PDA

View Full Version : Валидол и Валериан



asdfgh
09-07-2009, 19:02
здравейте.Направо към проблема аз съм много пристеснителна за щяло и нещяло изпадам в паника получавам сърцебиене и направо ми идва да умра.Даже понякога и името си не мога да си спомня( не преувеличавам).Такава към и колкото и да ми се иска не мога да се променя . искам да попитам за успокоителните валидол и валериан.Колко струват взимат ли се без рецепта имат ли някакви странични ефекти освен да успокояват и най важното имат ли присстрастяващ ефект.

amk933
09-07-2009, 19:27
Пффф валидол и валериан първо не са и двете успокоителни. Валидола е за сърцето не за мозъка, а валериан уж за второто. Ама то валерианът даже мисля, че е някаква билка (не съм сигурен) та сети се колко ще ти помогне... :? А и малко преувеличаваш ми се струва.... Но иначе да без рецепта са мисля, но ще проверя след малко в датабазата и ще ти кажа... :)

amk933
09-07-2009, 19:28
Без рецепта са, проверих...

play23
09-07-2009, 19:36
Не струват повече от 2лв.

rusoto_baby_f
09-07-2009, 21:40
Луди ли сте немога да резбера....
На 15-16г и хапчета за нерви...Какви нерви на тези години?...Какво ще правите като станете на 26-30г.?...Тогава сигурно по лекари ще ходиш...
Всяко едно лекарство колкото е полезно, толкова е и вредно...Не си тъпчайте организма с щяло и не щяло...Това не са бонбонки да си ги взимаш ей така...

имат ли присстрастяващ ефект ....Братовчедка ми е на 28години в момента... От 19г. започна да пие валериан....после смучаше валидол...Организма и се насити на тези хапчета и спряха да и действат (поне тя така каза)...Започна да пие Деанксит.....(Деанксит се използва за лечение на тревожност и депресия )..Нито едно от тези хапчета не се иска рецепта....До тук ок...но...действието и на тези хапчета спря...Започна пиенето на ципралекс, ривотрил, ксероксат...За някои от тях и беше нужна и зелена рецепта....Е..в момента ги е намалила на минимума...но неможе без тях...Изпада в паника....

Смятай, дали може да се пристрастиш...
За това ако можеш да избегнеш вземането на каквито и да било лекарства ще е най-добре... :-)

Amateur
09-08-2009, 19:22
Валидола е за сърце,Валериана е за нерви!

POLLINA
09-08-2009, 19:26
валериана мирише много гадно :D

iCiTyY
09-30-2009, 23:05
ima valerian,koito ne mirishe i valeriana e bilka ne se pristrastqwash spira se efekta prosto makar che mnogo zawisi ot organizma ;]

ricogross123
10-30-2009, 14:12
[quote="rusoto_baby_f"]Луди ли сте немога да резбера....
На 15-16г и хапчета за нерви...Какви нерви на тези години?...Какво ще правите като станете на 26-30г.?...Тогава сигурно по лекари ще ходиш...


нерви - още пий по дозина кафета

gabi_94
10-30-2009, 20:21
аз пия валериан понякога, като наистина се нервирам супер жестоко, дали помага или сама се успокоявам - не знам...валидол не съм пила

krassimirevv
09-14-2016, 08:46
Здравейте, а някой ползвал ли е валериана на марката Bulgaricus ? Ще се радвам някой да сподели мнението си :)