PDA

View Full Version : Втора смяна .. ??



Anushkaa
09-13-2009, 20:45
Дочух от едни приятелки че министерството е щяло да маха втората смяна за учениците :-o
Друга пък приятелка чула по новините ,че Фъндъкова махала втората смяна заради ученици, които живеят далече от училище и се прибирали в 22:00 .. :-o

Вие да сте чули нещо подобно? :shock:

EritYy
09-13-2009, 20:56
ми не :-o

balon4eee
09-13-2009, 21:03
Фъндъкова си е ебало майката министърката Никак фън не е

oziris
09-13-2009, 21:03
Единственото нещо, което съм чул, и то от самата Фандъкова е, че има намерение да ни направи по западен модел - тоест да бъдем цял ден в училище. Естествено без да има смени, и без да ставаме рано и такива щуротии...

Anushkaa
09-13-2009, 21:09
Единственото нещо, което съм чул, и то от самата Фандъкова е, че има намерение да ни направи по западен модел - тоест да бъдем цял ден в училище. Естествено без да има смени, и без да ставаме рано и такива щуротии...

Това пък е още по-откачено .. смисъл ... май ще ни прави американчета.. :? поне да ни сложи и шкафчета в даскалоо :o

fifinkathefreak
09-13-2009, 21:14
Няма как да стане по американската система.Тя е хубава,но неприложима в наши условия.

И няма как да стане това с едната смяна.Няма физическа възможност училищата да имат толкова много класни стаи.Това означава години на преустройсто и някои училища да станат само основни,други гимазии.А всички ще се дърпат от това,учители ще загубаят работата си.
Забравете!

П.П. Псувах Вълчев,а то от трън та на глог!

cunt
09-13-2009, 21:18
въобще не ми пука.
Аз винаги съм си първа смяна 8)

Seducti0n
09-13-2009, 21:22
Какво недоволствате...
жената спомага за спазването на вечерния час

аз не мога да си представя как някой ще се прибере в 10 часа от даскало... виж от мястото на което си бил след това-окей
ама точно от училище... :lol:

Anushkaa
09-13-2009, 21:24
Няма как да стане по американската система.Тя е хубава,но неприложима в наши условия.

И няма как да стане това с едната смяна.Няма физическа възможност училищата да имат толкова много класни стаи.Това означава години на преустройсто и някои училища да станат само основни,други гимазии.А всички ще се дърпат от това,учители ще загубаят работата си.
Забравете!

П.П. Псувах Вълчев,а то от трън та на глог!


Aз пък мисля, че може да да сме на кабинетии? :?

GossipGirl89
09-13-2009, 21:31
Едва ли ще стане това с едната смяна, но пак е добре, че се мисли за вечерния час.
Псувайте колкото искате - крайно време е да ви сложат малко в ред.

fifinkathefreak
09-13-2009, 21:35
Няма как да стане по американската система.Тя е хубава,но неприложима в наши условия.

И няма как да стане това с едната смяна.Няма физическа възможност училищата да имат толкова много класни стаи.Това означава години на преустройсто и някои училища да станат само основни,други гимазии.А всички ще се дърпат от това,учители ще загубаят работата си.
Забравете!

П.П. Псувах Вълчев,а то от трън та на глог!


Aз пък мисля, че може да да сме на кабинетии? :?

И ние бяхме на кабинтеи и пак не стигаха.Да,вярно,че бях в училище с малка площ,но бяхме по няколко паралелки,докато в прогимназиалното ми бяхме до "ж",а в ЕГ "Пловдив"са до "К" паралелка.Колкото е по-голямо училището,толкова почвече са паралелките.Отдавна е измислено това.

AnIcHkAtA
09-13-2009, 21:39
Фъндъкова си е ебало майката министърката Никак фън не е
8-)
Колкото до темата-аз наистина предпочитам да сме по американски модел.Доста повече свободно време ще имаме и на доста хора няма да им се налага да стават в зверското 5:30 за училище.Определено съм за.

PurpleDream
09-13-2009, 21:40
Няма как да стане по американската система.Тя е хубава,но неприложима в наши условия.

И няма как да стане това с едната смяна.Няма физическа възможност училищата да имат толкова много класни стаи.Това означава години на преустройсто и някои училища да станат само основни,други гимазии.А всички ще се дърпат от това,учители ще загубаят работата си.
Забравете!

П.П. Псувах Вълчев,а то от трън та на глог!
точно така..иии с една приятелка от класа много се дразнехме на Вълчев, а то какво стана..... :D

Di
09-13-2009, 21:44
да и сера у устата на тая фънбляблякова. 8)

iiordanova
09-13-2009, 22:09
Не съм чувала за такова нещо. :?
Може и да го е казала. Не знам.
Има забрани във всички училища. :!: >> http://btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=139823 << Ето , тук в сайта на БТВ пише.
Малко напечено става така изведнъж , но това е решението на министърката. Нека го уважим и опитаме до някаква степен да подобрим и подпомогнем за образованието. Зареди нас са ги измислили тези правила. Трябва да уважим труда им.
Новите правилници може би ще ги прочете класната/класния на 15 септември.
Айде.. успех с приемането на правилата. :---)

Di
09-13-2009, 22:11
с изключени мобилни телефони в час..

:razz:
тая се ебава с мене

balon4eee
09-13-2009, 23:26
Нямам право да внасям наркотици в даскало ? :lol: И как ще разберат ако съм си кашнала 1 глава козче у сутиено например ? аааа 8-)

Anushkaa
09-13-2009, 23:38
Нямам право да внасям наркотици в даскало ? :lol: И как ще разберат ако съм си кашнала 1 глава козче у сутиено например ? аааа 8-)

а сега де :lol: :lol:

Много смотани правила ,, без бъзик :o

remix1912
09-13-2009, 23:46
Добре де аз като ще бъда 11 клас и първия срок съм втора смяна а втория първа какво ще правят.Вече е късно за промяна.Аз живея в града ама на края и учелището го свършвам в 7 и съм у нас с 8 някъде може 8 30.И така втора смяна е неудобна,но без нея не може просто всичките тези ученици от различни класове няма кога да се изучат и как да се съберат в тези стаи ако е само 1 смяна.Аз имам един приятел който е смесена смяна по средата на деня

mirelinda
09-13-2009, 23:46
To тея правила ги имаше и миналата година, поне в мойто даскало.. ама колко се спазваха.. 8-) . Само това за полите и деколтетата го нямаше.

PurpleDream
09-14-2009, 00:00
с изключени мобилни телефони в час..

:razz:
тая се ебава с мене
то това и преди го имаше като заповед, но никой не я спазваше и сега ще е така със всички нови глупости които измислия тая...скоро може да плачем за Вълчев :lol:

Hilary_
09-14-2009, 00:06
аз от началното училище не съм имала втора смяна .. така, че съм свикнала с първа ... :grin: :D :D

Anushkaa
09-14-2009, 00:13
To тея правила ги имаше и миналата година, поне в мойто даскало.. ама колко се спазваха.. 8-) . Само това за полите и деколтетата го нямаше.

Е кой ще спази точно па това?
Кои са па тия да ми кажат колко ще ми е дълга полата :shock:

PurpleDream
09-14-2009, 00:18
To тея правила ги имаше и миналата година, поне в мойто даскало.. ама колко се спазваха.. 8-) . Само това за полите и деколтетата го нямаше.

Е кой ще спази точно па това?
Кои са па тия да ми кажат колко ще ми е дълга полата :shock:
офф пак се почва, абе разберете че да ти се вижда половината задник и деколте до коленете не е облекло за училище, по улиците ако искате голи ходете....

Anushkaa
09-14-2009, 00:31
To тея правила ги имаше и миналата година, поне в мойто даскало.. ама колко се спазваха.. 8-) . Само това за полите и деколтетата го нямаше.

Е кой ще спази точно па това?
Кои са па тия да ми кажат колко ще ми е дълга полата :shock:
офф пак се почва, абе разберете че да ти се вижда половината задник и деколте до коленете не е облекло за училище, по улиците ако искате голи ходете....

съгласна съм, защото попринцип не ходя с поли или деколтета до коленете, но все пак да ми се нарежда как да се облека .. :-o

pyfinkaa
09-14-2009, 03:30
апф.... не съм съгласна с тия ноВи праВила :( 1-во тва се изключват телефоните няма как да стане,2-ро кфи наркотици бе ТРЕВАТА не е наркотик :lol: , а и това за пушенето няма как да стане ....ПРОСТО КАЗАНО НЯКОЙ ЩЕ СПАЗВАТ ПРАВИЛАТА,ДРУГИ НЕ ;]] .Наистина ни беше по-добре със Вълка-Вълчев ама какво се прави :)

LiRRRa
09-14-2009, 07:00
Тия правила няма да бъдат спазвани no matter what . . . Аз съм за, но има тооолкова много хора, които ще са против и накрая всичко ще пропадне, цялата идея ще иде на кино . . .

lipstik
09-14-2009, 07:02
Не съм чувала,но съм сигурна,че в нащо няма да се махне.Има доста,доста ученици и няма как всички да са в една смяна.

smiirnoff
09-14-2009, 07:04
ако го направи т'ва ще е супер яко ^^
.. отиваш си сутрин на училище, после имаш половин ден да правиш к'вото си искаш 8-)
..иначе втора смяна, аз хем че все се оспивам, училището ми е далече ии демек преди училище имам най - много 1-2 часа за учене, обличане, ядене ии излизане за училище :shock:

teenems
09-14-2009, 07:05
Какво недоволствате...
жената спомага за спазването на вечерния час

аз не мога да си представя как някой ще се прибере в 10 часа от даскало... виж от мястото на което си бил след това-окей
ама точно от училище... :lol:

+1
ии ще се радвам ако има само 1 смяна :)

elito0o0o0
09-14-2009, 11:36
По-добре да махнат 2-ра смяна,защото аз ся ще съм 2-ра смяна ии.. няма да имам време за нищо :( :?

PurpleDream
09-14-2009, 12:17
и аз не искам 2ра смяна, защото е много изморително и ти отива целия ден, но пък както казаха на другите страници, в някои училища просто няма как всички да са една смяна, моето е много малко и сме на 2 смени, няма как да ни съберат всички в една смяна......

Anushkaa
09-15-2009, 11:36
Да! В моето прословуто 29-то даскало махнаха втората смяна :grin:
Е, сега сме от 8 и ще караме до към 3 в даскало .. което вече е прецакня .. но .. все пак .. :lol:
На някой друг да е махната втората смяна 8)

waterflame96
09-15-2009, 11:44
Няма как да стане по американската система.Тя е хубава,но неприложима в наши условия.

И няма как да стане това с едната смяна.Няма физическа възможност училищата да имат толкова много класни стаи.Това означава години на преустройсто и някои училища да станат само основни,други гимазии.А всички ще се дърпат от това,учители ще загубаят работата си.
Забравете!

П.П. Псувах Вълчев,а то от трън та на глог!
+100

Наща Фандъкова имам чувството, че тия реформи ги прави само щото се чуди какво да прави. Да не е без нищо. Сега пък без втора смяна. Че що не. Обаче ми дойде друга катрильони път по-добра идея! Дай да направим една единствена смяна- 08:00-23:59. Ама без междучасия, че просто ако има междучасия народа е изгубен!

aMnEsIa_
09-15-2009, 13:30
В моето училище са 1600+ ученика и няма да стигнат класните стаи, за да няма втора смяна :)

Sintya
09-15-2009, 14:55
Не, ние ще сме втора този срок.

Force_bladeR
09-15-2009, 19:22
Тва ми харесва 1ва постоянна смяна.

LittleDude
09-15-2009, 19:24
по яко! 1 смяна rlz

FeelMe
09-15-2009, 19:27
Едва ли ще стане това с едната смяна, но пак е добре, че се мисли за вечерния час.
Псувайте колкото искате - крайно време е да ви сложат малко в ред.
абсолютно съм съгласна :!:

Anushkaa
09-15-2009, 19:35
Едва ли ще стане това с едната смяна, но пак е добре, че се мисли за вечерния час.
Псувайте колкото искате - крайно време е да ви сложат малко в ред.
абсолютно съм съгласна :!:

Eто че стана .. 8)

viksit0y
09-16-2009, 07:59
ако го направи т'ва ще е супер яко ^^
.. отиваш си сутрин на училище, после имаш половин ден да правиш к'вото си искаш 8-)
..иначе втора смяна, аз хем че все се оспивам, училището ми е далече ии демек преди училище имам най - много 1-2 часа за учене, обличане, ядене ии излизане за училище :shock:

;-)

Unendlich
09-16-2009, 18:03
Айде стига сте плюли против министърката. :) Все пак се ходи на училище, за да се научи нещо, има си определени правила и норми, а не анархия .. Като искате анархия - спирате след 8 клас и сте готови. Всичко се прави за наше добро и за да стане нещо от нас. :)


По темата - Наистина ще е много трудно на някои училища да се прехвърлят само 1-ва смяна, все пак толкова ученици, а и в по-малките сгради.. Вариантът може да се приложи само в някои, но не във всички. :( :?

cveteto64
09-16-2009, 20:04
Тая министърка не ми е много готина все едно сме във времето от преди 10-20 година без поли, без грим и т.н. Да обаче всичко до толкова се е променило, че колкото и да се опитват мисля, че няма да могат да го направят. Никой не може да ти наложи мнението си и да те кара да правиш нещо което не искаш...
По темата идеята за само първа смяна е готина ама да е от рода на да речем 9 до към 14 часа, за да имаме поне някво свободно време...

zuzi4kata
09-16-2009, 21:58
Не съм чувала подобно нещо , но според мен "втората смяна" е многооо ТЪПАА ! В смисъл , че отиваш на даскало към 12,12 и нещо (половината ден ти е минал в спане ако си си научил предишния) ,връщаш се вкъщи най-рано 7,7 и нещо .. учил си до късно , уморен си .... и така целия ден отива на вятъра ..Ако си първа смяна лягаш и ставаш рано , учиш до обед , учиш вкъщи и излизаш с приятели .. За тфаа ДОЛО ВТОРАТА СМЯНА :D