PDA

View Full Version : Отдушник или нещо повече



Ne_Znaesh
09-09-2009, 23:07
Здравейте :)

Мисля, че постъпих правилно, но сега ме мъчи въпроса как щеше да е иначе...как щеше да е ако бях дала шанс на въпросното момче :)

Смея да кажа, че за първи път се случва да харесам някой до такава степен. Той е на 20 god, аз съм на 17 (ако това има значение). Запознахме се случайно и доста се харесахме, то не бяха разговори, съобщения..знаете как е :) Излезнахме няколко пъти с приятели и дойде момента, в които той ме покани да се видим на same...само двамата. Аз приех, излезнахме..беше ми супер приятно...до един момент- до момента, в който той отвори темата за бившата му приятелка. :? Разказа ми, че са били 2 god заедно, че много я обичал..с две думи казано перфектната двойка. Разделили са се, защото тя заминала за Америка с тяхните, а и нещата не вървяли преди това.
По начина по, който говореше за нея усещах носталгия в думите му, носталгия за старите времена с нея. С голяма болка ми разказваше, усетих го, че му беше тежко. Незнам защо, но ми стана адски гадно, заболя ме. :( Уж сме излезнали на среща, а той не спря да говори за нея. Да, разбирам, че е обичал и все още я обича, но по някакъв начин ме засегна и мен. Стана ми болно, сякаш някаква ревност се роди в мен. За момент се почуствах, че аз съм най-добрата му приятелка и сякаш търсеше утешение чрез мен.. Незнам дали ме разбирате, може би не сте били в такава ситуация, но не беше никак приятно момчето, което харесваш да те покани да излезнете и да не спре да ти говори за бившата му приятелка.. :?
Та..след петте часа прекарани с него накрая бях тотално отегчена от разговора ни, останах с впечетлението, че с него оставаме приятели... И за моя голяма изненада преди да си тръгна той се опита да ме целуне. Аз въобще не го очаквах тоя момент! :shock: Не мога да си обесня по какви причини, но аз се дръпнах и не откликнах на целувката му.
Прибрах се в къщи, той ми се обади и последва дълъг разговор. Беше адски ядосан, каза ми, че се бил почуствал като най-големият глупак след като не съм го целунала. Адски обиден, наранен, ами аз?! Не останах ли и аз наранена и разочарована от деня прекаран с него?! :( Казах му какво ми тежеше на душата, че по всичко личи, че той си обича бившата приятелка и живее в някакви спомени още за нея. Той отрече, каза ми, че тя е минало и не същестува за него! И накрая завършихме разговора с това, че аз съм едно недорасло дете все още, че не знам какво значи любов...т.н.
На следващият ден ми се обади пак. Опита се да завърже разговор пак с мен, но аз бях категорична, че няма да ставам нечий отдушник и прекратих набързо разговора. И това беше...нито се чухме повече, нито си писахме. Но онзи ден случайно пак се засякохме на един купон.. Поздравихме се, аз имах и рожден ден тогава, честити ми го.. :) И през цялата вечер където съм аз, там и той. На моменти беше толкова близо до мен седнал, че ми ставаше неловко и аз сама се отдръпвах. Разбрах, че това е направило впечетление и на приятели ми там... Тази събота има голяма вероятност пак да го видя.
Таа...сега не ми излиза от ума. Ясно е, че той не е безразличен нито пък аз, колкото и да се правя, и колкото и да опорствам. От една страна съжалявам, че постъпих така и не му дадох шанс. Но пак от друга страна не съжалявам, защото те са се разделили съвсем наскоро, очевидно е, че той още я обича и от мисълта, че аз ще бъда само един отдушник за него ми става много болно.

Вие ако бяхте на мое място, как бихте постъпили? Трябва ли да съжалявам сега или направих правилният избор?

Kukumqvka
09-09-2009, 23:44
Правилно си постъпила .. той наистина още я обича и търси начин да я забрави чрез нова връзка едва ли не :-o поне аз така мисля :)

pwnage
09-10-2009, 01:27
Не мисля,че ако сте заедно по-дълго време ше продължава да я обича.
Мой набор е и предполагам ше си даде сметка,че бившата му може да му остане само като болезнен спомен. А и щом след като те е потърсил отново не те мисли за недорасло момиче. Аз бих му дал шанс.

TheBlueAvalanche
09-10-2009, 01:39
Дори да иска да е с теб само за да забрави другата, това не значи, че не може да започне да те цени и заобича истински. :) Освен това, както каза pwnage, едва ли те мисли за недорасло момиче, щом отново е пожелал да е с теб. Според мен трябва да му дадеш шанс.

Sa6eks
09-10-2009, 05:55
Той те използва, няма смисъл режи го.
Поздрави :)

LadyDi
09-10-2009, 06:04
Вие ако бяхте на мое място, как бихте постъпили? Трябва ли да съжалявам сега или направих правилният избор?
Какво значение има ние как бихме постъпили? Ти си почувствала нещата така и така си ги направила, значи това вероятно е най-вярното решение за теб. Изобщо не си губи времето да си задаваш този въпрос. И не си позволявай да съжаляваш за каквото и да било. Днес е той, утре друг.

А на въпроса ти - аз попаднах в същата ситуация и понеже съм един от най-големите инати, които познавах, си поставих за мисия да избия бившата от главата на момчето... Историята завърши със сватба.
Но сигурно ти е рано за толкова сериозен куест.

Python5
09-10-2009, 06:24
Чак смешно ми стана ...

Човека ти е споделил, защото е искал да станете по-близки. Вярно, че не е избрал най-доброто откровение, но може би не е имал друго.

Ти, вместо да му съчувстваш, веднага си го обърнала на ревност (което, btw, значи че имаш някакви чувства към него) и дори да си му показала, че не ти е приятна темата, той изобщо не е забелязъл, защото е бил увлечен в разказа.

След това си го отрязала брутално - нещо, което той на момента изобщо не е могъл да проумее. От негова гледна точка изглежда така "аз разкрих душата си пред нея, а тя ме отблъсна като ледена стена".

И не, не я харесва, ако я харесваше нямаше да ти разкаже за нея, защото тогава щеше да съобрази, че би ревнувала (защото тогава щеше да има защо да ревнуваш). След като не е съобразил, значи е било просто споделяне.

Aicken
09-10-2009, 08:01
ако искаш да си утешилне награда давай смело напред.

anonimchetou
09-10-2009, 08:11
Недей да мислиш дали си постъпила правилно.. направила си го така както си го почуствала както казаха по горе.. ако е писано да сте заедно ще сте..
Съмненията ти че може още да я обича са напълно нормални.. и все пак от една страна си направила добре (поне няма да мислиш постоянно дали я обича) но от друга страна си сложила край на нещо на което дори не си дала шанс да започне..:) и ако искаш да си с него не е късно.. но трябва да се абстрахираш от мислите за бившата му..

Crazytu
09-10-2009, 08:13
Може и наистина да те използва само като отдушник в началото, но това след време може да се промени и да прерасне в любов .. Но все пак ти си знаеш кое е най-правилното за теб ..

slunchiceto0
09-10-2009, 08:35
Не съжалявай за постъпките си,щом това е било първото и окончателно решение ,значи то е най добро спрямо теб.Преди всичко,според мен си постъпила правилно,колкото и да е,този човек едва ли не е обсебен от старата си любов и не мисля че ще я забрави така б ързо,както беше споменато по горе.Хубаво е че е споделил,в крайна сметка сте се опознавали,но някак си той самия не се е усетил кога да спре,няма мярка и това си говори малко или много за самия човек.Не се съобразява със ситуацията и не е помислил,че те наранява едва ли не.Направил е опит за целувка,при което ти си се одръпнала и за него ти вече си една недорасла пикла която не знае какво иска-това е страшно обидно от негова страна,при положение че той се е държал така. И изобщо си мисля,че той не те заслужава,така че добре си постъпила :)

dimitar_ak
09-10-2009, 08:41
Това се случва често и изобщо не си го слагай на сърце. Той излиза сега с теб, а не с нея нали? Това малко ли ти говори. Постарай се ти да я изместиш от мислите му, няма да ти коства много усилия ако и той те харесва. Друг е въпроса дали искаш да го направиш.

umri
09-10-2009, 09:11
Няма значение каква е ситуацията. Момчето никога не трябва да обсъжда бивши приятелки или завоевания с настоящата си приятелка или свалка. Това отегчава момичето до крайна степен и го кара да се чувства неловко и лошо. Явно пичът просто няма подход и не знае какво да прави и как да се държи. Когато си на среща с момиче трябва да лъхат от теб добри емоции и добро настроение, а не да се умилкваш и жалваш за бившата ти. Това убива всякаква романтика и тръпка.

Няколко препоръки от мен: Ако наистина го харесваш може да му дадеш шанс, но при условието, че не искаш никога да слушаш за бившите му. Но ако нямаш кой знае какви чувства не се занимавай, защото е повече от явно, че това момче е отчаяно. Самият факт, че се е въртял около теб през целия купон е доказателството.

fire_cat
09-10-2009, 09:18
Може би просто е имал нужда да поговори с някого, да разкаже на някого всичко, което не може да пази за себе си... Може би е избрал теб, защото те харесва много и иска да знаеш каква е била последната му връзка. Разбира се, че това ще те накара да се почувстваш неудобно, всяко момиче би се почувствало така, но може би той просто не е съобразил, а би трябвало ...
Не мисля, че те приема просто за "отдушник" - напротив, мисля, че наистина изпитва нещо към теб и затова е решил да ти разкрие всичко. Все пак мисля, че си постъпила правилно като не си му позволила да те целуне, защото след подобен разговор това ще е доста неудобно, особено за теб. И разбира се, че той ще се почувства като пълен глупак заради това, никак не е удобно. Все пак се радвам, че си успяла да му кажеш как си се чувствала, но ако наистина имаш чувства към него - по-добре излезте пак. Щом ти е казал, че не си просто "отдушник" за него, значи е вярно, защото ако не е било така, няма да има никакъв смисъл за него, а той просто е избрал момичето, с което да продължи напред.
Щом се засичате често, значи всичко може да е както преди - ако още се харесвате, няма да има причина, заради която да не сте заедно.

anisummer
09-10-2009, 15:22
така.. да започнем. Та- ти имаш чувства към него, и той има чувста към теб. Щом си го отрязала най- брутално а той на купона пак се е опитвал да направи нещо- значи има ДОСТА голям интерес. Следващата събота , когато сте на купон недей да бъдеш нито много недостъпна за него, нито пък прекалено достъпна , защото така може да се изгуби тръпката.АКО той случайно се опита да се доближи до теб или да те заговори и ти му откликни.А после бъди искрена и поговори с него - кажи му твоите чувства и намерения спрямо него и го попитай същото.После ако има малко танци нали знаеш..покажи и една друга по-провокативна страна.НО моето заключение е, че НЕПРЕМЕННО трябва да опитате.

TraPPed
09-10-2009, 15:41
...бих постъпила по същия начин...браво ,че си се осъзнала навреме преди да хлътнеш здраво по него...