PDA

View Full Version : Седми клас - Началото



Страници : [1] 2 3 4

term0t0
09-07-2009, 14:11
И чрез тържествена гала вечеря,смятам темата за отркрита

(това беше мястото за аплаузи)

Абе някой да знае,к'во стана с тия изпити?!Кви ще са,що ще са?!

PurpleDream
09-07-2009, 14:14
http://www.teenproblem.net/news/s/14738.html

edelweiss96
09-07-2009, 14:17
Аз ще съм седми клас, ама не е ли по-правилно заглавието да е: "Седми клас - Началото", някакси краят все още не ни се вижда, когато завършим, може би...

term0t0
09-07-2009, 14:20
тия етапи са мноого сложни,айде да не говорим за ядрената физика,а?!

Иначе,че идва краят на основното ни образование?!

edelweiss96
09-07-2009, 14:22
Е основното последно нямаше ли да бъде до 8 клас? :-o

term0t0
09-07-2009, 14:24
След като кандидатсваш 7 клас,би трябвало да е до седми,но в нашата държава,сме си така..

BlueAvalanche
09-07-2009, 14:54
Аз основното си го получих в 9 клас, защото бях подготвителна паралелка, но иначе след 8 би трябвало да ви се дава основно образование.

faststep
09-07-2009, 15:06
Не, след седми клас се завършва основно образование. Иначе успех на седмокласниците, дано да не им дадат гадни изпити(или каквото там) като на нас.

GbSy
09-07-2009, 15:17
Краят въобще не ви се вижда..
Тепърва започвате.
Подгответе се психически, защото никак не е лесно.

amk933
09-07-2009, 15:44
Какъв край ви гони, каато още не сте почнали. :lol: Ако от сега си мислите, че е дошъл края нищо хубаво не ви чака - захващайте сеза работа. 8)

Enitto
09-07-2009, 16:34
К`ъв край бе? :lol:

Начало е. Голямо. Учене се иска. Постоянство и силно желание за успех. :)

Аз лично ви го пожелавам.

Ехх, помните ли, когато ние писахме в темата за седмокласници.. беше адски скоро. 8-)

YouCantStopMe
09-07-2009, 16:45
Оооо,никакъв край не е това.Сега започвате.Аз миналата година по това време изобщо не знаех какво ме чака.
Доста учене падна,но все пак.. беше забавно.
Хубаво беше,че имаше с кой да си пиша от тук,форума. :)
Успех Ви...И дано да не случите на гадни изпити(или каквото е там).

elito6754
09-07-2009, 16:53
Никакъв край, а самото начало. Как може 7 септември, пък край? Много учене ви чака и трябва да се стегнете. Интересно ми е накъде сте се запътили, демек в кои училища искате да влезете?

TheNewReligion
09-07-2009, 16:56
Краят на ваканцията се вижда, но не й на учебната година. Излишно е да пиша колко е важна. Желая на всички ви успех.

dreamygirl231
09-07-2009, 17:02
Да, и според мен е началото.И аз ще съм 7 клас,а за изпитите - http://www.nbu.bg/si.php?id=10722&size=big

Black_Fyed_Peas
09-07-2009, 17:13
Какъв край ви гони? Бъдещи седмокласници подгответе се за яко учене щото мамата си трака :D Айде успех ви пожелавам от все сърце :-)

Kallyn4eto
09-07-2009, 18:06
Да и аз ви пожелаам успех!
Голямо учене ще бъде, но пък накрая дано постигнете всичко за което сте...учили :lol:
И края не ви се вижда. Сега ще ви кажа какво трябва да виждате: нерешими задачи по математика, трудни тестове, гадни преразкази, взискателни учителки... :D
Поздрави :grin:

GbSy
09-07-2009, 18:08
Не мога да повярвам, че всичко това свърши. :razz:

somanycookies
09-07-2009, 18:40
запис :Д
Ще следя темата, че ще кандидатствам.

joannalof
09-07-2009, 18:58
Айде всички ветерани аут от тука :razz:

Lucho
09-07-2009, 19:14
Няк'ва кифла дет' ще е 7 клас се раздава здраво и се прави на 18 годишна кака...пхах. Думи нямам. Ами изпити май няма да имате, халал да ви е, ще имате външно оценяване май като малките - 5 или 6 матурки в края на година...е, нямате два изпита, имате 5 или 6 матури...have fun and Enjoy ! 8)

iiordanova
09-08-2009, 06:52
Аз ще съм 7 клас. 8-)
Знам , че трябва много учене. И ще се боря за успехи.
Дано успея. :smt001
Ще ме записват на уроци ... дано ми помогнат. :wink:

BlueAvalanche
09-08-2009, 06:56
Какъв край ви гони? Бъдещи седмокласници подгответе се за яко учене щото мамата си трака :D Айде успех ви пожелавам от все сърце :-)
Е стига, не ги плаши. Аз като кандидатствах преди години, изпитите бяха доста по-трудни от сега, цяла година не отворих учебник и пак си отидох в това училище, в което исках.
Ученето не е задължително, стига да имаш добър учител, който да ти преподава качествено, да се концентрираш и да слушаш всичко.

term0t0
09-08-2009, 07:04
Айде стига сте ме плюли за името на темата,иначе тия подготвения са ми тъпи..Аз ако ще се готвя,като някой писхар не заслужвам да вляза никъде?!смАрт за зубърите

edelweiss96
09-08-2009, 07:15
Вие ще ходите ли на уроци? А ще преговаряте ли преди 15?

oziris
09-08-2009, 07:23
Айде стига сте ме плюли за името на темата,иначе тия подготвения са ми тъпи..Аз ако ще се готвя,като някой писхар не заслужвам да вляза никъде?!смАрт за зубърите
Точно така... "Зубарите на сапун, а отличниците на прах за пране!"

LiRRRa
09-08-2009, 07:26
Край . . . Боже! Края ви е много далече :?
Идея си нямате какво ви чака, ако сте амбициозни и искате да влезете в хубаво и свястно училище догодина . . .
Успех и не се предавайте!


Божее . . . всичко свърши!! Хора, ние сме живи и все още добре психически, не мога да повярвам. :D :grin:

faststep
09-08-2009, 07:31
Вие да не очаквате, че ще влезете в елитно даскало, без да учите? 8-) Няма такъв филм.

П.П. Частните уроци на кашкавал. 8-)

term0t0
09-08-2009, 08:08
Всичко на кренвирши ! =D>

Enitto
09-08-2009, 08:44
А пък аз да ви питам: къди искате да влезете? 8)

term0t0
09-08-2009, 08:52
Някоя езиковаа..

Sarafina
09-08-2009, 09:02
Успех на седмокласниците! :)
Като се сетя каква паника беше...
Къде се темите за миналия седми клас, изтрити ли са?

Beautyful
09-08-2009, 09:10
Абе,хора темата е НАЧАЛОТО НА КРАЯ...т.е. започва началото на учебната година,в която се слага края на тази страница...И,не мисля,че е много подходящо хора,които да вчера писаха в подобни теми да стряскат така хората 8-)

edelweiss96
09-08-2009, 10:00
А пък аз да ви питам: къди искате да влезете? 8)

Отначало исках в езиковата в моя град, обаче се разубедих, когато разбрах, че непрекъснато се сменят учителите, има много свободни часове и разни такива неща. После исках в ПГИ, ама пак се разубедих бързо :D Сега искам да се пробвам в София, въпреки че едва ли ще имам голям шанс...

NnIkITYy
09-08-2009, 10:03
успех на всички бъдещи седмокласници :) няма да ви е много лесно, а гадното при вас е, че все още май не знаете точно какъв изпит ще държите
ПП : би трябвало да е началото на краЯ, а не на краят :)

YouCantStopMe
09-08-2009, 10:52
^мда..
На НЕГО-кратък член.
Успех. 8-)

term0t0
09-08-2009, 11:47
ако ше се плюеме,че падат глави..

iiordanova
09-08-2009, 11:50
Аз искам да вляза или в ПМГ , или езикова. \:D/

edelweiss96
09-08-2009, 11:51
iiordanova, ти от София ли си? Сори за въпроса. :D

term0t0
09-08-2009, 11:59
0_o Някоя от Варна 0_o

Lucho
09-08-2009, 12:08
Айде стига сте ме плюли за името на темата,иначе тия подготвения са ми тъпи..Аз ако ще се готвя,като някой писхар не заслужвам да вляза никъде?!смАрт за зубърите
Точно така... "Зубарите на сапун, а отличниците на прах за пране!"
Ама да не заревеш в края на годината - исках да вляза в ПМГ или в езикова, ама изкарах 3.15 по БЕЛ и 3.36 по Математика, ама не ме приеха, ама ще се самоубия сега от яд...сядайте и учете, ако искате наистина да влезете в хубаво училище ! Подобни изказвания са крайно некомпетентни и глупави.

shmurkam
09-08-2009, 12:26
Аз искам италиански .. ако има бургазлии като мен да пишат! :grin: И недейте ни стряска така бе .. гадно е :)
Ооо, ела, ела, аз тази година ще съм зайче там, ще пиша как е, чувала съм, че е голяма лудница :D Лесно се влиза, най-ниския, който влезе, беше с 27 бал, мисля, аз бях с 32 и нещо си :D тааа успех!!! :P

edelweiss96
09-08-2009, 12:29
Започнаха да се събират повече седмокласници :grin: :D :D

term0t0
09-08-2009, 12:39
И никой не е започнал да ми отговаря..на въпроса има ли момиченца от Варна,седми клас..by the way нека са красиви.. :lol:

elito6754
09-08-2009, 13:04
Може ли да си пишете желанията? За София говоря. 8-)

term0t0
09-08-2009, 13:11
Ебаси само за даскало говорите !

Snickers
09-08-2009, 13:18
Хах, и аз ще съм седмокласник ;/
За сега съм се отиентирала към ФЕГ.
Успех на всички, и да, това е НАЧАЛО, нека юни си говорим за КРАЙ. ;/

edelweiss96
09-08-2009, 13:21
Хах, и аз ще съм седмокласник ;/
За сега съм се отиентирала към ФЕГ.
Успех на всички, и да, това е НАЧАЛО, нека юни си говорим за КРАЙ. ;/

И аз мисля също там да ходя, ако уча в София. :D Не знам защо, ама ми се учи френски.

Snickers
09-08-2009, 13:22
Хах, и аз ще съм седмокласник ;/
За сега съм се отиентирала към ФЕГ.
Успех на всички, и да, това е НАЧАЛО, нека юни си говорим за КРАЙ. ;/

И аз мисля също там да ходя, ако уча в София. :D Не знам защо, ама ми се учи френски.От малка ме влече този език.
Искам да ви питам нещо. Осъзнавате ли какво НИ чака през тази учебна година? Аз все още не мога да се осъзная, но съм доста стресирана.

Snickers
09-08-2009, 13:30
term0t0, редактирай загалвието, моля те. Нека е "Седми клас - Началото" ;/

term0t0
09-08-2009, 13:32
:D Ми ти за кво я направи тая тема бе ,да си обсъждаме сексуалните желания ли?Или да си търсиш гадже от Варна? :-D Права си..

Сега доволни ли сте?!

Snickers
09-08-2009, 13:37
Да, точно. Не мога да си представя да седя по цял ден и да уча. До сега не съм го правила, но ще се наложи да започна. Не знам как ще съчетавам уроци и училище. Все пак не вярвам, че е чак толкова страшно. Опитвам се да се настроя психически. Странното е, че тази година не трябва и няма да мога да си казвам "Другата година ще се стегна", защото в 8ми клас ще е късно, поне за френската.
Знаете ли къде ще ходите на уроци?


term0t0, така е по - добре.

YouCantStopMe
09-08-2009, 13:44
Искате ли история на сега осмокласничка,която е минала през всичко?
И да искате,и да не искате-ето ви. 8-)
Та.Аз по това време миналата година дори не знаех какво ме чака.Отначало си започнах годината добре,но въобще не мислих за предстоящите изпити.Чак към януари-февруари се осъзнах.Тогава наистина разбрах,че ме чака нещо дооста сериозно и трябва да постигна целта си-езиковата гимназия,която си бях избрала.
Та така..От началото на 2009 започнах яко учене.Математика,български ,математика,български,мате атика български.Тестове до дупка.Не съм ходила на частни уроци,но по математика имаше кой да ми помага вкъщи.
Не очаквайте,обаче,че щом ще имате някакви изпити в края на годината трябва да минете по-леко.И по другите предмети яко ще ви натискат да учите,нищо,че трябва да се готвите за изпити.Поне така беше в моето училище.За всеки учител,неговият час е най-важен,било то дори и изобразително,технологии,м узика.
Хората от форума също ми помогнаха.Обсъждахме всичко,та дори и решавахме задачи заедно.
Доста учене падна,но си струваше.
Изкарах добри оценки и влезнах от първо желание.
Ако имате някакви въпроси-насреща съм. 8-)

edelweiss96
09-08-2009, 13:47
Май само аз няма да ходя на уроци по БЕЛ или математика... 8-)

term0t0
09-08-2009, 13:48
и аз няма да ходя..май де.. 8)

BlueAvalanche
09-08-2009, 13:49
Аз не съм ходил и пак си изкарах изпитите. Уроците са за такива, дето в училище си клатят краката и блеят, докато учителите им говорят, или пък даскалите им са малоумни и не знаят за какво работят.

YouCantStopMe
09-08-2009, 13:52
Ако мислите,че ще се справите-не ходете на частни.
Но..Това,че ходите на уроци не е гаранция,че ще имате хубави оценки на изпитите.
От нашия клас имаше доста хора,които от по 1-2 години ходят и на математика,и на български,а на изпитите се осраха.Пък тези,които цяла година си учеха съвестно,но сами,изкараха по-добри оценки от другите.
И не само в моя клас.Има доста такива хора.

Snickers
09-08-2009, 13:53
Аз ще ходя, защото нашите така решиха, хах.
По български език, нямам проблеми, приятен ми е, дори. С математиката е друго.

edelweiss96
09-08-2009, 13:54
За всеки учител,неговият час е най-важен,било то дори и изобразително,технологии,м узика.


Дано лудият ми учител по ИИ да не ме прецака, защото миналата година беше писал 3 на едно момиче, а веднъж на един мой съученик - 2, понеже не знаеше кои са жанровете и стиловете (и аз не ги знам...). Другото не ме притеснява толкова.

Snickers
09-08-2009, 13:55
YouCantStopMe, по колко часа горе-долу на ден ти отнемаше, за да се подготвиш? ;/

YouCantStopMe
09-08-2009, 13:57
Мда.. И на мен математиката ми беше по-гадна.Просто не я обичам.Докато българскияяя..Там е друго.Любим предмет.
Зависи и от учителите де.Понякога намразваш предмета,точно заради тях.
Пфуу.. А то на изпита по български имаше дооооста задачи,които дори не сме ги учили,така че...Не очаквайте да знаете всичко.
Тъпото е,че набутват логически задачи,а не на всички им се отдават.Например,има хора,които много точно си изчисляват сметки,но не умеят да решават логически задачи.Аз съм една от тях.Не всеки има логическо мислене,амаа..Никой не те пита.

edelweiss96
09-08-2009, 13:59
Аз по математика ще си взема някой по-хубав сборник, а по натам - тестове. По БЕЛ само тестове ще си взема и ще правя по 1-2 преразказа. По другите предмети ще карам по-леко.

YouCantStopMe
09-08-2009, 14:01
YouCantStopMe, по колко часа горе-долу на ден ти отнемаше, за да се подготвиш? ;/
О,винаги различно.Понякога съм учила с часове,друг път и половин час няма,защото просто съм решила днес да си дам почивка.Макар че накрая нямаше никакви почивки и всеки ден по няколко часа.
На мен най-много време ми заемаше математиката.. За там един тест-2 часа и нещо.
По БЕЛ тестовете ги решавах за минути.
Странното е,че,ПРИЗНАВАМ СИ,през учебната година не бях направила нито един преразказ .Само по контролни ни караха да правим-значи около 3-4 пъти.А на изпита изкарах максимално-25 точки.Поне ни се падне нещо не толкова трудно.

Snickers
09-08-2009, 14:05
Мерси, за изчерпателния отговор.
Признавам, мен математиката най-много ме притеснява. Схващам я, но имам изгубен материал, който така и не наваксах. Просто в 6ти клас се отпуснах много.
Преразказите ги правя с удоволствие, просто го обичам предмета.
А пък по математика, ако съм спокойна и не бързам, мога да реша задачите, ако не съм ще я реша грешно 9 пъти и на 10тия-вярно. Но все пак, за това ще ми е нужда тренировка, която ще я получа, като непрекъснато решавам задачи.))
Ти какъв език ще учиш? Ако учиш в ЕГ, де ;/

YouCantStopMe
09-08-2009, 14:10
Аз дълго се чудих между немски и английски,но накрая избрах английския.
Английският е първи,немският-втори. :)
Спирам да пиша,че само с мои постове се напълни темата.

edelweiss96
09-08-2009, 14:42
Недей ,ти си ни надеждата!
Аз точно това не мога да си представя ,да уча по други предмети като история и география - тях най - малко ги тача .. :o
А математиката ми е болна тема .. не вървим заедно.Българският ми е на "ти" винаги съм най - добрата в класа на класни и входни и преразкази ,без да съм отваряла учебник защото ми е лесно ,но чак пък приятно да ми е .. Може би само синтактичните разбори са ми леко приятни. 8-)
А пък аз имам страхотно логическо мислене ,така съм давала верни отговори на цяла контролна ( по мат . ест ) но не ми зачетоха .. Ще се оправим бее 8-)

Аз пък съм точно обратното - много добре по математика, разбирам ги нещата, а по БЕЛ - много зле. Преразказите ме затрудняват, на класни изкарвам 4 , 4,25 , 4,50. граматиката не ми е много трудна, обаче и там нямам големи знания. :(

angel4eto7
09-08-2009, 15:24
Пожелавам късмет на всички бъдещи седмокласници :-) Учете много

edelweiss96
09-08-2009, 16:39
Важно за всички седмокласници!

Единствената промяна през новата учебна година в средното образование пък е свързана с обединяването на външното оценяване след седми клас с приемния изпит за кандидатстване в гимназиите.

Външното оценяване по български език и литература /БЕЛ/ след седми клас заедно с изпита по БЕЛ ще се състоят на 27 май, а по математика - на 31 май, каза заместник-министърът на образованието Милка Коджабашиева. По думите й тестът по двата предмета ще се състои от два модула.

Първият от тях ще бъде за външното оценяване и ще оценява усвоените от всички ученици знания и умения от общообразователния минимум, а вторият модул е за класирането в профилираните гимназии с изучаване на чужд език.

Учениците ще се явяват на изпитите в училищата, в които учат, а квесторите ще са от други учебни заведения. Седмокласниците няма да подават предварително заявления дали ще се явяват само на първия модул, а това ще стане след излизането на окончателните резултати, каза Коджабашиева.

По думите й оценката от външното оценяване след седми клас ще бъде една от текущите оценки за втория учебен срок.

Заместник-министърът на образованието каза, че в гимназиите ще се влиза със сборна оценка от външното оценяване по БЕЛ и по математика, прибавени към оценката от втория модул на теста. На изпита по БЕЛ няма да има промени и той отново ще включва тест и преразказ.

До средата на януари предстои много сериозна работа по учебно-изпитните програми по БЕЛ и математика след седми клас, каза Милка Коджабашиева. По думите й по предварителни работни разчети първият модул за външното оценяване може да продължи 60 минути, а вторият - 90 минути.

В самата форма на теста и в изпита няма промяна, учениците ще бъдат подготвяни за тях в училище, каза министър Фандъкова. Тя отбеляза, че промяната след седми клас е по-скоро организационна и не е свързана със съдържанието на изпитите.

Източник: btv.bg

waterflame96
09-08-2009, 17:22
Ох майко пресвета богородице! Да и се не знае тъпата министърка бе, пууу! Така, доколкото разбрах: ще има външно оценяване(1 час) и ако искаш да кандидатсваш в езикова(както аз) трябва да вземеш и изпита(час и половина). Освен това, няма да е само по БЕЛ и математика, ами и по другите предмети ще има външно оценяване, сякаш не ни стигат 2 часа и половина писане по БЕЛ и още толкова по матемаика. Освен това бас ловя, че на първия модул ще го дават леко, като на контролно, а втория-задачи, които и най-мъдрия човек на Вселената да съм, пак няма да ги реша! Краен извод - Аааабе на тая САндъкова така и хлопа дъската, че направо ще се счупи.
Аз във всеки случай ще се панирам и по математика, не стига, че по принцип не съм кой знае колко добре, ами въобще няма да реша и 1 задача. И по БЕЛ не е малко. 2 часа и половина непрекъснато писане. Ще ми изсъхне ръката бе!
Иии за капак на всичките дебилщини, дето са измислили - единия изпит е на 27 май. А познайте каквооооо! Имам рожден ден на 26-ти. И какво? На рожденния ден ще съм със зачервени очи и ще зубря като побъркан цял ден и цяла нощ за да мога да изкарам някаква нищо и никаква мизерна 5-ца. Еееми сори, ама няма да го бъде! Ако щат, като толкова им знаят главите и толкова капризи към нас имат и аз пък ще си имам капризи. Оставам си у нас в деня на изпита и да си трошат главите. Само да си мисля за това ме заболя главата, пък какво ще става като дойде време. Не съм особено убеден, че след края на седми клас ще съм в добро психическо състояние...........

Snickers
09-08-2009, 17:37
Не се палете толкова. Няма смисъл, на мен не ми пречи, външното оценяване по всички предмети. Само оценките по математика и БЕЛ са ми от огромно значение...
Ако тръгна да се ядосвам, ще получа инфаркт, сигурно ;д

BrainPants
09-08-2009, 17:49
Леле... ццял седми клас си чешех задника :D Завърших със знания. Искарах що-годе хубави оценки на изпитите... не ви казвам и вие да си чешете задниците защото на едни им се отдава, а на други не...
Казвам да не се панирате... притеснението и напрежението са ви най-големия враг. Ще ви приемат където искате, тъй като няма деца в страната.. особено извън столицата. Успех.

BrainPants
09-08-2009, 17:52
Ох майко пресвета богородице! Да и се не знае тъпата министърка бе, пууу! Така, доколкото разбрах: ще има външно оценяване(1 час) и ако искаш да кандидатсваш в езикова(както аз) трябва да вземеш и изпита(час и половина). Освен това, няма да е само по БЕЛ и математика, ами и по другите предмети ще има външно оценяване, сякаш не ни стигат 2 часа и половина писане по БЕЛ и още толкова по матемаика. Освен това бас ловя, че на първия модул ще го дават леко, като на контролно, а втория-задачи, които и най-мъдрия човек на Вселената да съм, пак няма да ги реша! Краен извод - Аааабе на тая САндъкова така и хлопа дъската, че направо ще се счупи.
Аз във всеки случай ще се панирам и по математика, не стига, че по принцип не съм кой знае колко добре, ами въобще няма да реша и 1 задача. И по БЕЛ не е малко. 2 часа и половина непрекъснато писане. Ще ми изсъхне ръката бе!
Иии за капак на всичките дебилщини, дето са измислили - единия изпит е на 27 май. А познайте каквооооо! Имам рожден ден на 26-ти. И какво? На рожденния ден ще съм със зачервени очи и ще зубря като побъркан цял ден и цяла нощ за да мога да изкарам някаква нищо и никаква мизерна 5-ца. Еееми сори, ама няма да го бъде! Ако щат, като толкова им знаят главите и толкова капризи към нас имат и аз пък ще си имам капризи. Оставам си у нас в деня на изпита и да си трошат главите. Само да си мисля за това ме заболя главата, пък какво ще става като дойде време. Не съм особено убеден, че след края на седми клас ще съм в добро психическо състояние...........


А пък ти... онея там дето УЖ ни упрваляват не са длъжни да се съобразяват с твоя рожден ден. Миналата година аз не знаех по това време кога ще са ми изпитите.. както виждам ти знаеш.. ама недей да бъдеш много сигурна

shmurkam
09-08-2009, 18:18
Ох майко пресвета богородице! Да и се не знае тъпата министърка бе, пууу! Така, доколкото разбрах: ще има външно оценяване(1 час) и ако искаш да кандидатсваш в езикова(както аз) трябва да вземеш и изпита(час и половина). Освен това, няма да е само по БЕЛ и математика, ами и по другите предмети ще има външно оценяване, сякаш не ни стигат 2 часа и половина писане по БЕЛ и още толкова по матемаика. Освен това бас ловя, че на първия модул ще го дават леко, като на контролно, а втория-задачи, които и най-мъдрия човек на Вселената да съм, пак няма да ги реша! Краен извод - Аааабе на тая САндъкова така и хлопа дъската, че направо ще се счупи.
Аз във всеки случай ще се панирам и по математика, не стига, че по принцип не съм кой знае колко добре, ами въобще няма да реша и 1 задача. И по БЕЛ не е малко. 2 часа и половина непрекъснато писане. Ще ми изсъхне ръката бе!
Иии за капак на всичките дебилщини, дето са измислили - единия изпит е на 27 май. А познайте каквооооо! Имам рожден ден на 26-ти. И какво? На рожденния ден ще съм със зачервени очи и ще зубря като побъркан цял ден и цяла нощ за да мога да изкарам някаква нищо и никаква мизерна 5-ца. Еееми сори, ама няма да го бъде! Ако щат, като толкова им знаят главите и толкова капризи към нас имат и аз пък ще си имам капризи. Оставам си у нас в деня на изпита и да си трошат главите. Само да си мисля за това ме заболя главата, пък какво ще става като дойде време. Не съм особено убеден, че след края на седми клас ще съм в добро психическо състояние...........
Като си толкова недоволна и с претенции, недей да държиш изпити и си остани в старото даскало :x С толкова мн претенции, баси. И аз цяла година учих като ненормална и на рождения си ден също. колко мн рождени дни ще имаш после, ама в гимназия веднъж ще влезеш...

elito0o0o0
09-08-2009, 18:20
Абе не се палете толкова бе.. аз 7ми клас почти нищо не съм учила, апък съм изкарала добри оценки на изпитите .. Споко.. Вие го започнете,пък тогава ще си говорим. :)

Kallyn4eto
09-08-2009, 18:50
^ е да не искаш да ги накараш да не учат. :D
Учете си, който си учи съвестно съвсем заслужено си влиза където си е избрал ;)

LiRRRa
09-08-2009, 19:09
По-спокойно, хора. . .
Пък и никога в деня преди изпита не се учи, поне така са ми казвали. Така че на рождения ти ден не е нужно нищо да отваряш и да учиш. То за 1 ден няма да ти влезе нищо в главата. Учи си съвестно през цялата година и всичко ще е розово на рдто ти... :)

GbSy
09-08-2009, 20:20
По-спокойно, хора. . .
Пък и никога в деня преди изпита не се учи, поне така са ми казвали. Така че на рождения ти ден не е нужно нищо да отваряш и да учиш. То за 1 ден няма да ти влезе нищо в главата. Учи си съвестно през цялата година и всичко ще е розово на рдто ти... :)

Мм, не съм съгласна.
Аз дните преди изпита си преговарях, че и тестове решавах.
Съвет - не робувайте на такива рамки и неща, които еди-кой си ви е казал.
Станете, преценете как искате да действате и го направете.
И си учете съвестно.. аз, както YouCantStopMe, се усетих чак в средата на годината какво ме чака, но се стегнах и сега ще уча в 1-ва АЕГ в София.
Ако се интересувате от нещо - ще отговоря с удоволствие. :D

Millen4ety
09-08-2009, 20:27
Здравейте!
Ще чуете и от мен няколко съвета, които обаче може и да не действат при други особи..
Първо - по БЕЛ внимавайте изключително много в началото на годината. При видовете сложни съставни изречения.
По математика - внимавайте по всяко време и никакво отпускане (леле, как звучи..)
Дори аз препоръчвам всяка неделя за по 15 минути да се попрочитате плановете по БЕЛ и определенията и теоремите по математика. Много малко, но много полезно време ще отделите за това. Успех! :)

waterflame96
09-08-2009, 20:45
То със сигурност ще се учи. Аз смятам и на уроци да ходя, ама... кой знае. Една приятелка ми казва, че повече залагали на логиката в изпитите. Примерно по БЕЛ:
Кое се отнася така, както плоча към грамофон?
А) телевизор - антена
Б)игла-игленик
В)видео-касета
Г) дискета-флопи
Което няма абсолютно нищо общо с българския, ама... Абе в крайна сметка... не сме ние, тия дето определят нещата, така че единственото нещо, което може да се направи е да се учи добре. Няма да си позволявам като миналата година, нещо не съм разбрал-ааайде, чудо голямо. Всичко трябва да се научи, така че да го използваш правилно и безгрешно, пък после само бързо припомняш и си готов.
Сега като се замисля... и на външните миналата година не си дадох кой знае колко зор и ето че ги минах с 6-ци всичките, че някои бяха и без грешка. Цялата философия е в това да научиш(не да назубриш) дадения материал добре.

GbSy
09-08-2009, 20:46
Т'ва са аналогии.
Ще ги научите, не са трудни.

iiordanova
09-08-2009, 21:11
iiordanova, ти от София ли си? Сори за въпроса. :D

Не .. от Търново съм. 8-)

iiordanova
09-08-2009, 21:29
Охх , направо не знам как ще е тази година.
Най-много мразя през първият срок , 2-ра смяна.
Грр .. имам много малко време за учене.
Ама тази година съм решила да ставам рано , за да си научавам по-добре.
Също така съм решила да уча системно , а не да ми се насъбират уроци..
YouCantStopMe .. благодаря ти за изчерпателните отговори. :wink:
Ще ви помоля да ми препоръчате някакви помагала за 7 клас. По БЕЛ , математика , английски и т.н.
Аз с математиката съм малко скарана.
Разбирам задачите , решавам ги , но като дойде контролното и хоп нещо се прецаква. :x
С българският е друго.
Обичам да чета , пиша , преразказвам и т.н. Един от любимите ми предмети. :-|
Английския го обожавам. :smt050
Хайде това е от мен за сега.
Пишете , защото темата е интересна за нас седмокласниците.

elito0o0o0
09-08-2009, 21:40
Абе хора! Учете си стабилно бе! Ама и в час слушайте,за да ви е по- лесно. Ако слушате,така ще научавате 80% от уроците си в час и после ще учите по-малко :)

joannalof
09-08-2009, 22:31
^ Добре, целия форум разбра,че не си учила в от 5 до 7 клас и си имала "невероятно добри" оценки ... стига вече си скандирала с това :shock:
=D>
По темата - Аз съм ЗА частнити уроци преди кандидастването. Аз попаднах на невероятни учители и надминах най-смелите си представи :) Мода или не,за мен си трябва,защото в училище не е достатъчно,а самоподготовката ще е прекалено трудна.

edelweiss96
09-09-2009, 06:14
Лек оффтопик:
Вече започнах да се панирам - тази нощ си легнах 22:45 и до 0:30 не можах да заспя. После се събудих в 7:20, предполагам, че е заради това, ама според майка ми има друга причина... Вие ще преговаряте ли преди 15-ти? Никога не съм преговаряла по-рано, но сега нещо се чудя дали да не го направя, въпреки че няма от къде да преговарям.

iiordanova
09-09-2009, 07:12
edelweiss96 .. аз мисля да прегледам само от тетрадките за предварителен преговор. И ще разгледам сайтове за преговори. Ама като ни дадат учебниците , трябва да уча по преговорите за входните контролни. По английски ще преговоря от граматиката някои неща. Имам нещо като сборник с граматика ... та от там ще преговарям по английски.
Вие с какво ще сте облечени на 15 ?

edelweiss96
09-09-2009, 07:18
Аз специално имам униформа, но тя е само за празници. Май ще се наложи да я нося, въпреки че 60% няма да са с нея. По-вероятно е да съм с дънки и някаква блуза, униформата е от зле по-зле...

Enitto
09-09-2009, 07:24
Хора, сспокойно, бе! Ще видите как постепенно ще свикнете с мисълта, че имате изпити и едва ли не живеете само за да ви минат изпитите... то се свиква. Ходете на пробни. Много помагат. Аз лично на изпита по БЕЛ си мислех, че съм на пробен. По математика беше отвратително, но не се паникьосах. Не се паникьосвайте! Много е важно. И не се отчайвайте през годината. Гадното е, че и по другите предмети искат яко учене, поне при нас беше така. Но... бързо мена годината. Приеха ме в испанската в София. Някой да иска там да влезе? Ще му давам инфо. 8-)

Та.. така... ще се включвам от време на време, надявам се да нямате нищо против. :oops:

Snickers
09-09-2009, 09:10
Нямам намерение да преговарям, преди 15ти. Може би, преди всяко входно ниво, за да имам добри оценки.))

faststep
09-09-2009, 09:25
Няколко съвета от мен. :)
1. Мислете позитивно. Не трябва мисълта за изпити да ви плаши, още повече в началото на учебната година, когато още не сте се запознали с материала за изучаване.
2. Не отсъствайте от училище без причина, точно тази година трябва най-много да внимавате. Особено по-математика, ако не си научил някой урок, изпускаш цялата нишка и занапред ще става много трудно.
3. Аз съм против частните уроци при наличие на добри преподаватели в училище, но тъй като повечето от вас вероятно ще ходят, добре е да знаете. Не ходете на частни уроци още в началото на годината.Според мен е адски тъпо да си тровите нервите, без дори да сте се запознали с учебния мателиал. Ако усетите как въпреки че учите, не схващате преподаваното, тогава можете да се обърнете към частен учител. Школите, които почват да се посещават още от 15ти - Според мен искат да ви вземат парите, лично мое мнение.
4. Почивайте си. Почивката е толкова важна, колкото и самото учене. Ако не намирате време за отдих, ще психясате от учене, на изпита ще се пръснете от притесние и ще изкарате ниски оценки. Накъдето погледнете, ще виждате триъгълници, успоредници, формули за съкратено умножение, така че не се претоварвайте.

Сега толкова, после може още нещо да добавя. :)

Snickers
09-09-2009, 11:13
^ За мен времето се разваля. Искам дъжд! ;/

edelweiss96
09-09-2009, 11:25
На мене ми все тая какво ще е времето, честно казано :D

Snickers
09-09-2009, 11:39
Не, студен есенен дъжд <3

YouCantStopMe
09-09-2009, 11:49
Всички ли вече знаят къде искат да кандидастват или още се чудите?
По въпроса с времето:И аз искам студен есенен дъжд.НЕ искам слънце! 8-)

filito
09-09-2009, 11:51
Всички ми казваха колко учене ще падне, но не беше толкова страшно.Ще учите доста повече от минали години, но с постоянство ще се справите. Първият срок ще мине много бързо, но после ще разберете,че нямате време за губене и ще залегнете над учебниците. Успех на всички! :-)

Snickers
09-09-2009, 12:15
Всички ли вече знаят къде искат да кандидастват или още се чудите?
По въпроса с времето:И аз искам студен есенен дъжд.НЕ искам слънце! 8-) За сега искам ФЕГ. Мисля си и за ИЕГ, но повече от всичко искам ФЕГ, както казах по - напред, от малка си го искам. 8-)

joannalof
09-09-2009, 12:17
Най-важния закон за кандидастването е да не се притеснявате,когато започне изпита. Не обръщайте толкова внимание на квесторите.
Казвам го от личен опит. Заради моята паника и неинформираните квестори загубих много :-D

free3s
09-09-2009, 12:38
Ей ще ми кажете ли какъв ще ви е изпита, защото чух, че са го променили и е щял да бъде всъщност матура, което ми е малко тъпо :o
Иначе аз кандидатствах тази година. Някой се интересуваше от уроците- аз тръгнах началото на втория срок.
Е успех на всички :)
ПП: Няма ли някой запътил се към НЕГ-а? :D

GbSy
09-09-2009, 12:46
Сникърс, лично за мен е по-добре френската.
А испанската я исках с години, но...
Френският е по-перспективен език според мен.

GbSy
09-09-2009, 13:33
Той езикът е приятен и лесен, аз също ще го уча (като втори обаче), но френският ще е далеч по-полезен.

edelweiss96
09-09-2009, 13:46
Всички ли вече знаят къде искат да кандидастват или още се чудите?
По въпроса с времето:И аз искам студен есенен дъжд.НЕ искам слънце! 8-)

Все още се чудя. Не знам дали да продължа да уча в града ми или да уча в София. От една страна ще получа по-добро образование, но от друга трябва да ставам рано, пък и родителите ми не са особено съгласни да пътувам сама до София.

Beautyful
09-09-2009, 14:03
Aбе ти ако си амбициозна и трудолюбива ранното ставане ще ти е най - малкия проблем. :-D Аз ако живеех до голям град със сигурност щях да отида да уча в града ,но в този случай говорим за София и не бих .. :?
Е защо там не са ли най-добрите гимназии? 8-) :shock:

PurpleSand
09-09-2009, 14:34
Аз нещо не разбрах ... тези изпити ,които ще са сега след 7-ми клас (БЕЛ и Мат) ще включват ли материал от 5 и 6 клас или само от 7 клас? И задачите пак ли ще са 50?

elito0o0o0
09-09-2009, 14:52
Супер лесен език за мен е искапнския език. Знам малко. Влязох в ГПЧЕ с Английски и Руски ,понеже от 5 до 7 клас учих Руски и мисля да продължа да го уча,а колкото до Испански .. мога да го науча винаги. Той е приятен и лесен за учене. :) :) :oops:
Мисля като завърша да изкарам един курс в Пасо Добле по Испански език и тамън ще знам 3 езика. :oops: :oops:

m0
09-09-2009, 15:11
Аз нещо не разбрах ... тези изпити ,които ще са сега след 7-ми клас (БЕЛ и Мат) ще включват ли материал от 5 и 6 клас или само от 7 клас? И задачите пак ли ще са 50?

Няма да имате изпити.Оценките ви ще са от матурите по БЕЛ и математика. :)

Snickers
09-09-2009, 15:53
Много бил лесен испанския, глупости. А граматиката му? Имам сестра, която учи в ИЕГ и никак не е лесен езика. ;/ Въпреки, че те не са го учили от 2-3 години.

Габи, и за мен френския е по-добрия избор. :)

angelkata_dqvolkata
09-09-2009, 15:57
Краят въобще не ви се вижда..
Тепърва започвате.
Подгответе се психически, защото никак не е лесно.

!!!

edelweiss96
09-09-2009, 15:59
И френски, и испански, са езици, които ми харесват страшно много. Бих записала като 1-ви език френски, а 2-ри - испански. Иначе намерих любопитен сайт, за тези, на които им се учи испански. http://www.studyspanish.com/

Въпреки че така не се учи език, който иска да знае някоя и друга дума на испански, този сайт не е зле.

elito6754
09-09-2009, 16:01
В началото е гадно, след изпитите ще се чувствате прекрасно, защото всичко е свършило. Имам чувството, че съм била в седми клас преди много години. :)

PurpleSand
09-09-2009, 16:09
Аз нещо не разбрах ... тези изпити ,които ще са сега след 7-ми клас (БЕЛ и Мат) ще включват ли материал от 5 и 6 клас или само от 7 клас? И задачите пак ли ще са 50?

Няма да имате изпити.Оценките ви ще са от матурите по БЕЛ и математика. :)

Аа ясно .. а тези матури ще съдържат само задачи от 7 кл. така ли?

Snickers
09-09-2009, 16:15
^ Много ясно, че не. Мама му деба, мислете малко.
И не, всички ще имаме външно оценяване по ВСИЧКИ предмети, но по математика и български ще има един допълнителен модул, който ще е само за тези, които искат да кандидатстват. ;/

m0
09-09-2009, 16:17
Аз нещо не разбрах ... тези изпити ,които ще са сега след 7-ми клас (БЕЛ и Мат) ще включват ли материал от 5 и 6 клас или само от 7 клас? И задачите пак ли ще са 50?

Няма да имате изпити.Оценките ви ще са от матурите по БЕЛ и математика. :)

Аа ясно .. а тези матури ще съдържат само задачи от 7 кл. така ли?

Ее на този въпрос не мога да ти отговоря...то никой все още не може

PurpleSand
09-09-2009, 16:20
^ Много ясно, че не. Мама му Д**а, мислете малко.
И не, всички ще имаме външно оценяване по ВСИЧКИ предмети, но по математика и български ще има един допълнителен модул, който ще е само за тези, които искат да кандидатстват. ;/

Не може ли да питам? Аз знам,но какво толкова като съм попитала .. искам да съм сигурна. :-o

m0 мерси :)

Enitto
09-09-2009, 16:41
edelweiss96, мерси за линкчето. :D
Въпреки че и без това след 1 седмица почвам яко учене по испански... :D

somanycookies
09-09-2009, 17:12
Фак.
От Търново съм и нямам НИКАКВА идея къде да вляза -.-
Тестове ще правя в Помагало и където намеря с Чичко Гугъл, всяка година по математика ни искат "Книга за ученика" на Архимед и ще взема сборници от библиотеката :)

rauwkost
09-09-2009, 20:40
Само не се връзвайте на тези, които ви казват, че в 7 клас е много трудно и трябва много да учите. Аз лично през годината нито веднъж не съм отваряла вкъщи учебник, каквото запомнех от часовете това беше и изкарах доста добри оценки. На мен 6 и 7 клас ми бяха най-хубавите години досега. А и да ви кажа за езиците, не учете някой език защото ви се струва интересен, изберете си такъв, че да можете да го използвате след това т.е. да е приложим и извън училище.
Успех на бъдещите седмокласници.

YouCantStopMe
09-09-2009, 20:56
^'Айдеее бе.Супер избор си има.
Аз бих избрала ФЕГ.Страхотен език.А ако може с втори-английски-сууууупер.
Ама жалко,че тука в моя град нямаше тая 'екстра' и си влезнах с английски и немски.

SunLov3
09-09-2009, 21:09
Аз искам френски.Бая ще се напъна тая година над учебниците, даже от сега сънувам кошмари с изпити , макар че една приятелка само ме успокоява. :D
П.П.:И аз половината английски го дължа на Картуун Нетуорк :D

iiordanova
09-09-2009, 21:16
Всеки език си е интересен. Всеки човек го влече различен език.
Аз обожавам английския и руския. :P Уча ги с удоволствие.
Да , идеята за тестовете ми харесва.
Аз реших един тест по БЕЛ и един тест по математика. Допълнително започнах преговор на времената по английски. 8-)
http://www.zapiski.info/view.php?id=1024 - по БЕЛ .. лесен е поне за мен.
http://www.zapiski.info/view.php?id=1578 - по математика .. също не е много труден.
Тези ги реших , защото ми беше скучно. :lol:
Днес ( 10 . 09 ) няма да решавам , защото имам рожден ден.
Сигурно чак в петък. ;-)
Ех , това е от мен. :P

YouCantStopMe
09-09-2009, 21:19
О,еми и аз тогава да започвам да гледам Картуун Нетуорк.'Баси кефа! 8-) Сериозно говоря. 8-)

iiordanova
09-09-2009, 21:28
^ И аз го гледам понякога.
Честно казано наистина ми помага до някаква степен. 8-)
Аз лично много искам да отида в Англия поне за месец.
Ще усвоя английския още по-добре и по-добре.
Охх , другото лято .. живот и здраве 8-) може и да отида.

dreamygirl231
09-09-2009, 21:51
Днес ( 10 . 09 ) няма да решавам , защото имам рожден ден.

Ха.И аз имам РД днеска :D :grin: :grin: :grin:

iiordanova
09-09-2009, 22:49
^ Еха .. честито. Много успехи и сбъднати мечти. :P




P.S. Сори за спама.

edelweiss96
09-10-2009, 06:17
Еее, Честит Рожден Ден и на двете ви! Желая много здраве, щастие и успехи през учебната година! 8-) :-) :)

faststep
09-10-2009, 07:17
Охооо, назад сте с материала, аз на английски гледах Бумеранг още преди да пуснат Картона. 8-)

Препоръчвам ви да гледате на английски Хана Монтана по Джетикс, хем ще се смеете, хем ще научите нещо. \:D/

justt
09-10-2009, 07:23
iiordanova;
dreamygirl231 ...

Честит рожден ден! ..Желая ви много здраве, щастие, късмет... ии мнооого успехи! :-)

dorsichh
09-10-2009, 07:31
iiordanova;
dreamygirl231 ...

Честит рожден ден! ..Желая ви много здраве, щастие, късмет... ии мнооого успехи! :-)


и от мен :)
p.s. iiordanova ти сега къде учиш?(и аз съм от търново)
сори за спама :\

Snickers
09-10-2009, 07:41
Честит рожден ден на рожденничките.


NoContinuation, 'баси аз и сега гледам Картуун Нетуорк, Бумеранг и Джетикс.
Да споделя и аз. Текстовете на песните ми помогнаха много, за английския. Научих много нови неща :Д От Хана Монтана, също. 8-)

Snickers
09-10-2009, 07:44
Вие прочетохте ли "Мамино детенце"? Една бивша седмокласничка от форума, ме посъветва да я прочета, защото във всеки примерен тест има въпроси. Знам, че не я изучаваме, но... ;/

edelweiss96
09-10-2009, 07:47
Аз я имам книгата, но не съм я чела. Доста тънка е, ако ми се чете ще я прочета през годината. Вие как смятате - дали ще има преписвания на матурите (специално по БЕЛ) и дали ще бъде прекалено трудно?

dreamygirl231
09-10-2009, 08:00
Благодаря на всички за честитките и iiordanova съжалявам че забравих да честитя просто бях полузаспала.
Та и от мен Честит Рожден Ден,много здраве,щастие,успехи и късмет :)
П.П:Ами аз книгата я нямам,а за тестовете не знам,ама аз лично на преразкази съм :-s.

Sarafina
09-10-2009, 08:13
Вие прочетохте ли "Мамино детенце"? Една бивша седмокласничка от форума, ме посъветва да я прочета, защото във всеки примерен тест има въпроси. Знам, че не я изучаваме, но... ;/
Няма да ви трябва никакво "Мамино детенце". Няма да го изучавате и няма да го има в тестовете.
Честит Рожден Ден на рожденичките! :)

iiordanova
09-10-2009, 08:28
Мерси на всички. :-)
По темата :
Аз не съм чела " Маминото детенце " , защото го нямаме в списъка с книги. 8-)

GbSy
09-10-2009, 08:34
'Мамино детенце' е най-хубавата творба от всичко, което съм чела за седми клас, макар че накрая не го учихме и аз доста съжалявах.
Няма да съжалявате, ако го прочетете, мисля.
А и в доста от книжките с тестове има въпроси от него.

m0
09-10-2009, 08:57
Мерси на всички. :-)
По темата :
Аз не съм чела " Маминото детенце " , защото го нямаме в списъка с книги. 8-)

Просто сега няма да го учите.Вие сте по новата програма,както всички,които са родени от 1995 (включително) надолу.

Sarafina
09-10-2009, 09:15
На мен химията и географията ми бяха различни. Както и БГ-то, май и изобразителното.

Snickers
09-10-2009, 09:16
Вие прочетохте ли "Мамино детенце"? Една бивша седмокласничка от форума, ме посъветва да я прочета, защото във всеки примерен тест има въпроси. Знам, че не я изучаваме, но... ;/
Няма да ви трябва никакво "Мамино детенце". Няма да го изучавате и няма да го има в тестовете.
Честит Рожден Ден на рожденичките! :)В примерните, от итернет или пък от някакви тестови книжки го има. Ясно е, че на самия текст няма да го има. ;/

Snickers
09-10-2009, 09:17
На мен химията и географията ми бяха различни. Както и БГ-то, май и изобразителното.Само да питам. По география кои континенти се изучават?

m0
09-10-2009, 09:18
Малко внимание ,моля!! =D>

Искам да Ви питам дали учебниците ви са същите:

http://img6.imageshack.us/i/p1010646j.jpg/
http://img6.imageshack.us/i/p1010647h.jpg/


Всяко училище избира различни учебници.. ;)
Географията,химията,истори ята,физиката и българския ми бяха същите.

Enitto
09-10-2009, 09:21
На мен химията и географията ми бяха различни. Както и БГ-то, май и изобразителното.Само да питам. По география кои континенти се изучават?

Азия, Австралия и Антарктида.

Snickers
09-10-2009, 09:21
^ Мерси. Значи ще ми бъде интересно и тази година.

Enitto
09-10-2009, 09:38
^Да, интересно е. Само Азия е малко трудна, защото е голяяма... :D

edelweiss96
09-10-2009, 09:51
Малко внимание ,моля!! =D>

Искам да Ви питам дали учебниците ви са същите:

http://img6.imageshack.us/i/p1010646j.jpg/
http://img6.imageshack.us/i/p1010647h.jpg/

Аз, до колкото знам, от тези учебници същите са физиката, българския и английския. Англ. най-много не ми харесва, миналата година нищо не разбрах от учебника energy за 6 клас. :x

elito6754
09-10-2009, 10:07
Малко внимание ,моля!! =D>

Искам да Ви питам дали учебниците ви са същите:

http://img6.imageshack.us/i/p1010646j.jpg/
http://img6.imageshack.us/i/p1010647h.jpg/

Моите учебници бяа същите по български език, биология, рисуване, английски, история, география. Музиката, литературата, физиката и химията ми бяха различни.

По гегорафия е много интересно. Аз попринцип си я харсвам. В осми клас се учи Европа и България май.

somanycookies
09-10-2009, 11:18
Тази година ще разделят ЧиП, нали?
Всички филмчета на компютъра ми са със субтитри и понеже съм ги гледала 3944439 пъти, помня всички реплики и думички :Р .
P.S. Учебниците са безплатни, нали?

edelweiss96
09-10-2009, 11:22
Тази година ще разделят ЧиП, нали?
P.S. Учебниците са безплатни, нали?

Да, ЧП-то се разделя на физика, химия и биология. Учебниците са безплатни без ИТ (ако някой го купува) и ЗИП-овете

http://www.book.store.bg/c/p-p/m-498/id-13501/transformirasht-prerazkaz-elka-dobreva-margarita-georgieva.html <----- между другото имате ли това помагало, доста е полезно по принцип, не само за 7 клас

iiordanova
09-10-2009, 12:56
NoContinuation .. май са тези. Виждала съм в интернет някъде тези и май са те. Ама зависи от училището.
Аз имам 3 помагала за съчинения и преразкази. 8-) Не са само за 7 клас, а и за по-големи.
Човекът и природата се делят на : химия , биология и физика. :::
По география ще е интересно. :wink:
Надявам се биологията , химията и физиката да са интересни. ;-)

Snickers
09-10-2009, 13:20
На мен лично, физиката, химията и биологията са ми много интересни.

8-)

Snickers
09-10-2009, 13:24
Преразказ вдига бала за гимназия
Осмокласниците в час само с помагала

СОФИЯ. Преразказът в миниматурите ще бъде решаващ при кандидатстването в езикови гимназии. Това съобщи зам. образователният министър Милка Коджабашиева, която представи вчера идеята на просветното ведомство за прием след 7-и клас. Съгласно нея оценките ще бъдат две - по български език и математика. Всяка от тях ще представлява сбор от две бележки, тъй като самият изпит ще има два модула. Първи е резултатът от външното оценяване, на което се явяват всички ученици. Тази оценка ще бъде нанесена и като текуща в бележника. Вторият модул ще се решава само от децата, които искат да кандидатстват, и ще се проведе веднага след първия тест. По математика това ще бъде тест с по-голяма сложност, но отново върху учебния материал. По български учениците ще пишат преразказ. Времето на изпита обаче ще бъде по-кратко от миналите години. Най-вероятно за теста от външното оценяване децата ще разполагат с около 60 минути, а за преразказа - с час и половина. Досега общото времетраене на изпитите след 7-и клас бе 3 часа.
Кандидатите няма да подават предварително заявления искат ли да кандидатстват или не. Това те ще правят едва след като излязат резултатите им, когато видят дали с тази оценка могат да се борят за място в елитно школо. Самият изпит пък ще се провежда в собственото им училище, но с външни квестори и оценители. Министър Йорданка Фандъкова заяви, че с тази система постепенно ще се върви към пълно отпадане на изпитите.
Осмокласниците тази година ще учат само по учебни помагала, стана ясно вчера. Учениците от профилираните училища, които миналата година са били в подготвителен клас обаче, ще вземат материала за осми клас по старите учебници.
Стела Стоянова

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2009-09-09&article=293155

somanycookies
09-10-2009, 13:30
Оф, за какво са всичките тези външни оценявания и глупости... да си беше останало както преди.

Snickers
09-10-2009, 13:34
И последно кои оценки ще са балообразуващи за езиковите?
Тази по математика за годината и тази от изпита?
Тази по БЕЛ за годината и тази от изпита?

edelweiss96
09-10-2009, 16:27
Еми аз горе-долу знам какви ще са ми учебниците, но не съм сигурна напълно. Ако има нещо ше помагам с каквото мога. :)

Това за изпитите е малко объркано, но с течение на времето ще се разяснява. До колкото това със времето, предполагам, че за по-малко време ще бъде по-лесно от миналогодишните изпити.

Snickers
09-10-2009, 16:57
Аз пък не знам какви ще са ми учебниците. 8-) Ще си помагаме, разбира се.))

jakata1
09-10-2009, 16:59
spoko sedmoklasnici ne e tolko gadno smisul az sa v moeto daskalo (10 KLAS 6TE SUM) e 100000000 puti po trudno ot kolkoto v 7 6toto togava pone imah vreme da izlizam a segaa :( :( :( :( :(

rauwkost
09-10-2009, 17:22
Учебниците ви не са лоши, материала по математика е отвратително труден, но учебника е доста обобщен и от сега да ви кажа - 50% от решенията на задачите от уроците в края на учебника са сбъркани, не ги преписвайте! :D
Учебника по биология е хубав, по физика и химия също, и литературата не е зле, произведенията са интересни, ще правите много разсъждения и есета по тях. Абе вие ще видите то има още 1-2 седмици докато ви ги раздадат. :-)

somanycookies
09-10-2009, 17:44
Като гледам старите ми учебници, би трябвало да съм с тези:
http://www.bulvest.com/catalog/774_bg7klascover.jpg http://www.arhimedbg.com/textbooks/files/m_7_1.jpg http://www.bulvest.com/catalog/625_literatura7cover.jpg http://www.bulvest.com/catalog/50_KGEO.jpg http://i30.tinypic.com/2gxl2yg.jpg
Другите не търсих.

YouCantStopMe
09-10-2009, 17:52
^Бях с абсолютно същите.Добри са,но тоя по математика отзад е леко объркан.Ужасно грешни отговори има,така че ако сте решили да преписвате - по-добре недейте. 8-)

edelweiss96
09-10-2009, 18:00
Като гледам старите ми учебници, би трябвало да съм с тези:
http://www.bulvest.com/catalog/50_KGEO.jpg


YouCantStopMe, само да те попитам - уроците по география пак ли са няк'ви дълги или са по-кратки от предишните години?

YouCantStopMe
09-10-2009, 18:19
Дълги са.Е,с изключение на Австралия,защото там и без това няма какво да се учи.Ще видите.За Австралия ще ви е най-лесно,убедена съм.Азия ми беше притеснението на мен.

justt
09-10-2009, 18:23
Оо.. и моята География беше такава.
Мноого дълги ми бяха уроците, затова и сега не знам почти нищо. :lol:


http://bg1.msrv.store.bg/prdimg/25916/fizika-i-astronomia-za-7-klas-maksim-maksimov.jpg http://bg1.msrv.store.bg/prdimg/25926/tetradka-po-himia-i-opazvane-na-okolnata-sreda-za-7-klas-georgi-nejkov-leni-nikolova-svoboda-beneva.jpg http://bg1.msrv.store.bg/prdimg/25921/tehnologii-za-7-klas-hristo-patev-liuben-kolev-plamen-petrov.jpg http://bg1.msrv.store.bg/prdimg/26103/muzika-za-7-klas-v-manolova-galina-stoianova-iuliana-bliznakova.jpg

Ето още някои учебници. 8-)

edelweiss96
09-10-2009, 18:23
Благодаря за отговора :)

SummerDream
09-10-2009, 22:48
Успех и от мен на бъдещите 7-мокласници (:
Прочетох последните няколко страници от темата ви ии гледам, че много се задълбавате с учебниците по физика/химия/география, моя съвет е най-вече да си гледате българския и математика ;дд Относно литературата..поне за мен за 7-ми клас произведенията бяха разбираеми, пък и интересин (: за сметка на материала по математика, който е меко казано ужасен..Таа..това беше от мен, стягайте се и учете ;д ии дано да ви се паднат лесни изпити/матури ии там к`вото е ;д

qg0dkata
09-11-2009, 07:03
Ъмм .. аз също ще съм седми клас тази година и наистина си мисля, че ще се стеегна много да уча, но както се знам ще ми омръзне.
Ии наа тестовете .. или матурите ще се паникьосам и най-много тройка ... :booooomb:

SunLov3
09-11-2009, 08:39
И аз се притеснявам да не блокирам на изпитите , защото така направих миналата година на матурата по математика .Всичко в бележника 6 и накрая 3 :x

edelweiss96
09-11-2009, 08:44
Според мен е нормално поне малко да се притесняваме и да сме в напрежение. :oops: . По принцип на по-сериозни контролни и класни съм кълбо от нерви, дано тогава да не съм (много) :D

YouCantStopMe
09-11-2009, 08:49
Защо бе?Материала по математика не е ужасен.Даже има някои приятни нещица.Ако си учите,всичко ще е ОК.
Лично аз.. не се притеснявах на изпитите.Не знам..притеснението изчезна.Нямаше такова. :-o На някои контолни,като по география и биология и аз съм кълбо от нерви и притеснение,но като седнах на чина..ниииикакво притеснение.Седях и си чаках,даже се прозявах. 8-) Когато чаках пред училището(дойдох по-рано) имаше притеснение,но влезнах ли-всичко изчезна. 8-)

Snickers
09-11-2009, 08:55
Аз си мисля, че няма да се притеснявам. Има още много хляб да ядем, до като дойде време за изпит, така че... ;/

joannalof
09-11-2009, 09:10
Трябва да обещаете,че ще спите в часа по Физика. Няма по-голяма напаст от това проклето нещо :-x :-x Сега като ви почнат с жичките,после с огледалата и до Луната 8-)

SummerDream
09-11-2009, 09:21
Оо, да..физиката ;ХХ =D Колкото до притеснението и паниката..те не помагат в подобни случеи, така че ще е най-добре да минете без тях(: знам, че не е лесно, но ;дд

Snickers
09-11-2009, 09:43
Физиката би ми била много интересна... както и химията и биологията. :Д

waterflame96
09-11-2009, 09:44
Днеска ходих в училище да пренасяме учебници и повечето от тях ми се видяха с не повече от 60-70 странички... Математика, География и Литаратура са си същите тухли, ама според мен с другите ще е по-лесно. А Българския ни е ТОТАЛЕН МАКСИМУМ 60 страници. Тва направо като книжка за оцветяване! :lol: Обаче тия камери така ме дразнят. Освен това са ни забранили да ходим по подиума пред дъската(която е сменена с бяла)... И имам чувството, че е поставен така, че точно моя чин да гледа, гррр... тая година се местя откъм вратата, че ако ме види тая камера да преписвам..
Погледнах отзад в отговорите на учебника по математика и видях разни щуротии. Едно като обърната осмица и разни подобни. Някой може ли да ми каже какво се учи в 7-ми клас по математика, че тя ми е най-проблемна. Преди историята беше най-проблемна, ама тая истЕричка Малинова се е пенсионирала и смятам да го обявя за национален празник(ding-dong the witch is gone! :lol: ).
П.П. Стискам палци, кръстосвам пръсти(по възможност и на краката) да не учим корен квадратен по математика.

joannalof
09-11-2009, 09:47
7 клас математика:
- формули за съкратено умножаване
- свойства на триъгълници,признаци за еднаквост
- уравнения
- неравенства
- четириъгълници - квадрат,прадоъгълник,успор едник,ромб,трапец
А историята и биологията ще са ви най-интересни тази година :)

Snickers
09-11-2009, 09:49
То ти разчитай на това, да преписваш. :?

edelweiss96
09-11-2009, 10:12
Математиката на "Просвета" е пълна тухла, с един куп задачи и не много ясни обяснения. :-o Вкъщи имам математика за 7 клас, издателство Архимед, но е по старата програма. Дали ще ми върши някаква работа?

По история, до колкото знам, ще се учи антична история, даже учителят ми миналата година даде да разгледаме учебника. Не е лош учебникът, има доста снимки и не са толкова дълги уроците май.

П.П:
Учениците ще се явяват на изпитите в училищата, в които учат, а квесторите ще са от други учебни заведения.
Т.е. всеки ще бъде със собствения си клас. Неееееееее... :?

waterflame96
09-11-2009, 10:29
То ти разчитай на това, да преписваш. :?
Е, не. В повечето пъти аз съм тоя, дето подсказва и изкарва оценките на половината клас... ама се случва и аз нещо да искам да знам, пък сега.. :D
А за последно да стана досаден, :D тези уравнения, които ще учим, в тях слагат ли се някакви корени, бурени, храсти :lol: ? Защото като потърсих в Гугъл(или както казва дебила на училището "Гогле-ту") "корен квадратен" и в Уикипедия ми излязоха квадратни уравнения. Като видях някои примери не свят, направо вселената ми се завъртя! Как аджеба(риторичен въпрос, не искам отговор :D )от x(на втора) + px + q=0 стана на x= - p/2 + V(което предполагам е някакъв корен) р(на втора)/4 - q....

iiordanova
09-11-2009, 13:31
И аз се притеснявам малко за матурите. Но дано отмине с времето. 8-)

GbSy
09-11-2009, 13:49
Уравненията въобще не са това, което си мислите.
Ъм, пример.. абе, ще видите. :lol:

YouCantStopMe
09-11-2009, 18:13
^Ъ?Тряа ли да казвам нещо?
На мен някои от нещата ми бяха приятни и лесни. :wink:
Въбще няма няк'ви такива глупости - n√a/b = n√a/n√b .Корен квадратен,бла-бла.
Е,вярно,имаше си и гадни работи,но другии... :)

somanycookies
09-11-2009, 19:57
Още три дена :Х .

smiirnoff
09-11-2009, 20:03
сега аз тука като "кака" ще се явя :Д (О, Боже не мислех, че някога ще го кажа :Д)
.. т'ва сега за к'во се притеснявате :Д
к'во ви е толко' зор трудно ли ше или не ..
МИ ДА ТРУДНО ШЕ Е .. ама ако не учитте ше ви е трудно, ако учите шапка на тояга и си веете гъза по цял ден (с извинение за израза) :Д

тука имаше теми 7 клас края, 8 клас началото, сега пък 7 клас началото :Д
спрете се бе , нито ще сте в ново училище, нито ще ви ццелят със зелки и моркови :Д
всичко ще ви е супер .. и без т'ва ще ви е по - лесно без тия шибани изпити :Д .. (само дано сега да сложат за мойто даскало изпит, че да не се довлекат отрепки :Д(тук не искам никой да обидя .. :Д))

.. таа, мисълта ми беше: НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙТЕ БЕ ! :lol:

Mastta
09-11-2009, 20:04
олее сякаш вече забравих целия материал от седми клас.. нямам никакви спомени какво учихме по цял ден преди 3 месеца :lol: :lol: ся в новото даскало сигурно ще ме питат "как така те приеха" :lol: :lol:

smiirnoff
09-11-2009, 20:08
^ .. мии не си само ти :Д .. аз АБСОЛЮТНО НИЩО НЕ ПОМНЯ :Д
.. ама в тая работа пръст има алкохола :Д :lol: 8-)

Mastta
09-11-2009, 20:52
^ на мен пък една учителка ми викаше, че имам маймунска памет :razz: :razz: за 1 час съм забравял всичко :lol: :lol:

iiordanova
09-11-2009, 21:36
^ Спам - бам. 8-)
По темата :
Останаха 3 дена.
Всичко си купих , но само боти ми останаха. Утре ще си купувам.
Готова съм за 15 .. материално и психически.
Сега входни нива .. ала-бала. 8-) Ама ще се учи какво да се прави.
Аз пак ще ви попитам като не ми отговорихте.
Искам да ми кажете добри помагала за домашни упражнения. :P

edelweiss96
09-12-2009, 07:35
Първо - добро утро :-D
Остана много малко време ваканция. Вчера си купих дънки, маратонки, няколко блузи и се подстригах. Остана ми само да си взема чанта, тетрадки и другите канцеларски неща. :D По нищо не съм преговаряла - мързи ме :oops: Първата учебна седмица едва ли ще е много учебна, ама... 8-)

Snickers
09-12-2009, 08:39
Голяма си лигла. ;/



'баси и аз не съм преговаряла.
Да ви се оплача, 5ти клас имах една хласна по математика - пенсионира се! 6ти клас имах друга класна по математика - съкратиха я! и сега 7ми друга... мама му деба как ще научим шибаната математика, като всяка година ни преподава различна учителка. Свикваме с навиците на едната и идва друга. ;/

YouCantStopMe
09-12-2009, 08:47
^Щом е така-частни уроци му е майката.Ние по БЕЛ имахме СТРАХОТНА госпожа.Един от най-разбраните хора,които някога съм срещала.Абее..невероятна и не преувеличавам.Таа...предпол агам,че ако беше няк'ва тъпа,която не се интересуваше от това дали ще ни научи на нещо,тогава и аз щях да прибегна към уроците.
Ето,така стана с господина по математика.Беше супер несериозен и не можеше да преподава както трябва-всички ходеха на уроци.То на него не можеше да се разчита,че ще ни научи на нещо.Добре,че на мен имаше кой да ми помага.
Друго исках да кажа..Ако учителя е несериозен и не му пука дали ще ви научи на нещо,наистина трябва да се ходи на уроци.Тъпо,ама.. кой ги слага на работа тия...
Snickers,пък кой знае.. може тя да е по-добра.

smiirnoff
09-12-2009, 08:58
Голяма си лигла. ;/


на тебе к'во ти пука въобще .. ?!


Искам да ми кажете добри помагала за домашни упражнения.
:P

амии аз понеже ходих на уроци и ми дадоха едни много добри помагала .. ама бяха едни, дето ги правят само по поръчка и ги няма май в книжарниците, ама ти провери:

По математика:
Сборник по Математика - Тестове и Задачи - 6-7клас наа Димитър Чакъров ! (сборникът е един синьо-зелен, дебел и струва 9 лева)

Другото е: СИП - Сборник-Ръководство Математика - 4клас на В.Грънчаров и Д.Миховска (не гледай, че е за 4ти клас .. пълен е с логически задачи и е много добър, аз както обичам логическите го реших целиия, той е малък, бял и има синьо по него с един триъгълник на корицата ии звездички има)

.. по БЕЛ си взех тия двете дебелите сборници на "Веди" (ама все пак т'ва си беше и за изпитите, а аз не знам вие щяхте ли да имате или не ..)

.. т'ва е от мен ; )

Snickers
09-12-2009, 09:15
Голяма си лигла. ;/


на тебе к'во ти пука въобще .. ?!
Просто ме издразни. Не си интересна.




YouCantStopMe на частни уроци ще ходя и по БЕЛ и по математика, то е ясно. Учителката ми по БЕЛ е ужасна. Всички крещят, разхождат се, бият се, а тя обяснява САМО на любимците си. В часовете й цари пълен хаос. Беше си счупила крака и отсъстваше и една друга я ззаместваше-ние научихме ВСИЧКО,което бяхме прпуснали. Просто някои учители могат да те предразположат, а други дори нямат желание.))

smiirnoff
09-12-2009, 09:18
Голяма си лигла. ;/


на тебе к'во ти пука въобще .. ?!
Просто ме издразни. Не си интересна.

.. :Д .. аз не целя да съм интересна :Д :lol:

iiordanova
09-12-2009, 09:29
^ Мерси за помагалата.
Ще си избера някое.

adskoty
09-13-2009, 16:18
Мерси бе аз съм много мутивирана за тая година щи видат те ко стаа аз кат са надъхам тукаа аа :o :o :o

term0t0
09-13-2009, 16:20
Боожее,помагала,тетрадки.. :shock: Що не си седнете на задника и да учите,вместо вашите да разсипват пари за помагала..

Snickers
09-13-2009, 17:05
Боожее,помагала,тетрадки.. :shock: Що не си седнете на задника и да учите,вместо вашите да разсипват пари за помагала..Те ще са част от обучението ни и ще ни помагат, чрез тях ще се упражняваме. Нужни са ни ;/
Пък тетрадки - как без тетрадки? 8-)

edelweiss96
09-13-2009, 17:15
Малко информация за датите на всички външни оценявания, взета от тук (http://mon.bg/opencms/export/sites/mon/left_menu/assessment/vanshno-ocenyavane-2010.pdf)

http://i26.tinypic.com/vy33o6.jpg

LoveRetroMusic
09-13-2009, 17:26
ОМГ, по български ще ни е един мутант ... остави, остави. :smt098

somanycookies
09-13-2009, 18:20
Видяхте ли новината на главната страница :shock: ?

dreamygirl231
09-13-2009, 19:37
Видяхте ли новината на главната страница :shock: ?
да :shock: :shock: :shock: :shock:

buttertoast
09-13-2009, 19:39
трети клас - средата на началото преди края ..

teenems
09-13-2009, 20:38
ще са матури .
все гъз .
и 1 единствено нещо трябва да знаете!
СТЯГАЙТЕ СИ ЗАДНИЦИТЕ ОТ САМОТО НАЧАЛО !
Както казват разни хора.
няма вече комПЧЕ джи-джи-биджи.
искаш ли да влезеш учиш !
тва е основното правило за 7 клас ! :)
аре лек ден

AnIcHkAtA
09-13-2009, 21:22
Абее, вие всички така говорите, ама аз не съм напълно съгласна.УЧИ, УЧИ, УЧИ...глупости.Учете нормално, пишете си домашните от уроците (ако ходите на такива) и всичко ще е тип-топ.Най-важно е какво имате между ушите, а не колко МНОООГО ще учите.Никога няма да надскочите себе си, каквото и да става...Учих достатъчно, но в никакъв случай много.И съм си вътре ;) .По БЕЛ в основата на успеха е да гледате навсякъде за грешки, а по математика да решавате задачки и да схващате метода, според мен.Не се препрестаравайте, за да не изперкате по някое време.
Решили ли сте вече къде ще кандидатствате?Кандидат-ФЕГъри??
8-)
Чувствам се добре, че мина... 8-)

iiordanova
09-13-2009, 22:00
Хей , остана 1 ден. Как бързо мина ваканцията. 8-)
Готови ли сте с тетрадките , дрехите и другите неща ..?
Аз съм готова остана само букет , но майка ми ще го купи.
Математика - 31 май. БЕЛ - 27 май. Чужд език - 28 май. И тези другите не са ми ясни. Дано минат успешно и да сме подготвени достатъчно.
Имам въпрос : КОО " Обществени науки , гражданско образование и религия " .. какво включва.. ?!
Природните науки и екология - физика , химия и биология .. ли са ?!

master_of_disaster
09-13-2009, 22:05
KУР!

Snickers
09-14-2009, 06:35
Абее, вие всички така говорите, ама аз не съм напълно съгласна.УЧИ, УЧИ, УЧИ...глупости.Учете нормално, пишете си домашните от уроците (ако ходите на такива) и всичко ще е тип-топ.Най-важно е какво имате между ушите, а не колко МНОООГО ще учите.Никога няма да надскочите себе си, каквото и да става...Учих достатъчно, но в никакъв случай много.И съм си вътре ;) .По БЕЛ в основата на успеха е да гледате навсякъде за грешки, а по математика да решавате задачки и да схващате метода, според мен.Не се препрестаравайте, за да не изперкате по някое време.
Решили ли сте вече къде ще кандидатствате?Кандидат-ФЕГъри??
8-)
Чувствам се добре, че мина... 8-) Има, има, кандидат ФЕГъри. 8-)

LoveRetroMusic
09-14-2009, 08:44
ХААА, аз имам тетрадки на HSM баси якото. :razz:

edelweiss96
09-14-2009, 08:52
Добро утро! :D
Днес сигурно ще излизан да си купувам спортен екип. Учебни тетрадки ще видя дали да взимам (специално по бълг. език). Предишните две години само купувах, пък въобще не се пишеше в тях. А и не бяха много евтини и не се намираха лесно. Тетрадки не съм взимала, нито други подобни неща, най-вероятно ще купя на 15. В момента, ако кандидатствам в София, мисля да се пробвам във ФЕГ. Много ми се учи френски, но както казах в предишни постове, родителите ми не са много съгласни и искат да уча в моят град. Помагала няма да си купувам много - някакъв сборник, някаква книжка с тестове и още 1-2 помагала. Математиката не ми е много трудна, но ме притеснява, че обикновено в часа е меко казано лудница и обикновено той не стига за нищо. По БЕЛ е същото - лудница, лудница и нищо не се разбира. Надявам се тази година да ми е учителката от 2-ри срок на 5-ти клас, защото тя преподаваше най-добре и никога в часа и не е шумно. В началото на 6-ти клас се разболя и повече не се появи, но се говори, че тази година ще се върне.

П.П: колко малко време остана преди 15-ти :(

edelweiss96
09-14-2009, 09:18
1.За работа в клас
2. За домашна работа
3. За развитие на речта
4. За развитие на речта 2
5. За преразкази
6. За консултации

и още толкова ..


:shock: Уау :shock:

elito6754
09-14-2009, 09:39
Божее, тази вашата учителка нее нормална, честно. Миналата година изкарах само на учебник, тетрадка за работа в клас и тестове и преразкази от уроците. :)

Snickers
09-14-2009, 10:06
'баси тая госпожа, луда ли е?
Никой не може да ме накара да нося 6 тетрадки и то по ЕДИН предмет... ;/

The_Devil_Girl
09-14-2009, 10:49
о аз такъв индивид имам по човек и природа (сега биология и химия) :D иначе с тези по български и математика съм си добре :P

iiordanova
09-14-2009, 11:01
Уау ..! Каква учителка само... :lol:

Аз ще нося цвете. Само дано не съм само аз.
Нас ни викат от 9:00 ч. , а аз ще отида малко по-рано. :P

The_Devil_Girl
09-14-2009, 11:05
Аз пък ще взема три цветя :D за класната , за тая по български и за тая по математика (дано не съм само аз )

Sarafina
09-14-2009, 11:14
NoContinuation, мило, не ти завиждам. Имах някакъв зъл киборг по ФВС, опропасти ми живота. И на класната разпряваше едни... това не беше човек. Отървах се от нея (да, жена беше), сега ще видим какъв/каква ще ми се падне.

edelweiss96
09-14-2009, 12:01
Аз сигурно ще изляза от нас в 8:55 - 9:00, все пак живея много близко до нас. Ще нося някакъв по-семпъл букет, няма нужда от огромни, след като други дори няма и да носят.

Snickers
09-14-2009, 12:23
Говори ни ,че трябва да имаме душевна връзка за да можем да работим заедно ,как тя е литератур и трябва душевно спокойствие и атмосфера за да ни учи .. :shock: Така ,че не.Не е нормална.Това е така. Специално между учителя по БЕЛ и ученика не трябва да има дистанция, така се учи и разбира много по-лесно.


Аз цвете няма да нося, хах.
От нас не знам кога ще изляза, дори не ми се ходи, но ще имам нова класна и...

Радвайте се, че имате учители, които исизкват много от вас и се стараят да научите нещо. Аз по български нямам това щастие в училище. Миналат година тази по математика (класната ми) беше невероятна учителка и направи от класа ни КЛАС, но уви, съкратиха я. Още не мога да го преживея. Дано и тази година ни се падна, такава учителка, която се опитва по всякакъв начин да ни стимулира да учим и успява.


И сега да си дойдем на думата. Аз така и не разбрах, реши ли ли сте къде да кандидатствате?

edelweiss96, ако ти се учи френски го направи. Обясни на вашите, че този език ти харесва и си достатъчно зряла, за да учиш в друг град и да получиш добро образование. Ако влезем в ФЕГ, може да сме съученички, хах.
8-)

Snickers
09-14-2009, 12:25
А вие знаете ли кои произведения се изучават първо?
На мен една учителка по БЕЛ ми каза, че първите, които се изучават са:
Ботев
Вазов


Вече ми е и ясно какво ще представлява теста и знам по какъв начин ще се подготвям. Да ви кажа чесно, плаша се. ;/

Sarafina
09-14-2009, 12:33
Първото е "На прощаване", след това следва "Немили Недраги".

edelweiss96
09-14-2009, 12:35
edelweiss96, ако ти се учи френски го направи. Обясни на вашите, че този език ти харесва и си достатъчно зряла, за да учиш в друг град и да получиш добро образование. Ако влезем в ФЕГ, може да сме съученички, хах.

Дано родителите ми (специално майка ми) да се съгласят, че... :? Иначе благодаря за съвета :)



Вече ми е и ясно какво ще представлява теста и знам по какъв начин ще се подготвям.

А какво ще представлява? :shock:

smiirnoff
09-14-2009, 12:36
ТЕМИ ЛИТЕРАТУРА 7 КЛАС

Христо Ботев - "На прощаване"
Иван Вазов - "Немили-недраги"
Иван Вазов - "Една българка"
Иван Вазов - "Опълченците на Шипка"
Иван Вазов - "Българският език"
Алеко Константинов - "До Чикаго и назад"
Алеко Константинов - "Бай Ганьо "
Пенчо Славейков - "Неразделни"
Пейо Яворов - "Заточеници"
Елин Пелин - "По жътва"
Йордан Йовков - "По жицата"


Ето ги всички теми за 7ми клас. ^^

Snickers
09-14-2009, 12:56
edelweiss96, ако ти се учи френски го направи. Обясни на вашите, че този език ти харесва и си достатъчно зряла, за да учиш в друг град и да получиш добро образование. Ако влезем в ФЕГ, може да сме съученички, хах.

Дано родителите ми (специално майка ми) да се съгласят, че... :? Иначе благодаря за съвета :)



Вече ми е и ясно какво ще представлява теста и знам по какъв начин ще се подготвям.

А какво ще представлява? :shock:
Ами аз днес се срещнах с частната ми учителка и тя каза, че ще е разделен на два модула, между които най-вероятно ще има кратка почивка. Преразказа ще е трансформиращ и ще е изключително важен. Теста ще е с въпроси и от български език и от литература. По литература ще включва и въпроси от произведенията, които се изучават в 7ми клас. Времето на изпита не се знае колко ще е. Предполага се, че ще е около 1 час за теста и 1:15 мин за преразказа. Това обаче ще стане ясно към януари. Общо взето няма да е нещо по-различно от миналите години.


Sarafina,smiirnoff, мерси!

AnIcHkAtA
09-14-2009, 13:24
Абее, вие всички така говорите, ама аз не съм напълно съгласна.УЧИ, УЧИ, УЧИ...глупости.Учете нормално, пишете си домашните от уроците (ако ходите на такива) и всичко ще е тип-топ.Най-важно е какво имате между ушите, а не колко МНОООГО ще учите.Никога няма да надскочите себе си, каквото и да става...Учих достатъчно, но в никакъв случай много.И съм си вътре ;) .По БЕЛ в основата на успеха е да гледате навсякъде за грешки, а по математика да решавате задачки и да схващате метода, според мен.Не се препрестаравайте, за да не изперкате по някое време.
Решили ли сте вече къде ще кандидатствате?Кандидат-ФЕГъри??
8-)
Чувствам се добре, че мина... 8-) Има, има, кандидат ФЕГъри. 8-)
Иейййййййййййййййй.Хайде, стискам палци.Като се сетя колко бях нахъсана аз :D ...
От най-важните неща е как сте настроени психически.До един месец преди изпита аз не казвах "АКО вляза", а "КАТО вляза" :D .Е, като понаближи се посдухах ( 8-) ), но никога не съм си представяла, че има вариант да не ме приемат.Знаех, че ще вляза и толкоз.Вярвайте в себе си ;) .

GbSy
09-14-2009, 13:38
А вие знаете ли кои произведения се изучават първо?
На мен една учителка по БЕЛ ми каза, че първите, които се изучават са:
Ботев
Вазов


Вече ми е и ясно какво ще представлява теста и знам по какъв начин ще се подготвям. Да ви кажа чесно, плаша се. ;/

Хаха, недей отсега да се стягаш.
Вие поне знаете к'во ви чака...
Аз миналата година по същото време живот си живеех...
Ама вие не правете така де.

Впрочем и аз като Ани не съм си мислела и за секунда, че няма да ме приемат.
Просто НЯМАШЕ ШАНС, така си мислех. Така и стана.
Може да съм казвала, че не вярвам, но не съм го мислела. :D

Snickers
09-14-2009, 14:09
А вие знаете ли кои произведения се изучават първо?
На мен една учителка по БЕЛ ми каза, че първите, които се изучават са:
Ботев
Вазов


Вече ми е и ясно какво ще представлява теста и знам по какъв начин ще се подготвям. Да ви кажа чесно, плаша се. ;/

Хаха, недей отсега да се стягаш.
Вие поне знаете к'во ви чака...
Аз миналата година по същото време живот си живеех...
Ама вие не правете така де.

Впрочем и аз като Ани не съм си мислела и за секунда, че няма да ме приемат.
Просто НЯМАШЕ ШАНС, така си мислех. Така и стана.
Може да съм казвала, че не вярвам, но не съм го мислела. :D
Аз дори и да казвам, че не вярвам, че ще ме приемат, някъде вътре в мен тайничко си знам, че и дявола ще настъпя, ама ще вляза във ФЕГ. 8-)

iPurple
09-14-2009, 14:12
ТЕМИ ЛИТЕРАТУРА 7 КЛАС

Иван Вазов - "Опълченците на Шипка"




Леле тва с дни съм го учила.. със 100 зора :shock: 8-)

iiordanova
09-14-2009, 14:31
О , не ще има пак стихотворения на изуст. Ама ще се учат няма как.
От " Немили-недраги " кое ще изучаваме ?

iPurple
09-14-2009, 14:34
http://liternet.bg/publish/vazov/lirika/gusla/opylchencite.htm тва цялото наизуст



А от немили - недраги няколко глави..

SunLov3
09-14-2009, 14:51
Аз не съм чела нищо от списъка :D .Доста учене ще падне, а иначе и аз много искам във ФЕГ :grin:

AnIcHkAtA
09-14-2009, 14:56
Хех, пак много ФЕГърчета се събрахте :D .Аз миналата година сметнах колко човека трябва да разубедя, за да се увеличи шанса да ме приемат с 20% 8-) 8-) 8-)

iiordanova
09-14-2009, 15:01
^ 8-)

Аз намерих тест по английски в интернет за определяне на нивото.
Сега го започвам.

YouCantStopMe
09-14-2009, 15:01
'На прощаване' е много лесно стихотворение.Поне на мен ми беше.Като за начало-добре се почва. 8-) Научих го наизуст,без дори да са ни карали.
'Немили-недраги' - също мисля,че ще ви е интересно. (:
'Една българка' - мен много ме заинтригува.Спомням си,че там правихме първото и последното съчинение разсъждение. 8-)
'Опълченците на Шипка' - Това е едно от най-сложните произведения в литературата за седми клас,но.. не е чак толкова трудно.С учене всичко се постига.'Три деня младите дружини как прохода бранят.Горските долини трепетно повтарят и на боя ревът.'И т.н. 8-) iPurple,не е задължително да се учи наизуст.Мен не са ме карали да го уча.Просто най-важните неща се запомнят. :wink:
'Българският език' - Е,това е единственото стихотворение,което са ме карали да уча.Още го помня.Не е трудно.Ниииикак.Приятно е и лесно.
'До Чикаго и назад' - НИАГАРА!Само за Ниагарския водопад учехме,не цялата книга,разбира се.О,какви описания тааам на тоя водопад.Пак е лесно,спокойно. 8-)
'Бай Ганьо' - Тука всеки се досеща за какво става дума.И пак.. не всичко за Бай Ганьо,а само 'Бай Ганьо у Иречек'.Абее.. просташки изпълнения. 8-) На мен не ми беше интересно,да си призная.
'Неразделни' - :smt007 "За сърцата, що се любят, и смъртта не е раздяла".....
'Заточеници'-Ох.. помня само малка част от него.Лесно е,но.. аз така и не се захванах да му уча анализите.Иначе е интересно.
'По жътва' - Не знам защо отделяхме толкова много часове на тая жътва. 8-) 304910490 реда описание на жаркото слънце,жътварите.. и после,'айдеее...Пенка(май така се казваше) умряла.'Алена кръв обагри бялата й гушка' - помня аз,помняяяяя. ;д
'По жицата' - Еййй.. страшно интересно ми беше с тая бяла лястовица.
Та така.. приятни са произведенията. =;

Snickers
09-14-2009, 15:09
Преди малко прочетох стихотворенията на Ботев.
Тъпото е, че аз не мога да уча на изуст. ;/
На мен "До Чикаго и назад" ми беше много интересно.
Препоръчвам ви да прочетете "Немили - недраги" - цялата повест, а не само частта, която ще изучаваме. ;/

AnIcHkAtA
09-14-2009, 15:20
Ако питаш мен, произведенията са да си изповръщаш червата, с извинение...
Супер тъпи са, ама са лесни за анализ.

"На прощаване" го тъпкахме един месец, накрая го знаех като пръстите на ръката си.
"Немили-недраги" съм го запомнила с 564732486 съчинения върху него.НЕНАВИЖДАМ СЪЧИНЕНИЯ...съответно и това нещо.Освен другото, е адски тъпо поднесено и ти трябват 2 часа анализ, за да разбереш за какво става въпрос.
"Една българка" е това, което ме е заинтригувало.Наистина има смисъл в него.
"Опълченците на Шипка" не разбрах кога сме ги почнали и кога сме ги свършили.Доста думички има от там, чиито смисъл не разбрах.И мисля, че е написано доста грубо.Изобщо не е за моя характер и разбирам защо не ми харесва.
"Българският език" бива, ама да кажа, че ми харесва-не.Твърде много диалектни думи.
"До Чикаго и назад" ... :lol:
Описание, описание, описание и никаква случка.Също безкрайно безинтересно.
"Бай Ганьо" много ме дразнеше.Непрекъснато се говореше какъв простак е и как обобщава българския народ..Не мисля, че всички българи са простаци, а като се каже "българска работа" някъде, полудявам.Айде иш
"Неразделни" е прекрасно.Много го обичам.
"Заточеници" и аз като Криси не съм го учила хич.
"По жътва" ми се вижда безсмислено.Не му е готин края, а и в днешни дни изобщо не е актуална случката в него.
"По жицата" е много хубаво.И възпитава много добре.

Може да кажете, че не съм ценител, ама мисля, че не струват.От литературата за осми клас, която само съм преглеждала, всичко ми харесва.Но в 7. клас е измислена работа...

Snickers
09-14-2009, 16:02
Аз пък сериозно се замислям, да започна да преговарям. Ама от къде, мамка му? Учебници - нямам :Д Само от учебните тетрадки и ако си пазя тетрадките от 5ти и 6-ти клас. ОО
Уплаших се.

Snickers
09-14-2009, 16:15
Ако ви кажа, че по математика помня ВСИЧКО, ще ми повярвате ли?


Предлагам да си кажем имената (не, че ще ги запомня на всички, но все пак...). Аз съм Нели. :)

Snickers
09-14-2009, 16:22
По принцип на момчетата бала е по - нисък.
Ще успеем, мамка му. Една година ще учим повече, но ще има защо.
8-)

iiordanova
09-14-2009, 16:26
Това лято прочетох всички книги за ваканцията.
Ето и впечетленията ми.

'На прощаване' - Харесва ми , интересно е.
'Немили-недраги' - Има интересни моменти , но има и такива на които щях да заспя. 8-)
'Една българка' - Този разказ ми хареса много. Има тръпка , пълнение , тъга , радост .. всичко!
'Опълченците на Шипка' - Трудно е за разбиране. Май ще трябва яко слушане в час по това стихотворение. Е , аз попринцип слушам какво говори госпожата.
'Българският език' - Леко и малко по обем. Малко е странно , но става.
'До Чикаго и назад' - Като цяло ми хареса. Има много хубави описания. :P
'Бай Ганьо' - Хах , има много смешни моменти.
'Неразделни' - Много ми хареса. Това е едно от най-хубавите български стихотворения. ;-)
'Заточеници' - Не ми хареса особенно. :-o Някакво такова.. незапомнящо се.
'По жътва' - Интересно е като цяло. Но не ме грабна.
'По жицата' - И този разказ ми хареса много. Бялата лястовичка , болното момиче .. всичко е интересно.

Това са ми впечетленията. :wink: Като вземем да работим в/у тях ще ги усвоя още по-добре.

edelweiss96
09-14-2009, 16:47
Аз пък сериозно се замислям, да започна да преговарям. Ама от къде, мамка му? Учебници - нямам :Д Само от учебните тетрадки и ако си пазя тетрадките от 5ти и 6-ти клас. ОО
Уплаших се.

+1 :?
Учебните ми тетрадки са от зле по зле, по БЕЛ съм писала в нея точно 2 пъти. По математика съм писала като с левия крак, по другите предмети - също.

П.П: аз съм Ели, както искайте ми викайте :D

edelweiss96
09-14-2009, 17:13
Това е прекалено, всеки ден да идва за преговор. А и какво може да очаква учителката - все пак е лято, някои от нещата се позабравят и не може всичко да се помни. Материалът е много и трябва да се започне от 5 клас и така. Хубаво е, че ти е дала повече време за преговор, че толкова много неща за примерно 3 дни...

П.П: между другото и аз живея на 6 етаж (предпоследен) и ми е много удобно за някои неща :razz:

Snickers
09-14-2009, 17:41
Аз пък съм на 11 етаж.

Аз четох някои от произведенията и продължавам да чета и препрочитам. 8-)

Co0kieGirl
09-14-2009, 17:46
ии аз ще съм 7 клас тази година..преговаряла съм само по математика ии малко по бел,за др предмети имам малко време.От произведенията съм прочела всички без ''До Чикаго и назад''.

Предлагам да си кажем имената (не, че ще ги запомня на всички, но все пак...). Аз съм Нели. :)
Аз съм Гери :)

Snickers
09-14-2009, 17:50
Здравей, Гери. Къде искаш да кандидатстваш?

somanycookies
09-14-2009, 17:50
И аз съм на шестия етаж :D
Прочела съм всички книги, само не разбрах защо всички са емнали "До Чикаго и назад", интересна беше.
PS Аз съм Ани :Р

edelweiss96
09-14-2009, 18:47
Здравейте, again :D
Леко се накъдрих на преса косата, ще я захвана с една шнола и такава ще ми е "прическата" :grin: :D Утре (сигурно 8-) ) ще стана в 7:30, от 16:30 съм на зъболекар и така нататък. После може да разкажа с няколко думи как ми е минал деня.

П.П: не знам защо въобще разказвам :razz:

Snickers
09-14-2009, 18:58
Аз пък нито се вълнувам, нито прически ще си правя, нито нищо.
Ще се събудя, ако въобще спя,ще пия едно кафе и ще отида в 9часа там. Ще се видя с приятелчето ми. Ще се правя, че ми е интересно, ще се усмихвам, ще се запозная с класната и евентуално с новите ученици. После ще се разкарам по възможно най-бързия начин. Ще се прибера и после ще изляза със сестра ми, ще отидем в Onda. Ще пия кафе и така.

somanycookies
09-14-2009, 19:11
Наближава :Х... Чувствам се като желе, не искам да идва този ден.

SunLov3
09-14-2009, 19:14
И аз като теб.Само дето като се прибера ще се метна отново в леглото, да си доспивам.Мразя ранното ставане.По-късно към 4 ще ходя да си взема чантата и може и аз да пиша как ми мина деня.Аз съм Люба, казват ми Бубе. 8)

PurpleSand
09-14-2009, 19:23
Здравейте, again :D
Леко се накъдрих на преса косата, ще я захвана с една шнола и такава ще ми е "прическата" :grin: :D Утре (сигурно 8-) ) ще стана в 7:30, от 16:30 съм на зъболекар и така нататък. После може да разкажа с няколко думи как ми е минал деня.

П.П: не знам защо въобще разказвам :razz:

И аз съм като теб само ,че на зъболекър съм от 11,30 :D
Честно казано не се притеснявам толкова. Какво пък. Просто малко се напъваме :D тая година с ученето ... спокооо :grin: :D

пс: Аз съм Моника ... 8)

Snickers
09-14-2009, 19:36
Ох, не ми се ходи утре. Въобще не искам да се виждам с идиотите от класа ми, които не мога да понасям. ;/
Гррррррр

dreamygirl231
09-14-2009, 19:43
Аз съм на втория етаж :D
Прочела съм само една от книгите(мисля да ги чета и останалите)
Аз съм Плами,приятно ми е 8-)

SunLov3
09-14-2009, 19:43
Ох, не ми се ходи утре. Въобще не искам да се виждам с идиотите от класа ми, които не мога да понасям. ;/
Гррррррр
+1
П.П.:Имаш ли блог