PDA

View Full Version : А бе как може такова нещо, аз в БГ ли живея, по дяволите?



ri41
09-07-2009, 09:50
Когато и да си пусна бтв все турските сапунки хващам деа, това българска телевизия ли е, искам да знам кой турчин ги е купил, тия алчни продавници?

Obsessed77
09-07-2009, 09:59
Хъм незнам може би сега са на мода турските сериали стига латино сапунки 8-)

elito6754
09-07-2009, 10:03
Пуснаха НоваТВ 1001 нощи и като видяха какъв рейтинг беше, решиха, че и с другите ще е така. Нормлано. Доста време гледахме латино сериали, сега турски. Ще минем и този период. Иначе има един серил - "Брак с чужденец" - симпатичен е. Абе стават за гледане, телевизийте просто няма с какво да си запълват времето и пускат сериали.

Nam3less3
09-07-2009, 10:32
Частни телевизии са, могат да дават каквото си поискат.

AutumnTears
09-07-2009, 10:57
Повръща ми се от тях.. какъв срам.... Едва ли другаде се случват такива абсурди!

blackphobia
09-07-2009, 11:11
Пускат турски сапунки,защото по-евтино им излизат.

LittleFashionista
09-07-2009, 11:24
М да наистина.от сутрин до вечер са такива. А ъпк бабите гледат ли гледат.Колко ли пари изкарват на турците. Баба преди няколко дена ми беше казала " боже,боже бива ли такова нещо.Още от сутринта са ги задавали тея филми.не мога да си свърша работата.Цял ден филми и чудя се кай по-напред да гледам " :lol:
да и имам проблемите :razz:

XceSS
09-07-2009, 11:27
И аз това се питам.
По Канал 1-Турски новини
По БТВ-2-3 турски сериала
По Нова-още толкова.

И това са НАЦИОНАЛНИ телевизии...
Да не говорим и за Диема Фемили, дето почти цялата им програма е в такива сериали.
А още повече се зарадвах, като видях, че са ми пуснали и ТУРСКА телевизия :-x :-x

MonSitY
09-07-2009, 11:27
хахах еми като не се правят български филми и сериали,какво ще дават турски латино и най -противните американските дето постоянно ще ги срещнеш....
тва е България :-D

LadyDi
09-07-2009, 11:28
Повръща ми се от тях.. какъв срам.... Едва ли другаде се случват такива абсурди!
Оф, навсякъде се въртят чуждоезични филми и сериали.
Айде, стига сте театралничели. То бива патриотизъм и расизъм, ама туй ваш'то вече е смешно.

SuperBadSuperFresh
09-07-2009, 11:39
Сериозно ме изнервят и мен.По Нова от 1 до 7 има ли нещо друго от турски сериал.Еднотипни,ужасно скучни и с невъзможни за произнасяне имена... Еми предпочитам да гледам за 45354 път някоя серия на Приятели по Фокс Лайф от колкото тия боклуци...

ri41
09-07-2009, 11:42
Повръща ми се от тях.. какъв срам.... Едва ли другаде се случват такива абсурди!
Оф, навсякъде се въртят чуждоезични филми и сериали.
Айде, стига сте театралничели. То бива патриотизъм и расизъм, ама туй ваш'то вече е смешно.
ама туй дето се случва вече е прекалено, 24 часа слушам за Ахмед, Мехмед, Назлъ, Мъзлъ, аман :-x :-x :-x

LadyDi
09-07-2009, 11:42
Мммм, каква е разликата между турските и колумбийските/венецуелските сериали???
Освен че едните са Леле и Едже, а другите са Гуадалупе и Хорхе??? Все в г*з...
Когато въртяха по 7-8 латино сериала по двете телевизии, никой не ревеше.

PurpleDream
09-07-2009, 11:45
и още сериали щели да пускат мамито им староо вееее :-x :-x :-x когато в Турция започнат да въртят български новини и филми тогава да ги има тука техние лайнаа.....повръща ми се само като им чуя езика.. :-x :-x

LadyDi
09-07-2009, 11:46
и още сериали щели да пускат мамито им староо вееее :-x :-x :-x когато в Турция започнат да въртят български новини и филми тогава да ги има тука техние лайнаа.....повръща ми се само като им чуя езика.. :-x :-x
Че те филмите ги дублират... на чист български.

PurpleDream
09-07-2009, 11:49
ама не ми пука,пак ги чувам като говорят...дразнещо е поне за мен :x

LadyDi
09-07-2009, 11:57
Мен пък не ме дразнят. Гледала съм само част от единия сериал - "Сълзи над Босфора" и беше доста сносен. Значително по-добър от доста латино-сапунки, които въртяха преди това.
И аз ненавиждам факта за новини на турски език, но сериалите нямат нищо общо.
Евтин, сравнително качествен продукт, който освен всичко друго се радва на забележителен рейтинг.

leprechaum
09-07-2009, 12:00
и още сериали щели да пускат мамито им староо вееее :-x :-x :-x когато в Турция започнат да въртят български новини и филми тогава да ги има тука техние лайнаа.....повръща ми се само като им чуя езика.. :-x :-x

Турските сериали не се пласират само в Бг, нали се сещаш.. А ние колко сериали и филми имаме/правим, че да им запълним час ефир за месец? Много драми правите нещо.

AutumnTears
09-07-2009, 12:03
Повръща ми се от тях.. какъв срам.... Едва ли другаде се случват такива абсурди!
Оф, навсякъде се въртят чуждоезични филми и сериали.
Айде, стига сте театралничели. То бива патриотизъм и расизъм, ама туй ваш'то вече е смешно.
Има огромна разлика между турската и латино културата. Даже в "На Кафе" една простачка беше казала, че ги дават защото имаме много близки култури...

therichbitch
09-07-2009, 12:04
пак паднахме под турско иго /своебразно/ :lol: :lol:

AutumnTears
09-07-2009, 12:06
пак паднахме под турско иго /своебразно/ :lol: :lol:
след време действително пак ще стане, но този път ще се случи и с всички европейски народи... и без това сме застаряваща раса

LadyDi
09-07-2009, 12:09
Повръща ми се от тях.. какъв срам.... Едва ли другаде се случват такива абсурди!
Оф, навсякъде се въртят чуждоезични филми и сериали.
Айде, стига сте театралничели. То бива патриотизъм и расизъм, ама туй ваш'то вече е смешно.
Има огромна разлика между турската и латино културата. Даже в "На Кафе" една простачка беше казала, че ги дават защото имаме много близки култури...
Дават ги, защото са ЕВТИНИ. Стига глупости. Сериали има и винаги ще има, ама ние се освестихме късно да ги правим...

therichbitch
09-07-2009, 12:10
пак паднахме под турско иго /своебразно/ :lol: :lol:
след време действително пак ще стане, но този път ще се случи и с всички европейски народи... и без това сме застаряваща раса
ние винаги сме били под нечие, та даже и Русия затова ни помагаше, за да можем да станем част от тая империя /бивша вече след разпадането/, после американците...

PurpleDream
09-07-2009, 12:22
и още сериали щели да пускат мамито им староо вееее :-x :-x :-x когато в Турция започнат да въртят български новини и филми тогава да ги има тука техние лайнаа.....повръща ми се само като им чуя езика.. :-x :-x

Турските сериали не се пласират само в Бг, нали се сещаш.. А ние колко сериали и филми имаме/правим, че да им запълним час ефир за месец? Много драми правите нещо.

може да не са много, но ги има.....да им дават сериалите където искат, аз не одобрявам нито новините, нито сериалите...

PurpleDream
09-07-2009, 12:23
пак паднахме под турско иго /своебразно/ :lol: :lol:

ами да, след време съвсем......

lipstik
09-07-2009, 12:27
Предпочитам си латино сериалите...

GossipGirl89
09-07-2009, 12:28
В началото не ми правеха впечатление чак толкова ама сега нещо взеха и мен да ме дразнят :D Нищо против произхода на сериалите нямам ама просто е мега дразнещо когато и да пуснеш телевизора се няква такава боза да дават...

leprechaum
09-07-2009, 12:30
може да не са много, но ги има.....да им дават сериалите където искат, аз не одобрявам нито новините, нито сериалите...

Новините са друго. Сериалите са дублирани и просто изместиха латионоамериканските от ефир. Стига сте се превъзнасяли.

dan40123
09-07-2009, 12:40
големи философи има тука първо научете значението на думите раса и иго
второ наистина като имаше латино сериали никой не писка а те даже бяха по-тъпи и от тея иначе и аз съм против щото са ебати безмислиците тея сериалчета турски и латино пълни бозички да вземат да направят някое предаване те не че не правят щото сега е преход само сллед седмица две пак почват най-различни предавания и сериали, за които пак не е сигурно колко са добри

leprechaum
09-07-2009, 12:44
^ Препинателни знаци на клавиатурата нямаш ли? оО
главни букви, ала бала

LadyDi
09-07-2009, 12:45
може да не са много, но ги има.....да им дават сериалите където искат, аз не одобрявам нито новините, нито сериалите...

Новините са друго. Сериалите са дублирани и просто изместиха латионоамериканските от ефир. Стига сте се превъзнасяли.
Именно.

PurpleDream
09-07-2009, 12:46
може да не са много, но ги има.....да им дават сериалите където искат, аз не одобрявам нито новините, нито сериалите...

Новините са друго. Сериалите са дублирани и просто изместиха латионоамериканските от ефир. Стига сте се превъзнасяли.

както и да е....тва си е мое мнение, щом ти харесват гледай ги, мен ме дразнят

leprechaum
09-07-2009, 12:50
^Не ми харесват. Сериали отдавна съм спряла да гледам ;).

brokeninside13
09-07-2009, 13:41
Повръща ми се от тях.. какъв срам.... Едва ли другаде се случват такива абсурди!


само в България.......предпочитам да гледам забранена любов отколкото тея турци......не знам аз човека който мрази расистите и не мога да ги понасям псувам расистки турците. тва сигурно е защото сме били 5 века под турско робство и т.н....някво не знам.....нищо че е било преди колко време :?
колкото до сапунките......аре през деня окей скоро почвам училище, мога да си пусна филм на компютъра вместо да гледам тъпите турци ама бтв дето се излагат супер много с тая перла от 20:00 до 22:00.........може ли бе в 8 часа вечерта ще ми пускат някви сапунки. браво на нова поне че пускат хубави филми вечер......

BrainlessROCKBABY
09-07-2009, 13:55
Повръща ми се от тях.. какъв срам.... Едва ли другаде се случват такива абсурди!


само в България.......предпочитам да гледам забранена любов отколкото тея турци......не знам аз човека който мрази расистите и не мога да ги понасям псувам расистки турците. тва сигурно е защото сме били 5 века под турско робство и т.н....някво не знам.....нищо че е било преди колко време :?
колкото до сапунките......аре през деня окей скоро почвам училище, мога да си пусна филм на компютъра вместо да гледам тъпите турци ама бтв дето се излагат супер много с тая перла от 20:00 до 22:00.........може ли бе в 8 часа вечерта ще ми пускат някви сапунки. браво на нова поне че пускат хубави филми вечер......
мда, точно..кой ги гледа, по дяволите? а, да, бабките под блока се изнасят в 8 без пет да гледат тъпат Перла..има си про-о-ри-те-тии - по-голямата част от населението е под 60 години => не наблягайте на малоумните турски сапунки, пускайте повече филми, щото губите шибания си рейтинг!

fuck_brainpants
09-07-2009, 14:00
Повечето са адски тъпи. Има 2 хубави на кръст...

leprechaum
09-07-2009, 14:02
мда, точно..кой ги гледа, по дяволите? а, да, бабките под блока се изнасят в 8 без пет да гледат тъпат Перла..има си про-о-ри-те-тии - по-голямата част от населението е под 60 години => не наблягайте на малоумните турски сапунки, пускайте повече филми, щото губите шибания си рейтинг!


Губят си рейтинга :lol:. Поинтересувай се преди да даваш експертно мнение. 'Перла' е сериалът, който е бил най-гледан за изминалия месец- 1,1млн. зрители.

едит: ' Сериалът е изпреварил пресконференцията на ГЕРБ, която е била гледана от над 950 хил. души по Би Ти Ви. '

brokeninside13
09-07-2009, 14:38
мда, точно..кой ги гледа, по дяволите? а, да, бабките под блока се изнасят в 8 без пет да гледат тъпат Перла..има си про-о-ри-те-тии - по-голямата част от населението е под 60 години => не наблягайте на малоумните турски сапунки, пускайте повече филми, щото губите шибания си рейтинг!


Губят си рейтинга :lol:. Поинтересувай се преди да даваш експертно мнение. 'Перла' е сериалът, който е бил най-гледан за изминалия месец- 1,1млн. зрители.

едит: ' Сериалът е изпреварил пресконференцията на ГЕРБ, която е била гледана от над 950 хил. души по Би Ти Ви. '



СРАМ И ПОЗОР :-x

axlbaby
09-07-2009, 15:28
То това със сапунките не е най-страшното.Аз толкова време се опитвам да проумея как може по БНТ да дават новини на турски език?!? Не мога да проумея..

axlbaby
09-07-2009, 15:31
'' тва сигурно е защото сме били 5 века под турско робство и т.н....някво не знам.....нищо че е било преди колко време :?''


То ние още сме под тяхно робство,и те все още си мислят,че ни притежават и лека по лека ни завземат..

Stan4o123
09-08-2009, 00:45
хахаха и аз съм крайно възмутен :)... майка ми и баба ми не ми дават вече да пипна тв-то... то не,че много много го гледам,ама тва вече е баси хуйа...и то все глупости бе лелеле тия по 20 серияла на месец правят

brokeninside13
09-08-2009, 08:03
'' тва сигурно е защото сме били 5 века под турско робство и т.н....някво не знам.....нищо че е било преди колко време :?''


То ние още сме под тяхно робство,и те все още си мислят,че ни притежават и лека по лека ни завземат..


да наистина точно така е......иначе за турските новини, те са най-добрия пример за тва което каза ти - "То ние още сме под тяхно робство,и те все още си мислят,че ни притежават и лека по лека ни завземат.." :-x :-x :-x в Бургас когато бях преди 2 седмици се подписах имаше подписка за спирането на турските новини и за някви полицай имаше...подписах се и на двете, но ми се щеше за новините да се подпиша още 100 пъти :-x

giveupbitch
09-08-2009, 08:08
Мехмед 8-) и на мен ми се повръща,ама тва е положението..

lenito_sf
09-08-2009, 08:42
Точно защото живееш в България става това..

shaddy
09-09-2009, 12:00
Точно защото живееш в България става това.. :x

BrainPants
09-09-2009, 12:09
Аз не съм ЗА тези филми.. обаче като даваха само латиноамерикански серияли... нямаше такива тем и,ч е целият ефир е пълен с тях. И съм 100% сигурна, че 1-2 от сериялите ако не бяха турски щяхте да сте им големи фенове :) Всичко си има граници... Телевизиите прекалиха адски много ! Ама и вие прекалявате !

viksit0y
09-12-2009, 07:07
Аз гледам 2-3 сериала и не бих казала, че ме дразнят. И без това ги правят на български после, а не като турските новини по бнт..

soni4kuu
09-12-2009, 07:59
Пуснаха НоваТВ 1001 нощи и като видяха какъв рейтинг беше, решиха, че и с другите ще е така. Нормлано. Доста време гледахме латино сериали, сега турски. Ще минем и този период. Иначе има един серил - "Брак с чужденец" - симпатичен е. Абе стават за гледане, телевизийте просто няма с какво да си запълват времето и пускат сериали.

ама латино сериалките се гледаха много според мен и бяха много по-интересни! те още ги дават де,но по някфи други програми.иначе кво стана със старите сериалки-"моя сладка валентина","имението","шеметната анастасия","жената в огледалото".... :( :(

GodLovesYou
09-12-2009, 09:25
аз още немога да си обясня новините на турски по К1...

maybeline
09-12-2009, 09:28
абе много се ядосвам.. започнаха да дават Вечно твоя по БТВ.. стигнаха до 10-тата серия и го спряха за да пуснат турски сериал.. :booooomb:

tanchu
09-12-2009, 09:36
М да наистина.от сутрин до вечер са такива. А ъпк бабите гледат ли гледат.Колко ли пари изкарват на турците. Баба преди няколко дена ми беше казала " боже,боже бива ли такова нещо.Още от сутринта са ги задавали тея филми.не мога да си свърша работата.Цял ден филми и чудя се кай по-напред да гледам " :lol:
да и имам проблемите :razz:

:razz: :razz: :razz: :razz:

titinkaa
09-12-2009, 10:46
това е защото,сега са на мода турските сериали,до скоро бяха все латино сериалите,и прочие

Jeuelle
09-12-2009, 11:56
Що за глупости?
До сега въртяха латиноамерикански сериали , които също са чуждоезични ....
Филмите , които гледате също са такива. Кога пускат български фими? На 3 месеца веднъж.

Какво искате , да излъчват 1008907 римейка на Касандра , Есмералда и тем подобните захаросани бози ли?
Големи предразсъдъци , голямо нещо.

Mastta
09-12-2009, 14:17
когато в Турция започнат да въртят български новини и филми тогава да ги има тука техние лайнаа

Оххх божее как може да си толкова тъпа.. Че колко български сериала има и то добри, че да ги дават чак в турция, а?? БЪЛГАРСКО КИНО ПОЧТИ НЯМА!! А "турските сериали се излъчват в целия арабски свяр, Ръмъния, Македония и 1-2 сериала в Германия" (източник вестник "Труд").. А български филми и сериали дори в България няма :lol: :lol: , така че, не мога да си представя как може да сравняваш турското и (несъществуващото) българско кино :razz: :razz: :lol: Тъй като български филми няма на теб не ти се пада да казваш дали турските за "бозави" или НЕ !!

И нека отбележа, че БТВ НЕ Е НАЦИОНАЛНА ТЕЛЕВИЗИЯ !!! и може да си дава каквото си иска.

А новините на турски по БНТ е наистина ужасноо :shock: :shock: и само в тва ви подкрепям

Mooo6no
09-12-2009, 16:04
Ми не са ми чак такъв проблем. Иначе да, приличаме си с турците, както и с гърците и сърбите. Балканци сме все пак. Иначе това е временна мода и след 2 години и нещо никой няма да ги помни тия сериали. Иначе сериалите имат и пропаганден характер. Откакто ги гледат доста хора са по-благосклонни към Турция и турското население.

А за новините на турски имам малко по-различно мнение от общото, което е доста първосигнално и е в стил "Ааааа, ама те имат права. Гадни турци, дайте да им ги махнем". Аз смятам, че новините на турски може да са полезни в политически план, тъй като чрез тях:
1. може да се показва българската позиция на нещата (ако е вярно, че турските телевизии изкривяват информацията пропагандно)
2. може да се прокарва съвсем тънка пропаганда, която да налага правилните мнения сред турците, които ги гледат новините.
А дали се постъпва така, не знам, вероятно не. Но по-добре българска държадава да ги използва за тънка пропаганда, отколкото да ги забранява.

ArrowsOfDeath
09-12-2009, 16:16
ТВ ефира ще се пренасити от турските сериали и ще започнат все по-малко хора да ги гледат. Не може завинаги да са на мода.

TheNewReligion
09-12-2009, 17:09
Много интересно дали някога са пуснали български филм (не сериал) по чужда телевизия? 8-)
Иначе на мен не са ми проблем. Не ми харесват- не ги гледам. :-|

Extremescream
09-12-2009, 19:37
Не е толкова от сериалите,колкото до нашето мислене.Ако даваха толкова латино сериали нямаше да пищите толкова,просто защото не са ни направили нищо латинотата.А турците-още пт 1ви,айде 2ри клас се знае за 5те века робство.На мен не ми харесват сапунки,били те колумбийски,турски,китайск и или австралийски.
Обаче имаме 1 сериал(Забранена любов),и ако трябва да бъдем честни,не струва.Сапунката,каквато и да е е Б-О-З-А!
Като не ви харесват Перла и тия глупости,ми не ги гледайте.
Омазахте се с тази работа за робството.Даже са дублирани филмите.
Преди беше 'Изабела е бременна',сега е 'Хадир е бременна'...Някаква разлика да има?

alexisonstrawberries
09-12-2009, 19:48
Не е толкова от сериалите,колкото до нашето мислене.Ако даваха толкова латино сериали нямаше да пищите толкова,просто защото не са ни направили нищо латинотата.А турците-още пт 1ви,айде 2ри клас се знае за 5те века робство.На мен не ми харесват сапунки,били те колумбийски,турски,китайск и или австралийски.
Обаче имаме 1 сериал(Забранена любов),и ако трябва да бъдем честни,не струва.Сапунката,каквато и да е е Б-О-З-А!
Като не ви харесват Перла и тия глупости,ми не ги гледайте.
Омазахте се с тази работа за робството.Даже са дублирани филмите.
Преди беше 'Изабела е бременна',сега е 'Хадир е бременна'...Някаква разлика да има?

напълно съм съгласна...
това просто е новата мания - турски сапунки
латиноамериканските явно се изтъркаха - сега това е нов материал за бабичките :D
нямам против тези сериали .. не ги гледам .. а пък като толкова не ви харесват - не ги гледайте - рейтинга им ще им спадне и ще ги спрат ;D

OCINKO
09-13-2009, 10:51
Повръща ми се от тях.. какъв срам.... Едва ли другаде се случват такива абсурди!
Оф, навсякъде се въртят чуждоезични филми и сериали.
Айде, стига сте театралничели. То бива патриотизъм и расизъм, ама туй ваш'то вече е смешно.
ама туй дето се случва вече е прекалено, 24 часа слушам за Ахмед, Мехмед, Назлъ, Мъзлъ, аман :-x :-x :-x
Ами като слушаш за джон алис и кейт не ти ли е гадно защо никой не забелязва това американски,френски,исладс ки,малайзийски и какви ли не като няма бг кино и сериали ще ги дават какво да правят отговарят на търсеното от публиката до сега никой не забелязваше обаче расизма във вас проговори като пуснаха турски сериал и айде да сме недоволни да вдигаме пара какви лицемери са всички! Не харесвам сапунки от каквато и да била народност затова просто сменям канала,щом се въртят въпросните сериали значи има кой да ги гледа включително и българи което доказва че с нищо не сме по различни от която и да било нация включително и турската ! :smt045