PDA

View Full Version : очи-проблем



helpmepeople
09-10-2009, 16:17
Здравейте,
близо около година имам проблем с очите. Той се изразява в това, че надвечер или при изкувсвено осветление виждам размазано по далечните предмети. През деня също виждам някво размазано, но само на по далечни предмети, като училищната дъска например от 4-тия чин.
И също ми са разширени зениците, особено вечер.
Затова вчера ходих при личния и му описах проблема и той ми даде направление за очен и ми каза да ми измерят очното налягане.
Обаче аз много се притесних да не е глукома(нз дали го написах правилно). И защо може да ми са разширени зениците?
А забравих да кажа, че зениците ми реагират на светлината, нито пуша, нито пия, нито взимам наркотици, дори кафе пия много рядко.
Момиче съм на 17години.
Знам, че ще ходя на очен, но чак във вторник имам възможност да отида, а дотогава ще се побъркам от притеснение :( .

br0ken_smile
09-10-2009, 17:42
имай търпение :)

tovaemoqtnik
09-10-2009, 18:24
Аз имах същия проблем с предметите в далечината.Търпях, търпях и накрая отидох на лекар и се оказа, че имам -0,75 и на двете очи и сега нося очила от време на време...

Abigoria
09-11-2009, 08:29
Пише се "глаукома" . Среща се страшно рядко при млади хора. "Основните симптоми са постепенната загуба на периферно зрение и увеличеното очно налягане." Аз доколкото съм запозната, нормалните стойности на налягането са м/у 10 и 21 mmHg... Но надали имаш глаукома.

При мене беше подобен случай, само че ме боляха очите. По принцип пролетта се изривам заради някаква алергия, но тая и миналата пролет нямаше нищо такова. Отидох на очен лекар и се оказа, че имам остър конюнктивит, който е вследствие на алергията, която обаче се е видоизменила и ме е цапнала в очите (миналата година направих 4 негнойни остри отита, два от които през пролетта и един след друг...) . Та, ениуей, от конюнктивита ми се е намалило зрението и сега нося очила... Иди на очен, и не се паникьосвай :)

helpmepeople
09-11-2009, 10:42
Благодаря ви за мненията :) . Малко поне се успокоих :) .