PDA

View Full Version : Хранителни добавки - съвет от професионалисти...



noproblembitch
09-12-2009, 08:29
Здравейте! На 15 години съм, висок съм 177см и тежа 64 килограма. Ходя на фитнес, но искам да използвам и хранителни добавки(аминокиселити, въглехидрати и т.н., но само естествени). Ако може да ми препоръчате някоя марка, на г/д добри цени и кажете как се употребяват...
Също така чух, че хранителните добавки спирали растежа. Това вярно ли е? И ако да, имат ли други странични ефекти?

Glamour92
09-12-2009, 12:50
Не съм професионалист(занимавам се със фитнес от 1година любителски),но ще ти дам 1 съвет-не се занимавай с добавки,особено на тази възраст.Остави зоба на културистите,после те да се оправят със страничните ефекти. :?

terawatt
09-12-2009, 13:01
В тийн сайта професионалисти? #-o

Glamour92
09-12-2009, 13:03
В тийн сайта всички са професионалисти :D

noproblembitch
09-12-2009, 13:59
Без спам, моля. А относно зоба, мисля, че имаш впредвид анаболи и стероиди... Аз имам впредвид аминокиселини(незаменими) и въглехидрати - две напълно натурални неща... Не знам дали въобще имат странични ефекти, но си питам все пак. Нямам намерение да обяснявам какво е аминокиселини, проверете сами...

ZipFail
09-12-2009, 14:34
и въглехидрати
да нямаш предвид белтъчини(протеин) ? :-D

noproblembitch
09-12-2009, 14:38
и въглехидрати
да нямаш предвид белтъчини(протеин) ? :-D
Май и ти не си много запознат, а? Едно е белтъчини, друго е въглехидрати. Прочети малко и после коментирай.

ZipFail
09-12-2009, 16:35
Освети ме тогава по темата, о запознати човеко...
Какви са тея въглехидрати под формата на добавки и как ще ти помогнат ?

redbul2
09-12-2009, 18:04
Идеята за аминокиселини и въглехидрати е добра.Въглехидрати трябва да се вземат веднага след тренировката и най-късно до 20-30 минути.Иначе организмът ще разгражда мускулите за да синтезира недостигащите след трена въглехидрати.
Освен това въглехидратите свалят нивото на кортизола,стресовият катаболен хормон.И същевременно стимулират отделянето на инсулин, който пък е анаболен хормон.Въглехидратите трябва да бъдат от храна(мед,банани,малко глюкоза) или от добавка(гейнъри,някои изцяло въглехидратни препарати).
15-20 минути след въглехидратите(след трена) се взема и протеин(или аминокиселини).Също сутрин след събуждане,за да се компенсира бързо дефицитът през дългата нощ.Аминокиселините се усвояват по-бързо от протеина.Подходящи са(ако се спазва дозата) за ученици.Обикновено са чисти и не съдържат други вредни добавки,но са значително по-скъпи от протеините.
И двете добавки(протеин,амино) не заменят здравото ядене.Но след тренировка осигуряват бързо попълване на дефицита в организма, което е много важно след изтощаващ фитнес.

Въглехидратите,аминокисел ните и чистият протеин не спират растежа. Дори го ускоряват.Но в прекалено големи количества може да са токсични за бъбреците и черния дроб.Също както яденето на много месо може да натовари тия вътрешни органи.Спират растежа анаболите и тестостеронът,защото прекъсват растежа и удължаването на костите.