PDA

View Full Version : Бокс или Кик-Бокс?



monhity
09-12-2009, 23:31
Здравейте,аз съм момиче на 13 години и съм решена да тренирам бокс или кик-бокс.. незнам обаче кое да избера.. първо бях сигурна че искам кик-бокс защото много приятели тренират.Но после четох разни форуми..научих че от бокса се сваля много.. аз не съм дебела.. висока съм 1.70 ии тежа 56 кг. но имам малко коремче което искам да сваля.. моля ви кажете кое е по-доброто.. няма значение дали сте тренирали или не.. който знае да казва.. ии ако може да кажете къде има тренировки за момичета на горе долу моята възраст по бокс и съответно кик-бокс.
Мерси предварително! :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

ZipFail
09-13-2009, 00:13
От кик-бокса също се сваля много, почти същото ама и с крака, сещаш се 8-)
Бокса и кик-бокса за мен са доста дървени и скучни стилове, но ако си решила твърдо, според мен кик-бокса е доста по-готин..
Зала няма да ти лесно да намериш, в повечето не пускат под 16, а пък ти си и момиче, но най-добре потърси и питай :)

ПП: Да беше казала град ?

monhity
09-13-2009, 01:05
Извинявам се съвсем забравих.. Ами от София съм ии ако може да намерим зала близо до Студ.град чух че имало в НСА ама не съм сигурна.. м0ля някой ако знае да пише..

smeshnik
09-13-2009, 06:51
Кик бокс :)

monhity
09-13-2009, 10:15
Дали наистина има такава зала в НСА?? знаете лии?? а на
ZipFail i smeshnik благодаря много.. :-) :-) :-)

voLtage
09-13-2009, 10:21
бокс

graceless
09-13-2009, 11:37
Бокса нито кик-бокса са дървени спортове.Напротив,постоянн о имаш напрежение в краката,поради натиска да си на пръсти и то постоянно по време на мача.Може да тренираш и двата спорта,но ако мислиш да се занимаваш не само като аматьор в българия не ти е мястото.Бокса изисква много издържливост на краката-те изглежда не се движат,но боксьора винаги трябва да бъде на пръсти!

ZipFail
09-13-2009, 11:39
Бокс(тук има карти със почти всички зали в София, само ти трябва да се регистрираш) (http://daobg.com/forum/index.php?showtopic=1344&st=0&p=20548&#entry20548)
Кик-бокс (http://bastetkickboxing.hit.bg/)
Заповядай :)

ПП:@graceless, под дървен имах предвид, че се залага на малко, добре заучени техники които да ги правиш на рефлекс, а не на бързина и гъвкавост на ума..

monhity
09-13-2009, 16:46
Мерси на всички.. но само краката ли се натоварват или ии корема.. талията.. :-D нямам идея от такива работи..но важното е че се интересувам и искам да навляза навътре в нещата нали? моля ви кажете ми.. сваля ли се много..някъде четох че от бокса едно момче е претърпяло пълна промяна спрямо тялото си.. искам да сваля коремче и паласки :-D ако ме разбирате.. мерси предварително :-) :-) :-)

smeshnik
09-14-2009, 06:24
всичко се натоварва :) всичко ше свалиш стига да тренираш :)

monhity
09-14-2009, 20:15
Колко време е нужно да тренирам за да успея да сваля нужното?? :-) :-) :-)

ZipFail
09-14-2009, 20:22
Виж - ако искаш да свалиш ходи на фитнес/тае бо/каланетика или пази диета..бокса не е спорт направен за отслабване..(въпреки че и за това върши работа :>)

kalashnik
09-25-2009, 20:21
В Клуб "Малееви" има кик-бокс, треньора е много сфестен и пускат и малки. Аз като тренирах там бях на 13-14 години.

tsoko
09-25-2009, 21:14
Попринцип и двата спорта са яки,но за мен кик бокса е по атрактивен ! :)

l0wrider
10-06-2009, 15:23
За тва малко коремче не си заслужава да идеш 2 пъти на кик-бокс или бокс прави преси или тичай :)

redbul2
10-06-2009, 16:54
Попринцип и двата спорта са яки,но за мен кик бокса е по атрактивен ! :)

Да.По-атрактивен.Момчето убило вчера съученика си е било точно кикбоксьор.Наистина атрактивен спорт.Много атрактивен!

ZipFail
10-06-2009, 22:10
Точно кик-бокса ти е виновен, че пича е идиот..

miminia
10-08-2009, 19:04
Аз се заниамвам с кик бокс и отначало си беше голяма
дилема бокс или кик ... но виж
ти прецени .. дали само ръце
или и шутове (: .. хах .. аз харесвам повече кик бокс-а
първите един - два месеца доста е трудно
тъй като разтягания ... един процес, при който
просто си те разпорват :lol: 8-)
ама е уникално като му ритнеш едно маваши в тиквата :-D
Ти все още си малка и това е хубаво от сега,че се насочваш.
Йоето и да избереш няма да сгрешиш . .стига да не си мърморана
и мн воля и търпение да имаш (:
НО е адски тъпо да се захващаш ,за да
сваляш каквато и да била излишна маса :о

monhity
10-22-2009, 16:18
Ох.. хора.. пълнят ми главата с глуп0ости.. :( :( че се ставало мн висок от кик-б0кса.. :o дали ее вярн0??? аз съм си прекалено висока 1.70 на 13 съм :-D :-D не ми трябва повече.. поне не да го подтиквам.. моля ви кажете.. вярн0 ли е?