PDA

View Full Version : Как да си пусна нета?



Oligofren
09-13-2009, 09:15
Здравейте,след като си взех компа от ремонт не мога да си пусна нета.Няма ги онея 2 мониторчета дето се пише ип-то и другите работи.
Ако някой знае да помага :shock:

FeelMe
09-13-2009, 09:49
и аз имах такъв проблем ,но един приятел ми каза как и се получи. Пробвай това : Control panel -> Network and internet -> Network and Sharing center -> Manage network connection -> виж къде пише Local area connection -> десен бутон и натисни Disable и изключи кабела за интернета от компютъра -> включи отново кабела , натисни пак десният бутон и Enable

Аз съм със Windows Vista така ,че ако си със друг Windows сигурно няма надписите да са със абсолютно същите имена ,но все ще се оправиш. ;)

Oligofren
09-13-2009, 15:50
Ама пич,то не ми пише Local area connection.Просто е изчезнало и тва е проблема,сега пиша от друг комп.

doomkillerr
09-13-2009, 17:13
Ама пич,то не ми пише Local area connection.Просто е изчезнало и тва е проблема,сега пиша от друг комп.

Възможно е тези в сервиза да са сваляла лан картата ти (ако е на PCI слот, а не е вградена) и след това да не са я сложили както трябва! Ако са ти преинсталирали нов уиндоуса - може би не са си сложили драйвери за лан-а! 8)

ivanstef
09-14-2009, 12:12
Ама пич,то не ми пише Local area connection.Просто е изчезнало и тва е проблема,сега пиша от друг комп.

Възможно е тези в сервиза да са сваляла лан картата ти (ако е на PCI слот, а не е вградена) и след това да не са я сложили както трябва! Ако са ти преинсталирали нов уиндоуса - може би не са си сложили драйвери за лан-а! 8)

Колко по-точно да ти го кажа... :)

Oligofren
09-14-2009, 14:07
Беше в сервиз за да сменят захранването...пък и лан картата е вградена :(

DarkAngelOfHope
09-14-2009, 15:10
Ами пробвай с:

Start -> Control Panel -> Network and Internet Connections -> Network Connections -> Create a New Connection (горе в дясно в полето ще го видиш) -> Next -> и избираш следните опции (и съответно Next) -> 1 -> 2 -> 2 -> В полето си пишеш името на връзката (примерно: името на доставчика си) -> Next -> Пишеш си Потребителското име и 2 пъти парола -> Next -> Избираш да се покаже на десктопа


после цъкаш два пъти на иконата даваш Connect и си готов

това е в случай че си на РРРОЕ връзка но по това което си написал ми се струва че си на такава :)

doomkillerr
09-14-2009, 15:57
Беше в сервиз за да сменят захранването...пък и лан картата е вградена :(

Или няма инсталирани драйвери или е изгърмяла лан картата!
А захранването беше ли изгорало или защо си го сменял? :-o

Oligofren
09-14-2009, 19:49
Да захранванете беше изгоряло след гръмотевица

doomkillerr
09-14-2009, 20:05
Да захранванете беше изгоряло след гръмотевица

Купи си нова Лан карта и я монтирай на свободен PCI-слот! Струва около 8-10 лв. - така че нищо не губиш! Може би след, като си инсталираш драйверите и лан-а тръгне, ще се наложи да се обаждаш на интернет доставчика ти (ако си на кабелен интернет и са те ограничили по MAC-адреса) да те засекът на ново! Ако си на БТК ADSL - никакви настройки не се правят... :)

Oligofren
09-15-2009, 08:33
На предишния си компютър съм сменял лан-карта,но не съм слагал никакви драйвъри.Друг проблем е че компютъра не може да се отвори,защото е в гаранция.

didonko
09-15-2009, 16:27
Абе доколкото разбирам той нет си има, ама просто не му показва иконката долу вдясно.

С коя операционна система си?

Tr3ndy
09-15-2009, 18:16
Първо: (предполагам, че след толкова мнения знаеш къде се намира Network Connections) ... влизаш там. АКО нямаш връзка наречена Local Area Connection (LAC), то тогава имаш хардуерен проблем с лан картата, демек както казаха момчетата по-горе, може да е изгоряла !

Второ: Ако имаш връзка наречена LAC^, но нямаш връзка към интернет, то тогава трябва да се свържеш със доставчика си да оправи проблема.

Трето: И да имаш и да нямаш връзка към интернет, ако имаш LAC, то би трябвало да натиснеш десен бутон в/у тази връзка и да дадеш Properties(Свойства на български) и да маркираш ето това, на което пише " При свързване показвай икона в областа за уведомяване", не съм сигурен как ще го пише на английски windows, за това мога да ти кажа, че се намира долу в прозореца (правилата на форума не ми дават да поствам снимки)

doomkillerr
09-15-2009, 18:31
Абе доколкото разбирам той нет си има, ама просто не му показва иконката долу вдясно.

С коя операционна система си?


Ама пич,то не ми пише Local area connection.Просто е изчезнало и тва е проблема,сега пиша от друг комп.

П.С. - Аз ли не мога да чета... - или не мога да Ви разбера!!! :?


Първо: (предполагам, че след толкова мнения знаеш къде се намира Network Connections) ... влизаш там. АКО нямаш връзка наречена Local Area Connection (LAC), то тогава имаш хардуерен проблем с лан картата, демек както казаха момчетата по-горе, може да е изгоряла !

П.С. 2 - "Tr3ndy" - И аз това разправям до сега, но никой не ме слуша явно... :(

didonko
09-15-2009, 21:13
Извинявам се за поста си малко по-горе. Днес цял ден чета някакво изречение и пропускам по някоя и друга дума от него и променям целия смисъл...