PDA

View Full Version : Следване в Германия



_Toi_
09-10-2009, 23:29
Здравейте! Бих искал да следвам в Германия за пилот на пътнически самолет. Бих искал да знам дали някой има някаква представа къде в Германия има тази възможност (предполагам край Франкфурт или Дармщат бу трябвало да има..летището е най-голямото в Европа). И изобщо след това самата работа на пилота ме интересува...един нормален пилот на пътнически самолет колко време му е обучението..след това средно колко полета прави..каква е средната заплата на един пилот в Германия..такива неща от общ характер ме интересуват...

Ако някой има каквато и да е информация нека я сподели тук. : )

kerata
09-11-2009, 09:04
защо в Германия

_Toi_
09-11-2009, 11:02
Ами там имам близки. Ходил съм там. Имам представа от обстановката. Просто там съм решил. А ти ако имаш някаква информация за някоя друга държава относно моите въпроси, с радост бих я прочел. : )

kerata
09-11-2009, 11:17
Ами там имам близки. Ходил съм там. Имам представа от обстановката. Просто там съм решил. А ти ако имаш някаква информация за някоя друга държава относно моите въпроси, с радост бих я прочел. : )
ми знам,че и в Българий може,но ако ти си си решил

_Toi_
09-11-2009, 11:29
не съм решил на 100% но просто ме интересуват нещата относно тази професия..като време за следване..брой полети за месец..заплата (в България и в чужбина). Просто общите неща ме интересуват и много бих искал, ако някой има близак приятел или роднина пилот да сподели каквото може.. : )

Cameo
09-11-2009, 13:41

_Toi_
09-13-2009, 10:36
Ако някой може да ми помогне с още информция под каквато и да е форма (линк или друга информация) нека пише. :)

amk933
09-13-2009, 10:59
Единственото, което знам, което може би и ти самият знаеш е, че най-добрите авиаторски школи са американската и канадската. Доколкото знам един американски пилот получава средно по около 150 000 долара годишно, може и да се бъркам, но мися, че толкова беше... :)

_Toi_
09-15-2009, 20:03
ами да прав си..професията е трудна, отговорна, обучението е скъпо, жертвата, че не всеки ден си с семейството си... но пък и парите са добри. ; )
Продължавам да чакам отговори за моята тема.. :)