PDA

View Full Version : Лаптоп смяна на уиндоус?



ivan_realmadrid
09-12-2009, 16:45
Мога ли да махна от лаптопа уиндоус виста и да сложа XP

SolusChristus
09-12-2009, 16:47
Да.

MakeMeLaugh
09-12-2009, 18:41
Първо провери дали има в нета нужните ти драйвъри за лаптопа за XP от сайтовете на производителите и тогава минавай, че понякога е голям проблем.

doomkillerr
09-12-2009, 20:01
Първо провери дали има в нета нужните ти драйвъри за лаптопа за XP от сайтовете на производителите и тогава минавай, че понякога е голям проблем.

Да понякога е найстина огромен проблем - бих казал! Ако нямаш налични всички нужни драйвери - изобщо не се захващай с преинсталация! Веднъж на един приятел да направя същата процедура на неговия лаптоп и доста я оплесках! Бях му на гости за един ден и той ме помоли да преинсталирам Vista-та и да сложа XP. Уж бях намерил точните драйвери за лан картата на лаптопа, защото приятеля имаше кабелен интернет у тях и смятах, че щом имам Lan - драйверите и подкарам интернета след това лесно ще намеря останалите необходими драйвери. В крайна сметка, след като преинсталирах уина се оказа, че драйверите не стават... От там ходене по мъките! Добре, че носех в мен един външен wireless адаптер за USB и диск с драйвери към него, та успях да подкарам него и се наложи да отидем на кафе за да използваме там Wireless връзка до интернет. Така му свалих вече точните Lan - драйвери и останалата част у тях. Намерих в интернет в един торент сайт пакет от драйвери точно за неговия лаптоп, тъй тако в официалния сайт на DELL нямаше драйвери за XP-то а само за Виста. 8)