PDA

View Full Version : Кондиломи !!



CoCaInA05
09-10-2009, 11:22
Здравейте!
Вчера ходих да ми горят кондиломи, лекаря каза, че е успял всички да изгори, но въпреки това трябва да отида на контролен преглед след 2 седмици. Предписа ми и кремче, с което да се мажа през това време. Казва се Bionect. Преди малко се погледнах отдолу да видя как изглежда след като ми ги е изгорил и видях една дупчица с радиус 2-3 мм не повече. Нормално ли е да я имам, да не би да ми е направил нещо :( Моля, някой по компетентен, някой, който знае нещо повече да ми отговори! Благодаря предварително!

DrSmurph
09-10-2009, 12:09
така трябва да изглежда, не е проблем. Ще се оправи но изисква време. Възможно, макар и малко вероятно е да се появят отново ако не се третират правилно!

ameli
09-10-2009, 12:14
това кокоши трън ли е?

... или нещо, което не знам :-o

newenka
09-10-2009, 12:47
Да, наистина какво значи това кондиломи.. да си обогатя и аз речника.

CoCaInA05
09-10-2009, 13:05
DrSmurph, благодаря много за отговора :) !
Ето за кондиломите:
1. Какво представляват кондиломите?

Острите кондиломи се причиняват човешкия папиломен вирус (Human papilloma virus -HPV), типове 6 и 11. Те се предават по полов път и засягат както мъже, така и жени.

Инкубационният период (времето от момента на заразяването до проява на първите симптоми) е средно 3 месеца.

Поради дългият си инкубационен период и факта, че в някои случаи при жените те могат да се развият във вътрешните полови органи, където не се виждат с просто око острите кондиломи се предават сравнително лесно при полов контакт, ако не се използват предпазни средства.

Най-общо острите кондиломи представляват образувания наподобяващи брадавици. Те могат да бъдат дребни и гладки, или по-често имат неравна и дребно-зърниста повърхност. Обикновено са неболезнени, бледо- розови, мековати и множествени.

Кондиломите могат да достигнат големи размери, като в някои случаи при неспазване на добра лична хигиена се инфектират, при което издават силна неприятна миризма.
2. Какви са особеностите на кондиломите при жената?

Острите кондиломи се разполагат около влагалището (по големите и малки срамни устни, клитора), във входа на влагалището, уретрата (през която се отича урината от пикочния мехур) и в близост до ануса.

Особено опасно е засягането на маточната шийка, тъй като е установено, че дългогодишната инфекция с човешкия папиломен вирус е рисков фактор за развитие на рак на маточната щийка.
3. Какви са особеностите на кондиломите при мъжа?

При мъжете острите кондиломи се появяват най-често в основата на главичката на пениса и уретрата.
4. Как се поставя диагнозата остри кондиломи?

На първо място при опасност от сексуално трансмисивна болест е необходимо да посетите Вашият лекар.

Той ще Ви разпита подробно за Вашите оплаквания и ще Ви направи пълен преглед търсейки симптоми на заболяването.

Обикновено поради характерният вид и локализация на острите кондиломи диагнозата се поставя лесно.
5. Как се лекуват острите кондиломи?

Лечението се провежда с различни медикаменти, под формата на кремове или мази, които се нанасят на място (локално).

Задължително е да се консултирате с лекар.

Необходимо е да се лекуват и двамата партньори.

По-големите кондиломи се отстраняват хирургично. Те задължително се изпращат за изследване под микроскоп от специалист наречен хистолог. Това се прави за изключване на евентуална малигнизация (преминаване в раково заболяване).

На мен ми ги изгориха като сложиха местна упойка (локална). Това е най-сигурният начин, но не е гаранция, че няма да се появят отново. Изобщо не боли :grin:

newenka
09-10-2009, 13:21
Мерси за информацията, пожелавам ти да не ти се появяват повече :)

CoCaInA05
09-10-2009, 13:23
Благодаря :-)

Boyd
09-13-2009, 09:16
ползвайте предпазни средства

Кондиломите могат да се предадат дори само с допир на кожата. Не е нужно да е от полов контакт. Да не говорим, че дори и с презерватив, пак могат да ти се лепнат.

Кофтито е, че не се лекуват напълно, а се подтискат. Организмът може да ги пребори сам, но е нужно време и те трябва да са подтиснати.

DaniG
11-01-2009, 13:31
ужас.. а ако си девствен някак може ли да си заразен последно ??? щотоо.. яко ме наплашихте :(