PDA

View Full Version : IB Diploma Programme



play23
09-07-2009, 20:50
IB Diploma Programme що е това мисля че три училища в Българищ го предлагат и че майче след като сме влезнали в Европиския съюз отпаднало ли или нещо такова ако някои даде повече информация ще съм благодарен... :-o

amk933
09-07-2009, 21:02
IB Diploma Programme що е това мисля че три училища в Българищ го предлагат и че майче след като сме влезнали в Европиския съюз отпаднало ли или нещо такова ако някои даде повече информация ще съм благодарен... :-o

Не не са 3, а цели 5 вече и няма такова нещо да отпадне. Първо то е най-реомираното образование в света по думите на директорите на Харвард Йел и Браун, второ набира все по-гояма скорост и мащаби, трето подготвя най-добре от всички други програми за университет. Голямоооооо учене пада, но си заслужава. Аз догодина влизам в IB. :)

play23
09-07-2009, 21:25
E добре де кои университети я изискват щото аз като наблюдавах нашия 12 клас повечето ги приеха в европейски университети с Тоефл само

amk933
09-07-2009, 21:30
E добре де кои университети я изискват щото аз като наблюдавах нашия 12 клас повечето ги приеха в европейски университети с Тоефл само

Не я изискват, но ако я изкараш добре можеш без проблем да влезнеш в Оксфорд, Кембридж, ЛСЕ и т.н. В цяла Европа е призната. А в Америка ти трябва САТ, но, ако имаш IB ти вдигат автоматично всички оценки в дипломата с 1 единица и могат да те пуснат направо втора година вместо първа. Това важи и за Харвард, Йел, Принстън, Колумбия, Станфорд, ЮПенн, Джон Хопкинс, ЮСЛА, Чикагския, Корнел, Браун и т.н. Абе това е най-доброто, стига да се преподава добре и да изкараш изпитите добре. Много по-добро е от АР и А-левълс. :)

play23
09-07-2009, 21:49
Добре ама тея университети дето ги изброи таксите са нечовешки.