PDA

View Full Version : И пак за противозачатъчите



Lady_AMG
09-11-2009, 20:56
Здравейте! Пия противозачатъчни от пет години вече (по лекарско предписание, поради кисти на яйчниците) и сега вече от два месеца съм на Линдинет 20. Пила съм ги и преди без никакви странични ефекти. Добре обаче сега на дясната гърда си напипвам едно топче. Пипаха ме няколко лекари и ми дадоха час за хирург за 23-ти, не за да ме реже, а за да опипа. Предполагам, че е от хапчетата, затова искам да попитам, ако някой от вас е имал подобни проблеми.
Благодаря предварително!

LovelyGirl
09-22-2009, 22:08
И аз съм на Линдинет 20 и досега не съм имала проблеми(дано да нямам).

Моя приятелка имаше топче на гърдата като теб и се оказа, че е киста, но тя не беше пила нищо, така че не е задължително да е от хапчетата.
На нея и казаха, че, ако се е ударила някъде или при по-силен натиск е възможно да се получи.

Jeuelle
09-22-2009, 23:46
Противозачатъчни 5 години?

L31h4z
09-24-2009, 00:38
Противозачатъчни 5 години?
6 месеца се пият, 2 - не.
По този начин се предотватява нанасянето на голям удар върху ендокринната система на жената и при правилните противозачатъчни странични ефекти няма.

Реакцията на организма към хапчетата е строго индивидуална, но за пръв път чувам (не съм специалист все пак) за някакво образувание в гърдите в резултат на прием на противозачатъчни контрацептиви.
Не се притеснявай прекалено много, възможно е да е просто някакво мастно образувание. :)

П.С. За да те разведря малко, погледни нещата от тази гледна точка - може пък гърдите ти просто да са хубави и докторите да искат да те пипат. :P

iiirish
10-02-2009, 10:25
Аз пък ги пия от година и половина и още не съм правила почивка. Все викам айде другия месец, другия месец и то стана повече от година. Не знам, аз се чувствам добре с хапчетата, не само от гледна точка на забременяването. Моята гинеколожка беше казала, че Ясмина специално са най-изчистените хапчета на пазара и може да се направи почивка и на 2-рата година. И аз все се успокоявам, че има време :D
Иначе бучката в гърдите ти няма как да е от хапчетата според мен, но това по-добре лекарите ще го кажат. За 5 години ти не си ги пила нон стоп, нали? Има жени, които карат много повече време от теб на противозачатъчни и не са им открити подобни странични ефекти, така че споко

kalpazanka
10-03-2009, 10:53
Напротив, има образувания в гърдите, които са хормонално зависими /фиброаденом/ и са често срещани в диапазона от 20 до 30 годишна възраст. Не е изключено противозачатъчните да предизвикат появата им.

Josefinne
10-03-2009, 14:42
Междувпрочем аз два пъти съм питала моята гинеколожка и тя и каза, че не е задължително да правя почивка. Обясни ми, че това се е правело преди, когато тия хапчета са били пълни с хормони и са били одтса по-вредни, но, че сегашните хапченца са доста по-усъвършенствани. Според мен е най-добре човек да се консултира с лекаря си, когато спре да ги пие, дори само заради пауза. Аз по едно време бях спряла да ги пия и тя(лекарката) ми се скара и каза, че не трябвало да ги спирам на своя глава.
Аз преди пиех Регулон - 2 години, а сега пия Ясмин от няколко месеца.

PollyMagoo
10-03-2009, 16:59
много възможно е да е от хапчетата, но не вярвам да е нещо опасно.