PDA

View Full Version : Всичко за мазната коса!



juliee
09-09-2009, 16:41
В тази тема можем да включим всичко за мазната коса - грижите , които полагате за нея. Моята коса е такава и съм забелязала , че от честото миене се омазнява още повече.Давайте идеи за това как да забавим омазняването.

cv3t3linda
09-09-2009, 16:54
къдрене с преса :D :D :D :D

slynchoo
09-09-2009, 17:07
ами аз откакто ползвам хининова вода косата ми почна да се омазнава много по-малко. :)

glorytu
09-11-2009, 09:33
как се ползва тази хининова вода и от къде може да си я купиш :)

tonie__
09-11-2009, 09:38
^от аптеката,струва левче :) втриваш с памук или без,както ти е удобно след бяна,,аз лично съй си я преляла в шишенце с пръскало и на мокта коса се пръскам обилноо 8-)

kombarka
09-11-2009, 14:35
Ами мия си косата с шампоан на Nivea и като ползвам балсам си слагам само по краищата... Изправям се с преса :D

П.П. Фризьорката ми каза, че ако не си мия косата 1 месец няма да имам вече проблем с мазната коса :shock: :razz: Интересно дали някой е опитвал :D

sanna
09-11-2009, 15:38
ами аз откакто ползвам хининова вода косата ми почна да се омазнава много по-малко. :)
на коя марка е тази хининова вода :-o ,защото аз ползвам на ада козметикс и има точно обратен ефект

sanna
09-11-2009, 15:43
Ами мия си косата с шампоан на Nivea и като ползвам балсам си слагам само по краищата... Изправям се с преса :D

П.П. Фризьорката ми каза, че ако не си мия косата 1 месец няма да имам вече проблем с мазната коса :shock: :razz: Интересно дали някой е опитвал :D
иииииии...мое,ама аз не съм пръч :-o

DimovB
09-11-2009, 15:45
Ами мия си косата с шампоан на Nivea и като ползвам балсам си слагам само по краищата... Изправям се с преса :D

П.П. Фризьорката ми каза, че ако не си мия косата 1 месец няма да имам вече проблем с мазната коса :shock: :razz: Интересно дали някой е опитвал :D

мм..
кефи ли те раста културата и по-специално прическите? може да пробваш 8-)

lDoLLl
09-11-2009, 15:47
На Адда съм ползвала и е гадна, сигурно защото има разни примеси с др, неща.
Милва е по-хубава лично по-мое мнение, по-голяма опаковка и по-ефикасна.

По принцин колкото по-често си миеш косата, толкова по-бързо се омазнява. Не е нужно да не си къпеш косата 1 месец, но определено е вредно всекидневното миене.

falshiwata
09-11-2009, 15:49
Маска за мазна коса

С белтък, 1 ч. л. сол и сока на един лимон също се приготвя маска. Тя се държи половин час и е подходяща за мазна коса.

Лека маска за мазна коса

В зависимост от дължината на косата се взима кисело мляко. Към него се добавя чаена лъжичка сода за хляб и се разбърква старателно. Допълнителна екстра е добавянето на лимонов сок и разбит белтък. Сместа се нанася веднъж седмично на косата и се държи около 40 минути. Измива се само с вода, и то хладка, заради белтъка.

Белтъчна маска за мазна коса

Разбива се един белтък на сняг. Към него се добавя чаена лъжичка сол, докато се получи гъста пяна. След това се сипва и сокът на един лимон и отново се разбива. Маската се втрива чрез масажи в кожата на главата. Държи се 30 минути.

foreverr
09-11-2009, 15:49
:( :o Всичко съм поитала.И хининови води и шампоани и накви рецепти и глупости и нищо не ми е помогнало по никакъв начин.Само като я направя на преса на вафличка се омазнява по бавно, ноне мога да я правя всеки път.Косата се уврежда от тези преси.

joannalof
09-11-2009, 17:42
И аз преди година-две имах мазна коса,но се преборих колкото е възможно. Просто спрях да ползвам всякакъв вид балсам и си взех кристали. + използвах шампоан Диплома с зелен лимон,не е от най-скъпитее,но страшно ми помага.

mimeto311
09-11-2009, 18:11
моята коса се омазнява на 3-тия ден след като съм се изкъпала,но още на втория ден почва да проличава че се омазнява.Ще пробвам маските и водата.Имат ли те ефект на вашите коси? :( :( :(

slynchoo
09-11-2009, 19:08
ами аз откакто ползвам хининова вода косата ми почна да се омазнава много по-малко. :)
на коя марка е тази хининова вода :-o ,защото аз ползвам на ада козметикс и има точно обратен ефект

На Милва! :)

sanna
09-12-2009, 15:50
^ок :)

dimeto007
09-12-2009, 16:09
Използвам хед Анд шоудърс и :D тва са грижите ... иначе пак си е мазна