PDA

View Full Version : Малко килограми=без цикъл?



devi
09-11-2009, 21:38
На близо 17 години съм и тежа 41/42 килограма. Навремето бях 46 и всичко си беше перфектно, но от както отслабнах (без да го искам) цикъла ми спря. Възможно ли е наистна да е от това, че съм станала много слаба. Чувала съм, че анорексичките страдат от липса на цикъл.
"BMI" ми е 16.2, а трябва да е към 18.5-24.9, което ме прави нещо като анорексичка.


BMI Categories:

* Underweight = <18.5
* Normal weight = 18.5-24.9
* Overweight = 25-29.9
* Obesity = BMI of 30 or greater

iiordanova
09-11-2009, 23:07
Посети гинеколог.
Да не си бременна ?! :-o
Ние от къде можем да знаем какво ти има. Само специалист може да установи диагноза. Ако ти има нещо ще ти предпише лекарства , ако не ще си спокойна.

ameli
09-12-2009, 11:33
ми иди на лекар, бе?!

пък и не зависи от теглото ти дали ще имаш цикъл или не :?
+тва, ако си пила хапчета за отслабване или нещо друго, може да е от него

като казваш, че си слаба, вземи напълней!

все още нямам лиценз за врачка ... нито аз, нито някой от форума

Glamour92
09-12-2009, 13:14
Зависи и от теглото,като отслабнеш прекалено много е твърде вероятно да ти спре цикъла.На мен мн пъти ми е спирал заради това-когато тежа по-малко от 43кг.,нямам цикъл.Явно е някаква хормонална обърквация :-o

devi
09-12-2009, 14:31
Аз не питам какво ми е, а въпросът ми беше дали е възможно да е така от научна гледна точка.

когато тежа по-малко от 43кг.,нямам цикъл.Явно е някаква хормонална обърквация Surprised
И при мен е така! Ям по цял ден покрай гаджето си, което ме тъпче с какви ли не неща. Отиваме в Макдоналдс и ме кара да ям по 4/5 сандвича, а аз и 1 едва изяждам, но заради него ям и останалите...Въпросът е, че колкото и да ям не мога да кача. Тренирам доста, но и ям по цял ден (кажи речи по 1 на час) и нищо не качвам, а като дойде тук лудата ми баба за през учебната година и от стреса свалям още килограми.

А и намерих в нета, това което ми трябваше: Физически симптом на анорексията е :Смущения в ендокринната система, водещи да спиране на менструацията.

m0
09-12-2009, 16:08
Някъде четох,че да имаш редовен месечен цикъл трябва да имаш поне малко мазнини и сланина ;]]

devi
09-12-2009, 17:16
Някъде четох,че да имаш редовен месечен цикъл трябва да имаш поне малко мазнини и сланина ;]]

Е аз не съм тотално испита-не съм само кожа и кости, а малко по слабо от нормалното момиче. Проблема е, че съм с поднормено тегло и, ако не греша като съм 44/45кг си имам цикъл, но като падна под тази граница и ми спира, а каквото и да правя не мога да кача килограми.

ameli
09-12-2009, 17:34
a това BMI как се изчислява :-o

JCoutureJunkie
09-12-2009, 18:24
Първо здравейте,нова съм тук :smt039
Към темата - мисля,че е по-добре да се съветваш с лекар както и за месечния си цикъл,така и за теглото.Това направо си отива към анорексия и е добре да се вземат сериозни мерки.За наддаване аз съм ходила при д-р Емилова.Тя ми беше направила специална програма кога с какво да се храня и си станах горе-долу добре.А от там и всичките ми(почти) проблеми изчезнаха.Дано съм помогнала.

qsmin
09-12-2009, 18:25
възможно е да е от теглото.гинеколозите в такива случаи предписват хормонални или противозачатъчни

clever
09-13-2009, 18:22
много си слаба .. със сигурност това е причината
отиди на лекар да види защо е така ..
:)