PDA

View Full Version : e-bay



UnaBletoLoVeU
09-10-2009, 10:04
По принцип не съм си купувала нищо от e-bay.
Сега разглеждам за ботуши и цените са си смешни.
Доставката надали излиза много.
Надали има уловка.
Вие какво мислите?

s1NNer
09-10-2009, 10:06
Нали се сещаш, че в последните минути става наддаването. ;] Сега не ги гледай, че цените са смешни .. ;]

Liar
09-10-2009, 10:06
Каква уловка искаш да има?Не съм поръчвала,но не съм чула и оплаквания.А някои неща са носени,затова може да са им по-ниски цените.

Undying
09-10-2009, 10:39
Аз съм поръчвала и поръчвам редовно от ибей, няма уловка никаква, вземала съм си страхотни обувки за по 15-20 лв (с доставката) които в България биха стрували мноооого повече. Общо взето за всичко се наддава много в последните 2-3 часа, но например има и много неща, за които наддават само по един двама човека, а предметите изобщо не са грозни или повредени. Лично аз ти препоръчвам да пазаруваш от английския ибей, доставката е много по-ниска от американския. Лично аз до сега не съм имала проблеми с получаване на стока, и все пак винаги има шанс нещо да се случи. От Англия с въздушна поща нещата пристигат за 2 максимум 3 дни (при мен поне е така), можеш да си пазаруваш и с разни посредници но всичко става по-скъпо, а и си вземаш нещата 1 път в месеца...По-сигурно е предполагам, но на мен не ми се чака...
И все пак всеки продавач си има фийдбек, това са мненията, оставяни за него, той е важен, защото чрез него можеш да прецениш горе долу колко надежден е продавача. Така че поглеждай го преди да пазаруваш.

П.П. За повечето неща няма написана цена на доставка до България, затова им пиши ЛС (преди да си наддавала) и си ги питай директно дали доставят и за колко, за да няма после изненади. Ако нещо друго те интересува питай. :)

blondeVIP
09-10-2009, 10:52
Undying мерси за инфото, понеже и аз почнах да се зарибявяам по e-bay. . имам само 2-3 въпроса.Как се плаща?Предполагам с карта, но как точно и как се разбирате за доставката смис. . ем до определен пункт ли ти я доставят или до вас направо и. . имах май още един въпрос, а да.Колко г/д в долари/паунда и лева ти излиза самата доставка ;pp

UnaBletoLoVeU
09-10-2009, 10:53
^Може ли линк за английския e-bay
(tmi)
И мерси за информацията.

Undying
09-10-2009, 11:02
Значи плащането става с PayPal. Трябва да имате кредитна или дебитна карта, която да регистрирате в сайта на пейпал: http://paypal.com/
Когато спечелите или купите нещо веднага (защото можете и да наддавате, а за някои търгове има и опция Buy it now!) във вашия панел се появява едно напомняне You need to pay for: 1 item, натискате там, давате Pay now! и плащате. И готово. (както казах обаче в повечето случаи доставка до България не е показана, така че преди да наддавате питайте директно доставят ли и за колко, и след като сле се уговорили, накрая пишете на продавача да ви изпрати Payment invoice, това е когато не е обозначена цена за доставка до вашата страна, той просто си добавя сумата за доставка и тогава плащате)

За самата доставка: на мен ми ги доставят в къщи. До сега само за една преса за коса са ме накарали да отида до пощата, защото била голяма (?!?!) и не можела пощальонката да я донесе. Но мисля че в по-големите градове вие си ходите до пощата да си ги вземате нещата. (аз съм от малък град) Но това едва ли би било такъв голям проблем...

За всеки предмет доставката е различна, някои продавачи не са много коректни и слагат някакви невъобразими доставки. Общо взето за обувки аз до сега съм плащала средно по 4-5 паунда, което е напълно достатъчно. Имайте предвид че като ви пристигне нещото, на опаковката на пакета пише цената, която е платил продавача за изпращането. Ако сте платили 5, а там пише 3.80 не се притеснявайте, все пак продавача плаща и за опаковката и за бензин до аерогарата...Но ако пише 3.80, а вие сте дали 10 сте се прецакали и то много. Така че специално за обувки повече от 5-6 паунда аз не бих дала.

Ето сайта на английския ибей:
http://www.ebay.co.uk/

Питайте, ако нещо още ви интересува.



П.П. ПРЕДУПРЕЖДАВАМ: E-bay е като наркотик, почнеш ли веднъж не можеш да спреш, така че ако не сте готови на подобно нещо по-добре не влизайте! :razz:

blondeVIP
09-10-2009, 11:24
Мерси Undying, златна си! ! ! :-)

Boot
09-10-2009, 11:30
Undying, аз винаги съм се чудела едно нещо. Примерно гледах в ибей огърлици на Вивиън Уестуоод за супер смешни пари... защо хората си ги продават толкова евтино, след като пазарната им цена е... УОУ? Някакво обяснение имаш ли ти?

Undying
09-10-2009, 11:41
Първо пазарната цена на повечето неща за нас е УОУ, за техните заплати не е чак така, второ хората получават много неща като подарък, а те изобщо не им трябват, и трето повечето от нещата, които се продават (за обувки и дрехи по-специално говоря) се дължат на големи чистки, които хората си правят. Хващат и продават всичко, което не носят или не им става, или са купили нещо импулсивно и в последствие са го забутали по щафове и гардероби. :)

Boot
09-10-2009, 11:44
Ясно. И все пак специално Вивиън Уестууд не всеки може да си позволи, дори и за техния стандарт :)

Undying
09-10-2009, 11:47
И все пак някой е решил ,че не му трябва и го продава. :D

NqkfaNikakva21
09-10-2009, 11:49
а само не мога да разбере нашия 39ти номер за обувки колко е при тях ? 8-)

Undying
09-10-2009, 11:53
6, и аз съм 39.

Малко по-късно ще пусна таблици с размерите.

NqkfaNikakva21
09-10-2009, 11:57
мерси :)

mimsssssss
09-10-2009, 12:41
ето две полезни таблици
за дрехи и обувки
http://www.hdclothing.co.uk/hdconcept/help/sizeguide.htm

за пресмятане на парите
http://www.x-rates.com/calculator.html

аз доста често си поръчвам неща оттам и тези таблици ми помагат :)

Canis_Dirus
09-10-2009, 12:55
Ясно. И все пак специално Вивиън Уестууд не всеки може да си позволи, дори и за техния стандарт :)

А защо си мислиш, че всичко в ибей е оригинално?

Има много голям процент неща, които са фалшификати. За разлика от България в западнала Европа не можеш да продаваш ментаци в магазин, понеже митническите служби правят проверки и тряскат яките глоби. Затова всеки пуска в ибей.

Madness
09-11-2009, 11:44
А шанса нещо "да не ти пристигне"?
Или да пристигне не такова каквото е на картинката?

няма ли някой прее.бан от и-бей? :-D

Undying
09-11-2009, 11:57
Има разбира се, винаги има такъв шанс, особено в България с нашите пощи... Колкото до различен предмет: правилата на ибей са страшно строги, така че ако получиш нещо различно и човека не пожелае да ти го смени (което рядко се случва) много яко ще го отнесе продавача.
Иначе и за непристигнали предмети си има процедури, отваряш диспут и ти връщат парите. Не се притеснявай.
Но както казах прочети ми цитата за фийдбека, той е много важен...

Madness
09-11-2009, 12:15
аз доколкото знам разправията да си върнеш парите или да смениш нещо е голяяяяяма

и като разглеждах доставките са все някви по 20+ долара о.О

иначе мерси : )

kuklichka_bg
09-11-2009, 13:08
Ако си поръчам 3 неща и на 3-те поотделно ли трябва да плащам доставките,или 1 обща?Те нещата са от 1 марка? :)

DisturbiaV
09-11-2009, 13:09
аз доколкото знам ако пише фрии шипипг/или нещо такова/ доставката е безплатна или не е така?

Undying
09-11-2009, 13:55
Първо си го настройвате отстрани да ви показва доставка до България, а не до Англия.

Madness незнам какви продукти си търсил/а , но както казах за дрехи и обувки доставка над 5-6 паунда е неприемлива. За английския ибей говоря, ако гледаш американския 20 долара е нормален шипинг, че дори е евтино.

Кукличке, ако нещата са от един и същи продавач можеш да го попиташ за комбиниран шипинг, повечето се съгласяват, така не плащаш цената само на едно, но например ти излиза 2-3 паунда повече, а не както иначе би платила по 5-6 за всеки. Но първо питай.

Aniiiii
09-11-2009, 15:51
Да, найстина в Еbay има хубави неща. Аз ползвам Англииския също защото съм в Англия, но съм поръчвала на много приятели в Бг неща и до сега не са се оплакали.
Защо първо не пробате с нещо по-евтинко и после когато се уверите си поръчвайте и др неща :)

Хайде и успехх с Ebay-a :P

Boot
09-11-2009, 16:12
Ясно. И все пак специално Вивиън Уестууд не всеки може да си позволи, дори и за техния стандарт :)

А защо си мислиш, че всичко в ибей е оригинално?

Има много голям процент неща, които са фалшификати. За разлика от България в западнала Европа не можеш да продаваш ментаци в магазин, понеже митническите служби правят проверки и тряскат яките глоби. Затова всеки пуска в ибей.
Не се бях замисляла, мерси за инфото :)

Undying
09-27-2009, 10:13
Нарочно качвам темата нагоре, защото получавам много ЛС-та с въпроси за това как се пазарува в ибей, какво е нужно да имаш и т.н., а тук отделих време да изпиша основното по темата от моя опит, така че можем да използваме темата за общи цели - да си помагаме, показваме, съветваме, и т.н. :) Но определено за да не пиша на всеки един по отделно прегледайте темата и питайте ако има нещо неясно, до колкото знам не само аз пазарувам в ибей от форума така че и други ще се включат с отговори 100%. :-)

iiordanova
09-27-2009, 20:21
Аз се зарибих по e-bay. Английския.
Харесах си кецове Adidas за смешни пари. В България са за 100 + лева ..
Има много хубави неща.
Ще взема да си поръчам и аз нещо. 8-)

Undying
09-27-2009, 20:40
Ибей както казах е наркотик. :D

iiordanova
09-27-2009, 20:47
^ Определено. 8-)

mylove
09-28-2009, 07:46
може ли да се пазарува с карта visa electron? :)

Undying
09-28-2009, 07:48
Може моята е точно такава.

mylove
09-28-2009, 07:50
леле супер много ти благодаря....досега давах сума пари за nike.... сега като гледам там какви са им цените...направо...страхотно о :) :-) многоо много благодаря :)

Gwendoline
09-28-2009, 14:54
Аууу :D

Ако не искам все пак да си поръчвам нищо, а само да разглеждам, има ли друг начин да се регистрирам без да е нужно да си оставям адрес, телефон и т.н.?

Много труден ми се вижда тоя сайт - фийдбак, трябва да пишеш на този-си, на онзи-си, ... :-D

Undying
09-28-2009, 15:07
Че то можеш да си разглеждаш по всяко време независимо регистриран ли си или не. :D Иначе няма нищо сложно. :)

ellikok
09-28-2009, 16:13
Добрепримерно ако искам да си взема това


http://cgi.ebay.co.uk/A99-LADIES-BLACK-DOLLY-MARY-JANE-SHOES-WOMENS-SIZE-4-UK_W0QQitemZ370203690728QQcmdZViewItemQQptZWomen_s _Shoes?hash=item5631dc06e8&_trksid=p3286.c0.m14

или да наддавам за това http://cgi.ebay.co.uk/Fabulous-black-wedge-with-peep-toe-bow-shoes-size-4_W0QQitemZ200387252985QQcmdZViewItemQQptZWomen_s_ Shoes?hash=item2ea802d2f9&_trksid=p3286.c0.m14 и това http://cgi.ebay.co.uk/Size-7-black-leather-Topshop-shoes-heel-4_W0QQitemZ120472122216QQcmdZViewItemQQptZWomen_s_ Shoes?hash=item1c0cb2b368&_trksid=p3286.c0.m14

Колко би трябвало да излязат?

Undying
09-28-2009, 16:38
Първото ти излиза 25.95 паунда + доставка, второто и третото никой незнае колко ще излезе, защото са търгове и не можеш да предвидиш крайната цена, наддаваш и ако спечелиш - спечелиш, мога да ти кажа само доставките им до България: вторите ще ги доставят за 6 паунда, третите и те за толкова - 5.99.

Dian4ety
09-28-2009, 18:05
Аве да попитам специална карта ли ни трябва за целта или може и дебитна?
И един тъп вапрос: Колко лева горе долу е един паунд?

Undying
09-28-2009, 19:03
Дебитна или кредитна. Нищо специално. Един паунд е около 2.25 лева, но всеки ден курса е различен.

zvezdichkaaa
09-28-2009, 19:25
Аз пък имам проблем с регистрацията.Пише ми Re-enter email address * въвеждам същия и после ми изписва Your email entries must match. Please check both..А пиша един и същ имейл :-x

Decu
09-28-2009, 19:35
Сега ще бъда малко нахална, НО... 8-)

...адски много си харесах едно якенце, та си търся някой, който може да ми помогне с поръчката. :)
нямам никаква идея как да стане, но ако някой иска да ми помогне, ще съм му задължена! :)

Undying
09-28-2009, 19:38
Прочети темата, в нея има описани повечето неща.

zvezdichkaaa нямам представа защо се получава така, нещо сигурно грешиш в някой от двата...или незнам и аз... :-o

Decu
09-28-2009, 19:52
Имах предвид някой да го поръча вместо мен...
да наддава на търга.

vampire_girl_
09-29-2009, 18:41
Или,ако може някой да обясни как точно става.
Влизаме в сайта,регистрираме и после?
Ако някой може да обясни клик по клик ще съм му благодарна.
(:

billytalent
09-29-2009, 18:52
И аз мисля да си поръчам,харесах си кожено яке,кубинки и черна рокля дано се оправя,по принцип в последната година пазарувам предимно онлайн

Undying
09-29-2009, 19:13
То няма нищо сложно, че чак да се обяснява клик по клик ама ето нещо подобно...

След като си си регистрирала картата, направила си си акаунт в ибей и си влязла, започва лесната част. Харесваш си нещо, ако е Buy it now натискаш го и готово, вече е твое, няма нужда от наддавания, защото самата стока се закупува веднага като в обикновен онлайн магазин. Ако е търг решаваш колко пари би дала най-много за дадената стока. Да кажем 10 паунда. Пишеш 10 в поленцето където трябва да се въведе сумата и даваш Bid. Ако ти си първия купувач и началната цена на стоката е да кажем 0.99, то вече на другите хора ще им се изписва, че за дадения предмет има 1 bid и цената до момента е 0.99.От тук нататък ибей ще си наддава автоматично за теб докато сумата не стигне и мине 10 паунда. Тогава вече в директорията ти където си гледаш разни неща (за да гледаш нещо просто отваряш дадена стока и под полето за наддаване или куване веднага има клил "Watch this item", това е удобно ако нещо ти харесва да не го търсиш по 10000 пъти из ибея а да си го имаш пред очите, можеш да гледаш до 200 предмета на веднъж) отгоре ще ти изпише You have been outbit on one item. Друг варианд е примерно някой да се опита да наддаде, сумата стигне до 5 паунда, и търга да свърши. Тогава ти си плащаш 5 паунда, а не 10, просто автоматичното наддаване е направено защото не може човек постоянно да седи на компютъра и да наддава за да не изпусне нещо.
И така спечелила си нещо, отиваш си пак в твоето си меню, и там вече имаш надписче "You need to pay for 1 item", и отстрани опция "Pay now". Натискаш я, там си ти изписва подробна информация колко ще платиш и за какво, ако не е имало дадена цена до България пишеш на продавача да ти прати payment invoice, където той добавя парите до България, или сама на ръка си добавяш уговорената сума за да не чакаш продавача (винаги се уговаряй с продавача за цената на доставката преди да си започнала да бидваш). И така ибей си те пренасочва автоматично към пейпал акаунта ти, влизаш, даваш Accept payment и готово. Няма нищо сложно.

vampire_girl_
09-29-2009, 19:31
Благодаря,много :)

П.П. Толкова неща изписа по темата,че сигурно вече тотално ти е писнало :D

Undying
09-29-2009, 19:56
Ами все още не ми се, но мисля че вече се изчерпах от към обяснения, в темата всичко е описано с подробности, така че ако и сега има нещо неясно, е незнам... :D :smt118

iiordanova
10-03-2009, 09:31
Аз имам въпрос колко ще ми излезе доставката тук > http://cgi.ebay.co.uk/Y439-Hello-Kitty-Clutch-Shopper-Tote-Shopping-HandBag_W0QQitemZ250503611498QQcmdZViewItemQQptZWo men_s_Bags?hash=item3a532dc46a&_trksid=p3286.c0.m14

cactus
10-03-2009, 09:48

DebelaManekenka
10-03-2009, 11:27
http://cgi.ebay.com/Apple-iphone-ipod-FM-transmitter-w-car-charger-remote_W0QQitemZ220488008148QQcmdZViewItemQQptZAU_ MobilePhoneAccessories?hash=item33561c01d4&_trksid=p3286.c0.m14


тва сега iphone ли е ? 8-)

GerYy
10-03-2009, 13:54
Да попитам тук да не правя нова тема...Тази английска номерация 3 4 5 6 и т.н. на кои номера се равнява ( говоря за обувките) ?

swidinka93
10-03-2009, 14:31
Да попитам тук да не правя нова тема...Тази английска номерация 3 4 5 6 и т.н. на кои номера се равнява ( говоря за обувките) ?

И аз това щях да попитам,защото има готини обувки.

cactus
10-03-2009, 15:02
http://www.hdclothing.co.uk/hdconcept/help/sizeguide.htm

Ufff
10-03-2009, 16:19
http://cgi.ebay.com/Apple-iphone-ipod-FM-transmitter-w-car-charger-remote_W0QQitemZ220488008148QQcmdZViewItemQQptZAU_ MobilePhoneAccessories?hash=item33561c01d4&_trksid=p3286.c0.m14


тва сега iphone ли е ? 8-)

не. написано е на 2-3 места..

Jadzia
10-04-2009, 10:44
опитах да се регистрирам в ибей ииииии ето какво ми изписа

Input Error
One of the parameters received was invalid for this function. This probably means that your browser had problems with the form or you invoked the function incorrectly. Please go back and try again. If you're using an old bookmark, you may need to rebookmark it due to recent changes to protect your privacy. We are aware of the problem and are working tirelessly to resolve it as quickly as possible.




?????????????кво ще рече,нищо не схващам :(

silwinka
10-04-2009, 13:52
Чесно казано т'ва е голяма зарибявка ... както Аукро (български такъв вид на е-бей , същата ралта ) , има мнооого лъже-тъпаци , има и качествени дрехи .. аз не бих си взела от чужд сайт няк'ви такива дрехи - кой знае к'во им е качеството .. може някой да не ги е износил и да го е пъхнал т'ва на няк'ва ниска цена - и вече всичките лапни шарани .. вземайте от Аукро или от няк'ви такива български , защото там е по - подсигорено .. хем си знаеш бг и моеш да се управиш с клиент и продавач .. хем там изплащането ти изписва - а не да те изненадат с паундове и всяк'ви такива карти .. за плащане и глупости хах :? Мислете малко .. т'ва си е мойто мнение .. [i]

Loshotia
10-04-2009, 14:10
^ само че в повечето случаи там продават хора, които продават не само 1 или 2 стоки, а от това и пари правят. И като им дадеш негативна оценка и следващите хора като видят тази негативна оценка няма да си поръчат, което значи, че продавачът няма оферта да те лъже, защото не му е за твоите примерно 10 паунда, а за стотиците стоки, които продава.