PDA

View Full Version : Повторно лекарство?!



LegacyOfLife
09-14-2009, 12:19
Преди около половин година имах гъбички,ходих на генеколог и ми предписа кремче и глобули,за 2 седмици се оправих.След това ходих на басеин и мисля,че пак лепнах :?
Мога ли да си купя пак същите лекарства и да ползвам,без да си навредя че е повторно?

hottie
09-14-2009, 13:57
По-добре звънни на гинеколога ти по телефона да питаш. За някои лекарства не е желателно да се пият пак. Пък и може да си прихванала друг вид бактреия? Трябва да се провери.

amk933
09-14-2009, 14:35
^Има ОГРОМНА разлика между фунги и бактерии, ако щеш дори самите клетки са различни - прокариотни(бактерии) и еукариотни(гъбички). Обаче ми е странно авторката откъде знае, че има точно гъбична инфекция, а не бактериална? Ако е бактериална, противогъбичните препарати няма много да ти помогнат, да не говорим колко товарят черния дроб. Така че не пий на твоя глава хапчета, ами отиди на доктор да ти вземат секрет. :)

LegacyOfLife
09-14-2009, 14:59
^Има ОГРОМНА разлика между фунги и бактерии, ако щеш дори самите клетки са различни - прокариотни(бактерии) и еукариотни(гъбички). Обаче ми е странно авторката откъде знае, че има точно гъбична инфекция, а не бактериална? Ако е бактериална, противогъбичните препарати няма много да ти помогнат, да не говорим колко товарят черния дроб. Така че не пий на твоя глава хапчета, ами отиди на доктор да ти вземат секрет. :)

Веднъж казах,че съм била на генеколог,направиха ми микробиологично изследване и се оказа,че имам гъбична инфекция.Сега съм абсолютно сигурна,че пак е това защото симптомите са същите
Въпроса ми е дали мога да си навредя ако повторя курса от лекарства още веднъж,като от миналия са минали около 2-3 месеца

clever
09-15-2009, 12:39
^Има ОГРОМНА разлика между фунги и бактерии, ако щеш дори самите клетки са различни - прокариотни(бактерии) и еукариотни(гъбички). Обаче ми е странно авторката откъде знае, че има точно гъбична инфекция, а не бактериална? Ако е бактериална, противогъбичните препарати няма много да ти помогнат, да не говорим колко товарят черния дроб. Така че не пий на твоя глава хапчета, ами отиди на доктор да ти вземат секрет. :)

Веднъж казах,че съм била на генеколог,направиха ми микробиологично изследване и се оказа,че имам гъбична инфекция.Сега съм абсолютно сигурна,че пак е това защото симптомите са същите
Въпроса ми е дали мога да си навредя ако повторя курса от лекарства още веднъж,като от миналия са минали около 2-3 месеца
за да си 100% сигурна отиди при гинеколога да ти каже дали имаш същия проблем .. и без това няма да ти дадат лекарствата без рецепта от лекар :)

thelideto
09-15-2009, 13:39
Ходи при гинеколога..

DrSmurph
09-18-2009, 23:35
Нещата не опират до това какви си мислиш, че са симптомите, а каква е реалната гъба! От всяко положение е добре да се консултираш по въпроса защото дори и да е същият проблем това може да значи, че лекарствата които са ти изписани предният път не са подействали както се е очаквало, лечението не е било завършено, партньора не е бил лекуван или инфекцичта е рецидивирала (повторила или потретила) по някъква друга причина.
Ако случаят е някой от описаните горе - има решение на проблема ти! Ако не е - пак има решение. Експерименти с това не бива да се правят защото нямаш и най-малка представа какво представлява хроничната кандидоза!!!!