PDA

View Full Version : Афти в гърлото - помогнете



kateri4ka
09-07-2009, 23:41
Преди 2 дена някаде ми излезе афта в гърлото , много ме боли .... някой имал ли е такъф проблем ? и как сте се справили с него ако сте имали и вие афти в гърлото ? :-k :cry: :cry: :cry: :cry: HeLp Me!

Abigoria
09-08-2009, 07:04
Купи си йодасепт (йодна тинктура), разреди 1 към 8 с вода (1 ч.л. йодасепт с 8 ч.л.вода) и си прави гаргара по поне 3 пъти на ден по около 3 минути... Но това само ако не се е оформила като раничка афтата ти. Може и да пробваш сода бикарбонат- намазваш афтичката и седиш с отворена уста над мивката около 3- 4 минути, за да капе слюнката там... Ама би било гадно да си бъркаш в гърлото за да я мажеш със сода...

Ако не искаш да изпробваш моите изпитани методи, отиди до аптеката и попитай аптекарката за нещо, от което да ти мине ;)

kateri4ka
09-08-2009, 10:29
Abigoria мерси за съвета , пробвах с сода на една клечка за уши :D беше малко гадничко , днес майка ми ми взе един спрей дето се пръска :) дано от него да има резолтат ... ама не мога да си обясня как чак в гърлото ще ми излезе :shock:

hinari
09-08-2009, 20:43
Здравей!Моят братовчед съвсем наскоро имаше големи болки с тея афти.Доктора му изписа Тантум верде спрей и мисля също ,че и някакъв разтвор за гъргара,не съм сигурна как се казваше.Но пробвай с Тантум верде.На братовчед ми содата не му помогна.

hinari
09-08-2009, 20:46
Мила,не се учудвай,че ти е излязла чак в гърлото.Случва се,на братовчед ми също мисля,че бяха в гърлото,ама имаше и отстрани.Няколко дена се лекува.Оказа се ,че е ял семки,които са били бая замърсени явно.Моя съвет е внимаваш какво ядеш,особено ако ядеш семки,по-добре не яж.Но това е мое мнение,нека и другите се изявят.

kateri4ka
09-09-2009, 11:08
Мерси за съветите , вчера майками ми купи ARCOL спрей дето се впръсква 3-а пъти на ден и мисля че има резултат :)

sladi4ka_qni4ka
09-09-2009, 12:29
абе като бях малка .. и доста 4есто са ми излизали .. и ми ги мазаха със сода и мед ... май помага :)

kateri4ka
09-09-2009, 15:54
абе като бях малка .. и доста 4есто са ми излизали .. и ми ги мазаха със сода и мед ... май помага :)

Ами да то помага с сода и мед но нчма как да си бръкна в гърлото :-D :D зада ги намажа , но с този спрей много бързо ми минаха :grin:

lawl
09-18-2009, 18:38
Мий зъбите си по-често и изплаквай с паста за зъби , поне при мен афта се махна за 2 дена с паста ^^

ricogross123
10-11-2009, 20:50
Преди 2 дена някаде ми излезе афта в гърлото , много ме боли .... някой имал ли е такъф проблем ? и как сте се справили с него ако сте имали и вие афти в гърлото ? :-k :cry: :cry: :cry: :cry: HeLp Me!

granoforin