PDA

View Full Version : Въпрос за обезкосмяване по лицето



KDebian
09-10-2009, 00:42
Добър вечер.

Сигурно е говорено много по тази тема, но някои неща ми останаха все още неясни.
Та проблемът ми е следния:
Аз съм момче и съм на 16, почти 17 години. Имам пъпчици по лицето (на места по-големи, на места по-малки). Тъй като смятам че вече е време да си махна космите от лицето - бихте ли ме посъветвали как най-добре ще стане - да ги обръсна ли - ако да - има ли риск да нараня пъпките си, или раздразня по някакъв начин, или да ги махна с кола маска - т.е. да ги отскубна - тогава ще имам ли проблеми с червени точици, нови мънички пъпки, врастнали косми или подкожни косми и ще има ли някакви други проблеми?

Благодаря ви за помощта! Моля хората които смятат да напишат мнения от рода на "това е гейско" или пр. да си го спестят, тъй като в моя случай е да стане не по най-правилния начин, а по най-безопасния.

А и между другото - какъв е ефекта между бръсненията/скубанията, т.е. на какъв интервал от време се прави всяка процедура?

Благодаря ви предварително! Вярвам, че ще се отнесете сериозно към написано и че ще проявите разбиране при създалата се ситуация!

DimovB
09-10-2009, 00:48
за скубането не мога да ти кажа




но за бръсненето ти гарантирам че ще ти се раздразни кожата и ще ти излязат още повече пъпчици

мажи се с някакъв добър афтършейв

call_me
09-10-2009, 07:03
Или аз не разбрах правилно, или нещо не си наред. Доколкото разбрах искаш да си махнеш космите от лицето, т.е. брадата и мустаците. Нали така? Е как ще гу скубеш с кола маска? :shock: :shock: :shock: Това за първи път го чувам.
Бръсни се. А за пъпките има достатъчно лосиони и други мазила, с които да и премахнеш

Liar
09-10-2009, 10:01
Е,ако космите са малко и рехави,да ползва кола маска,кво толкоз...От нея могат да ти излезнат пъпки,ако самата кола маска не ти понесе,но това се случва в редни случаи,а и има различни видове,които може да пробваш.След епилация кожата известно време е зачервена,но минава след около половин час.Кола маската се прави един,най-много два пъти в месеца,така че това не е проблем.Врастнали и подкожни косми не би трябвало да се появят,кожата на лицето е по-тънка и космите пробиват лесно.

KDebian
09-10-2009, 19:00
Е,ако космите са малко и рехави,да ползва кола маска,кво толкоз...От нея могат да ти излезнат пъпки,ако самата кола маска не ти понесе,но това се случва в редни случаи,а и има различни видове,които може да пробваш.След епилация кожата известно време е зачервена,но минава след около половин час.Кола маската се прави един,най-много два пъти в месеца,така че това не е проблем.Врастнали и подкожни косми не би трябвало да се появят,кожата на лицето е по-тънка и космите пробиват лесно.Значи, първо - благодаря ти много за разбирането. Искам само да те питам дали наистина си сигурен че няма да има там подкожни косми и т.н. Ако е така - имам и още един - два въпроса:
Първият е какъв вид кола да ползвам - доколкото прочетох в нета - има топла и студена? Какво ще ме посъветвате? Ако до половин / един час не изчезне зачервяването - какво да направя? Ако все пак се появят подкожни косъмчета - как да се справя с тях и какво е най-добре да предприема? И един последен въпрос - ти така ли се обезкосмяваш? (няма нищо страшно, просто питам, пък и всички хора имат правото по какъвто и да е начин да постъпват към това нормално явление, така че да не ти пука дали някой ще се смее).

Благодаря предварително! И още веднъж благодаря за разбирането!

KDebian
09-10-2009, 22:24
Никой ли няма да помогне? :)

Liar
09-11-2009, 10:13
Ами,аз съм момиче и използвам кола маска навсякъде,и пак ти казвам,космите растат подкожно,когато са изтънели и не могат да пробият,но кожата на лицето е тънка и не ги възпрепядства.Не мога да ти дам 100% гаранция,че няма да се случи,мъжката кожа е по-дебела,но от друга страна самите косми също,така че вероятността е много малка,не се притеснявай.Ако взе пак се случи,вземи си ексфолиант(натисни на "продукти" и виж 1 и 3,това са ексфолианти) (http://www.rosaimpex.com/?step=module_action&modname=pricelist&product_cat=116&lang=2&order[),той премахва горния слой мъртви клетки на кожата и космите вече не са подкожни.
За кола маската-със студена най-трудно се работи.Топлата я има в туба-на фирма Кара-1.50лв,само че тя трябва да се топли на микровълнова или водна баня,да мажеш върху мястото със шпатула и т.н.Има кола маска направо върху ленти-само лепиш и дърпаш-нищо друго не е нужно,препоръчвам ти нея.Ленти има за лице и за тяло,разликата е само в размера.Ако ще ползваш кола маска само за лицето-вземи си тези за лице,формата им е пригодена за това-по удобни са.Най-известни фирми производители са Вийт,Стреп-около 7-8лв,Дева-3-4.В кутия са 10 двустранни ленти.Това по въпроса с домашното премахване.Можеш да отидеш на козметик за най-лесно-струва 2-3 лв в кварталните салони.Ако все пак си решил да се справиш вкъщи-следвай точно инструкциите и дръпни много рязко,за да не накъсаш космите.Може и някой друг да помолиш за по-сигурно.Като приключиш се намажи с крем "Здраве",доста е плътен и след време трябва да го избършеш.Ще ти помогне със зачервяването.Не мокри кожата известно време.Ако случайно се появят пъпчици-намажи ги със спирт.
Ами,това е,надявам се да съм ти помогнала,ако имаш още въпроси,не се притеснявай да питаш.И успех :)

mimeto311
09-11-2009, 16:46
аз ти препоръчвам да си купиш има и на Veet и на Deva и др. много хубави ленти за лице специално за обескосмяване там.Искам да ви попитам аз съм на 14 и се чуда кога да си махна космите по лицето.Питах гаджето ми дали се дразни от тях но той кажа че почти не се виждат такива и че не му пука,но лично мен почват да ме дразнят.Повечето приятелки ми казват че все още съм малка. 8) моля ви отговорете :)

daru6a1
09-12-2009, 11:54
По-добре да ги бръснеш а след това да нанасяш някой по -силничък автършейвт .. Не бъди скиптичен :) Аа .. относно колата маска .. недей много е болезнено а и ще си докараш някоя беля ;-)

daru6a1
09-12-2009, 11:56
аз ти препоръчвам да си купиш има и на Veet и на Deva и др. много хубави ленти за лице специално за обескосмяване там.Искам да ви попитам аз съм на 14 и се чуда кога да си махна космите по лицето.Питах гаджето ми дали се дразни от тях но той кажа че почти не се виждат такива и че не му пука,но лично мен почват да ме дразнят.Повечето приятелки ми казват че все още съм малка. 8) моля ви отговорете :)

Мисля , че се вманиачаваш .. :shock: не се ли чувстваш малка за това ? За мен лично когато някой си ги прави с депелатоар или друг вид продукт за премахването на косми , след като започват отново да се показват става още по-грозно !! :lol:

mimeto311
09-12-2009, 12:36
xax ok :D :) се пак мс

daru6a1
09-15-2009, 11:40
xax ok :D :) се пак мс

Няма защо .. ако има още нещо не се притеснявай да питаш даже в ЛС :grin: :-)