PDA

View Full Version : Предчувствие за смърт?



Bebeto666
09-10-2009, 19:33
Според вас хората усещат ли кога ще умрат?

SuperBadSuperFresh
09-10-2009, 19:35
Ами здрави и прави хора,разбира се че не.Но лично съм виждала как страшно болен човек каза на родителите ми-Не се безпокойте за мен утре.Мен няма да ме има.

machoka
09-10-2009, 19:54
Имало е периоди в които всеки ден съм го усещал и за мое най-голямо щастие не се е случвало.

woshata
09-10-2009, 19:57
Възможно, знаят само тези, които са били пред прага на смъртта, кхъм така да се каже.

Zaharinka
09-10-2009, 20:02
Мисля,че се усеща нямам идея как.

Seducti0n
09-10-2009, 20:03
може би да, а може би не

Аз на тая тема съм супер филмирана и гледам да не мисля много-много, щото само се разстройвам.

Случвало ми се е така от нищото да започна да си самовнушавам как едва ли не съм обречена и как ще се отида от този свят твърде млада, придружено с много сълзи и ужасен страх...

XceSS
09-10-2009, 20:22
Имало е периоди в които всеки ден съм го усещал и за мое най-голямо щастие не се е случвало.

+1

GossipGirl89
09-10-2009, 20:27
може би да, а може би не

Аз на тая тема съм супер филмирана и гледам да не мисля много-много, щото само се разстройвам.

Случвало ми се е така от нищото да започна да си самовнушавам как едва ли не съм обречена и как ще се отида от този свят твърде млада, придружено с много сълзи и ужасен страх...

Същата история съм и аз... Има периоди, в които се филмирам адски много и си мисля какви ли не простотии и започвам панически да си внушавам, че ще умра млада...

Попринцип не е хубаво да се мисли за такива работи, защото и да го вислиш, и да не го - то ако е писано да стане ще стане... Но не знам, чувала съм от бабите ми за тяхни роднини и познати, че си предчувствали кога умират...

Bianca
09-10-2009, 20:36
Супер егоистично е да те е страх от собствената си смърт.
Мен повече ме е страх от смъртта на близките, дори предпочитам да умра преди тях, за да не ми е гадно....
От собствената ми смърт не ме е страх въобще, само да не е болезнена. :Д

Seducti0n
09-10-2009, 20:38
Супер егоистично е да те е страх от собствената си смърт.


Не мисля така.
Аз примерно не мога да повярвам, че има хора, които наистина да не ги е страх от смъртта, не ми се вижда нормално.

И защо да е егоистично, ако обичаш себе си и живота, който водиш? :-o

cherinka
09-10-2009, 20:47
Супер егоистично е да те е страх от собствената си смърт.


Не мисля така.
Аз примерно не мога да повярвам, че има хора, които наистина да не ги е страх от смъртта, не ми се вижда нормално.

И защо да е егоистично, ако обичаш себе си и живота, който водиш? :-o
Щото може да вярваш, че само тялото ти ше умре
и да не се страхуваш от това, което те очаква след гибелта ти :-o


вие се панирате, че ше умрете млади, аз се филмирам, че ше доживея ебати дълбоките старини и ми се реве :-o

Seducti0n
09-10-2009, 20:49
чери, то това ми е достатъчно да си го мисля... :-D

Discard
09-10-2009, 20:55
Супер егоистично е да те е страх от собствената си смърт.
Мен повече ме е страх от смъртта на близките, дори предпочитам да умра преди тях, за да не ми е гадно....
От собствената ми смърт не ме е страх въобще, само да не е болезнена. :Д

Предпочиташ да умреш ти,за да не ти е гадно на теб,а на тях..това ако не е егоизъм :D .Иначе няма средно положение-все на някой му е кофти.Аз лично не съм имал разни такива предчувствия,сънища и други разни пророчества за смърт :shock: .

leprechaum
09-10-2009, 20:56
за да не ми е гадно....


А това не е ли егоистично? 8-) Да бързаш първа да се спасиш... тц,тц.

TheNewReligion
09-10-2009, 21:02
Малко преди да загубя доста близък човек, проведохме странен разговор, така че не изключвам вероятността наистина това да се предчувства.

TERRORMACHINE
09-10-2009, 21:08
колко пъти казвате на майка си, че я обичате?

един приятел е писал СМС на майка си с текст "обичам те" и нищо друго, малко преди да се блъснат с кола и да загинат...случайност или не, според мен човек усеща кога ще умре, но явно никой от тук не го е усещал...просто е изпадал в некви депресии...

дядо ми, 1 седмица преди да почине ни умоляваше да го оставим, да умре на спокойствие...

BlueAvalanche
09-10-2009, 21:42
Нещо ми се досра..

XceSS
09-10-2009, 21:43
Абе според мен, за такива стари и болни хора, не че го осещат, а просто го знаят.
И ти да си в някаква кирлива болница или просто на легло и ти ще го казваш това, най-малко по 2 пъти на седмица, просто вече се сдухваш.

JUSTDNB
09-11-2009, 11:31
Аз съм адски склонна да вярвам,че хората имат нещо като предчувствие за смъртта си,защото - да кажем,че донякъде имам опит с това

DimovB
09-11-2009, 11:53
Супер егоистично е да те е страх от собствената си смърт.


Не мисля така.
Аз примерно не мога да повярвам, че има хора, които наистина да не ги е страх от смъртта, не ми се вижда нормално.

И защо да е егоистично, ако обичаш себе си и живота, който водиш? :-o
страха от смъртта е инстинкт, заложен във всеки

Pliok0019
09-11-2009, 12:02
"Ако не те е страх от смъртта, значи не те е страх от нищо."

ZipFail
09-11-2009, 12:17
Колко странен идивид трябва да си, че да те е страх от нещо неизбежно..

leprechaum
09-11-2009, 12:21
Колко странен идивид трябва да си, че да те е страх от нещо неизбежно..

Колко нелогичен индивид трябва да си, за да го напишеш това... #-o

ZipFail
09-11-2009, 12:25
..защото ?

leprechaum
09-11-2009, 12:33
Как по-точно фактът, че нещо е неизбежно премахва страха? о.О

ZipFail
09-11-2009, 12:38
Да се страхуваш от нещо неизбежно е като да се ядосваш за минали събития...всеки човек с малко разум ще приеме нещата които не може да промени и ще се научи да живее с тях, вместо да си съсипва имунната система със страх и стрес..

leprechaum
09-11-2009, 12:54
Страхът от смъртта е нещо естествено. Той си е вроден и в съчетание с инстинкта за самосъхранение е неизбежно да няма страх. А и ти ми се струва, че говориш за нещо по-друго. По-скоро за танатофобия, което вече си е като болест.

DimovB
09-11-2009, 15:35
Страхът от смъртта е нещо естествено. Той си е вроден и в съчетание с инстинкта за самосъхранение е неизбежно да няма страх. А и ти ми се струва, че говориш за нещо по-друго. По-скоро за танатофобия, което вече си е като болест.Вроден е страха, друг път!

В някои култури, когазо човек умре, другите празнуват.Смъртта е повод за празненство.. и аз смятам така.
Зависи просто от начина ти на мислене.

ти тъп ли си бе
страха от смъртта е на подсъзнателно ниво и няма нищо общо с философията и културата на даден народ
той ти е необходим за да оцелееш
прост пример: когато видиш кола, връхлитаща срещу тебе с висока скорост, ти се отдръпваш моментално встрани, за да се спасиш от удара. нямаш време да мислиш за каквото и да било друго.

ZipFail
09-11-2009, 16:19
На това му се вика рефлекс, и го има при всички животни...
Но тук става въпрос за психическия страх от смърта, не за физическия...

ПП: DimovB, вземи си почивка, от известно време насам всеки пост ти е изцепка.. 8-)

DimovB
09-11-2009, 16:22
рефлекс, който настъпва при състояние на страх

DimovB
09-11-2009, 16:22
На това му се вика рефлекс, и го има при всички животни...
Но тук става въпрос за психическия страх от смърта, не за физическия...

ПП: DimovB, вземи си почивка, от известно време насам всеки пост ти е изцепка.. 8-)

за пореден път мога да ти кажа да ми лапнеш патката :)

balon4eee
09-11-2009, 16:27
Преди да почине дядо ми каза , че вижда Господ и че общува с него ... човекът знаеше , че си отива ...

SuNsEt
09-11-2009, 18:18
Според вас хората усещат ли кога ще умрат?
Стига глупави въпроси.Някой ден ще разбереш...


Но:според мен дядо ми,2/3 дена преди да почине го е предчувствал.Дълга история...

ameli
09-11-2009, 18:42
да, както и аз усетих за друг човек ...

Spider4eto
09-11-2009, 22:35
Страхът от смъртта е нещо естествено. Той си е вроден и в съчетание с инстинкта за самосъхранение е неизбежно да няма страх. А и ти ми се струва, че говориш за нещо по-друго. По-скоро за танатофобия, което вече си е като болест.Вроден е страха, друг път!

В някои култури, когазо човек умре, другите празнуват.Смъртта е повод за празненство.. и аз смятам така.
Зависи просто от начина ти на мислене. Траките. При раждане на човек те са тъгували и плакали, че още една душа се появява на този свят, който според тях не е истинския ни дом. Но когато човек умре, тогава е имало празненства и т.н. :)

Най-големият ми страх е да умра на легло без да мога и гъза да си избърша.

KakaoNaPrax
09-11-2009, 22:43
Най-големият ми страх е да умра на легло без да мога и гъза да си избърша.[/b]

И мен от това ме е страх най-много.

one
09-11-2009, 22:56
Виждала съм да умира човек.Той просто каза.."Умирам.Сбогом".

DimovB
09-12-2009, 00:17
Виждала съм да умира човек.Той просто каза.."Умирам.Сбогом".

тва е някво нереално

как ли пък разбира точно кога ще пукне
и ако е точно в предсмъртния си момент, дали ще има останали сили да го изрече..

ZipFail
09-12-2009, 00:20
Ама как бе, инстинкти и рефлекси са тва, нищо повече 8-) 8-)

JUSTDNB
09-12-2009, 00:58
Не говорим за предчувствие,ако човека е на смъртно легло,тогава не е нужно да си гении за да се досетиш.Става въпрос много преди самата смърт,дали човек може да го предусети.Aз вярвам,че може иначе просто не мога да си обясня как например баба ми (тя почина 1 месец преди бала ми) е оставила пари на майка ми буквално седмици преdи смъртта си с думите: "Ако нещо ми се случи.."

DoYouLoveMe
09-12-2009, 02:47
възможно е

UnKnOwNmAtTeR
09-12-2009, 03:05
е от всички мнения разбрахме че известно време преди човек да умре било то ден два или минути го усеща

а на мен ми е много гадно когато някой е супер зле и е в болница например и се мъчи адски много и са го сложили на животоподдържащи системи... уж било нехуманно да го оставиш да умре :shock: а това не е ли по-нехоманно от другото. мъчи се мъчи се.... аз ако бях щях да направя закон, тези хра да се умъртвяват...

LilHypaBabbii
09-14-2009, 16:42
аз винаги когато имам предчуствие нещо лошо ще ми се случи.... нищо нестава.. но до 1-2 дена някой ми винаги ми съобщава същото нещо което сам си мислича че ще ми се случи,, но се е случило на някой друг :( sad... и така винаги се чуствам за виновна че изобщо съм си го помисляла :(

Dumb
09-14-2009, 16:55
UnKnOwNmAtTeR, винаги има 2 страни на нещата и винаги и 2-те имат право.


По въпроса: Винаги съм казвала, че ще умра млада... Сякаш го знам.

Bianca
09-14-2009, 17:01
Аз пък наскоро разбрах, че освен ако не съм болна от някоя смъртоносна болест или някой ме заплашва, че ще ме убие, няма да разбера как по-точно ще умра. :( Примерно, ако ме блъсне кола...

gabi_94
09-14-2009, 17:25
може би да, а може би не

Аз на тая тема съм супер филмирана и гледам да не мисля много-много, щото само се разстройвам.

Случвало ми се е така от нищото да започна да си самовнушавам как едва ли не съм обречена и как ще се отида от този свят твърде млада, придружено с много сълзи и ужасен страх...

да аз също :(

Страхувам се че мога да умра без да съм си поживяла достатъчно, страхувам се и за близките си. Но все пак всичко си има начало и край.

adskoty
09-22-2009, 09:35
Ами когато има нещо трудно за вършене нещо което не ми се е случвало до сега или вече ми се случва нещо такова имам чувството,че ще умра,а няма да го преживея .

Animalistic
09-22-2009, 09:35
Не.

Dimana99
09-22-2009, 10:39
Усеща се.. но когато е дошло времето

snufff
09-22-2009, 13:15
maybe..

casey
09-22-2009, 17:41
В самият момент хората го разбират. Някава братовчетка на дядо ми или нещо подобно - стара жена се разболяла отишла при децата сии на следващият ден слязла долу да я де с дъщеря си. Наяли се и бабата и казала да се качва горе, тя щяла след малко да дойде. Качило се момичето... чакало 10-тина минути, слязло и какво да види... Жената седи на стола със затворени очи съвсем спокойно - мъртва. Просто е разбрала, че ще умре и казала на ммичето да се качи.

Страхувам се че мога да умра без да съм си поживяла достатъчно, страхувам се и за близките си. Но все пак всичко си има начало и край.

+1 Аз съм същата!

KoRnFlAkE
09-23-2009, 02:31
амии, може би малко преди да се случи, усещаш, знам ли. зависи от смъртта.

3ff3k7a
09-23-2009, 18:53
Супер егоистично е да те е страх от собствената си смърт.
Мен повече ме е страх от смъртта на близките, дори предпочитам да умра преди тях, за да не ми е гадно....
От собствената ми смърт не ме е страх въобще, само да не е болезнена. :Д

Този коментар ме накара да преодолея мързела си и да се логна.. :D
По темата: прекарвала съм цели нощи да мисля за това..и все си мисля, че не искам да си отивам преди роднините и познатите ми, не защото съм егоистка и ме е страх от смъртта (второто го има де), а точно обратното - защото не мога да си представя как те ще страдат, ако мен ме няма. Мисля, че бих предпочела аз да страдам за тях, и че бих го превъзмогнала някак си след време, колкото и трудно да ми е..Просто не искам те да страдат, имам чувството, че някой може да не издържи, някакви такива си ги мисля.. :-o И да, страх ме е от собствената си смърт, страх ме е от неизвестното след нея. Но и ме е страх как ще го приемат близките ми..Най-лесно е да умреш и повече да не се тревожиш да някакви такива неща..но като си представиш реакциите на останалите.. Имам чувството, че съм някак си по-силна от другите..и искам да съм при тях в подобен тежък момент..не знам дали изобщо някой ме разбра, май доста объркано го написах..

hardball
09-23-2009, 19:49
Два пъти съм имала чувството, че ще умра и два пъти съм спирала сърдечна дейност, ама се разминават с около 12-14 години някъде нещата :D

KimBerLy1912
09-26-2009, 12:34
Aз вярвам,че може иначе просто не мога да си обясня как например баба ми (тя почина 1 месец преди бала ми) е оставила пари на майка ми буквално седмици преdи смъртта си с думите: "Ако нещо ми се случи.."


Примера ти е малко неудачен... Не познавам лично баба ти,но по принцип всички (повечето) стари хора (а и не само стари) доста често придружават действията си с тези думи....

Склонна съм да вярвам,че по някакъв начин се усеща...

Corsair
09-26-2009, 17:38
като почне да им свършва въздуха е така дали не усещат че нема да ги бъде а? примерно ако те хване яко разстройство, което да доведе до психическия ти срив, пратят те в лудницата и там Наполеон те хвърли през прозореца ти ще цепнеш ли още на разстройството че леко така си кривнал от линията на живота бе пич???? :grin: