PDA

View Full Version : Курс по английски-къде?



Na7a6a
09-11-2009, 14:19
Здравейте, уча в Немската и както се сещате, там освен немски не се учат много неща..Та затова тази година ще се запиша на курс по английски, целогодишен (ще съм 10 клас) и се чудя между няколко школи: Алианс, Британика и Училища Европа. Днес правих входен тест в последната школа за да ми определят нивото и съм Upper Intermediate. Сега се чудя къде ще си струва най-много. За Британика определено съм чувала доста хубави неща, но и цената там е най-висока..
Ако сте ходили на такива курсове в някоя от тези школи или пък имате познати или приятели, споделете мнения и впечатления, благодаря ви :)

bog4eto
09-11-2009, 14:28
За тях не знам,но мога да ти препоръчам bbilc(british bulgarin inforamtion and language centre) (http://www.bbilcentre.com/bg/index.htm)

От 7 години съм там и съм мноооого доволна.Работят с тестове от Кембридж,има екскурзии извън България(учи се)..абе разгледай.Аз ти го препоръчвам ;)

Co0kieGirl
09-11-2009, 18:48
Аз имам 2 познати в Британика и казват че са доста доволни. :)

Punisherrr
09-11-2009, 19:40
Като по-малка съм ходила за кратко в Британика,но ме отписаха...и от други хора съм чувала не особено добри отзиви.
Миналата година бях в Училища за Европа,изкарах един курс. Като го започнах бях правила тест за следващото ниво и изкарах 75% ,но реших все пак първо да мина предното ниво,за да няма пропуски... е, след като го минах пак онзи тест - отново 75% :D
Разбира се научих и нови неща,но тази година разбрах,че в British Council преподават англичани,та днес бях там,правих тест ,полафих с предподавателка англичанка и се записах. Жената прецени за кое ниво съм за 10 минути,много по-добре отколкото която и да било учителка българка би направила.
В училища за Европа останах с лееекото впечатление,че ако могат ше те върнат и в 1 ниво само и само да налапат още парички :-D ... абе не знам ще видим как ще е тази година,но смятам,че най-добре ще науча езика именно там.

amk933
09-11-2009, 20:02
^В БК зависи на какъе учител попаднеш, но повчето са много добро и строги. Единственото, което не всеки би отчел като недостатък, но аз - да, е, че те учат на британски английски и произношение. Иначе е мн добро място за учене.

Иначе аз преди да се преместя в англо-езичното ми училище, учех в Алианса 8 години и 1 в английската, но определено, ако не беше Алианса нямаше да съм това, което съм сега. Много научих там, страшно много. Препоръчвам ти го горещо от първа ръка опит и ти казвам, че няма да сбъркаш. :)

Успех с избора! 8-)

ThedramaQueen
09-12-2009, 13:39
sestra mi be6e na britanica, mn e razo4arovane i v kraina smetka se otpisa. az zavur6ih upper intermediate v u4ili6ta evropa taq godina, za osmi klas sum. tam mn me kefe6e ama trqa da sedne6 da u4i6 nikoi nqa da ti go naliva v glavata... to nasqkade e taka de :D

ob6to zeto mislq 4e u4ili6ta evropa e nai dobriq izbor 8)

Seducti0n
09-12-2009, 13:46
Punisherrr, не са само училища "Европа", всички се опитват да те убедят в това, че нямаш необходимите знания за да те запишат в това ниво, в което ти искаш.
Въпроса е в това да си достатъчно настоятелен и да им покажеш, че ако не направят нещата по начина по който ти искаш те губят като клиент.Сега не говорим за някакво безмислено упорство.

Миналата година в Европа искаха да ме сложат в ъпър интермидиът клас, в АВО-бел също, но просто успях някак си да докажа, че съм и искам да бъда в групата подготвяща за ЕФ-СИ и така.

Айде спирам с отклоненията.
Аз съм за АвоБел, сигурно и тази година ше се запиша и съм супер доволна.Адванс ще съм(: