PDA

View Full Version : Бракът????



anichka12345678
09-06-2009, 16:01
Какво ви е мнението за включване на брак ,много от младите двойки живеят без брак ,вие как мислите ?

Di
09-06-2009, 16:04
против,по простата причина че няма смисъл

titinkaa
09-06-2009, 16:04
аз съм ЗА

valdesbg
09-06-2009, 16:05
Питаш в тийн сайт, нали не забравяш?

А иначе - нещо много хубаво, което рано или късно идва в една сериозна дълготрайна връзка.

Аз съм за, и имам желание да се оженя. Ясно е че няма да е сега.

xxCutMEOpenWhileSobbingxx
09-06-2009, 16:10
Питаш в тийн сайт, нали не забравяш?

А иначе - нещо много хубаво, което рано или късно идва в една сериозна дълготрайна връзка.

Аз съм за, и имам желание да се оженя. Ясно е че няма да е сега.

Bellatrix
09-06-2009, 16:15
За. И не е да няма смисъл. Поне за жените. Така, в случай на раздяла, той няма да може да си дигне партакешите и да ме зареже с 2 деца (примерно) да се оправям сама. Ще мога поне да получа сносен справедлив развод и издръжка за лапетата. Бракът говори за по-голяма отговорност и на двамата и е по-сигурен.

rusoto_baby_f
09-06-2009, 16:19
Въпрос на личен избор... :P
Бракът е само начин за ,,узаконяване" на връзката...Нищо повече... :P
По важно според мен са любовта,разбирателството,д оверието,уважението в една връзка.. :P ..А това дали сте сключили брак или не...Не е най-важното... :P

Е не мога да отреча, че искам да се видя с бяла рокля един ден... :oops: ....За това гласувам ,,За,, :oops: :P :P но..... Както казах въпрос на личен избор... :-)

m0n4yyy
09-06-2009, 16:20
За, защото след време не искам да оставам стара мома. 8-) 8-)

GabisiTa
09-06-2009, 16:22
Определено ЗА! Според мен брака дава известна сигурност...

Len4etyYyy
09-06-2009, 16:22
Твърдо ЗА

smiirnoff
09-06-2009, 16:24
амии аз не искам да се омъжвам ^^ 8-)

Dimana99
09-06-2009, 16:27
И аз не искам да се омъжвам!
Още мнения за съжителството на семейни начала (http://kakvomislish.com/za-sujitelstvoto-na-semeini-nachala.htm) и брак по сметка (http://kakvomislish.com/za-brakut-po-smetka.htm)
Разгледай ги има доста стойностни отговори! :-o

Sa6eks
09-06-2009, 17:25
За, ама трябва да са сигурни и двамата в това което искат !

vagarious
09-06-2009, 17:29
За. И не е да няма смисъл. Поне за жените. Така, в случай на раздяла, той няма да може да си дигне партакешите и да ме зареже с 2 деца (примерно) да се оправям сама. Ще мога поне да получа сносен справедлив развод и издръжка за лапетата. Бракът говори за по-голяма отговорност и на двамата и е по-сигурен.

;-)

MP
09-06-2009, 17:31
За разбира се.Това си е традиция за човечеството по принцип.Всеки чака с нетърпение деня на сключването му и си го представя по различен начин.Важното е да се обичате 8-)

marti93
09-06-2009, 17:40
аз съм за ! въпреки че в последните години ,по малко двойки сключват бракове ,а живеят заедно от години..това е един подпис които скрепява съвместният ви живот. :P

maybelline
09-06-2009, 17:43
Много от младите двойки живеят без брак и като си народят деца, вземат че се разделят и единия вече няма никакви задължения към "семейството". Ето затова не одобрявам създаването на семейство без брак. Иначе да си живеят колкото искат на семейни начала, докато всеки гледа само себе си. Появят ли се деца, една евентуална раздяла прецаква здраво най-често майката.

П.С. От името на жена, която ще бъде майка някой ден - ПРОТИВ деца без сключен брак съм :)

Amateur
09-06-2009, 19:32
Против съм,няма смисъл 2-ма души да сключват брак и примерно да им се роди дете и някой от двамата да започне да изневерява да се разделят и какво става с това дете остава при единия си родител другия ще вижда ряко много тъпо се получава!!!

dreaml1nd_
09-06-2009, 19:37
против, звучи ми като договор ... кофти работа

brokeninside13
09-06-2009, 20:14
аз не съм против брака, ама не съм и за. може да имам и аз сватба обаче ще е след доста време....даже съм се замисляла когато детето ми порасне вече :-D

lipstik
09-06-2009, 20:25
Твърдо да.Бракът дава известна сигурност.

TheBlueAvalanche
09-06-2009, 20:32
Всеки си прави каквато си ще гавра с брака вече....Всеки трябва да си помисли преди да предприеме най-важната стъпка в живота си, а някои се бракуват просто ей-така, помежду другото. Именно заради което има толкова много нещастни бракове...
Представете си, че сте човек над 45 години, небракуван...Родителите ви или са стари, или са починали. Не е лесно вече да се "уредите" със секс за една нощ. Сам/а сте! Това ли искате? Да прекарате последните години, а може би и голяма част, от живота си в самота? Не, благодаря! Аз съм ЗА брак!

uNvaLuabL3
09-06-2009, 20:34
За, ама трябва да са сигурни и двамата в това което искат !

umri
09-06-2009, 21:11
Твърдо да.Бракът дава известна сигурност.

Да сигурност, че като се разведете едната кола половината къща и цялата банкова сметка ще са в ръцете ти, с което държиш мъжа на каижка, ако няма наличие на предбрачен договор.

За брака съм ЗА, но само при условие, че съм сигурен в любовта на жената към мен и верността й, доказани с много време. Задължително поне 30 годишна възраст от моя страна, устроеност и самоувереност. По-обобщено... бракът е добро нещо, но само ако е непринудено, непребързано и добре обмислено, което повечето млади мераклии пренебрегват. А да.... замалко да забравя и най-съществената част. От до да знам семейния кодекс на страната, в която ще подписвам, според който ще се подпише предбрачен договор. Да няма изненади, защото от тези същества всичко можеш да очакваш.

Hilary_
09-06-2009, 21:14
Против, защото едно листче не значи нищо пред това ак осе обчиате безкрайно много ... и то няма как да е гранция за вечна любов ... :?

evelinka1122
09-06-2009, 21:14
Да.... :)

TheBlueAvalanche
09-06-2009, 21:21
Против, защото едно листче не значи нищо пред това ак осе обчиате безкрайно много ... и то няма как да е гранция за вечна любов ... :?
Да предположим, че сега си хванеш гадже. Обичаш го безкрайно много, както и той теб. И какво, след 10-15 години ще седите така, без да сте бракувани? От какъв зор? Ами ако имате деца? Извънбрачни ли ще са?

Shadow1596
09-06-2009, 22:40
я незнаем ко да каим...то с тез питенки... това е някво такова как му каахте гражданете...подвиждащ вапрост....я че кажем че съм за...въптреки че у село немаме право да избираме...тука или се у браку или на биволицата кат се разгони

3oPuTy
09-06-2009, 22:44
Питаш в тийн сайт, нали не забравяш?

А иначе - нещо много хубаво, което рано или късно идва в една сериозна дълготрайна връзка.

Аз съм за, и имам желание да се оженя. Ясно е че няма да е сега.
+1!!!Съгласна съм с бати ;-)

Hilary_
09-06-2009, 22:45
Против, защото едно листче не значи нищо пред това ак осе обчиате безкрайно много ... и то няма как да е гранция за вечна любов ... :?
Да предположим, че сега си хванеш гадже. Обичаш го безкрайно много, както и той теб. И какво, след 10-15 години ще седите така, без да сте бракувани? От какъв зор? Ами ако имате деца? Извънбрачни ли ще са?

След 10 - 15 години ... тогава вече ще сме узряли ... и тогава вече може да се помисли за съвместно съжителство и след това брак .. но да не съм живяла при него .. да съм на 20 той да кажем на 22 .. и ей така изведнъж да се женя и нанеса хмм не става така ... :?

Идеята ми беше просто да не се прибързва .. да не се вижда света през "розови очила" ии айде, защото сме щастливи от 2 години да се женим ... :-o

maybelline
09-07-2009, 05:26
Против, защото едно листче не значи нищо пред това ак осе обчиате безкрайно много ... и то няма как да е гранция за вечна любов ... :?

Ще откриеш, че едно листче значи много в прокуратурата, в съда, в полицията, в бизнеса, в живота.
Сега е "едно листче", а след време благодарение на липсата му млади майки остават сами и бащити изобщо не поемат и грам отговорност за създадените вече деца, именно защото никакви листчета не ги принуждават. И защо са им листчетата - нали си имат голямата любов?
Явно има неща, които човек наистина научава по-късно, с опита и т.н. Добре, че пълнолетие не се навършва на 15 (например). Те много пълнолетни я правят тази грешка, да създадат семейство с голямата любов и без листчета, и после си трошат главите как да свържат двата края, защото голямата любов вече е решила, че ще скъса...със семейството си!...и е отишла да си живее живота, без издръжка, без никакви задължения към "бившата" и общите им деца.
И накрая - листчето НЕ е гаранция за вечна любов, а Е гаранция, че когато вечната любов приключи, няма да останеш сама с 2 малки деца, без жилище и без работа (ако работиш, трябва да платиш на някой да ги гледа и пак оставаш с малко пари).

LadyDi
09-07-2009, 05:28
За. И не е да няма смисъл. Поне за жените. Така, в случай на раздяла, той няма да може да си дигне партакешите и да ме зареже с 2 деца (примерно) да се оправям сама. Ще мога поне да получа сносен справедлив развод и издръжка за лапетата. Бракът говори за по-голяма отговорност и на двамата и е по-сигурен.
Това не е вярно. Ако е признал децата и те носят неговото име, той е длъжен да плаща издръжка, без значение дали имате сключен граждански брак.

LadyDi
09-07-2009, 05:35
Оф, много сте забавни :)))))
Всички до един ще се изпожените, повечето ще го направите още преди да навършите 30 :) Но иначе сега сте твърдо против.

Аз съм ЗА брака, не само защото вече съм го сключила, а защото е нещо много хубаво.
Оставете тия приказки, че бил договор, че давал сигурност. Дрън, че пляс.
Къде остана истинската романтика, къде отиде любовта, в която всички уж толкова вярвате? Удоволствието да обещаеш на човека, когото обичаш, че е единствен (естествено, че няма да е така, никой не е чак толкова наивен, но все пак...). Сълзите в очите на родителите???

Толкова ли изпростя младото поколение, че забрави да вярва в истинските ценности?

Живейте на семейни начала, но обществото в България все още не е готово да приеме това. Все още неженените си остават заклемейни като "стари моми и ергени" и на тях се гледа като на развалена стока, защото никой до сега не ги е взел :)

Абе като навършите 40 годинки и нямате сключен брак и всички ви гледат странно, пак ще поговорим...

Иначе съм съгласна там с мнението на един потребител (забравих кой), че брак трябва да се сключи, когато си готов за това, когато си сигурен. Не само психически и емоционално подготвен, но и финансово и материално. Деца не се гледат с 300 лв. заплата.

Sharpay
09-07-2009, 06:51
и аз съм за брака. Така още веднъж влюбените си казват че се обичат безгранично и то пред роднините и приятелите.

Priceless
09-07-2009, 07:22
Някой беше казал преди мене, че бракът дава сигурност :? Нещо не съм съгласна. В тоя живот няма нищо сигурно. Ок, като се жениш/омъжваш значи, че го правиш, за да си сигурен, че човека до тебе няма да те напусне ли? :-o Не мога да се съглася. :? Ии дайте всички да се женим, за да сме сигурни, че няма да ни напуснат :o

Пак повтарям - в тоя живот няма нищо сигурно. Просто .. трябва да знаеш, да усещаш, че този човек е Тя/Той ( с главно Т :D ). Бракът е отговорност и обвързване. Не е като да си вдигнеш парцалите и да се изнесеш при първия голям скандал или да кажеш "Майната му на всичко", само защото сте се сдърпали за нещо. Не става така. Като подпишеш трябва да осъзнаваш каква отговорност е това и дали наистина си готов/а да я поемеш.

dimitar_ak
09-07-2009, 07:24
Твърдо за, а и от няколко години ми е време

Shely
09-07-2009, 08:41
За

Monina
09-07-2009, 09:14
Най-често след сключването а брак, двойката става бракувана стока. Това не важи за умните хора, които наят как да се спряват най - умело със всяка ситуация.

ImmortalForever
09-07-2009, 14:07
И реши да отправиш запитването във форум "teenproblem" ?
Относно темата: Против!Така няма да се чувствам длъжна на някого, когато един ден реша да си събера чукалата и да се изнеса с "фръц" походка.Ако има "брак" , при едно такова мое решение, той ще ми размаха тъпото листче и ще каже: Да не си подписвала, мойто момиче!Ей такива ми ти работи..А в живота всичко става...Знае ли се.Никога не можеш да си сигурен, кое е по-добро за теб.Винаги може повече :)

Hilary_
09-07-2009, 14:11
Против, защото едно листче не значи нищо пред това ак осе обчиате безкрайно много ... и то няма как да е гранция за вечна любов ... :?

Ще откриеш, че едно листче значи много в прокуратурата, в съда, в полицията, в бизнеса, в живота.
Сега е "едно листче", а след време благодарение на липсата му млади майки остават сами и бащити изобщо не поемат и грам отговорност за създадените вече деца, именно защото никакви листчета не ги принуждават. И защо са им листчетата - нали си имат голямата любов?
Явно има неща, които човек наистина научава по-късно, с опита и т.н. Добре, че пълнолетие не се навършва на 15 (например). Те много пълнолетни я правят тази грешка, да създадат семейство с голямата любов и без листчета, и после си трошат главите как да свържат двата края, защото голямата любов вече е решила, че ще скъса...със семейството си!...и е отишла да си живее живота, без издръжка, без никакви задължения към "бившата" и общите им деца.
И накрая - листчето НЕ е гаранция за вечна любов, а Е гаранция, че когато вечната любов приключи, няма да останеш сама с 2 малки деца, без жилище и без работа (ако работиш, трябва да платиш на някой да ги гледа и пак оставаш с малко пари).

Как аз бих живяла на сила с някой, който го задържа при мен сам оедно листче?? Мислиш ли, че то ще м идаде това, от което имам нужда ... а именно любов, а не човек, който е задължен да седи при мен и да м игледа децата??? :? Надали бих била щастлива от този факт ... предпочитам да живеем заедно с деца без листчета, отколкото да сме заедно само, защото закона го задължава ...

term0t0
09-07-2009, 14:14
Не разбирам кви листове са ви в главите?!Едно листче принципно си е едно листче,а дефакто-едно листче?!

hooliganka89
09-07-2009, 14:50
Chovek i dobre da jivee se jeni :D Az sam za esetstveno.

mynichka09
09-07-2009, 15:59
Аз съм За,но сега ми е прекалео рано да мисля за това

ubuntureload
09-07-2009, 17:06
Твърдо ПРОТИВ!!!

Marinchety
09-07-2009, 22:34
с брак без брак важното е да си заедно с любимия човек

Ufff
09-07-2009, 22:38
за. заради имущестео, пари, и т.н.