PDA

View Full Version : Вагинални гъбички



iveto18
09-13-2009, 18:41
Някой знае ли лекарство което се купува без рецепта за лекуването на вагинални габички???

jujit0
09-13-2009, 18:58
a nqkoi dali moje da poqsni kakvo predstavlqvat te i kak se razbira 4e gi ima6? 6te sum mnogo blagodarna ako nqkoi mi obesni :-)

p.p. SORRY 4e ne e na BG ama ne6to mi se preeba... :?

ri41
09-13-2009, 19:03
и на лекар да отидеш трудно се махат а лекарство без рецепта нз :-o

iveto18
09-13-2009, 19:12
a nqkoi dali moje da poqsni kakvo predstavlqvat te i kak se razbira 4e gi ima6? 6te sum mnogo blagodarna ako nqkoi mi obesni :-)

p.p. SORRY 4e ne e na BG ama ne6to mi se preeba... :?


Влагалищна (вагинална) гъбична инфекция, или вулвовагинална монилиаза (кандидоза, кандидомикоза) е честа причина за влагалищно възпаление. Допълнително 12 до 15 процента от мъжете развиват симптоми след сексуален контакт със заразен партньор.

-Причини!!!
Инфекцията се причинява от увеличено размножаване във влагалището на микроорганизма Candida albicans, принадлежащ към групата на несъвършените гъби.

Дрождоподобноте гъби винаги присъстват в малки количества във влагалището, но симптоми се появяват само при бърз растеж. Според здравните експерти приблизително 75 процента от жените имат бяло течение (какндидоза) поне веднъж през живота си, а 40 до 45 процента - два или повече пъти.

-Предаване !!!
Различни фактори се асоциират с увеличена вагинална кандидоза при жените.

Бременност
Неконтролиран диабет
Орални контрацептиви или антибиотици
Интимни душове
Женски интимни парфюми
Локални антибиотици и стероиди
Отслабена или компрометирана имунна система
Носенето на стегнато, лошо проветрено облекло и бельо също допринася за вагинита. Жените с хронична (рецидивираща) кандидоза трябва да се консултират с медицински специалист, за да потърсят заедно възможните подлежащи причини.

Не е известно дали гъбичките могат да се предават при полов контакт. Тъй като, почти всички жени имат гъби (гъбички) в своето влагалище, е много трудно да се проведе научно изследване за да се установи дали се предават.

-Симптоми !!!
Най-честите симптоми на гъбичната инфекция при жените са сърбеж, парене и възпаление на влагалището, често придружени от болка при уриниране и сношение.

Влагалищното течение (бяло течение) не винаги е на лице и може да бъде много леко. То представлява гъст, белезникаво-сив секрет и прилича на пресечено мляко, макар, че може да бъде течно или много гъсто.

Партньорите на жени с вагинална кандидоза обикновено нямат симптоми на инфекция. Въпреки това, някои мъже съобщават за временни обриви и парене на пениса след сношение.

batkodoki
09-13-2009, 19:25
Някой знае ли лекарство което се купува без рецепта за лекуването на вагинални габички???

без консулт с ГИНЕКОЛОГ&ДЕРМАТОЛОГ "лекуването" на всякакви "гъбички" е безпредметно, дори само защото това, което смятате за "гъбички" може да се окаже симптом на нещо съвсем различно

djuki
09-14-2009, 18:56
няма да ти дадът нищо без рецепта ... отиди на лекар , защото има различни степени и ще видят кое е най - доброто за теб .

clever
09-15-2009, 12:35
най-вероятно няма такова лекарство
отиди на лекар
може да не са вагинални гъбички а нещо друго

oldlady
09-16-2009, 12:38
Първо преглед при гинеколог,ще ти вземат секрет за микробиология и тогава лечение.Освен това е важно лечението да е правилно,за да не стане впоследствие хронично.И смени партньора си или се лекувайте и двамата.В противен случай само ще си ги прехвърляте.Успех! По време на лечението без секс.

nestandartnata1
10-26-2009, 06:13
напротив могат да ти дадат лекарство, ако си сигурна че са гъбички можеш да потърсиш в аптеката паста наречена "ломексин", мажи се с него сутрин и вечер :) вагинални свещички също биха ти помогнали но през 4 дни ги ползвай вечер преди да заспиш след като си я сложиш си стисни здраво краката и не ставай :)

DrSmurph
10-26-2009, 17:57
напротив могат да ти дадат лекарство, ако си сигурна че са гъбички можеш да потърсиш в аптеката паста наречена "ломексин", мажи се с него сутрин и вечер :) вагинални свещички също биха ти помогнали но през 4 дни ги ползвай вечер преди да заспиш след като си я сложиш си стисни здраво краката и не ставай :)

Абе от къде се пръкнаха толкова много лечители в този САЙТ се чудя? Гъбична инфекция не може да се диагностицира от една пикла или пикльо без грам познания по медицина? Как ви стиска да си предписвате лекарства без да ви е погледнал лекаар просто не мога да си обясня. Знаете ли, че една неправило лекувана или нелекувана гъбична инфекция може да доведе до хронично състояние за цял живот!!!!!!
А модератори тук няма ли ?????

nestandartnata1
11-01-2009, 09:21
обърни внимание на предния ми коментар "ако си сигурна че са гъбички"
и какво предписване?! въпросът на темата е "някой знае ли лекарство за гъбички?" преди известно време и аз имах гъбички и генеколога ми предписа точно тези.

kalpazanka
11-01-2009, 11:28
ГЕнеколог или гИнеколог?

Модератори, вземете се в ръце!

liim0nka
11-01-2009, 19:21
обърни внимание на предния ми коментар "ако си сигурна че са гъбички"
и какво предписване?! въпросът на темата е "някой знае ли лекарство за гъбички?" преди известно време и аз имах гъбички и генеколога ми предписа точно тези.

Как да е сигурна без да е посетила гинеколог...?! :?

Abigoria
11-01-2009, 20:29
обърни внимание на предния ми коментар "ако си сигурна че са гъбички"
и какво предписване?! въпросът на темата е "някой знае ли лекарство за гъбички?" преди известно време и аз имах гъбички и генеколога ми предписа точно тези.

Разликата между тебе и нея- оттука до Марс, сеш' се... На тебе може да ти действат, ама, най- малкото, представи си, че тя е алергична към някоя от съставките. Или пък има ниско/ високо хормонално равнище. Половият живот също е фактор... Т'ва, че си имала гъбички, не те прави безсмъртна, следователно не давай съвети, застрашаващи чуждото здраве...

kalpazanka
11-06-2009, 16:38
Грамотността е първата лампичка дали да следваш нечий съвет или не ;) Поне при мен