PDA

View Full Version : Проблем ! Помощ !



spprt
09-06-2009, 19:13
Здравейте на всички.
От близо месец при включване на компютъра , като изкочи вече десктопа и долу вдясно излиза едно съобщание нещо от рода на RAID 0 Volume Error
и като кликна за повече информация и ми излизат следните съобщения
View hard drive and volume status

Detail :
A hard drive has reported that a read or write to it has failed

Warning :
Backup your data

Try to back up data immediately

Някой има ли идея какво да правя ? Проблема ми се струва наистина сериозен , а нямам идея за какво става въпрос.
Моля ви за помощ

ivanstef
09-06-2009, 19:38
В случая за пръв път виждам такова нещо. ИНаче RAID 0 е масив за няколко харда. Евно настройката на масива по дефолт се е прецакала и ОС-то се бърка.

spprt
09-06-2009, 19:48
как да го оправя ? :o

Swingswing
09-06-2009, 20:17
Каква ти е дънната платка или за по-лесно, интел или амд ти е процесора? :-o

п.с. Разбираш ли английски?

spprt
09-06-2009, 20:22
Каква ти е дънната платка или за по-лесно, интел или амд ти е процесора? :-o

п.с. Разбираш ли английски?
интел ми е процесора
що годе разбирам да ;)

Swingswing
09-06-2009, 22:07
В такъв случай си късметлия, решението го поствам директно от друг форум, няма нужда да ми благодариш, просто следвай стъпките и пиши ако си се оправил и други с твоя проблем да знаят... :)


I have figured out how to resolve this issue:

This utility was built into the BIOS of my machine which was from 2004, so you should probably have the same. Anyway:

I installed the Intel Matrix Storage Manager which IS compatible with my hardware (even though my hardware was very old - from 2004). Then follow these steps to resolve the issue: Launch the Intel Matrix Storage Console software that you now have from the installation and open up the tree view to examine my drives. In here the drives show the reported error as well. Right-click on each drive and select the popup menu option "Mark as Normal". Upon the next reboot the problem has gone away - and has not come back since.


п.с. Даже ще ти дам директен линк за сваляне на въпросната "Intel Matrix Storage Manager" програмка ----> http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?ProductID=2101&DwnldID=17268

doomkillerr
09-06-2009, 23:50
Да не би да има лоши сектори на харда? :-o

spprt
09-07-2009, 06:30
Благодаря много !
Успях да оправя проблема и вече не ми излиза досадното и опасно съобщение при включване
Благодаря !

hamilcar
09-07-2009, 08:01
Благодаря много !
Успях да оправя проблема и вече не ми излиза досадното и опасно съобщение при включване
Благодаря !