PDA

View Full Version : здравейте.Правч анкета за здравословното хранене.



teddytoo
09-09-2009, 10:57
1.Какшо разбирате под "здравословно хранене"?
2.Какшо предпо4итате да ядете пържено или зелен4уци и плодове?
3.Пиете ли достатъ4но вода на ден?
4.Какшо коли4ество от плодове и зелен4уци ядете на ден?
5.Мазни4ко 4есто ли похапвате?
6.Бързате ли,когато се храните?
7.Хранители се с бързи храни?
8.Смятата ли ,4е нячкои храниелни навици предизшикшат болести?Мислете ли за това,когато ядете?
9.Спазвате ли диети?
10.Влиятели се от рекламите на хранителни продукти и до каква степен?
Благодаря за отговорите предварително. :)

POLLINA
09-09-2009, 11:09
1.Какшо разбирате под "здравословно хранене"? да избягвам чипсовете и всякви глупости от този род
2.Какшо предпо4итате да ядете пържено или зелен4уци и плодове?плодове и зеленчуци
3.Пиете ли достатъ4но вода на ден?да
4.Какшо коли4ество от плодове и зелен4уци ядете на ден? колкото ми се яде:)
5.Мазни4ко 4есто ли похапвате? много рядко
6.Бързате ли,когато се храните? понякога
7.Хранители се с бързи храни? случва се, но избягвам
8.Смятата ли ,4е нячкои храниелни навици предизшикшат болести?Мислете ли за това,когато ядете? не
9.Спазвате ли диети?не
10.Влиятели се от рекламите на хранителни продукти и до каква степен? до никаква :)
Благодаря за отговорите предварително. :)

YouCantStopMe
09-09-2009, 11:16
1.Какшо разбирате под "здравословно хранене"? Здравословно хранене е да премахнеш от менюто си вредните храни като чипсове,снаксове,вафли,газ рано и т.н,но да не изключваш прекалено много неща от менюто си.Просто да похапваш добре,но с мерки.
2.Какшо предпо4итате да ядете пържено или зелен4уци и плодове? Опитвам се да ям повече плодове и зеленчуци.
3.Пиете ли достатъ4но вода на ден? Мисля,че да.
4.Какшо коли4ество от плодове и зелен4уци ядете на ден? Колкото ми се яде.
5.Мазни4ко 4есто ли похапвате? Да,нях-нях.
6.Бързате ли,когато се храните? Аз ниииикак не бърам,но всеки,който ме види да ям,казва - 'Ядеш адски бързо',но аз така съм свикнала.Винаги съм първа и чакам другите по 5-10 минути.Хах.
7.Хранители се с бързи храни? Понякога.
8.Смятата ли ,4е нячкои храниелни навици предизшикшат болести?Зависи за какво става дума. Мислете ли за това,когато ядете?Честно казано-не.
9.Спазвате ли диети?Ох..Правила съм няколко опита,но все неуспешни.В край на сметка се отказвам и гледам да се ограничавам.Е,не става винаги,нооо..
10.Влиятели се от рекламите на хранителни продукти и до каква степен?Не мисля.
Благодаря за отговорите предварително. :)
Оправи си грешките,че с т'ва 'какшо' ме закова.

iiordanova
09-09-2009, 11:52
1.Какшо разбирате под "здравословно хранене"? - Консумация на храна в която не се включват вредните храни ( чипсове , газирано и т.н. ).
2.Какшо предпо4итате да ядете пържено или зелен4уци и плодове? Зеленчуци и плодове.
3.Пиете ли достатъ4но вода на ден? Старая се да консумирам по-вече вода.
4.Какшо коли4ество от плодове и зелен4уци ядете на ден? Различно.
5.Мазни4ко 4есто ли похапвате? Опитвам се да го избягвам , но понякога си похапвам.
6.Бързате ли,когато се храните? В последно време се опитвам да ям по-бавно.
7.Хранители се с бързи храни? Рядко.
8.Смятата ли ,4е нячкои храниелни навици предизшикшат болести? Да , но зависи. Мислете ли за това,когато ядете? Рядко.
9.Спазвате ли диети? Опитвам се да ям здравословно , без диети.
10.Влиятели се от рекламите на хранителни продукти и до каква степен? Не мисля.

П.С. В българският език има букви - "Ч" и "В" , използвай ги.
Оправи си всички грешки , защото са много.

lDoLLl
09-09-2009, 12:03
1.Какшо разбирате под "здравословно хранене"? Хранене без никакви вредни/бързи храни. За мен здравословното хранене изключва и преяждането.
2.Какшо предпо4итате да ядете пържено или зелен4уци и плодове? Зеленчуци (най-вече много салати, плодовете ги недолюбвам някак си)
3.Пиете ли достатъ4но вода на ден? Не може да се каже :oops: Пия всевъзможни други течности (супер много яйрян, плодови сокове, мляко, доста кока кола (знам, ама не мога да се откажа от нея :oops: ) ама сякаш не и вода в чистия и вид)
4.Какшо коли4ество от плодове и зелен4уци ядете на ден? По.. половин краставица и един домат, да кажем. Отделно зеленчуците в готвените ястия. Плодове не ям всеки ден, няколко пъти седмично
5.Мазни4ко 4есто ли похапвате? Да :oops: но гледам да го избягвам, заменям с печено/варено и т.н.
6.Бързате ли,когато се храните? Не
7.Хранители се с бързи храни? Преди доста често, но от месец нито хапка :)
8.Смятата ли ,4е нячкои храниелни навици предизшикшат болести? Да, вредно е човек да се храни адски бързо, да преяжда, бързите храни също не са полезни
Мислете ли за това,когато ядете? Да, но не чак толкова от гледна точка 'здравословно', колкото по отношение на калориите. Преди бях вманиачена на тема хубаво тяло и буквално броях калориите в плодовия сок, ама това е друга тема, за която не ща и да си спомням.
9.Спазвате ли диети? Диети...вече не, но гледам просто да се ограничавам от калорични неща и да ям възможно най-малко.
10.Влиятели се от рекламите на хранителни продукти и до каква степен? Не, изобщо не ме трогват тия реклами.
Благодаря за отговорите предварително. :)

crazy_punk_girl
09-09-2009, 17:30
[quote="teddytoo"]1.Какшо разбирате под "здравословно хранене"?
*Да не ядеш всякъкви биклучи от сорта на чипс,пуканки и други....
2.Какшо предпо4итате да ядете пържено или зелен4уци и плодове?
*Плодове и зеленчуци :P
3.Пиете ли достатъ4но вода на ден?
*Да пия околу 3 литра даже е май повечко отколкото трябва :D
4.Какшо коли4ество от плодове и зелен4уци ядете на ден?
*Различно
5.Мазни4ко 4есто ли похапвате?
*Не.Мразя мазно :-&
6.Бързате ли,когато се храните?
*Не.Никой не ме гони :D
7.Хранители се с бързи храни?
*Изключителноп рядко :)
8.Смятата ли ,4е нячкои храниелни навици предизшикшат болести?
Мислете ли за това,когато ядете?
*Не разбрах въпроса :)
9.Спазвате ли диети?
*Да сега съм на диета :-D
10.Влиятели се от рекламите на хранителни продукти и до каква степен?
*Не

gorska
09-09-2009, 17:40
1.Какшо разбирате под "здравословно хранене"?
пълноценно, разнообразно, по малко
2.Какшо предпо4итате да ядете пържено или зелен4уци и плодове?
и двете.. но ям много повече плодове и зеленчуци. пържено ям рядко
3.Пиете ли достатъ4но вода на ден? старая се по 1, 5 л
4.Какшо коли4ество от плодове и зелен4уци ядете на ден? МНОГО (ям винаги, когато ми се дояде 1 ябълка или праскова или няколко сливи..) салата почти всеки ден, а ако не е салата - таратор
5.Мазни4ко 4есто ли похапвате? ако се брои олиото, което се слага в манджите... не е много, но го има. горе-долу всеки ден
6.Бързате ли,когато се храните? да, не нарочно, но е навик, от който се опитвам да се откажа
7.Хранители се с бързи храни? рядко, поне не през лятото. пица - ако се брои, но рядко
8.Смятата ли ,4е нячкои храниелни навици предизшикшат болести?Мислете ли за това,когато ядете? да, да,
9.Спазвате ли диети? да
10.Влиятели се от рекламите на хранителни продукти и до каква степен? да... донякъде
Благодаря за отговорите предварително. :)

Boot
09-09-2009, 18:00
1.Какшо разбирате под "здравословно хранене"? - разнообразно и пълноценно. С минимално консерванти
2.Какшо предпо4итате да ядете пържено или зелен4уци и плодове? различно
3.Пиете ли достатъ4но вода на ден? да.
4.Какшо коли4ество от плодове и зелен4уци ядете на ден? различно, нямам норматив. Все пак се старая всеки ден да ям поне малко.
5.Мазни4ко 4есто ли похапвате? преди ядях доста често, вече избягвам.
6.Бързате ли,когато се храните? да :D
7.Хранители се с бързи храни? лятото рядко, но когато съм по цял ден на лекции просто се налага.
8.Смятата ли ,4е нячкои храниелни навици предизшикшат болести?Мислете ли за това,когато ядете? смятам, да. от недостатъчно вода и недобра храна си докарах камъни в бъбреците. от тогава внимавам повече какво ям
9.Спазвате ли диети? не
10.Влиятели се от рекламите на хранителни продукти и до каква степен? не гледам телевизия, блокирала съм си рекламите на браузъра => не гледам реклами


Бтв, браво за смислената тема :) Доста момичета обаче трябва да обърнат внимание и на всичките консерванти с които се тъпчат, не само на разделението зеленчуци/мазно.

JaCkSpAr0y
09-09-2009, 18:26
Оправи си грешките

bubinkaa
09-09-2009, 18:42
1.Какшо разбирате под "здравословно хранене"?-да не ядеш мазно,пържено,тестено,чипс, да се ограничиш от сладко,газирано и най-важното да ядеш по-малко,но често(да не преяждаш)
2.Какшо предпо4итате да ядете пържено или зелен4уци и плодове?-пържено
3.Пиете ли достатъ4но вода на ден?-да...пия много вода
4.Какшо коли4ество от плодове и зелен4уци ядете на ден?-ми 1-2..понякога пропускам
5.Мазни4ко 4есто ли похапвате?-да 8-)
6.Бързате ли,когато се храните?-да
7.Хранители се с бързи храни?-да
8.Смятата ли ,4е нячкои храниелни навици предизшикшат болести?-да
Мислете ли за това,когато ядете?-не
9.Спазвате ли диети?-не
10.Влиятели се от рекламите на хранителни продукти и до каква степен?-не
Благодаря за отговорите предварително. :)

dreaml1nd_
09-09-2009, 18:44
1.Какшо разбирате под "здравословно хранене"? - избягва се колямо количество сладки, тестяно, газирано, тлъстото месо, олиото, солта...
2.Какшо предпо4итате да ядете пържено или зелен4уци и плодове? - зеленчуци и плодове
3.Пиете ли достатъ4но вода на ден? - не мисля
4.Какшо коли4ество от плодове и зелен4уци ядете на ден? - достатъчно
5.Мазни4ко 4есто ли похапвате? - неее...
6.Бързате ли,когато се храните? - не!
7.Хранители се с бързи храни? - когато ми се наложи, попринцип не
8.Смятата ли ,4е нячкои храниелни навици предизшикшат болести?Мислете ли за това,когато ядете? - болести...може би при неправилно хранене или изобщо при нехранене - да ... от няколко месеца винаги мисля за това, с което се храня
9.Спазвате ли диети? - да
10.Влиятели се от рекламите на хранителни продукти и до каква степен? - не особено
Благодаря за отговорите предварително. :)

MP
09-09-2009, 18:46
1.Какшо разбирате под "здравословно хранене"?
-Правилната употребата по определен начин в определна последователност на храни,съдържащни полезни за организма хранителни вещества и органични съединения и съответно избягването на такива,съдъращи вредни молекули/вещества/съединения,което довежда до съставянето на определени хранителни навици.Поне доколкото е възможно това.
2.Какшо предпо4итате да ядете пържено или зелен4уци и плодове?
-Зеленчуци и плодове.Пържено само с масло.(като бъркани яйца например)
3.Пиете ли достатъ4но вода на ден?
-Да
4.Какво коли4ество от плодове и зелен4уци ядете на ден?
-Не е малко,но с мярка.Плодовете са различни,понякога ям ябълки,понякога грозде,понякога праскови,портокали,банани, о най-много 2 пъти в ден.(сутрин и следобед,не вечер)Зеленчуците са основно домати,краставици,моркови.
5.Мазни4ко 4есто ли похапвате?
-Не,но този въпрос трябва да се конкретизира.Фъстъченото масло е богато на полезни мазнини например,някои сирена,орехи и рибенoto масло също.
6.Бързате ли,когато се храните?
-Не
7.Хранители се с бързи храни?
-Категорично не,ако имаш в предвид junk food.
8.Смятата ли ,4е нячкои храниелни навици предизвикват болести?Мислете ли за това,когато ядете?
-Да,например качеството и вида на храната може да се окаже причина.Ако няма хранителни навици по отношение на вида на приеманата храна,рискът е по-голям.
9.Спазвате ли диети?
-Ако под диета се разбира спазване на определени хранителни навици и консумация на определени храни в определени количества по определен начин,да.
10.Влиятели се от рекламите на хранителни продукти и до каква степен?
-Не им обръщам никакво внимание.Изкарват всеки боклук полезен.
Благодаря за отговорите предварително. :)

dreaml1nd_
09-09-2009, 18:49
1.Какшо разбирате под "здравословно хранене"? - избягва се колямо количество сладки, тестяно, газирано, тлъстото месо, олиото, солта...
2.Какшо предпо4итате да ядете пържено или зелен4уци и плодове? - зеленчуци и плодове
3.Пиете ли достатъ4но вода на ден? - не мисля
4.Какшо коли4ество от плодове и зелен4уци ядете на ден? - достатъчно
5.Мазни4ко 4есто ли похапвате? - неее...
6.Бързате ли,когато се храните? - не!
7.Хранители се с бързи храни? - когато ми се наложи, попринцип не
8.Смятата ли ,4е нячкои храниелни навици предизшикшат болести?Мислете ли за това,когато ядете? - болести...може би при неправилно хранене или изобщо при нехранене - да ... от няколко месеца винаги мисля за това, с което се храня
9.Спазвате ли диети? - да
10.Влиятели се от рекламите на хранителни продукти и до каква степен? - по - скоро не
Благодаря за отговорите предварително. :)

ameli
09-09-2009, 19:10
1.Какшо разбирате под "здравословно хранене"?
----да не се прекалява с мазното и вредното, да се конскумират правилно полезните продукти и всичко това да се комбинира със спорт
2.Какшо предпо4итате да ядете пържено или зелен4уци и плодове?
----зависи между какво точно трябва да избирам 8-)
3.Пиете ли достатъ4но вода на ден?
----даже повече от колкото трябва
4.Какшо коли4ество от плодове и зелен4уци ядете на ден?
----не ги броя, но честичко си хапвам :) даже сега отивам за диня
5.Мазни4ко 4есто ли похапвате?
----под мазничко ако разбираш чипсове-не обичам много, но пък шоколад си похапвам поне 1 в седмицата :)
6.Бързате ли,когато се храните?
----ами не, но когато се налага ....
7.Хранители се с бързи храни?
----като съм на училище
8.Смятата ли ,4е нячкои храниелни навици предизшикшат болести?Мислете ли за това,когато ядете?
----ако са в умерени количества, не предизвикват нищо
ако под хранителни навици слагаш миенето на ръцете ... на мене даже ми е гадно, като са мръсни
9.Спазвате ли диети?
----нямам търпението и възможностите, пък и не ми трябва
10.Влиятели се от рекламите на хранителни продукти и до каква степен?
----не особенно
Благодаря за отговорите предварително. :)

Ufff
09-09-2009, 19:36
1.Какшо разбирате под "здравословно хранене"? - много е дълго, а и не го спазвам
2.Какшо предпо4итате да ядете пържено или зелен4уци и плодове? - не пържа, но на плод и зеленчук не мога и ден да изкарам
3.Пиете ли достатъ4но вода на ден? - не, даже почти не пия вода
4.Какшо коли4ество от плодове и зелен4уци ядете на ден? - плодове не ям, салата 1-2 пъти дневно
5.Мазни4ко 4есто ли похапвате? - само пържолки
6.Бързате ли,когато се храните? - не
7.Хранители се с бързи храни? - не, от време на време се слу4ва
8.Смятата ли ,4е нячкои храниелни навици предизшикшат болести?Мислете ли за това,когато ядете? - случва се
9.Спазвате ли диети? - винаги съм на диета
10.Влиятели се от рекламите на хранителни продукти и до каква степен? - не, изобщо
Благодаря за отговорите предварително. :)

hottie
09-09-2009, 20:01
1.Какшо разбирате под "здравословно хранене"? - разнообразно и балансирано хранене.
2.Какшо предпо4итате да ядете пържено или зелен4уци и плодове? пържено ям много рядко, тъй като ме заболява стомаха от него и не обичам
3.Пиете ли достатъ4но вода на ден? Да, средно по 2 литра4.Какшо коли4ество от плодове и зелен4уци ядете на ден? достатъчно
5.Мазни4ко 4есто ли похапвате? не, избягвам
6.Бързате ли,когато се храните? да
7.Хранители се с бързи храни? случва се, но избягвам
8.Смятата ли ,4е нячкои храниелни навици предизшикшат болести? Със сигурностМислете ли за това,когато ядете?
9.Спазвате ли диети? не, против съм !
10.Влиятели се от рекламите на хранителни продукти и до каква степен? Не..не гледам ТВ
Благодаря за отговорите предварително. :)

terawatt
09-10-2009, 16:05
1.Какшо разбирате под "здравословно хранене"? Доставяне на организма на нужните му вещества и елементи, без замърсяването му и стресиране откъм храни и хранителни навици.
2.Какшо предпо4итате да ядете пържено или зелен4уци и плодове? Пържено не консумирам.
3.Пиете ли достатъ4но вода на ден? Между 2 и 5л.
4.Какшо коли4ество от плодове и зелен4уци ядете на ден? Поне 1/3 от хранта за деня. Някой дни (неделя) съм само на плодове.
5.Мазни4ко 4есто ли похапвате? Не.
6.Бързате ли,когато се храните? Не.
7.Хранители се с бързи храни? Не.
8.Смятата ли ,4е нячкои храниелни навици предизшикшат болести?Мислете ли за това,когато ядете? Да... Обикновено не мисля докато се храня.
9.Спазвате ли диети? Да. С профилактична цел. Преди и с лечебна.
10.Влиятели се от рекламите на хранителни продукти и до каква степен?Твърдо НЕ.
Благодаря за отговорите предварително. :)
Моля, пак заповядай.

VeNiTo0
09-12-2009, 21:36
1.Какво разбирате под "здравословно хранене"?-повече зеленчуци и плодове, (без мазно, тестено, пържено)
2.Какво предпо4итате да ядете пържено или зелен4уци и плодове?-зеленчуци и плодове
3.Пиете ли достатъ4но вода на ден? - не ( и с водата не бива да се прекалява)
4.Какво коли4ество от плодове и зелен4уци ядете на ден? -различно
5.Мазни4ко 4есто ли похапвате?- мн рядко
6.Бързате ли,когато се храните?- зависи
7.Хранители се с бързи храни?- рядко
8.Смятата ли ,4е някои хранителни навици предизвикват болести?Мислете ли за това,когато ядете? - да!! и да
9.Спазвате ли диети? - даа
10.Влиятели се от рекламите на хранителни продукти и до каква степен? не

bloodyF
09-12-2009, 23:42
1.Какво разбирате под "здравословно хранене"? - Под здравословно хранене разбирам,да не ям така наречената "джънк фууд" -храна от макдоналдс или кфц,вафли,чипсове,снаксове, бонбонки,солетки,пържени неща,олио етц.
2.Какво предпочитате да ядете пържено или зеленчуци и плодове?-Аз лично предпочитам пържени картофи на фритюрник със зелена салата или салата от краставици,вярно че са калорични и нездравословни ама така ми е най-вкусно :D
3.Пиете ли достатъчно вода на ден?-Вода...когато ми се пие-пия...а това е доста рядко
4.Какво количество от плодове и зеленчуци ядете на ден?-примерно 2-3 салатки с краставици и домати +сирене и ако има някакви плодове (ябълки,смокини,грозде) ,но зависи от сезона...примерно зимата и пролетта почти не ям зеленчуци...но пък ям портокали..
5.Мазничко често ли похапвате?-под мазно не знам какво разбираш,примерно майка ми не готви мазно ,не си слагам олио в салатата и пържени работи ям 1-2-3 пъти в седмицата..
6.Бързате ли,когато се храните?-почти винаги ,защото или съм умряла от глад,или бързам за някъде .. :D
7.Храните ли се с бързи храни?-нещо зацепих тука и не се сещам на кое му се вика бърза храна,но ако става въпрос за дюнери и разни подобни,няколко пъти в месеца ..
8.Смятате ли ,че някои хранителни навици предизвикват болести?Мислете ли за това,когато ядете?-ами знам че ако пия газирани напитки или сокове докато се храня,мога да получа диабет...но кво толкова си казвам и продължавам с манджата :D
9.Спазвате ли диети?-не
10.Влияете ли се от рекламите на хранителни продукти и до каква степен?-не се влияя
Благодаря за отговорите предварително. :) -Моля ,пак заповядай :)


и бай дъ уей,дарлинг ,научи се да пишеш на кирилица!

TheNewReligion
09-13-2009, 01:15
1.КакВо разбирате под "здравословно хранене"? Системно консумиране на полезни за здравето храни.
2.Какшо предпо4итате да ядете пържено или зелен4уци и плодове? Зеленчуци и плодове, стига да са ми от любимите.
3.Пиете ли достатъ4но вода на ден? Не.
4.Какшо коли4ество от плодове и зелен4уци ядете на ден? 1-2 ябълки.
5.Мазни4ко 4есто ли похапвате? Не много често.
6.Бързате ли,когато се храните? Понякога да, понякога не.
7.Хранители се с бързи храни? Не, защото не мога да ги настигна.
8.Смятата ли ,4е нячкои храниелни навици предизшикшат болести?Мислете ли за това,когато ядете? Да, смятам. Да, мисля, но понякога просто не мога да се огранича.
9.Спазвате ли диети? Не, нямам воля. И във всички има месо, пък аз почти мразя.
10.Влиятели се от рекламите на хранителни продукти и до каква степен? Случайно понякога да, случайно понякога не.
Благодаря за отговорите предварително. :)