PDA

View Full Version : Любов ии .. Обич ;=]



JoLLiE92
09-06-2009, 22:17
Какво е за вас любовта .. влюбването .. и какво е обичта .. за мен лично любов е когато сърцето ти прави бум-чики-бум-чики-бум и би умрял/а за този човек .. а обич когато искаш винаги да си до него каквото и да направи .. изпитваш щастие когато видиш усмивката му/й .. сияеш покрай него/нея .. освен това когато си влюбен виждаш единствено +овете на човека до себе си .. а когато го обичаш .. го обичаш въпреки отрицателните му черти .. защото всички имаме такива..
И за кое сте вие .. бурна изпепеляваща любов .. или тиха спокойна обич :-) =P~

ExtrAc7
09-06-2009, 22:19
Какво е за вас любовта .. влюбването .. и какво е обичта .. за мен лично любов е когато сърцето ти прави бум-чики-бум-чики-бум и би умрял/а за този човек .. а обич когато искаш винаги да си до него каквото и да направи .. изпитваш щастие когато видиш усмивката му/й .. сияеш покрай него/нея .. освен това когато си влюбен виждаш единствено +овете на човека до себе си .. а когато го обичаш .. го обичаш въпреки отрицателните му черти .. защото всички имаме такива..
И за кое сте вие .. бурна изпепеляваща любов .. или тиха спокойна обич :-) =P~

ееех да можеше да се опишееее :) :grin: =; :smt049

JoLLiE92
09-06-2009, 22:22
еми да но на мен ми писна да си играя да се влюбвамм .. искам нешо по стабилно .. и мисля че да обичаш а не да си влюбен е ключа от бараката на човека до теб да му е постоянно интересно .. защото връзката върви някак си по бавно но по сигурно :) а не да се раздам за някакви си месец-2 и после нищо да не мога да му предложа..

Shadow1596
09-06-2009, 22:25
Любов е кат жинъта ти праи салатъ и ти дава да одиш по барове.
Обич е кат биеш жина си като не ти носи ракийца със салатката.

Nadelina
09-06-2009, 22:26
Ако в началото връзката не е бурна, не вярвам, че ще можеш да се запалиш, че да обикнеш този човек. В началото това спокойствие ми звучи като непукизъм, незаинтересованост. Според мен една бурна любов, просто с времето се превръща в спокойна обич (която сега имат родителите ни, например).

JoLLiE92
09-06-2009, 22:44
Любов е кат жинъта ти праи салатъ и ти дава да одиш по барове.
Обич е кат биеш жина си като не ти носи ракийца със салатката.
ето заради такива като теб МРАЗЯ ТОЯ ФОРУМ !! аз казвам нещо сериозно и винаги майка му стара се намира някой миндил да са прави на интересен ... :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x

JoLLiE92
09-06-2009, 22:47
Ако в началото връзката не е бурна, не вярвам, че ще можеш да се запалиш, че да обикнеш този човек. В началото това спокойствие ми звучи като непукизъм, незаинтересованост. Според мен една бурна любов, просто с времето се превръща в спокойна обич (която сега имат родителите ни, например).
Най добрата ми приятелка е абсолютния пример за обратното :) в началото с приятеля и не се обичаха толкова сега са луди един за друг .. скоро правят 2 години :) а според мен .. бурната любов се изчерпва все някога .. а и аз в началото винаги съм незаинтересована .. защото не гледам външен вид а как човека се отнася с мен :) и трябва време за да се привържа ..

Shadow1596
09-06-2009, 22:54
Любов е кат жинъта ти праи салатъ и ти дава да одиш по барове.
Обич е кат биеш жина си като не ти носи ракийца със салатката.
ето заради такива като теб МРАЗЯ ТОЯ ФОРУМ !! аз казвам нещо сериозно и винаги майка му стара се намира някой миндил да са прави на интересен ... :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x
ко са палиш и ти... кат ти не аресва коментара...просто го остай си седи там... ти питаш аз отговарям...това е начинът по който работят нещата тука... може би и аз имам някой който ме обича заради тази отрицателна ми черта... аз примерно бих лълзнал на такъв отговор... дори и сериозно да бях написал подобна тема... иначе да любовта е смесица от чувства...всеки човек го възприема по различен начин...някой се влюбват всеки ден някой им отнема време...няма точно определение...това е когато имаш чуството че си изпил 20 блистера успокоителни, чуството което те кара да правиш неща които не си правил до сега...а обич е когато мама те гушка и те целува по челото за лека нощ... когато просто не можеш без някой щото си бил 1325235 хиледи време с него и не искаш да те остави или да го оставиш... аз съм си аз ти си ти...кой не му изнася да фаща влака и на селото. Има гигантска пропаст между любов и (привързаност)обич... гигантска...

Python5
09-06-2009, 23:00
Най добрата ми приятелка е абсолютния пример за обратното :) в началото с приятеля и не се обичаха толкова сега са луди един за друг .. скоро правят 2 години :) а според мен .. бурната любов се изчерпва все някога .. а и аз в началото винаги съм незаинтересована .. защото не гледам външен вид а как човека се отнася с мен :) и трябва време за да се привържа ..
Дано наистина си 92 ... ще ми върнеш надеждата в младото поколение. Малка искра сред катранената тъма.

JoLLiE92
09-06-2009, 23:04
Любов е кат жинъта ти праи салатъ и ти дава да одиш по барове.
Обич е кат биеш жина си като не ти носи ракийца със салатката.
ето заради такива като теб МРАЗЯ ТОЯ ФОРУМ !! аз казвам нещо сериозно и винаги майка му стара се намира някой миндил да са прави на интересен ... :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x
ко са палиш и ти... кат ти не аресва коментара...просто го остай си седи там... ти питаш аз отговарям...това е начинът по който работят нещата тука... може би и аз имам някой който ме обича заради тази отрицателна ми черта... аз примерно бих лълзнал на такъв отговор... дори и сериозно да бях написал подобна тема... иначе да любовта е смесица от чувства...всеки човек го възприема по различен начин...някой се влюбват всеки ден някой им отнема време...няма точно определение...това е когато имаш чуството че си изпил 20 блистера успокоителни, чуството което те кара да правиш неща които не си правил до сега...а обич е когато мама те гушка и те целува по челото за лека нощ... когато просто не можеш без някой щото си бил 1325235 хиледи време с него и не искаш да те остави или да го оставиш... аз съм си аз ти си ти...кой не му изнася да фаща влака и на селото. Има гигантска пропаст между любов и (привързаност)обич... гигантска...
да от една страна .. любовта е някав микс от хормони и когато си влюбен би могъл да го преодолееш .. когато по един или друг начин приключи.. а този човек за мен е специален аз го обичам не съм влюбена и искам да му давам цялата нежност на света .. и не искам без него не знам ...

JoLLiE92
09-06-2009, 23:04
Най добрата ми приятелка е абсолютния пример за обратното :) в началото с приятеля и не се обичаха толкова сега са луди един за друг .. скоро правят 2 години :) а според мен .. бурната любов се изчерпва все някога .. а и аз в началото винаги съм незаинтересована .. защото не гледам външен вид а как човека се отнася с мен :) и трябва време за да се привържа ..
Дано наистина си 92 ... ще ми върнеш надеждата в младото поколение. Малка искра сред катранената тъма.
благодаря :) искрено :-) :mrgreen:

valdesbg
09-07-2009, 06:04
Джоли ти кво направи с оня господинчо? Нищо не казваш :-D

Бурната любов, прераства в тиха обич, стига да и се даде достатъчно време. Аз съм ЗА тая комбинация.

А влюбването и обичта са отново взаимосвързани. Какво е - не мога да ти го опиша.(т.е. не ми се пишат чаршафи)

smiirnoff
09-07-2009, 07:52
бум-чики-бум-чики-бум

т'ва ми на напомни на филма "Дарма и Грег", май Дарма веднъж го пя някъде, ама не си спомням :Д

Иначе по темата:
някой от форума преди беше казал едно нещо за любовта и обичта ..

"внуче пита дядо си:
-Дядо ти нали си бил влюбен в съседката, когато сте били по на 17? Е, ако видиш да я пребиват ще и помогнеш ли?
дядото отговаря:
-Да бях влюбен в нея за кратко, но за к,во ся да и помагам, да пребият и мен ли?!
внучето:
-А баба нали я обичаш? На нея ще помогнеш ли?
дядото:
-Да обичам я. Но вземат ли да я пребиват взимам пушката и ги изтребвам до крак! "

.. примера не е много точен, но това е разликата между любов и обич ^^

Priceless
09-07-2009, 08:03
бум-чики-бум-чики-бум

т'ва ми на напомни на филма "Дарма и Грег", май Дарма веднъж го пя някъде, ама не си спомням :Д


Ооо МЕРСИ :grin: Ето какво ше правя .. ще гледам "Дарма и Грег" :D

m0n4yyy
09-07-2009, 08:20
Да има разлика между любов и обич. Едното рано или късно изчевза, а другото не. :-o :-o И все пак, нито едно от двете не може да се опише. Прекрасно е !!

w0sh
09-07-2009, 08:40
Разликата се осъзнава като ти дойде акъла в глвата.

И определено няма бум-чики бум, нито чики-на-на, нито тупци-тупци-тупци

smiirnoff
09-07-2009, 08:42
И определено няма бум-чики бум, нито чики-на-на, нито тупци-тупци-тупци


ми при мен тупци-тупци има дори и любов да няма :Д
.. например ако съм направила нещо и после някой идва да ми се кара, има такова тупци-тупци .. :d

Priceless
09-07-2009, 08:44
А джагара джугара? 8-)

w0sh
09-07-2009, 08:47
Шубиду-дубиду-да!

smiirnoff
09-07-2009, 08:48
А джагара джугара? 8-)

Това още не съм го изпитвала :Д :lol:

Priceless
09-07-2009, 08:50
Яба даба ду!

w0sh
09-07-2009, 08:50
Яба даба ду!

Това е фред флинстоун

Priceless
09-07-2009, 08:52
Да, знам.

Тиририам тиририрам .. ририрам .. ( А това е Мариус Куркински ).

JoLLiE92
09-07-2009, 12:55
Джоли ти кво направи с оня господинчо? Нищо не казваш :-D

Бурната любов, прераства в тиха обич, стига да и се даде достатъчно време. Аз съм ЗА тая комбинация.

А влюбването и обичта са отново взаимосвързани. Какво е - не мога да ти го опиша.(т.е. не ми се пишат чаршафи) за господинчото ми изтриха темата .. модератори с модератори .. :x :D гледам нещата да стават бавно някак си .. :) защото на него т0ва му е проблема .. омързват му като го дразнят ( което знам какво го дразни и не правя ) като е постоянно същото .. като се държат супер тъпо .. и максимума е месец .. и мрази да му свалят звезди .. а те почти всички го правят .. :(

JoLLiE92
09-07-2009, 12:58
Да има разлика между любов и обич. Едното рано или късно изчевза, а другото не. :-o :-o И все пак, нито едно от двете не може да се опише. Прекрасно е !!
именно зат0ва мисля че моето в момента е обич :) тихо и нежно .. :-)


Разликата се осъзнава като ти дойде акъла в глвата.

И определено няма бум-чики бум, нито чики-на-на, нито тупци-тупци-тупци

мда и аз така мисля ... иии .. престанете да ми спамите темата .. казах интелигентността си я показвайте на друго място .. е даскало идва .. :?

sulley
09-07-2009, 13:04
Любовта е по-неочаквана,по-силна от обичта,но и също толкова по-нетрайна и непостояяна.. :?
Ако си влюбен достатъчно в един човек,един ден любовта и страстта няма да изчезнат,а просто ще отстъпят място на обичта. :)

ShtrudeL
09-07-2009, 13:07
и би умрял/а за този човек ..

Защо обичате да преувеличавате?
Не бих умряла за никого колкото и да го обичам,а той едва ли би искал това и би се чувствал добре.

Не искам да умираме един за друг. Искам да живеем,за да бъдем заедно.

ShtrudeL
09-07-2009, 13:08
Не искам скъп подарък, защото имам рожден ден.
Искам роза, защото е петък.
Не искам романтика, защото сме заедно от 6 месеца.
Искам сантименталност, защото ме обича.
Не искам усмивки, за да не ме тревожи.
Искам сълзи, защото ми вярва.
Не искам среща днес, защото така съм решила.
Искам среща след седмица, защото има нужда от мен.
Не искам да ме обича, защото съм „дала повод”.
Искам да е влюбен, защото съм различна.
Не искам целувки, защото сме свикнали.
Искам прегръдки, за да сме близо.
Не искам да съм с него, защото е мил.
Имам нужда от него, защото ме допълва.
Не искам да виждам през неговите очи.
Искам той да вижда вместо мен.
Не искам да сме заедно по навик.
Искам да сме едно цяло, защото сме всичко.
Не искам да сме насаме, защото така трябва.
Искам да сме усамотени сред хората.
Не искам да ми повтаря „Обичам те”.
Искам да го каже веднъж, но да го усетя!
Не искам да ме пита „Как си”.
Искам да чете по погледа ми.
Не искам да ме ревнува, защото има други около мен.
Искам да ми вярва, за да му докажа, че другите не съществуват!
Не искам да ми пише цели романи.
Искам среднощно събуждане, макар и с 1 дума.
Не искам да имам нищо друго, защото това ми стига.
Искам времето да спре и да сме само двамата.
Не искам да разтуптява сърцето ми.
Искам да спира дъха ми.
Не искам да е като другите, защото така е редно.
Искам да прави всичко по свой начин, за да разкрие чара си.
Не искам да е любов, защото така се казва.
Искам да няма дума толкова силна за чувството!
Не искам да умираме един за друг.
Искам да живеем, за да бъдем заедно!

sun4e
09-07-2009, 13:13
Ако в началото връзката не е бурна, не вярвам, че ще можеш да се запалиш, че да обикнеш този човек. В началото това спокойствие ми звучи като непукизъм, незаинтересованост. Според мен една бурна любов, просто с времето се превръща в спокойна обич (която сега имат родителите ни, например).

Напълно съм съгласна.Винаги една силна връзка започва със разтърсващи емоции,любов.

MiMcHeToOo
09-07-2009, 13:20
Зависи от човека до мен. Може и да е бурна и изпепеляваща, но може и да е просто спокойна.

JoLLiE92
09-07-2009, 13:22
и би умрял/а за този човек ..

Защо обичате да преувеличавате?
Не бих умряла за никого колкото и да го обичам,а той едва ли би искал това и би се чувствал добре.

Не искам да умираме един за друг. Искам да живеем,за да бъдем заедно.
еми да .. :) аз не мога да умра за него .. но мога да убия .. лесно е да умреш :)



Любовта е по-неочаквана,по-силна от обичта,но и също толкова по-нетрайна и непостояяна.. :?
Ако си влюбен достатъчно в един човек,един ден любовта и страстта няма да изчезнат,а просто ще отстъпят място на обичта. :)
бе да ама трябва да е взаимно.. и трябва да не му писнш или той на теб и да намери нещо .. ново ..





Ако в началото връзката не е бурна, не вярвам, че ще можеш да се запалиш, че да обикнеш този човек. В началото това спокойствие ми звучи като непукизъм, незаинтересованост. Според мен една бурна любов, просто с времето се превръща в спокойна обич (която сега имат родителите ни, например).

Напълно съм съгласна.Винаги една силна връзка започва със разтърсващи емоции,любов.

най-здравата връзка около мен е типичен пример за обратното :)

Python5
09-07-2009, 14:21
Защо обичате да преувеличавате?
Не бих умряла за никого колкото и да го обичам,а той едва ли би искал това и би се чувствал добре.

Не искам да умираме един за друг. Искам да живеем,за да бъдем заедно.
Поредната доза набързо избълвани глупости.

Това, че ти не си готова да умреш заради някого не значи, че други не са способни на такава саможертва. Освен това въпроса е хипотетичен - едва ли ще ти се отдаде шанс да скочиш пред някой куршум, за да го спасиш, но факта, че не би го направила, само показва колко малко зачиташ любовта. А може би просто си самовлюбена.

Nadelina
09-07-2009, 14:40
Защо обичате да преувеличавате?
Не бих умряла за никого колкото и да го обичам,а той едва ли би искал това и би се чувствал добре.

Не искам да умираме един за друг. Искам да живеем,за да бъдем заедно.
Поредната доза набързо избълвани глупости.

Това, че ти не си готова да умреш заради някого не значи, че други не са способни на такава саможертва. Освен това въпроса е хипотетичен - едва ли ще ти се отдаде шанс да скочиш пред някой куршум, за да го спасиш, но факта, че не би го направила, само показва колко малко зачиташ любовта. А може би просто си самовлюбена.
..или просто не обичаш истински.

И да, не е преувеличено. Въпроса е по-скоро едно много бегло описание на чувството, колкото и грубо и силно да изглежда, така или иначе точно тази любов не може да се опише и хората измислят какви ли не епитети, метафори, сравнения и т.н., за да я опишат с думи, но докато не я изпиташ трудно можеш да си я представиш.

guinessgirl
09-07-2009, 19:08
обичта е силна привързаност.

а любовта е.. нямам представа какво е. 8-)

TheBlueAvalanche
09-07-2009, 21:11
Обич е чувството на привързаност, което изпитваш към човек. Любов е като искаш да го изчукаш.

ShtrudeL
09-07-2009, 21:19
Защо обичате да преувеличавате?
Не бих умряла за никого колкото и да го обичам,а той едва ли би искал това и би се чувствал добре.

Не искам да умираме един за друг. Искам да живеем,за да бъдем заедно.
Поредната доза набързо избълвани глупости.

Това, че ти не си готова да умреш заради някого не значи, че други не са способни на такава саможертва. Освен това въпроса е хипотетичен - едва ли ще ти се отдаде шанс да скочиш пред някой куршум, за да го спасиш, но факта, че не би го направила, само показва колко малко зачиташ любовта. А може би просто си самовлюбена.




Добре бе...наистина сте много добри на думи...Защо да умирам за някой,като ще съм мъртва и няма да съм с него след това? Нито пък той като ме обича,ще му е хубаво без мен. И защо да съм самовлюбена. Оо Родителите ми са ми дали живот. Ще е подигравка към тях и към себе си (това не е самовлюбеност,а самоуважение) да умра заради друг човек,колкото и истински да го обичам. Толкова много се филмирате,че няма накъде.

JoLLiE92
09-07-2009, 21:34
Обич е чувството на привързаност, което изпитваш към човек. Любов е като искаш да го изчукаш.
напълно подкрепям :)

umri
09-07-2009, 21:54
Какво е за вас любовта .. влюбването .. и какво е обичта .. за мен лично любов е когато сърцето ти прави бум-чики-бум-чики-бум и би умрял/а за този човек .. а обич когато искаш винаги да си до него каквото и да направи .. изпитваш щастие когато видиш усмивката му/й .. сияеш покрай него/нея .. освен това когато си влюбен виждаш единствено +овете на човека до себе си .. а когато го обичаш .. го обичаш въпреки отрицателните му черти .. защото всички имаме такива..
И за кое сте вие .. бурна изпепеляваща любов .. или тиха спокойна обич :-) =P~
Любов е когато се гледам в огледалото.

Marinchety
09-07-2009, 22:02
Любовта не се описва тя се чувства :)