PDA

View Full Version : Wi-Fi



FeelMe
09-12-2009, 18:16
Здравейте.Какво точно е Wi-Fi устройство?Може ли кабелен интернет ,който е с модем да се върже с Wi-Fi стройство ,така че да имам интернет в цялата къща и съответно със всякакъв интернет ли е съвместимо това устройство? Много ще съм благодарна ако някой ми разясни тези работи.И преди някой да ме е нападнал със израза "Има чичко Google " ще кажа ,че потърсих ,но не открих информация , която да отговори на въпросите ми.Благодаря предварително ! :)

SolusChristus
09-12-2009, 20:09
От кабелния модем в компютъра, от компютра лан карта, отиваща към рутера. С правилните настройки може.

doomkillerr
09-12-2009, 21:08
От кабелния модем в компютъра, от компютра лан карта, отиваща към рутера. С правилните настройки може.

А защо трабва да минава първо, през компютъра? Няма ли така да се бави сигнала?!? Аз съм опитвал този номер, но е по добре преди компютъра да е сложен рутера, а не след него. Ако е BTK ADSL - рутер (модем) може веднага след него да се сложи още един WAN рутер! 8)

ivanstef
09-13-2009, 08:39
На кой нет си?

FeelMe
09-13-2009, 09:08
интернета ми е на една от кабелните телевизии в града.

doomkillerr
09-13-2009, 10:54
интернета ми е на една от кабелните телевизии в града.

Можеше да допълниш дали е кабелен интернет или чрез оптичен кабел?!?! :-o Нали спомена, че има и модем?!?! :-o

FeelMe
09-13-2009, 14:07
интернета ми е на една от кабелните телевизии в града.

Можеше да допълниш дали е кабелен интернет или чрез оптичен кабел?!?! :-o Нали спомена, че има и модем?!?! :-o
кабелен

doomkillerr
09-13-2009, 15:25
кабелен


А защо тогава спомена думата "модем" още в началото на темата?

Почти съм сигурен на 99%, че с един Wireless рутер и малко настройки по него (зависи с какви настройки се свързваш към интернет и дали са те ограничили по IP-то) ще можеш да подкараш и Wi-Fi мрежата!