PDA

View Full Version : Пулс/Сърце



eatmysocs
09-09-2009, 18:39
Здравейте, най-общо казано имам едно проблемче. Или поне така си мисля...от няколко дни насам като полегна вечер на дивана, и си чувствам пулса. Чувствам го, как бие...и се случва на определено време, да почувствам по-силен удар на сърцето едва ли не...или някак като преобръщане....надявам се да сте ме разбрали. Та това ме притеснява. Мисля, да започна работа и съм сигурен, че ще се справя...но това ме глозга...притеснява ме. Мерих си пулса...около 80 удара в минута...зависи варира и по-ниско и по-високо...Не е и от кръвното...нито ме боли глава...нито нищо. Просто ми е супер притеснено, покрай това, че може да започна работа. Конкретния ми въпрос е...мислите ли, че има някакъв проблем, или е нормално това нещо? Твърде много ли се вглеждам в себе си? :shock:
На 17 години съм, момче.
Моля за възможно по-бързи отговори и благодаря.

DrSmurph
09-09-2009, 21:12
тази симптоматика след хранене ли усещаш или по принцип? Само като полегнеш ли се случва или и в други моменти? Кръвно налягане мерил ли си изобщо или чакаш да те заболи глава за да решиш че имаш високо кръвно? Обърнал ли си внимание на хранителните си навици? усещаш ли прескачане на сърцето или не?

rauwkost
09-09-2009, 21:25
Получаваш сърцебиене.
Може да е от пубертета, може да е от притеснение, може да е от претоварване, може да имаш непоносимост към някоя храна/съставка, може да е от кафе (кофеин), кофеина вдига адреналина, ако приемаш някакво лекарство, може да е от него, може да е от затлъстяване (товари се сърцето), може да е от цигарите (ако пушиш), алкохол.
Ако имаш болки в гърдите, световъртеж, ако ти причернява пред очите, или получаваш задух и дезориентация отивай веднага на лекар.
Дано не е нищо сериозно, успех!

eatmysocs
09-10-2009, 05:50
Попринцип се случва най-вече като полегна. Като съм прав, почти не усещам и се случва само привечер...от няколко дни насам. Може би е покрай притеснението от новата работа. Благодаря, все пак за отговорите. Нямам болки в гърдите, не усещам и прескачане...

Macallan
09-10-2009, 08:59
нищо ти няма.

WhitEShadoW
09-10-2009, 09:27
Питала съм майка ми за такива неща и каза , че е нормално

Тя е педиатър, който незнае - детски лекар

redbul2
09-10-2009, 16:58
От безделие е.Като почнеш работа изобщо няма да се сещаш къде те боли и къде те сърби.Ще ти минат всички болежки

fenkatakrisi952
09-10-2009, 19:37
И според мен е нормално 8-)

eatmysocs
09-10-2009, 19:52
Адски много благодарности на всички, започвам работат живот и здраве в Понеделник...и ще черпя някой ден. :)

ByK
09-11-2009, 00:05
ако лежиш по корем е нормално до го чуваш но ако се притесняваш много се посъветвай с специалист :-)

TykaSePisheNick
09-11-2009, 10:44
Адски много благодарности на всички, започвам работат живот и здраве в Понеделник...и ще черпя някой ден. :)

Момент да се разпиша в темата, че да намажа и аз от черпнята 8-)

terawatt
09-11-2009, 10:57
ако лежиш по корем е нормално до го чуваш но ако се притесняваш много се посъветвай с специалист :-)
Все тая корем или гръб.

rauwkost
09-11-2009, 11:34
ако лежиш по корем е нормално до го чуваш но ако се притесняваш много се посъветвай с специалист :-)
Все тая корем или гръб.
Не е все тая, при леженето по корем сърцето се притиска.

terawatt
09-11-2009, 16:08
ако лежиш по корем е нормално до го чуваш но ако се притесняваш много се посъветвай с специалист :-)
Все тая корем или гръб.
Не е все тая, при леженето по корем сърцето се притиска.
Я обясни как се притиска точно :)

rauwkost
09-11-2009, 20:29
Когато си в легнало положение (например по корем) тежестта пада в/у гърдите -> гръдния кош и се получава натиск на сърцето, за това са ми казвали много лекари да се избягва да се спи по корем.

terawatt
09-12-2009, 11:36
Натискът върху гръдния кош е толкова минимален, че е незначителен. Това, което е по проблемно за сърцето е натиска върху диафрагмата, който идва при спане по-гръб или при излишни килограми по корема (когато се спи по корем)... За това от гледна точка на сърцето е най-подходящо да се спи странично... И на мен са ми го казвали това лекари-кардиолози, тъй като съм си лекувал сърцето в продължение на 1 година...

clever
09-13-2009, 19:31
нищо ти няма ..
споко
притеснен си покрай работата и явно ти е високо кръвното
успокой се :)

ricogross123
10-11-2009, 21:52
от пубертета, ако се запази повече от 2 месеца може да е тахикардия