PDA

View Full Version : Премахване на руси кичури ... ???



betit00
09-08-2009, 10:41
Значи преди около 2 3 месеца си направих руси кичури. Косата ми обаче доста се изтощи и въпроса ми е дали може по някакъв начин да се премахнат кичурите така че да си остана с естествения цвят на косата.. ?? Чела съм че със сода или лайка се премахва боя само че не знам дали ще стане на руси кичури ... или трябва да се боядисам с цвят близък до естествения ми на косата ??

InisMona
09-08-2009, 10:44
хъъм,руси кичури,предполагам са изрусени(перхидрол)...тоест, обезцветена ти е косата...така че с обезцветител на боя не става...значи или се боядисваш със твоят цвят,или си правиш някви забавни кичури...зелени,бембени... :D

POLLINA
09-08-2009, 10:46
боядисваш се твоя цят ,но аз ти препоръчвам да е с няколко нюанса по-тъмно,защото кичурите ще избият. но след няколко бои ще се оправи :)

betit00
09-08-2009, 11:21
амии ако си боядисам косата в кестеняво и след това използвам обезцветител за боя дали ще се получи нещо ?? хДД :D

InisMona
09-08-2009, 11:28
мне,косата ти вече си е обезцветена :D отдолу ще избие русото...
ти се притесняваш от факта че трябва да се боядисваш ли?? :D

betit00
09-08-2009, 11:34
не по скоро косата ми да не се изтощи още повече :D :D

Beautyful
09-08-2009, 11:44
Един-два тона по-тъмна боя от твоя естествен цвят,може бии...не знам 8-)

cv3t3linda
09-08-2009, 11:47
Режи !! няма да ти се махнат ... :booooomb:

POLLINA
09-08-2009, 11:53
Режи !! няма да ти се махнат ... :booooomb:
как ша си одреже цялата косаа :D
един- два тона по тъмно от твоя цвят, вземи безамонячна боя.Ще се наложи да повториш няколко пъти

betit00
09-08-2009, 12:18
мерси мн за съветите :) :) ще пробвам с безамонячна боя ;рр

cv3t3linda
09-08-2009, 12:22
кичури боя боклуци глупости .. косата няма ли да ти се изтощи още повече ако и сложиш още неща отгоре ? .. и аз бях 3 години на кичури и на мен ми изпопада косата и може би не съм точния човек които ще те съветва за това .. но какъв е смисала да я тормозиш още повече ? прави си маски слагаи си кристали .. ако целта ти е да я възстановиш де .. щото не разбрах много дали просто искаш друг цвят на косата .. :-o

ivcheto0o
09-08-2009, 12:27
и аз до днес бях на кичури :) боядисах се като естествения си цвят и сам много доволна много добре ми се получи изобщо не си личи че съм имала кичури :)

POLLINA
09-08-2009, 13:43
^ след няколко измивания ще ти се наложи да повториш процедурата :)

Biskfitka
09-08-2009, 13:49
Както вече ти казаха-боядисай си косата.
И да си мислила преди да се боядисаш..

InisMona
09-08-2009, 14:05
^Е,стига,де....импулсивни сме тва тийнейджърите :D Не й се карай 8-)
Айде,давай смело с боя,ше стоиш повече време с балсам кат се къпеш,и няма да ти падне косата,не бой се :-D или като толко те е страх с боя,карай с оцветител(пример-малките шампоанчета на Палете)ама те са нетрайни,смисъл от 6 до 8 измивания...та си е занимавка да се боядисваш всяка седмица,ама е минимална вреда-няма амоняк и няма пероксид...
\:D/

lDoLLl
09-08-2009, 14:29
Да, освен с боя, близка до естествения ти цвят, няма как иначе. Или ги оставяш да израстнат, то постепенно, от слънцето ала-бала кичурите се..изравняат с цвета на косата и не си личи толкова.

alizi
09-08-2009, 19:16
az sushto sum si pravila kichuri s obezcvetitel i trqbva da si slojish po tumen cvqt na kichurite za da se poluchi tvoq no sled nqkolko izmivanq pak shte stane rusa za tova trqbva da q boqdisvash.az napravih taq greshka da si napravq kichuri i hodih kato ideot dokato mi izrasnaha zashtoto s boq oshte poveche q tretiram i ne iskah da q boqdisvam tolkova chesto.iskam da popitam dali moje ot presa da ti opada kosata tui kato pitah v druga tema ama nqma otgovor.molq pishete.

POLLINA
09-08-2009, 19:23
^ едва ли ще ти опада косата... но от честото ползване на пресата започва да се накъсва косата.Момичетата,които се изправят вероятно забелязват как падат едни къси косъмчета.Също така,ако не съчетаеш пресата с подходящ защитаващ от температурата продукт може да се стигне до изгаряне на косата (краищата стоят като слама)

П.С: кирилица :)

Biskfitka
09-08-2009, 19:42
^Е,стига,де....импулсивни сме тва тийнейджърите :D Не й се карай 8-)
/Не и се карам.И аз имам кичури,но много добре си помислих преди това какво ще си причиня на косата... 8-)

PepSsSi
09-08-2009, 20:04
Олеле!!! Русото е обезцветена твоя коса! няма как да върнеш цвета й, боядисаш лия - боята ще падне. А и каквото и да правиш тя си е изтощена вече,щади я и използвай възстановяваща и подхранваща козметика!