PDA

View Full Version : Как да спасим връзката си



mechtaq_za_teb
09-10-2009, 09:25
Ето я старата тема, за тези които искат да знаят и подробностите http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=279436

Накратко преди 2 дни се разделихме с приятеля ми, защото нямаше момент, в който да не сме скарани за нещо. Започнах да го контролирам и задушавам прекалено много. Той ме предупреждаваше да престана, но аз продължих и се стигна до края... Сега има шанс да спасим връзката си. Поговорихме и се разбрахме да сме заедно, но да не излизаме толкова често... накратко да си дадем нещо като почивка. Да излизаме с приятели, да не си звъним толкова или да си пишем... Той доста се промени през времето, в което се държах така и сега се чудя дали можем да оправим нещата по начина, по който сме решили.... Ами бих го направила стига да знам, че това ще помогне. Какво е вашето мнение?

FromAutumToAshes
09-10-2009, 09:28
Точно за спасяване на връзки не мисля, че човек трябва да слуша когото и да било, а да постъпи както смята за редно. Послушай сърцето си.. отговора е вътре в теб. Просто тярбв да го откриеш. Друг съвет поне аз, не мога да ти дам. Успех дано стане това, което искаш.

smiirnoff
09-10-2009, 09:29
Направи каквото трябва, за да спасиш връзката си .. друго няма ^_^

xercu
09-10-2009, 09:30
Рано или късно всичко ще почне да се повтаря ... Всички знаем колко се "променят" хората ... :?

Crazytu
09-10-2009, 09:32
Тази почивка може и да помогне да спасите връзката си, но само ако ти се промениш. В смисъл не го контролирай толкова много ..

anonimchetou
09-10-2009, 09:33
Рано или късно всичко ще почне да се повтаря ... Всички знаем колко се "променят" хората ... :?



напълно подкрепям.. може в началото всичко да е Ок но мисля че след време ще изкочи пак същия проблем.. Счупена чаша и да я залепиш никога няма да е същата.. поне така мисля..

mechtaq_za_teb
09-10-2009, 09:34
Тази почивка може и да помогне да спасите връзката си, но само ако ти се промениш. В смисъл не го контролирай толкова много .. Стига да знам, че това ще оправи нещата... разбира се, че съм склонна да променя много у себе си. Това е, че той казва:вярвай ми... а аз се съмнявам .

Crazytu
09-10-2009, 09:39
Тази почивка може и да помогне да спасите връзката си, но само ако ти се промениш. В смисъл не го контролирай толкова много .. Стига да знам, че това ще оправи нещата... разбира се, че съм склонна да променя много у себе си. Това е, че той казва:вярвай ми... а аз се съмнявам .
Няма как да си сигурна, че това ще оправи нещата между вас, но може поне да опиташ. Както той сам ти е казал, вярвай му ..

mechtaq_za_teb
09-10-2009, 09:42
Тази почивка може и да помогне да спасите връзката си, но само ако ти се промениш. В смисъл не го контролирай толкова много .. Стига да знам, че това ще оправи нещата... разбира се, че съм склонна да променя много у себе си. Това е, че той казва:вярвай ми... а аз се съмнявам .
Няма как да си сигурна, че това ще оправи нещата между вас, но може поне да опиташ. Както той сам ти е казал, вярвай му .. Това е, че аз като не получавам внимание от него и си мисля, че отиваме към провал... затова все правех скандали за най-малкото. :(

fire_cat
09-10-2009, 09:43
Можете и да опитате и да го направите, но просто няма да е същото, защото винаги се получава така, това само малко ще ви раздалечи един от друг.

Crazytu
09-10-2009, 09:51
Това е, че аз като не получавам внимание от него и си мисля, че отиваме към провал... затова все правех скандали за най-малкото.
И пак казвам имай му повече доверие, недей да си втълпяваш, че нешата отиват към провал, щом не ти обръща внимание. Просто се опитай да се промениш малко .. Всичко се крие в доверието помежду ви.

JenataNaShefa
09-10-2009, 09:58
Аз първо да кажа, че ти прочетох и другата тема и ако щеш ми вярвай, но се разплаках като четях :(
По темата мисля, че малко си прекалила с всичко и може и да е късно да поправите нещата (които НИКОГА няма да бъдат същите) дори да сте заедно пак сама ще усетиш как не е както преди.
По въпроса с промяната на поведение като доказателство ще ти кажа че такова доказателство се дава само на някой, който заслужава и то е "тотална саможертва докарай"... ако си готова за това и мислиш че той го заслужава - направи го !

А защо му нямаш доверие, някога да те е лъгал или предавал че си изгубила доверието си в него ?

mechtaq_za_teb
09-10-2009, 10:06
Аз първо да кажа, че ти прочетох и другата тема и ако щеш ми вярвай, но се разплаках като четях :(
По темата мисля, че малко си прекалила с всичко и може и да е късно да поправите нещата (които НИКОГА няма да бъдат същите) дори да сте заедно пак сама ще усетиш как не е както преди.
По въпроса с промяната на поведение като доказателство ще ти кажа че такова доказателство се дава само на някой, който заслужава и то е "тотална саможертва докарай"... ако си готова за това и мислиш че той го заслужава - направи го !

А защо му нямаш доверие, някога да те е лъгал или предавал че си изгубила доверието си в него ?Не е. Когато осъзнах, че чувствата ми растат страшно бързо и че се привързвам към него несъзнателно започнах да се държа така. Отначало беше коренно различно.

JenataNaShefa
09-10-2009, 10:24
Да, много е тежко когато усещаш, че обичаш някой и държиш на него повече отколкото той на теб. Чувставаш че губиш "позициите" си като партньор и минаваш на заден план в приоритетите на отсрещния.
Бих те посъветвала да си малко по-обрана откъм емоции пред него на "задушаващите" го теми. Щом ти казва да му вярваш, вярвай му и се опитай да не мислиш най-лошото. Няма как да сте постоянно заедно за да си сигурна че всичко е ОК.
Аз имам една колежка, която като е на работа и не може да работи, защото не знае какво става с приятеля й и ако стана така че не се чуят по телефона,когато тя иска и изпада в невероятна паника дали все още са заедно и дали той не е с друга (заедно са от 5 години) !
Успех от мен :smt003

mechtaq_za_teb
09-10-2009, 10:32
Да, много е тежко когато усещаш, че обичаш някой и държиш на него повече отколкото той на теб. Чувставаш че губиш "позициите" си като партньор и минаваш на заден план в приоритетите на отсрещния.
Бих те посъветвала да си малко по-обрана откъм емоции пред него на "задушаващите" го теми. Щом ти казва да му вярваш, вярвай му и се опитай да не мислиш най-лошото. Няма как да сте постоянно заедно за да си сигурна че всичко е ОК.
Аз имам една колежка, която като е на работа и не може да работи, защото не знае какво става с приятеля й и ако стана така че не се чуят по телефона,когато тя иска и изпада в невероятна паника дали все още са заедно и дали той не е с друга (заедно са от 5 години) !
Успех от мен :smt003 Мерси. Опитвам се да не мисля за лошите неща, които често са ми в главата. Сега ще ми е кофти, че няма да ми обръща внимание, но ще го преживея.. дано си струва.

kombarka
09-10-2009, 12:07
Страхотни сте :grin: Всичко най-хубаво :-) :smt007

bybss
12-11-2010, 16:27
Тръгнах да търся тема или форум в който да ми помогнат да оправя отношенията си във връзката ми .. Това беше първата тема на коята попаднах и се оказа точно моята .. Аз съм същата като теб и от там идват всички проблеми и скандали,а те са постоянно .. Хващам се за всяка дума,ако не ми обърне вниемание си мисля,че му омръзвам и т.н и т.н.. Ние все още сме заедно и аз полагам усилия да се променя,но не се получава .. Човекът си заслужава и не ми дава поводи,верен ми е и прави всичко за мен,но въпреки това аз му нямам доверие .. Може би съм такава,защото съм губила доста хора в живота си и когато осъзнах колко го обичам се изплаших,че може да го загубя и започнах по всякакви начини да се опитвам да предотвратя това върпеки,че нямаше,защо всичко си беше наред,а с моята ревност и съмнения прецкавам нещата .. Факта,че от толкова време търпи всичко това и макар да го задушавам остава с мен е показател колко много знача за него и колко ме обича .. Аз самата не се разбирам,но всичките ми опити за промяна или са без ефект или се получава за малко и след време всичко от начало .. Дано успееш или си успяла да задържиш човека до себе си,а аз ще се опитвам отново да се променя,докато не е станало късно .. Успокоих се поне,че не съм единственната задушаваща,без да има причина :) ..

PyCoKoCkA93
12-11-2010, 18:38
ПРОМЕНИ СЕ!Всеки има нужда от лично пространство...Разбери,че момчето НЕ може и НЕ е длъжно да е на твое разположение 24/7.Намери си занимание и като се виждаш по-рядко с него и не му досаждаш ще си и по-желана от него и ще имате по-пълноценни отношения... :)

mechtaq_za_teb
12-11-2010, 18:51
моя тема :D но стара! на момичето с подобната история ще пиша на лична