PDA

View Full Version : За хора, знаещи френски



DevilWish
09-11-2009, 18:20
Здравейте :)
Имам нужда от малко помощ.Тъй като съм в Белгия и тук почвам от 1ви септ. училище, вече ни скъсват от учене.Както се сещате тук вторият официален език е френски, всичките ми съученици са го учили 7-8 години ,а на мен ми е втората.Ясно е ,че не го зная . .
Трябва да направя една домашна и наистина е важно да се представя добре . . :)
Моля ви ,да ми помогнете:

Здравей!Аз се казвам ......... .На 17 години съм.Родена съм в България, но живея 2 години и 2 месеца в Белгия.Както сам/сама разбираш френският е нещо ново за мен.Имам си братче на 4 месеца.Уча 'търговия'.Радвам се ,че можем да общуваме.Контакта между френско говорящи и нидерландско говорящи (тези двете може да не ги превеждате ,аз ще си ги преведа) е важен.Надявам се, скоро да се видим!Приятелски поздрави!




Мерси предварително.

Enitto
09-11-2009, 18:31
Пробвай с преводача на Google?

www.translate.google.com

:)

DevilWish
09-11-2009, 18:37
Пробвай с преводача на Google?

www.translate.google.com

:)
Не става, защото конструкцията на изречението е различна в българския и френския и ще стане грешен текст :( Мерси все пак . .

DevilWish
09-11-2009, 19:27
Благодаря ,но вече някой ми помогна :)
Темата е приключена :)

tItEufFf
09-12-2009, 08:13
Здравей!Аз се казвам ......... .На 17 години съм.Родена съм в България, но живея 2 години и 2 месеца в Белгия.Както сам/сама разбираш френският е нещо ново за мен.Имам си братче на 4 месеца.Уча 'търговия'.Радвам се ,че можем да общуваме.Контакта между френско говорящи и нидерландско говорящи (тези двете може да не ги превеждате ,аз ще си ги преведа) е важен.Надявам се, скоро да се видим!Приятелски поздрави!

Bonjour. Je m'appelle... . J'ai 17 ans. Je suis ne(e) en Bulgarie, mais depuis 2 ans et 2 mois j'habite en Belgique. La francais est nouvelle pour moi. J'ai un petit frere a 4 mois. J'apprends "marketing". Je suis content (e), qu'on peut communicer.
J'espere qu'on se verra a bientot. Bisous

Не знам момче или момиче си, ако си момче изтрий "(е)", но ако си момиче го прибави.

DevilWish
09-12-2009, 09:19
Здравей!Аз се казвам ......... .На 17 години съм.Родена съм в България, но живея 2 години и 2 месеца в Белгия.Както сам/сама разбираш френският е нещо ново за мен.Имам си братче на 4 месеца.Уча 'търговия'.Радвам се ,че можем да общуваме.Контакта между френско говорящи и нидерландско говорящи (тези двете може да не ги превеждате ,аз ще си ги преведа) е важен.Надявам се, скоро да се видим!Приятелски поздрави!

Bonjour. Je m'appelle... . J'ai 17 ans. Je suis ne(e) en Bulgarie, mais depuis 2 ans et 2 mois j'habite en Belgique. La francais est nouvelle pour moi. J'ai un petit frere a 4 mois. J'apprends "marketing". Je suis content (e), qu'on peut communicer.
J'espere qu'on se verra a bientot. Bisous

Не знам момче или момиче си, ако си момче изтрий "(е)", но ако си момиче го прибави.
Мерси много :) Между другото маркетинг можеш да го замениш с commerce :) Мерси много :) Още един път :)

tItEufFf
09-12-2009, 09:24
За нищо.. Аз живея във Франция от година и половина и тея неща съм ги писала милион пъти ;)