PDA

View Full Version : Читателски дневник за 10 клас



sexyyyy93
09-13-2009, 20:22
Имам въпрос за читателския дневник за 10 клас!Да попитам някои правил ли е?!И ако сте чели тези книги да дадете малко инфо за какво се разказва,че да има за какво да пиша! :) Мерси предварително! :-)
А книгите са:
1. Декамерон
2. Хамлет
3. Робинзон Крузо
4. Дядо Горио
5. История славянобългарска
6. Криворазбраната цивилизация
7. Българи от старо време
8. Парижката св. Богородица
9. Иванку убиецът на Асеня
10. Червено и черно - Стендал

oziris
09-13-2009, 20:37
Имам въпрос за читателския дневник за 10 клас!Да попитам някои правил ли е?!И ако сте чели тези книги да дадете малко инфо за какво се разказва,че да има за какво да пиша! :) Мерси предварително! :-)
А книгите са:
1. Декамерон
2. Хамлет
3. Робинзон Крузо
4. Дядо Горио
5. История славянобългарска
6. Криворазбраната цивилизация
7. Българи от старо време
8. Парижката св. Богородица
9. Иванку убиецът на Асеня
10. Червено и черно - Стендал

В 10-ти клас половината от нещата, които си изредил/а не се изучават в първо равнище (задължителна подготовка), а някои дори и във второ (по желание, за по-задълбочена подготовка).
Аз съм ги чел всичките десет произведения, но в 10-ти клас се учат само: Декамерон, Хамлет, Робинзон Крузо, Дядо Горио, Историята..., Криворазбраната "циливилизация" и "Българи от старо време". По желание се четат само: "Парижката света богородица и Червено и черно".

И в крайна сметка, за да попълниш своя читателски дневник, би било добре сам/а да си прочетеш творбите, и да попълнеш страниците на дневника само със твои мисли и коментари. :P

sexyyyy93
09-13-2009, 20:41
Ами на нас тези книги са ни дадени!А за това,че читателският дневник трябва да е пълен с мои мисли ми е пределно ясно! :)

teenems
09-13-2009, 20:42
аз от 1-4 клас все правих.
тва е мн гадно нещо.
знам ,че пишеш автора ,името на книгата и накратко за какво се разказва+ главните герои.
по спомени така беше ..
то има и готови с въпроси .
само толкова мога да ти помогна *8 клас съм *
и бтв. такива глупости карат ли ви още да правите .
аз само до 4 клас и край. :-o

sexyyyy93
09-13-2009, 20:44
Ами тя класната ни е по български и много държи на тоя дневник и затова!И каза,че чак и оценки ще пише! :smt021

oziris
09-13-2009, 20:57
Ами тя класната ни е по български и много държи на тоя дневник и затова!И каза,че чак и оценки ще пише! :smt021
На тебе за кога ти трябва?

elle_123
09-13-2009, 21:04
sexyyyy93 ,мисля,че малко късно си се сетила за това, ама честно казано за мен този дневник е голяма глупост. :(

sexyyyy93
09-13-2009, 21:39
Ами за 16 най-кесно 17!Пък и elle_123 аз какво да направя като ни го изискват!Ако зависеше от мен такива глупости нямаше да има! :-o

PurpleDream
09-13-2009, 21:45
предполагам, че няма да учите всички произведения, но прочети в интернет по малко за всички и си направи каквото ти трябва, а Робинзон Крузи- може да гледаш филма, Декамерон са 100 новели, май де не съм сигурна, Хамлет...абе не съм го чела, ама чичо му узурпира трона на баща му, той иска да му отмъсти, вижда призрака на баща си, май беше влюбен в майка си...абе лайна :D Дядо Горио не го помня кво беше, а другите не сме ги учили :D
а не са ли ви дали и "Ад" на Данте :-o

sexyyyy93
09-13-2009, 23:01
Ми за "Ад" не са ни го давали!А за инфото мерси много! :-)

PurpleDream
09-13-2009, 23:12
не е много, ама аз и не помня много :D не си ли си взела вече учебника, там все някъде нещо пише 8-)

mirelinda
09-13-2009, 23:35
Лол читателски дневник ... кофти аз такова нещо не съм правила от 4 клас, даже тогава го прави сестра ми. И аз не съм чела нищо от списъка. Както казаха по-горе, защо не потърсиш в интернет, със сигърност ще намериш нещо полезно. Успех \\// :)