PDA

View Full Version : ПОМОЩ!Целулит



veselomomi4e
09-08-2009, 12:11
Уф..ако има някой който по някакъв начин го е пребоrил..или се бори с него и напредва..моля да сподели как...Тренирам лека атлетика и пак имам..по дяволите искам когато се съблека по бански(макар сезона да свърши) да ги няма тея гадни дупчици..моля помегнете :-# :smt089 :smt089 кремове..които ти помагат..упражнения...домаш и методи ..каквото и да е :smt089

Snickers
09-08-2009, 12:23
Чела съм, че става с много тренировки, много вода и здравословно хранене + някакъв крем.

veselomomi4e
09-08-2009, 12:26
а какъв ли е този крем...аз имах на билка ама вече спрях да си слагам..нз защо прекратих..може би абе ддз и аз трябва пак да почна

LoveRetroMusic
09-08-2009, 12:27
Спорт и движение! :)

cv3t3linda
09-08-2009, 12:31
мм вземи си и масажор .. иначе съм чувала че марката на антицелулитния крем няма значение стига тои да се ползва редовно .. яж здравословно прави упражнения много трудно се маха .. ии пии много водичка :-) :-) :-)

Snickers
09-08-2009, 12:31
Спорт и движение! :) Спорт=движение. Спорт и вода :Д



Ми не знам, май има на Икаров, на Билка... доколкото съм чела.

veselomomi4e
09-08-2009, 12:34
абе хора всеки ден бягам като луда...400 и 800 искат мн труд..но пак имам ..трябва ми изпитано средство :-)

terawatt
09-08-2009, 14:19
Гелът, който се използва се нарича аминофилинов гел. Имай в предвид, че си има особености при масажа, който се прави при целулит. Мога да сканирам информация за масажа, а друг вариант е да отидеш на масажист и после сама да си го правиш след като усетиш и видиш как.

Масажът е само 1/10 от всички нужни процедури :)

falshiwata
09-08-2009, 14:50
* За бедрата
Легнете странично на пода. Подпрете се на левия лакът, а дясната ръка поставете пред гърдите и опрете дланта й на пода. Опънете левия крак и преметнете десния така, че ходилото му да застане пред лявото коляно.
От това положение повдигнете изпънатия крак (пръстите не трябва да са в шпиц) на височина 15 см от пода и го движете нагоре и надолу до същата височина като махало.
За да има ефект обаче, трябва да се стремите да не отклонявате тялото от изходния страничен лег (т. е. да усещате, че тежестта на тялото ви е разпределена равномерно по цялото му протежение).
Маховете нагоре и надолу с крака се изпълняват 20 пъти. След това се обърнете на другата страна и направете същото 20 пъти с десния крак.


* За седалището
Коленичете на пода и се опрете на длани (без да сгъвате ръцете в лактите). Повдигнете десния крак първо назад и след това го сгънете така, че да образува прав ъгъл в коляното. Пръстите на краката не трябва да са в шпиц. От това положение изпълнявайте махове с крака нагоре (до височината на седалището) и надолу 20 пъти.
Трябва да усещате през цялото време напрежение в седалищните мускули.
Направете същото упражнение и с левия крак.


* За корема
Легнете по гръб и сгънете краката в коленете, като опрете на пода само петите (ръцете са успоредни на тялото). Повдигнете леко главата и шията и фиксирайте с очи една точка на тавана (напр. лампата).
Стегнете коремните мускули, отлепете ръцете от пода и имитирайте движения все едно се опитвате да станете прави (пръстите да сочат напред). Повторете „напъните" 10 пъти. Починете и направете още две серии от по 10 напъна, с почивка между всяка.


* За краката
От същото изходно положение (като при упражнението за корема), без да отделяте ръцете и главата от пода, повдигнете таза нагоре, докато почувствате напрежение в задните мускули на бедрата. Задръжте в такова положение 10 сек, след което бавно свалете отново таза към пода. Повторете 20 пъти.
Вариант за напреднали:
В положението, в което сте повдигнали таза нагоре и сте задържали 10сек, опитайте да разтворите коленете и отново да ги съберете.
Повторете 20 пъти.


* За седалището и бедрата
Седнете на пода. Левия крак свийте пред торса така, че петата да сочи навътре. Преместете тежестта на тялото напред и опънете десния крак настрани и леко назад. За да не се измества торсът от това положение, опрете длани на пода.
Повдигнете леко опънатия крак и се опитайте да го движите, свит леко в коляното, с малки амплитуди напред и назад и същевременно да го задържите и успоредно на пода. Повторете движенията 10 пъти и сменете крака.






Тези упражнения + вода + някакъф крем.. :-)

veselomomi4e
09-08-2009, 15:08
:-) благодаря за упражненията

galu6a
09-08-2009, 16:24
и аз знам ,че става с мн вода и бягане :)

shakira96
09-08-2009, 17:36
Имаше един крем, Аква Вита мисля че се казваше- много е добър. Поне на доста мои познати помогна. :-P

tonie__
09-08-2009, 17:40
масаж! купи си масажор и някакъв крем и се масажирай ! т'ва е цаката,само като си галиш задника няма да се отървеш от целулита :? ще потъриш малко болка,ама ще имаш гладко дупе :)

Stani46
09-08-2009, 17:46
т'ва е цаката,само като си галиш задника няма да се отървеш от целулита :D :D :D това ме разби

falshiwata
09-08-2009, 17:57
:-) благодаря за упражненията

Няма защо.. Дано да ти помогнат.. :-)

tonie__
09-08-2009, 18:07
т'ва е цаката,само като си галиш задника няма да се отървеш от целулита :D :D :D това ме разби

еми то си е така,същото е и с отслабването-като седат вкъщи и си бъркат в носа,няма да станат по-слаби :?

cv3t3linda
09-08-2009, 19:39
масаж! купи си масажор и някакъв крем и се масажирай ! т'ва е цаката,само като си галиш задника няма да се отървеш от целулита :? ще потъриш малко болка,ама ще имаш гладко дупе :)

цсс че то боли ли като се масажираш с масажор .. :-o уф сори за глупавия въпрос ама не съм ползвала такива неща пък и ми стана интересно :D :D :D

veselomomi4e
09-09-2009, 13:15
уф...сигурно..бях ходила на при една масажистка имах проблеми с гърба...мале човек счупи ме тая женица :shock: дето ме пипна и пукам :razz: ужас ужас...ама мн скъпо ще ми излезе иза целулит....пф тя взема по 25 лева на масаж..пък за целулит било 10 масажа :?