2009, 19:55
Дооооста кухи мнения, мдам.
И за мен възрастта е проблем. По принцип деца е редно да се осиновяват на ранна възраст. От гледна точка на възпитаване, адаптиране и така нататък...

Romance
09-06-2009, 20:28
И все пак да се надяваме всичко да е наред и детето да се приспособи както трябва в семейството.

Bianca
09-06-2009, 20:31
И все пак да се надяваме всичко да е наред и детето да се приспособи както трябва в семейството.
Дам, и аз на това се надявам.
Дано е с хубав характер, другото не е важно. ((:

therichbitch
09-07-2009, 20:42
Важното е,че ще дадат на едно дете по- добър живот (поне се предполага), няма НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО НА ЦВЯТ Е, ако това те притеснява :-x

Biskfitka
09-07-2009, 20:50
Не бих имала нищо против,само за циганите съм расистка..;х
Но колкото и гадно да звучи-няма да съм съгласна родителите ми да осиновят дете, което да казва на мойте родители ''мамо'' и ''тате'' и да живея с него.Голяма егойстка съм , ноо не бих го приела..

cherinka
09-07-2009, 23:32
въй, аз ще се самоубия!
поне да има едно гърло по-малко да хранят нашите..

въй, въй, от толкова деца на тоя шибан свят, баш негърче да ми осиновяват..
въй въй въй

Не бих имала нищо против,само за циганите съм расистка..;х
Но колкото и гадно да звучи-няма да съм съгласна родителите ми да осиновят дете, което да казва на мойте родители ''мамо'' и ''тате'' и да живея с него.Голяма егойстка съм , ноо не бих го приела..
въй
преди време с една колежка на баща ми като бяхме на море, тая мацка си беше вземала детето и баща ми веднъж й беше казал "Принцесооо"
ЛЕЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ идеше ми да го убия! сериозно

възмущавам се дори от гаджета, които ме наричат по начин, по които са наричали бившите си гаджета
леле изперквам

въй въй

Jeuelle
09-07-2009, 23:40
Много ще се гъзаря с него 8-)

mynichka09
09-08-2009, 01:38
Ще ми е интересно :)

vikatavili12
09-08-2009, 08:31
:x ужъс неее не и нее :-&

Riot
09-08-2009, 08:36
Може да се харесате и да осъществите сношение
Имам един приятел с който стана така

Lucho
09-08-2009, 09:14
Чакай бе, родителите ти не могат да имат деца, тогава или родителите ти са наред, или ти си осиновен/а ?!? :-D Ами лошо няма, черно, бяло, все е човек :)

qsmin
09-08-2009, 14:57
Чакай бе, родителите ти не могат да имат деца, тогава или родителите ти са наред, или ти си осиновен/а ?!? :-D Ами лошо няма, черно, бяло, все е човек :) а ако преди 14 години са можели? има 100 болести и инциденти които могат да те направят стерилен.иначе по темата нито въздрастта нито цвета са толкова важни колкото характера и самото дете. така че всичко зависи от индивидуалния случай

BlueAvalanche
09-08-2009, 15:11
Абе те нашите както ме познават, изобщо няма и да си помислят да се правят на Брат Пит и Анджелина Джоли да ми осиновяват некви черни твари. Това ако стане ще полудея.

VampireFreak
09-08-2009, 19:09
Първо искам да каже ,че родителите ми вече не могат да имат деца!

Второ след около седмица ще се подписват документи и тн. т.е ще се настани унас

:)
Днес се запознах с него.

therichbitch
09-08-2009, 19:11
Абе те нашите както ме познават, изобщо няма и да си помислят да се правят на Брат Пит и Анджелина Джоли да ми осиновяват некви черни твари. Това ако стане ще полудея.

долен расист, те също са хора или греша?! :-x :-x :-x :-x :-x

Decu
09-08-2009, 19:11
^^ Как ти се стори? :)

Violenza
09-08-2009, 19:21
пази Боже... :(

BlueAvalanche
09-08-2009, 19:25
Абе те нашите както ме познават, изобщо няма и да си помислят да се правят на Брат Пит и Анджелина Джоли да ми осиновяват некви черни твари. Това ако стане ще полудея.

долен расист, те също са хора или греша?! :-x :-x :-x :-x :-x

Грешиш 8) :?

therichbitch
09-08-2009, 19:28
Абе те нашите както ме познават, изобщо няма и да си помислят да се правят на Брат Пит и Анджелина Джоли да ми осиновяват некви черни твари. Това ако стане ще полудея.

долен расист, те също са хора или греша?! :-x :-x :-x :-x :-x

Грешиш 8) :?

пфф, това е супер антихуманно, да ви имам и разбиранията

ZipFail
09-08-2009, 19:31
Генно увредените и сакатите също са хора, що не си осиновиш някое дете с 2 глави, примерно ?

therichbitch
09-08-2009, 19:47
ми да, защо не, ако имам достатъчно стабилна психика и нерви да гледам страданието и агонията на едно такова детенце, бих си осиновила и ако имам възможност да му осигуря добър живот

П.П. Много сте лоши :x :x :x :x :x :x Поне не ги изричайте тия неща пред толкова много хора

BlueAvalanche
09-08-2009, 19:52
Абе те нашите както ме познават, изобщо няма и да си помислят да се правят на Брат Пит и Анджелина Джоли да ми осиновяват некви черни твари. Това ако стане ще полудея.

долен расист, те също са хора или греша?! :-x :-x :-x :-x :-x

Грешиш 8) :?

пфф, това е супер антихуманно, да ви имам и разбиранията

Антимаймунно по-скоро.

therichbitch
09-08-2009, 19:58
Абе те нашите както ме познават, изобщо няма и да си помислят да се правят на Брат Пит и Анджелина Джоли да ми осиновяват некви черни твари. Това ако стане ще полудея.

долен расист, те също са хора или греша?! :-x :-x :-x :-x :-x

Грешиш 8) :?

пфф, това е супер антихуманно, да ви имам и разбиранията

Антимаймунно по-скоро.

добре бе, умен те за какво са виновни,че са се родили такива и не се харесват на такива като теб, да мрат значи, така ли?

ZipFail
09-08-2009, 20:02
А ние за кво сме виновни, че да ги осиновяваме и да им пращаме помощи ?

therichbitch
09-08-2009, 20:17
Осиноявяването е доброволен акт... ;)

ZipFail , никой не те кара да го правиш, но поне не се изказвайте така жестоко

BlueAvalanche
09-08-2009, 20:27
Я чакай бе, аз съм европеец и тука ми е мястото. Чернилката си има Африка, няма работа тука! Те и без това тая сган са най-големите расисти, виж в Америка някой бял като отиде в негърското гето колко време успява да оцелее.
България си е за българите, всякакви черни, кафяви и дръпнати да се махат и да си ходят там където им е мястото. Има си места за всяка раса: Азия за дръпнатите, Индия за мангалите, Африка за негрите и това е. Тук работа нямат!

mirki4a
09-08-2009, 20:35
Ще се държа гадно с него.Все пак идва на мой терен - няма смисъл да ми е кофти на мен.Единствения който трябва да се чувства зле е той/тя.Ако и така не ме разберат родителите щр започна да го тровя с живак.Говоря сериозно.


Ето това бих направил.

PainMonopoly
09-08-2009, 20:41
Да карате другите да си подбират думите, така че да звучи по-меко, по-приемливо и да не наранява ничии чувства, е цензура и нарушение на свободата на словото. ;)

PainMonopoly
09-08-2009, 20:49
Аз не се чувствам цензуриран, защото никой не ми се е нахвърлил да ме заклеймява колко жестоко и антихуманно се изказвам.

Езика на тялото е нещо съвсем различно от езика, в който се използват думи.

therichbitch
09-08-2009, 20:53
Да карате другите да си подбират думите, така че да звучи по-меко, по-приемливо и да не наранява ничии чувства, е цензура и нарушение на свободата на словото. ;)

Да, но това, което те правят и биха правили, ако имат досег с такива ХОРА, е нарушение на правата на човека ;)

ВСЕОБЩА ДЕКЛАРАЦИЯ за правата на човека:

Член 1
Всички хора се раждат свободни и равни по достойнство и права. Те са
надарени с разум и съвест и следва да се отнасят помежду си в дух на
братство. -
Член 2

Всеки човек има право на всички права и свободи, провъзгласени в тази
Декларация, без никакви различия, основани на раса, цвят на кожата, пол, език,
религия, политически или други възгледи, национален или социален произход,
материално, обществено или друго положение. - [
Член 13
1. Всеки човек има право свободно да се придвижва и да избира своето
местожителство в пределите на всяка държава.-
2. Всеки човек има право да напусне всяка страна, включително и своята,
и да се връща в страната си.
П.П. Ако някой я е чел цялата, може би му е направило впечатление,че всеки един член започва с "ВСЕКИ ЧОВЕК"[/b][/size]

PainMonopoly
09-08-2009, 20:54
Нанасянето на телесна повреда не винаги е предаване на послание.

PainMonopoly
09-08-2009, 20:58
Да карате другите да си подбират думите, така че да звучи по-меко, по-приемливо и да не наранява ничии чувства, е цензура и нарушение на свободата на словото. ;)

Да, но това, което те правят и биха правили, ако имат досег с такива ХОРА, е нарушение на правата на човека ;)

ВСЕОБЩА ДЕКЛАРАЦИЯ за правата на човека:

Член 1
Всички хора се раждат свободни и равни по достойнство и права. Те са
надарени с разум и съвест и следва да се отнасят помежду си в дух на
братство.
Член 2

Всеки човек има право на всички права и свободи, провъзгласени в тази
Декларация, без никакви различия, основани на раса, цвят на кожата, пол, език,
религия, политически или други възгледи, национален или социален произход,
материално, обществено или друго положение.

Член 13
1. Всеки човек има право свободно да се придвижва и да избира своето
местожителство в пределите на всяка държава.
2. Всеки човек има право да напусне всяка страна, включително и своята,
и да се връща в страната си.

П.П. Ако някой я е чел цялата, може би му е направило впечатление,че всеки един член започва с "ВСЕКИ ЧОВЕК"

Едно изказване "не бих приел брат ми да е черен, зашото не харесвам черни" нарушава единствено това:

Те са
надарени с разум и съвест и следва да се отнасят помежду си в дух на
братство.

Никой не им е отнел правото да се движат свободно, никой не е казал, че черни НЕ ТРЯБВА да се осиновяват, още по-малко, че черните трябва да "мрат".

Относно нарушената точка - не всички закони са съвършени.

PainMonopoly
09-08-2009, 21:03
Нанасянето на телесна повреда не винаги е предаване на послание.

Обидата на расов, верски или друг принцип също... нанасянето на морална, етична или психична травма послание ли е?Нанасянето на травма, независимо дали е физическа или психическа, не е послание и законите ни са съставени така, че да се избегне.

Но каква травма нанася изказване от сорта на "печките са ми противни, не ги искам в къщата си, НО ако на друг не му пречат, нека да ги приема у тях"?

Както един шамар не нанася травма, а предава послание, едно такова мнение трябва да се разглежда като чисто комуникиране на информация, в случая отговор на въпрос.

Pliok0019
09-08-2009, 21:06
Не бих могла да го приема.

therichbitch
09-08-2009, 21:08
Едно изказване "не бих приел брат ми да е черен, зашото не харесвам черни" нарушава единствено това:

Те са
надарени с разум и съвест и следва да се отнасят помежду си в дух на
братство.

Никой не им е отнел правото да се движат свободно, никой не е казал, че черни НЕ ТРЯБВА да се осиновяват, още по-малко, че черните трябва да "мрат".

Относно нарушената точка - не всички закони са съвършени.

Да, но това, което те правят и биха правили, ако имат досег с такива ХОРА, е нарушение на правата на човека ;)

ВСЕОБЩА ДЕКЛАРАЦИЯ за правата на човека:

Член 1
Всички хора се раждат свободни и равни по достойнство и права. Те са
надарени с разум и съвест и следва да се отнасят помежду си в дух на
братство. - такова отношение е нарушаване на достойнството
Член 2

Всеки човек има право на всички права и свободи, провъзгласени в тази
Декларация, без никакви различия, основани на раса, цвят на кожата, пол, език,
религия, политически или други възгледи, национален или социален произход,
материално, обществено или друго положение. - не ги искат, защото са "черни",т.е. това е дискриминация по раса

Член 13
1. Всеки човек има право свободно да се придвижва и да избира своето
местожителство в пределите на всяка държава.-
2. Всеки човек има право да напусне всяка страна, включително и своята,
и да се връща в страната си. -по-нагоре се каза,че трябва да си стоят в Африка и не трябва да идват тук

П.П. Ако някой я е чел цялата, може би му е направило впечатление,че всеки един член започва с "ВСЕКИ ЧОВЕК"

Просто си умирам да се цитирам :-o ,Но това са според мен нещата, които са нарушени

BlueAvalanche
09-08-2009, 21:16
Негрите са лоши и пораждат конфликти между бялата раса, виждате ли!

PainMonopoly
09-08-2009, 21:35
А какво е? Травма, която трайно изменя и уврежда психиката?

Всички румънци са яко травмирани, че ги наричаме мамалигари, а турците, че ги наричаме резаци. Ние също сме травмирани, че турците ни наричат гяури.

Goebbels
09-08-2009, 21:35
долен расист, те също са хора или греша?! :-x :-x :-x :-x :-x

Всеки нормален човек е расист.

PainMonopoly
09-08-2009, 21:45
Няма.

Ако наблюдаваш някого да бушонира някой друг как ще реагираш? Ще започнеш да му се обясняваш, че е постъпил грозно и че е жесток? :lol:

А какъв е физическия еквивалент на това да се обясняваш, че е постъпил грозно и че е жесток? 8-) Какъвто и да е, ще го приложиш ли?

b0Nb0n
09-08-2009, 21:58
до колкото разбрах момиче ли момче ли беше е на 14 бих реагирал ае я си осиновете бебе бе хора тва ще е баси стреса за вас и за детето поне като е малко бързо ще свикне да ви вика мама тати ама така щастливи хора аз сирачето живяло в ебаси мизерията я си ебете майката

DimovB
09-08-2009, 22:10
ДОбре, да го кажем така не е циганин нито индиец и тн.!Негър е.

щом е негър добре

негрите са екзотични 8-)

BlueAvalanche
09-08-2009, 22:10
долен расист, те също са хора или греша?! :-x :-x :-x :-x :-x

Всеки нормален човек е расист.
Най-после някой да се сети да каже нещо умно.

DimovB
09-08-2009, 22:13
най-остроумно-тъпашкото изказване беше изцвъкано

Biskfitka
09-08-2009, 22:53
ДОбре, да го кажем така не е циганин нито индиец и тн.!Негър е.

щом е негър добре

негрите са екзотични 8-)и имат големи.. носове! 8-)

LilHypaBabbii
09-14-2009, 18:03
one word - fail

сериозно, не бих се радвал нашите да ми осиновят черен


говориш без изобщо да знаеш... изобщо какъв е човека и т.н.. ами ако е свестен? или пак цвета ще те притеснява... ама кво да се говори.. безмозъчни расисти.. :)

Biskfitka
09-14-2009, 20:26
^добре бе,научете се да приемате мнението на всички.Тва си е негово мнение,расист е -за него си е.

Oligofren
09-14-2009, 20:58
Би ми било интересно да имам брат/сестра негър :lol:
Верно че хората ще те гледат малко странно като вървиш по улиците ама се преживява :-D

Barbie47
09-26-2009, 19:14
ako se razbirate drugoto nqq zna4enie :) ;-)

courtney
09-27-2009, 14:22
Ами аз няма как да реагирам, както каза някой още в началото, историята е съвсем отделна, на нашите им стигат аз и сестра ми, не искат повече деца, ние сме големи и определено ще се шокирам ако отникъде ми изцепят 'осиновяваме си 14-годишно момченце, ще си имате брат'. Просто е невъзможно. 8-) Но ти сам каза, че искаш брат и сега ще имаш, да, някои хора ще го приемат за странно, че е чернокож, но какво значение има, цвета не го прави по-малко добър, умен или нещо такова. Казваш, че ще изглежда странно и хората ще ви гледат странно като вървите по улицата, но не мисля, че трябва да те интересува. В началото ще ви е трудно, дори да не беше чернокож, пак, трябва да се опознаете, да се погодите, това е един съвсем нов човек, който отсега нататък ще живее с тях, нормално е да е трудно.
Мисля, че е по-добре така, отколкото вашите да си осиновят малко чернокожо детенце, което още не разбира. То лесно ще свикне с мама и тати, но като порасне, все едно няма да се чуди защо е черно, а вие всичките сте бели. И като стане и още малко по-голямо само ще разбере, няма да е никак приятно изживяване за него. Докато това момче идва с нагласата, че не сте му биологични роднини, но ще се грижите за него и мисля, че адаптацията му ще е по-лесна. Не съди за него само по това как изглежда, а се опитай да го опознаеш, когато дойде у вас, може би ще намерите общ език и ще се сприятелите. :)

PsychologicalDisorder
09-27-2009, 14:30
Не ми допада идеята за осиновено дете, особено чернокожо.