PDA

View Full Version : Тренировки (фитнес вкъщи) - съвети.



Parabadjanak
09-07-2009, 11:35
Аз съм на 14 години, Момче, 179см. , 86кг.
Не съм много мазен, но искам да отслабна и да натрупам още мускулна маса,затова:

Всяка сутрин бягам на кростренажор и правя отделни упражнения.
Бягам около 30 мин., по 10км, изгарям около 250 калорий.
Правя 2x20 коремни преси, 2x10 лицеви опори.
Избягвам газирани напитки (като фанта, кола и други боклуци), не ям много мазни и калорийини храни, старая се да не ям след 18:00.
Консумирам повече плодове, но се срещат и сухи, тестени храни.

Та тренировката, за която говорех по-нагоре ми отнема около 1 час, но даскалото започва, а аз искам да тренирам сутрин, да не говорим че ми трябва още време да се разсъня, да се къпя след тренировка и още глупости....и на всичкото отгоре не ми е близко училището, затова май ще трябва да тренирам следобед, но тогава ме мързи страшно много..

Та дайте някви съвети - кога да тренирам, какво да правя (какви упражнения, по колко - освен ако не правя достатъчно) и подобни. Но все още не ми се ходи на зала..

Моля без тъпи коментари - давайте по същество!

zero
09-07-2009, 12:34
Това, което го правиш е по-скоро подържане на формата ;)
Фани някой аверче и ставайте по-рано и ходете по лостове и успоредки !
Така ще има по-голям ефект, но не от към страната на маса, а релеф ;)

ZipFail
09-07-2009, 19:58
Само в къщи е почти невъзможно да направиш стабилна маса, най-малкото защото нямаш разнообразие на упражнение и рано или късно ще зациклиш..
Но ако искаш средна, оформена маса(а плюс това ще имаш и голяма сила и издръжливост), отивай на лостове, успоредки и прави сякви видове лицеви+това което си правиш досега..резутатите няма да са като от фитнес, но пак е нещо..и без това ти е рано да почваш фитнеса :)

Parabadjanak
09-07-2009, 21:18
В момента единственото което искам да направя е да отслабна малко, а след това мисля да ходя на успоредки, лостове и т.н.

Та мога ли по този начин да отслабна....леки тренировки, тренажор, бягане навън и подобни?

Parabadjanak
09-07-2009, 21:18
В момента единственото което искам да направя е да отслабна малко, а след това мисля да ходя на успоредки и лостове за релеф и маса.

Та мога ли по този начин да отслабна....леки тренировки, тренажор, бягане навън и подобни?