PDA

View Full Version : местене или мизерия



dazzle
09-09-2009, 07:58
Здравейте!
Проблема ми е следния, съвсем накратко: уча в частно училище, сега ще бъда 11 клас. Обаче кризата ни стигна и ни оплете много жестоко и родителите ми май няма да могат да платят за следващата ми година в това училище. Казаха ми, че или ще ме преместят в нормално училище(държавно) или ще платят за частното, но ще ни застигне голямо мизеруване, няма да им искам пари за дрехи, за задоволяване на прищявки и...разбирате ме. Избора трябвало да бъде мой. И точно това ме разкъсва и не знам какво да им кажа...при положение, че 15 септември е след по-малко от седмица!!! Дайте ми съвет, моля ви! :( :shock:

Sarafina
09-09-2009, 07:59
Премести се в държавно.

dazzle
09-09-2009, 08:01
да, но пък ми остават 2 години, в които трябва да се запознавам с нови хора, учители, да създавам нови контакти и въобще всичко да почне от началото....а вече съм се местила веднъж(причината беше смяна на град) и знам какво е... :(

aloveyou
09-09-2009, 08:31
Премести се в държавно.

И аз съм на същото мнение

Millen4ety
09-09-2009, 08:40
Ами зависи и от това дали си доволна от обучението в частното училищи, среда и всичко останало.
Иначе според мен има и доста добри държавни училища.

Enitto
09-09-2009, 08:41
^И аз. Държавните училища не хапят, не се бой. :)

Ax3
09-09-2009, 08:46
Е гимназии има де... държавното е по-добре... а и зависи от нивото на частното училище все пак...
Избора е все пак твой - ние даваме съветите - ти решаваш :)

mrtn
09-09-2009, 08:49
В частното училище вярно ще получиш много по-добро образование, но направи си сметка за родителите ти. Също плюс е, че ще се запознаеш с нови хора, вярно докато спечелиш доверието на учителя ще мине време. Ако бях аз щях да се изместя, то само при мисълта, че ще уча в частно училище и родителите ми няма да имат пари ще ме убие..

WhitEShadoW
09-09-2009, 09:00
Отиди в държавното, така ще имаш пари за други неща, макар, че частното е по-добрия вариант. Ти си решаваш!

lipstik
09-09-2009, 09:01
Ако се преместиш,сте дали пари на вятъра за 3 години...

djuki
09-09-2009, 10:02
попринцип съм много против частните училища , но все пак ще си 11 клас и не е време да се местиш , но за да продължиш да учиш там и да не е толкова голям проблем за родителите ти си намери работа за да покриеш малко от разходите !

fall_out_girl
09-09-2009, 10:05
По-добре иди в държавно,поне аз така бих постъпила...

Tempest
09-09-2009, 10:07
избери - или мизерия (да останеш, но без прищявки), или двойна мизерия (да се преместиш в държавно).. остани си, не си примрял за дрехи, имаш си сигурно достатъчно ;) а можеш да се задоволяваш и сам.. :D не, сериозно ти говоря, в държавните няма да е същото :)

justt
09-09-2009, 10:14
Премести се в държавно.

diksi
09-09-2009, 12:27
Достатъчно голям си, намери си работа и помагай на вашите! Остани си в частното се пак малко ти остава не са 100 години! Спокойно... :) За всичко си има решение.

SuNsEt
09-09-2009, 15:40
Според мен си доста разглезена.

Или се хвани на работа за да помагаш на родителите си или се премести в държавно.Не е кой знае какъв проблем.Освен това,след като си учила в частно се предполага,че ще си по-добре в уроците от доста от хората в държавното.Тоест,там ще ти бъде дори по-лесно.

Biskfitka
09-09-2009, 18:51
Аз бих се преместила.Ако платят за училището ти (частното) казваш, че няма да имате пари, от което следват заеми, кредити и т.н. , с което става по-зле..
Другия начин е да си намериш работа..

Vilsy
09-09-2009, 19:14
Според мен би трябвало до се преместиш в държвно,ще видиш,че не е лошо...другата възможност е да продължиш в частното и да започнеш работа и сама да покриваш част от личните си разходи.Но не забравяй,че в което и да е училище си(държавно или не)качеството на образованието,което ще имаш зависи изцяло от теб-ако искаш да имаш хубава работа и да си независима във финансово отношение,ще учиш здравата,но ако ти е все тая каква професия ще имаш след време и в 200 частни училища да си,ако те мързи и нямаш цел нищо няма да стане..Мисля,че преместването ще е трудно в началото докато се адаптираш към новите хора около теб,но ще свикнеш...Помисли за смейството си..

rauwkost
09-09-2009, 20:11
Аз лично нито за секунда не бих се поколебала ако трябваше да избирам, веднага бих се преместила в държавно.
Както каза Мартин, само мисълта, че цялото семейство мизерува и родителите ми нямат пари да се усмихнат заради тъпото частно училище би ме убила.

somanycookies
09-09-2009, 20:25
По-добре да се преместиш, отколкото цялото семейство да се лишава :/

iiordanova
09-09-2009, 21:34
Както казаха по-горе , ако искаш в частното трябва да си намериш хубава работа.
Според мен по-добре в държавното , защото поне няма да лишаваш родителите си от неща , както и теб.

elito0o0o0
09-09-2009, 21:57
Ами ако си доволна от частното училище и си заслужава парите остани,но трябва поне да започнеш работа ,за да може да подпомагаш .. Ако ли пък не аз бих те посъветвала да си отидеш в държавно училище. :)

dazzle
09-10-2009, 07:00
ммм, много противоречиви мнения, но все пак благодаря ви! :) Всъщност аз съм момиче(някой бяха объркали...нищо де) и съм все още на 17. Чак януари ставам на 18 и тогава ще си търся работа.Но пък това е почти по времето за плащане на вноската за втория срок... Много объркано ми стана всичко, но явно пак ще говорим надълго и нашироко с нашите...
Ще се "похваля" на 15ти къде съм отишла...
Пак благодаря! :)

vampire_girl_
09-10-2009, 07:12
Държавно . Не е страшно.Прежали се или просто още сега си потърси работа - имам познати,които работят от 14-годишни,а сега са на 18-19 ...
Но най-добре опитай да се проспособиш в държавното..
Мизерията няма да е само за теб,а и за ваще.

dazzle
09-14-2009, 15:38
Здравейте пак! :-D
Искам само да ви споделя, че продължавам да уча в същото училище. Нашите са намерили пари(на заем) и са ме записали днес... Все още ми е странно, защото честно казано се бях нагласила психически да съм в ново място, с нови хора и тн, но нещата са се наредили така. Казаха ми, че наистина би било загуба на пари, ако ме запишат в друго училище, защото няма значение къде уча сега, а от къде ще ми иададат диплома след 12 клас за завършено образование. И са прави.
Благодаря ви все пак за съветите! :smt023 :smt039

POLLINA
09-14-2009, 15:42
и като ти издадът диплома от частно училище мислиш,че имаш някаква предимство ли ? напротив...

adizitk1
09-14-2009, 16:38
Аз лично нито за секунда не бих се поколебала ако трябваше да избирам, веднага бих се преместила в държавно.
Както каза Мартин, само мисълта, че цялото семейство мизерува и родителите ми нямат пари да се усмихнат заради тъпото частно училище би ме убила.
+1

dazzle
09-15-2009, 12:45
Не казвам, че дипломата от частното училище е по-добра от която и да била друга, а че като съм почнала на едно място от 8ми калс е добре да продължа там, не да се местя на края. Относно работата - не знам къде да търся...лятото търсих в jobs.bg, но сега наистина нямам идея какво бих могла да правя. При положение, че съм втора смяна - къде мога да работя сутрин? Искам и да допълня, че нашите в крайна сметка не оставиха решението на мен...говорихме и не стигнахме до заключение какво да правим, затова сами така са решили да ме запишат пак там...какво им е коствало и какво ще ми коства това оттук нататък...не знам. :(