PDA

View Full Version : Поредните промени - дискусия



faststep
09-13-2009, 19:29
Е, какво мислите за новите решения на МОН? Допадат ли ви, или си мислите, че това е поредната глупава приумица на управляващите? :)

Ето статията. (http://www.teenproblem.net/news/s/15071.html)

Мнението си ще дам по-късно.

slavito007
09-13-2009, 19:47
Имам чувство, че пръскат пари за глупости, когато има далеч по важни неща. Нямам предвид тази статия, но прекалено много промени ни се събраха. Преди малко четох, че щяло да се наблегне на физическото. Ами тъй де, така трябва. Тук съм за. С оценката за поведение не смятам, че ще имам проблеми - не говоря много в час, а ако ми направят забележка млъквам. Но нали знаете, че има учители, които мразят някои свои ученици и това ще е допълнителен начин да ги закопаят :o
Сега ми е интересно да видя след 3 дни в лавката дали няма да има вафлички :razz:

oziris
09-13-2009, 19:55
Е, какво мислите за новите решения на МОН? Допадат ли ви, или си мислите, че това е поредната глупава приумица на управляващите? :)

Ето статията. (http://www.teenproblem.net/news/s/15071.html)

Мнението си ще дам по-късно.

Хубаво е, че г-жа Фандъкова и нейното министерство се опитват да направят нещо, и то хубаво нещо. Вижда се, че искат, че работят за благото на нас - учениците. След като прочетох статията, от линка даден по-горе, не мога да се примиря с някои, лично за мен абсурдни неща. Като например оценките по музика, изобразително изкуство и физкултура да бъдат решаващи, относно приема на гимназистите. Наивно е, да приравняваме българският език с рисуването примерно... Хубаво е да се спортува, но това няма да промени нищо. А и все пак, не всеки може да рита топка, да скача пет метра, да рисува натюрморти и подобни глупости, както и не всеки може да пее. Това е дар от бога, и не всеки го притежава. Колкото и да искам да се науча да пея - не мога. Грача като за световно, и колкото и песни да знам, и колкото учебници да съм наизустил, "файда нема" просто. Същото е и със физкултурата и рисуването. Или ти се отдава, или не. За разлика от останалите предмети, като математика, физика и прочие. Защото ако имаш желание, можеш да наваксаш пропуснатото, да напреднеш с предстоящото и т.н.
Глупава е и реформата за училищните бюфети. Защото всички много добре знаем, че на два метра от училището има достатъчно павилиони, които да ни предлагат мазни дюнери, сочни ейклери, престояли чипсове и подобни боклуци. И това няма да промени нищо, ако искат дори и да ни пуснат заповед, да не ядем нищо, което е донесено от извън училището. И тогава какво, ще гладуваме или пък ще се тъпчем преди/след училище във всъщи, и още по-зле.
По НОВА ТВ, днес слушах министърът да говори за промяна, свързана със целодневно обучение - от десет сутринта до шест следобед примерно.
Но, че идеите са интересни - интересни са. Но съм сигурен, че със самите им реализации ще се провали всичко запланувано и предвидено. Бих се радвал, ако оценката за поведение всъщност е адекватна, както и носенето на униформи... Но ще видим...

Колкото и да й се иска на жената, няма да стигнем запада скоро време...

ПС: И в крайна сметка, гласувах "за", защото всички знаем, че който рискува печели, който не-губи... Така ще можем да видим кое е хубаво, и кое не...

Sarafina
09-13-2009, 20:17
Абсолютно против. Не относно оценките за поведение, а това, че оценките по ФВС, изобразително изкуство и музика ще бъдат решаващи. Или ти се отдава, или не.

teenems
09-13-2009, 20:33
^
тва наистина е адски тъпо .
аз не мога да рисувам много добре ..
хубаво ,че съм 95 ..

а тва оценка за поведение съм съгласна .
нямам против това !

също и децата с наднормено тегло .
има и такива хора ,които си им е като ген ,да спортували повече .
те като искат ще се запишат на спорт ве ,баси тъпанарите .

goober
09-13-2009, 20:40
и ЗА и ПРОТИВ ! Относно това за оценките по рисуване,пеене и физическо е пълна глупост.Никога някой няма да остане на поправка по физическо или в много рядки случаи,докато по математика или по БЕЛ е доста по трудно :) ! Относно оценката за поведение да ЗА съм тъй като без дисциплина не става нищо, на много хора им се иска да се правят на интересни и оригинални , на които им липсва елементарно възпитание,а с тази оценка , ако я има във всяко училище , учениците ще си променят доста държанието в положителна насока, поне в час и в училище !

ThePowerOfLove
09-13-2009, 21:03
И аз още първия учебен ден ще отида до лавката да видя какво има :D Ама там и да няма вредни храни, на магазинчето до даскало ще има, така че се губи целия смисъл. Само създават излишно неудобство :?

ANTIHUMAN
09-13-2009, 21:03
Аз мога да рисувам, но математиката не я владея. Кво правим ,а?
Трябва да е както в другите държави избираш си 7 предмета и учиш по тях, а не 30! :o

GossipGirl89
09-13-2009, 21:15
Не съм ученичка вече ама искам да се изкажа :D
Общо взето съм ЗА почти всичко, което са приели, като изключим това с лавките и физическото, музиката и рисуването...
За лавката на всички е ясно - до почти всяко училище има най-малко по 2 павильона откъдето можеш да си купиш всякакви калорични простотии...
Колкото до рисуването и останалите предмети - наистина е доста глупаво да са решаващи, защото не на всеки му се отдават... Има хора, които са си спортни натури и ги влече, други са надарени откъм гласови способности, но има и не малък брой, които не могат да пеят, не могат да рисуват и не им се отдават спортовете - тогава какво се прави? Ще бъдат ощетени доста :?
Не знам до колко е вярно и дали във всички училища е прието, но сестрата на един приятел сега е 5-ти клас ако не се лъжа и се е оплаквала, че са им сложили някакъв списък в училището, на който пише нещата, които нямат право - изчанчени прически, лак по ноктите, без къси поли и т.н. И за това съм твърдо, ама твърдо, ЗА, защото (без да се олижда никой) подрастващите са станали просто непоносими... или поне голяма част от тях. Доста своеволия им се позволиха последните години и за това сега се държат като олигофрени и нямат страх от нищо... Крайно време беше да се въведе някаква строга реформа и да ги вкарат малко в правия път...

fifinkathefreak
09-13-2009, 21:27
Значи някои хора в усилието си да бъдат оригинални стават смешни.Първо само да кажа,че съм студентка,за да не ме съдите,че говоря субективно.

За г-жа Фандъкова имах добро мнение до скоро.Бях я гледала в Панорама съвсем в началото на мандата й,стори ми се страшно симпатична и съчувстваща жена.Едва ли не "евала" й казавах.
Да,ама нещата не опират само до това.

За дрехите - да,приемам до някъде.Установих,че дори най-късите ми поли не са толкова къси,че даизлязат от сметката.Самата аз 3 години съм имала директорка,която беше много взискателна за подони неща и не смятам,че е нещо прекалено.Проблемът е ,че правилата имат изключения.Малко,но ги има и уеднаквяването (чрез евентуални униформи) пречи(да!) на развитието на даден човек.

Храната.Съгласна.Има 3 магазинчета до училището ми,винаги е могло да ида до там.Хубаво е за малките ученици,които не излизат и могат да си изградят някакви здравословни хранителни навици.За гимназистите е късно.

Но днес направо ми се искаше да се гръмна!"Разтоварващите" предмети балообразуващи?!Тя си няма идея на какво подлага горките деца.Говоря от личен опит.За 12 години съм била пълна отличничка само 3,а четири пъти съм била прецаквана от учители. (Последните 4 години бях освободена от физическо.)
Да,защото не можех да се справям по "великите" им предмети.Учителка по физическо = самочувствие.А сега то ще бъде минимум до небето.Лоша стратегия,избиване на комплекси,ето това очаква учениците.

А относно оценката за поведение?Такава вече има.Замислете се,поведението ви винаги рефлектира на това колко имате по даден предмет.Без по "разтоварващите".Там всичко е до съдба.

В заключение ще кажа,че ако нещата се обмислят добре може да се постигне много.Но първо трябва да се види истинското положение на нещата,а не да се опитваме да се придържаме към някакви успели модели.Манталитета ни ще ни срине.

oziris
09-13-2009, 21:29
А на мене ми е много странно тази оценка за поведение как ще се сформира, кой ще ни оценява поведението и т.н.
Преди време се говореше, че класният ръководител щял да пише тези оценки. А това ми се вижда глупаво - има учители, които са адски строги, направо цербери, и които ще намалят оценката за едно кихане в час. Други пък са толкова повърхности, че и да им се изсереш на главата нищо няма да ти направят. Изобщо няма нищо ясно около тази оценка за поведение, но въпреки това всички се надяваме да има някаква полза от нея - но когато се пише ей така, едни ще бъдат доста ощетявани, и в крайна сметка обективността пак отива по дяволите.

PurpleDream
09-13-2009, 21:53
само се чуди какво да прави тая жена за да си помислим, че става за министър :lol:

Tempest
09-13-2009, 23:52
ами това ще накара доста чавенца да се явяват за час по физкултура... ЗА съм... и не защото не ме засягат, а защото не виждам смисъл в противен случай да са част от учебната програма :?

Adr3nal1n
09-14-2009, 03:30
твърдо ПРОТИВ :smt068 :smt070

smiirnoff
09-14-2009, 06:32
Пеене, рисуване и физическо ще решават вече битката за място в елитните гимназии.

Тея МАЛОУМНИ ли са?! :shock: :shock: :shock:
от к'ъв зор тия ще са балообразуващи .. т'ва е бати идиотщината .. :?

Това за поведението е добре .. така повечето пикли и пикльовци "твърде важните", малко ще се стегнат, а не да се влачат като черва навсякъде .. ^^

ама аз поне си ги минах изпитите, сега да му мислят седмокласниците тая година, ще им излезе всичкото през гъза (с извинение) :lol: :lol: :lol:

lipstik
09-14-2009, 06:58
Физическото ми е най-омразния предмет на света,просто като дойде този час и ми иди да се разплача....Както и да е,в нащо училище точно по тези 3 предмета пишат 6,независимо дали можеш нещо или не :lol:

Това за оценката за поведение е супер 8)

smiirnoff
09-14-2009, 07:43
:lol: :lol: :lol:
Оох ,всичките божакравички се обадиха "Така всички отворени ще си седнат на гъза" ... :lol: :lol: :razz: :razz: Мислите ли ,че щом вече са толкова отворени изобщо ще ги интересува оценката за поведение?С ниска оценка това е още един начин да покажат на всички какви гъзари са.Ама моля ви се ,смешни сте ..

шш ало .. смешна са ти :Д
ти въобще разбираш ли какво представлява "Оценка поведение" :lol:
баси лиглата дето си .. :?
“АКО ОЦЕНКАТА ТИ ПОВЕДЕНИЕ БЪДЕ НАМАЛЕНА ПОРАДИ ЕДИ - КАКВИ СИ ПРИЧИНИ, ИЗГАРЯШ (ПРЕВЕЖДАМ - НЕ МОЖЕШ ДА ПРОДЪЛЖИШ В ПО - ГОРЕН КЛАС!)
.. сега като ти го обясних като на Малоумен, ще разбереш ли или ще продължиш да философстваш ?! :? :-o

spellbound
09-14-2009, 07:43
Хубаво е да се спортува повече, но българските училище като цяло нямат такава материална база.Майка като ми е разказвала едно време са имали басейн, гимнастически уреди и много други неща.Сега какво - учителят ни хвърля по една топка и отива в стайчката си да си гледа филмите или да си чете вестника.
Да не говорим, че моето училище няма салон и няма двор (не се шегувам) и ходим да играем в двора на едно друго, където зимата като се засечем два класа и малкия салон просто няма как да побере 50+ души, тогава какво правим?Айде есента/пролетта/лятото ще играем в двора, а през другото време?

smiirnoff
09-14-2009, 11:08
^ .. 1. Изказванията ми са написани с цел хора като теб да разберат екзистенциалността на Оценката Поведение!
2. Моля те, преди ти да се изказваш, провери информацията, която съм написала, за да разбереш за какво говоря.
3. "Малоумниците", които си мислят, че тази оценка няма да им повлияе, жестоко грешат. Вземи малко се напъни и прочети какво точно означава Оценка Поведение, за да видиш, че при намаляване на тази оценка ти не можеш да преминеш в по - горен клас!
4. Това правило НЯМА да бъде нарушено безброй пъти, освен в "непросветените" за тази оценка квартални училища. Във всички гимназии и техникуми тази оценка ще бъде строго спазвана, точно заради такива хора, които мислят като теб - а именно, че това нищо няма да промени.
Не знам ти кой клас си и в какво училище, но когато отидеш в едно професионално училище искрено ти пожелавам да разбереш за какво ти говоря сега.

^^ .. сега, преди пак да оплюеш тъпите ми изказвания, провери меродавността им и чак тогава се обяснявай. (:

smiirnoff
09-14-2009, 11:44
Ще продължа да ти отговарям (за последен път) чрез изброяване:
1. Не се опитвам да вдъхна респект - ни най малко. Опитвам се да вкарам нови думички в речника ти. (: (това е хубаво нещо все пак, тук не трябва да се ядосваш :Д)
2. Оптимистка съм, но по - скоро реалист. (:
3. Не използвай заучени фрази като "нямаш ли си друга работа" и т.н
- аз работа си имам и си я върша, но това не е твоя грижа.
4.Щом като не ти се спори и не ти се занимава, защо тогава си направи труда да обясняваш как съм се изказвала тъпо и т.н ?!
(Тук сама си противоречиш)

.. Сега вече дано си разбрала, ама като те гледам пак ще си останеш на същото дередже.
Ако ще си правиш труда да прочетеш това и да отделиш от ценното си време, моля те не отговаряй - все пак нали не ти се занимава (:

faststep
09-14-2009, 14:11
Дойде и мой ред да си напиша мнението. 8-)

Така, мисля, че като цяло реформите са добри и на място, но...има няколко НО.
1. Това със здравословната храна е тъпо, всеки може да отиде до най-близкият магазин за хранителни стоки и да си купи каквото иска.
2. Някой хора са със здравословни проблеми и не играят ФВС, на тях 2 ли ще им се пише в края на годината?
3. По музика и рискуване трябва да имаш талант или поне малко. Аз например не мога да рисувам, дори една права черта не мога да направя. По музика да не говорим. Всички момчета са в пубертет и гласовете им мутират, как очакват от нас да грачим?

Така, а сега за добрите страни.
1. Няма да има повече пикли от всички възрасти, който да не карат физическо с извинение "В цикъл съм". Мен какво ме топли, имам мускулна треска от предишния ден, трябва ли да тичам на 10 градуса температура, а те да си стоят на топличко, без дори да са в спортна екипировка?
2. Музиката и изобразителното всички ги пренебрегват и си мислят, че там може да се слуша музика, да се играе на тела и т.н. Еми сори, няма такива филми, може да отделиш малко от ценното си време да си научиш урока, а не да лъжеш, че наблягаш много на БЕЛ-а и математиката, не е трудно.
3. Сигурен съм, че учителите ще ви влезнат в положението и ще ви пишат високи оценки, въпреки че не можете да рисувате или пеете, само тябва да бъдете усърдни.

Е, това е от мен. :)

YouCantStopMe
09-14-2009, 14:20
1. Няма да има повече пикли от всички възрасти, който да не карат физическо с извинение "В цикъл съм"
Стгласна съм с всичко друго,което каза.Така е.
Ноо..това с 'В цикъл съм'. :lol: Извинявай,обаче как смяташ,че можем да играем,когато наистина сме.Разбирам ги тия пикли,които всеки час си измислят оправдание да на играят,а това е едно от най-често използваните,но... когато си наистина в цикъл,повярвай ми..има моменти,в които просто не можеш да играеш. 8-)

lipstik
09-14-2009, 15:01
1. Няма да има повече пикли от всички възрасти, който да не карат физическо с извинение "В цикъл съм". Мен какво ме топли, имам мускулна треска от предишния ден, трябва ли да тичам на 10 градуса температура, а те да си стоят на топличко, без дори да са в спортна екипировка?


Ти първо разбери какво означава "в цикъл съм" ,пък тогава се изказвай.

faststep
09-15-2009, 10:26
1. Няма да има повече пикли от всички възрасти, който да не карат физическо с извинение "В цикъл съм". Мен какво ме топли, имам мускулна треска от предишния ден, трябва ли да тичам на 10 градуса температура, а те да си стоят на топличко, без дори да са в спортна екипировка?


Ти първо разбери какво означава "в цикъл съм" ,пък тогава се изказвай.
Говоря за тези, които са в цикъл 24/7 и не са в спортна екипировка.

lipstik
09-15-2009, 11:16
^Всеки да се спася както може.Като не им се играе и си имат оправдание,защо пък да не се възползват?

soni4kuu
09-15-2009, 11:20
тва с дрехите и обувките е много тъпо-не,че ходя с много къси поли и високи токчета,но е много тъпо и кво значи забранено е да се носят дрехи,очертаващи формата на учениците :-x кво-трябва да нося размъкнати дрехи широки 5 метра ли???

waterflame96
09-15-2009, 11:34
Абе тая министърка ми е крайно интересна. До каква степен на малоумност и шизофрения може да стигне без никой да разбере...
1. Пеене, рисуване, физическо - балообразуващи. Не всеки може да грачи като госпожата, че тя да е доволна. Не всеки може да драска с химикал и да му пишат 6, а на хубавата рисунка-4. Не всеки може да се сгъва и разгъва на 100 само и само някъв дърт куку да му пише 5.
2. Трябва да ходим залупени като най-големите дебили на света. - Човек едни иглички не може да си направи бе. Момичетата даже и лак не им дават да си сложат. Да не говорим за дрехите. Вече сигурно ще е безбожие да отида по дънки.
3. Камери в стаите. - В наща стая имаме даже 2. Ей така, що пък не. Айде да сложим и телена ограда, която да свържем с някоя жица с 300 волта.
4. Оценка за поведение. - тя министърката не е била отличничка по интересния предмет "ПОВЕДЕНИЕ", пък от нас иска.
Краен извод - не вярвам да съм единствен на света, който смята, че по-неразумен, глупав и гаден човек от Фандъкова в тая Вселена не съществува.
P.S. Една приятна игра! ОТКРИЙТЕ РАЗЛИКИТЕ!

http://www.dnes.bg/images/photos/0047/0000047562-article.jpghttp://img.slate.com/media/1/123125/2158911/2159086/2159087/070221_CL_HitlerEX.jpg
ОТГОВОР(погледни след като решиш задачата): Няма разлики.

ЕДИТ: Оу, как не споменах! За седмокалсниците. външни+изпити=половината от децата на България са вече психически нестабилни...
ДА РЪКОПЛЯСКАМЕ НА МИНИСТЪР ФАНДЪКОВА! :lol:

soni4kuu
09-15-2009, 12:15
ЕДИТ: Оу, как не споменах! За седмокалсниците. външни+изпити=половината от децата на България са вече психически нестабилни...
ДА РЪКОПЛЯСКАМЕ НА МИНИСТЪР ФАНДЪКОВА! :lol:

да :-D сестра ми сега ще е 7 клас и все й се падат такива неща-при нея започнаха да дават матурите на деца под 7 клас и сега като знам как ще кандидатства след 7 клас и колко ще учи си мисля "леле добре,че за мене всичко свърши" 8-)

kuklichka_bg
09-15-2009, 12:32
Днес пък чух,че нащо даскало щяло да се заключва по време на часовете и с тези камери оффффффф :-x :-x :-x :-x само глупости!!!

Anushkaa
09-15-2009, 13:01
Абе тая министърка ми е крайно интересна. До каква степен на малоумност и шизофрения може да стигне без никой да разбере...
1. Пеене, рисуване, физическо - балообразуващи. Не всеки може да грачи като госпожата, че тя да е доволна. Не всеки може да драска с химикал и да му пишат 6, а на хубавата рисунка-4. Не всеки може да се сгъва и разгъва на 100 само и само някъв дърт куку да му пише 5.
2. Трябва да ходим залупени като най-големите дебили на света. - Човек едни иглички не може да си направи бе. Момичетата даже и лак не им дават да си сложат. Да не говорим за дрехите. Вече сигурно ще е безбожие да отида по дънки.
3. Камери в стаите. - В наща стая имаме даже 2. Ей така, що пък не. Айде да сложим и телена ограда, която да свържем с някоя жица с 300 волта.
4. Оценка за поведение. - тя министърката не е била отличничка по интересния предмет "ПОВЕДЕНИЕ", пък от нас иска.
Краен извод - не вярвам да съм единствен на света, който смята, че по-неразумен, глупав и гаден човек от Фандъкова в тая Вселена не съществува.
P.S. Една приятна игра! ОТКРИЙТЕ РАЗЛИКИТЕ!

http://www.dnes.bg/images/photos/0047/0000047562-article.jpghttp://img.slate.com/media/1/123125/2158911/2159086/2159087/070221_CL_HitlerEX.jpg
ОТГОВОР(погледни след като решиш задачата): Няма разлики.

ЕДИТ: Оу, как не споменах! За седмокалсниците. външни+изпити=половината от децата на България са вече психически нестабилни...
ДА РЪКОПЛЯСКАМЕ НА МИНИСТЪР ФАНДЪКОВА! :lol:


Съгласна съм с теб на 100000 %


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

bybit0o0
09-17-2009, 16:47
хахаха оххххх боже...не знам да се радвам ли че това несе отнася за мен вече да мие гадно ли за другите..аз по физическо съм много зле...просто не става..иначе баскетбола мн добре го играя..как стаава това..и значи сега ако бях 7ми клас щях да го ям а..ми ако не мога да рисувам..просто не ти се отдава какво можеш да направиш....това са пълни глупости,вече се чудят кво да измислят да ни е гадно...